آیا می دانید شرایط انتقال برند چیست؟

نخست قبل از آن که بدانیم انتقال برند چیست؟ باید بدانیم که اهمیت داشتن یک برند چیست؟

افراد برای شناخته شدن در بازار کار یک نام تجاری یا برند نیاز دارند تا مشتری و …. ما را  با این نام و نشان بشناسند به عبارتی افراد برای شناخته شدن در بازار  به یک برند نیاز دارند.

در صورت عدم وجود برند و نام تجاری کسب و کار شناخته شده نخواهد بود و این یک موضوع کاملاً طبیعی است.

متصور شوید که ما یک محصول خاصی را خریداری کرده ایم و از این محصول خاص احساس رضایتمندی داریم حال اگر دوباره قد خرید این محصول را داشته باشیم باید آن را معرفی کنیم والا چگونه قادر خواهیم بود که بگوییم چه محصولی خریداری کرده ایم؟

همین مطلب میزان اهمیت  داشتن برند در اوایل کسب  وکار را تجیه می  نماید هر چند که هنوز کسب و کار ما اوایل راه باشد و به نحو گسترده تولیدات نداشته باشیم.

همچنین داشتن یک برند به افراد کمک می کند که سود مالی و درآمد بیشتری داشته باشند. به عبارتی داشتن یک برند باعث شناخته شدن ما می شود و سپس به سود مالی بیشتر دست خواهیم یافت.

متصور شوید که ما یک محصول خاصی را خریداری کرده ایم و از این محصول خاص احساس رضایتمندی داریم حال اگر دوباره قد خرید این محصول را داشته باشیم باید آن را معرفی کنیم والا چگونه قادر خواهیم بود که بگوییم چه محصولی خریداری کرده ایم؟

همین مطلب میزان اهمیت  داشتن برند در اوایل کسب  وکار را تجیه می  نماید هر چند که هنوز کسب و کار ما اوایل راه باشد و به نحو گسترده تولیدات نداشته باشیم.

همچنینی داشتن یک برند به افراد کمک می کند که سود مالی و درآمد بیشتری داشته باشند. به عبارتی داشتن یک برند باعث شناخته شدن ما می شود و سپس به سود مالی بیشتر دست خواهیم یافت.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

حال که  دانستیم اهمیت برند چیست؟ حال به بررسی انتقال برند خواهیم پرداخت.

نخست برای انتقال برند باید یک برند آماده داشته باشیم.حال سوای که ممکن است پیش اید این است که برند آماده چیست؟؟ به برندی که به طور کامل ثبت شده است و دارای شماره ثبت است برند آماده گفته می شود.

همچنین در ثبت فردا بخوانید: ثبت برند

انتقال برند فقط در صورت خرید و فروش آن رخ خواهد داد. ما در انتقال برند شاهد انتقال برند از فرد یا شرکتی به فرد  یا شرکت دیگری هستیم به عبارتی شاهد تغییر در مالکیت و صاحب برند خواهیم بود.

فروش یک برند به دلایل متعددی ممکن است که رخ دهد و مزایای زیادی را به دنبال داشته باشسد که در آماده به اقسام انتقال برند خواهیم پرداخت.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

  • اتقال برند به نحو کامل: هر برند دارای طبقات متعددی دارد که متناسب با کاها و خدماتی که ارائه می دهد این طبقات نیز مشخص می شود.در واگذار کردن یک برند شاهد این خواهیم بود تمام این طبقات به شخص یا شرکت دیگری منتقل می شود و به همین دلیل به آن انتقال کامل گفته می شود.
  • انتقال برند به طور  محدود:  در انتقال برند به نحو محدود شرایط مقداری متفاوت است.یعنی به جای این که تمام طبقات یک برند به طور کامل به فرد یا شرکت دیگری منتقل یابد تعدادی از آن ها منتقل خواهد شد.این کار دارای این مزیت خاصی می باشد.گاهی اوقات همه طبقات یک برند برای افراد کاربرد خاصی ندارد که با انتقال محدود این مشکل برطرف خواهد شد.
  • انتقال برند به نحو اختیاری: انتقال یک برند را از منظر های دیگری هم می توان بررسی کرد. در برخی  از موارد شاهد این هستیم که مالک و صاحب برند، تصمیم به فروش آن برند دارد و به همین دلیل انجام می شود. یعنی همانطور که از نام آن مشخص است، در این حالت مالک برند برای انتقال علامت و نام تجاری خود اختیار تام دارد. در صورتی که در همه موارد این گونه نیست.
  • انتقال برند به نحو اجباری«قهری»: در مواردی نیز شاهد این هستیم که مالک برند به دلایل متعددی مجبور به واگذاری برند خوش است. در این حالت دیگر اختیاری وجود ندارد و به همین دلیل این را اجباری می نامند. به عنوان مثال در حالتی که صاحب و مالک اصلی برند فوت کرده باشد، وراث مجبور به انتقال خواهند بود.

قابل توجه است که انتقال یک برند به هر صورتی هم که انجام شود. یک سری روند خاصی دارد که به طور کامل باید به آن توجه داشته باشید و آن را دنبال کنید. در غیر این صورت به طور صحیح و دقیقی انجام نشده است.

از مزیت های انتقال برند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

در صورتی که یک برند را خریداری کنیم، دیگر از صفر شروع نخواهید کرد. این در حالی است که اگر یک برند را برای خود به ثبت برسانید، باید همه چیز را از صفر شروع کنید.

در صورت واگذاری یک برند موقعیت برای ارتقاء شغلی ما بیشتر خواهد بود.

مراحل انتقال برند:

اگر قصد فروش برند خود را دارید، به طور کلی کار خاصی را نباید انجام دهید. جز اینکه مدارک اصلی برند خود شمال روزنامه ثبت، شماره ثبت و… را به خریدار تحویل دهید و اوراق مربوطه را هم امضا کنید.

این در حالی است که اگر در نقش خریدار برای انتقال یک برند اقدام کنید، باید روند دیگری را پشت سر بگذارید.

نخست  باید نام پیشنهادی برای برند خود را انتخاب کنید.

دوم باید  از اداره ثبت استعلام برند را بگیریم  و این اداره شماره تلفنی از صاحب برند را در اختیار شما قرار می دهد.

سوم  باید یک قرار ملاقات با صاحب برند مربوطه داشته باشید، در این قرار ملاقات در رابطه با تعداد طبقات برند و هزینه خریداری و موضوعات دیگری شبیه به آن بحث خواهید کرد و تصمیم نهایی گرفته می شود.

چهارم باید  به دفترخانه می روید و برند را به طور کامل به نام خود انتقال می دهید، این مرحله و نقل و انتقال برند حتما باید در دفترخانه انجام شود تا رسمیت داشته باشد و البته جنبه قانونی ماجرا هم حفظ شود.

در آخر باید تغییرات برند که در واقع تغییر در مالکیت برند است، در روزنامه رسمی به چاپ برسد.

مدارک انتقال برند به شرح زیر می باشد:

  • مدرک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه) فروشنده برند و خریدار برند
  • شماره ثبتی برند
  • شماره اظهارنامه برند
  • اسناد مهمی که به آن برند مربوط می شوند (مانند آگهی منتشر شده در روزنامه)
  • قردادی که بین فروشنده و خریدار به عنوان طرفین انتقال یک برند تنظیم می شود.
  • در صورتی که برای انجام کار خود وکیل دارید، ارائه وکالتنامه هم الزامی است.

حال که متوجه شدیم انتقال برند چیست و چه مدارکی دارد به افراد توصیه  می شود که قبل از انتقال برند یا خرید برند های آماده حتما با  متخصصینی در این زمینه مشورت نماید.با متخصصین ثبت فردا تماس بگیرید.ثبت فردا با داشتن کادری مجرب در این زمینه شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می دهد

امتیاز این مطلب