ثبت فردا

کار امروز را به فردا بسپار

انتخاب نام شرکت

انتخاب نام شرکت

شما دوستان عزیز می توانید نام های پیشنهادی و مورد نظر خود را از طریق فرم زیر و یا ارتباط با مشاوران موسسه ارائه نمایید تا به صورت خدمات VIP ثبت گردند.

عزیزانی که تمایل به انتخاب نام جهت ثبت شرکت شان را دارندباید به نکات زیر توجه کنند:

درحال حاضر اسامی انتخابی برای شرکت ( نام شرکت ) باید دارای ۳ سیلاب (اسم خاص) باشد.

اسامی انتخابی باید دارای معنی در فرهنگ دهخدا باشد برای مثال کلماتی مانند سپنتا ،کاسپین ،سپهر و… البته نا گفته نماند که برخی اسامی در فرهنگ دهخدا معنا دار هستند اما قابلیت ثبت ندارند مانند اسم برنیس ،رویال،پرشین از طرفی دیگر کلماتی مانند ایران اصل قابلیت ثبت در نام شرکت را ندارند همچنین اسامی بیگانه شامل تکنیک ،کو، تل قابل ثبت نیستند.

نام محل در اسم شرکت در صورتی مورد تائید اداره ثبت قرار میگیرد که شرکت حاضر در همان حوزه ثبتی به ثبت برسد.

باید افزود که کلماتی مانند بازرگانی-خدماتی-مهندسی گروه جز سیلاب خاص برای صورت عدد)قابلیت ثبت در نام شرکت ندارند مگر اینکه به صورت حروف قید گردند.

و در آخر باید گفت که اسم پترو را نمی توان در اول نام شرکت و اسم مهر در آخر اسم شرکت دیگر نمی توان قید کرد.

تغییر نام شرکت

آیا می توان پس از ثبت شرکت نام شرکت را تغییر داد؟ این سوالی است که برخی مدیران آن را می پرسند و برای پاسخ به سایت ثبت فردا مراجعه می کنند، باید بگوییم پاسخ مثبت است.

یکی از مواردی که می توان گفت امکان مواجه با آن را خواهید داشت همین مورد تغییر نام شرکت است، در واقع ممکن است به دلایل مختلف تصمیم بگیرند نامی در زمان ثبت شرکت انتخاب کرده اید را تغییر دهید.

مراحل تغییر نام شرکت

برای تغییر نام شرکت باید مجمع عمومی فوق العاده تشکیل گردد و سپس صورت جلسه ای تنظیم شود و به امضای کلیه شرکا با ذکر مقدار سهام هر کدام برسد.

تشکیل هیئت نظارت اگر شرکا تعدادشان بیشتر از 12 نفر باشد، براساس قانون باید هیئت نظاره تشکیل گردد و صورتجلسه باید به وسیله ی هیئت نظارت امضا گردد.

به منظور پرداخت مبلغ حق الثبت وکیل رسمی شرکت که وکالتنامه دارد و یا یکی از شرکا موظف است نهایتا تا مدت یک ماه به اداره ی ثبت شرکت ها مراجعه کند.

پس از آن ارائه ی رسید بانکی و البته اصل صورتجلسه ی امضا شده به قسمت تعیین نام در اداره ثبت شرکت ها .

پس از آن با موافقت مسئول مرتبط با موضوع تعیین نام گرفته شود و در دفاتر امضا گردد.

در نهایت دستور درج آگهی در روزنامه ی رسمی صادر می گردد. (در روزنامه ی کثیر الانتشار انتخابی)

تغییر نام شرکت سهامی خاص :

ابتدا نیازاست برای تغییر نام شرکت، مجمع عمومی فوق العاده ای تشکیل گردد سپس بر اساس قوانین صورت جلسه ای تنظیم گردد که البته به امضای هیات مدیره رسیده باشد.

در این مرحله باید مقدمات دعوت بر اساس اساسنامه ی شرکت و قوانین تجارت را اجام دهند، سپس صورتجلسه ای که به امضای سهامداران رسیده است (همراه فهرست سهامدارانی که امضا کرده اند) را به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهند.

به منظور پرداخت مبلغ حق الثبت وکیل رسمی شرکت  سهامی که وکالتنامه دارد و یا یکی از شریک ها موظف است تا مدت یک ماه به اداره ی ثبت شرکت ها مراجعه کند.

پس از آن ارائه ی رسید بانکی و البته اصل صورتجلسه ی امضا شده به قسمت تعیین نام در اداره ثبت شرکت ها

اصل روزنامه ی رسمی شرکت و مجوز ها را به اداره ی ثبت شرکت ها باید ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز برای تغییر نام شرکت سهامی خاص:

 • کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی همه ی اعضای شرکت
 • کپی روزنامه ی رسمی
 • کپی آگهی تاسیس شرکت
 • اگر شرکت تغییراتی داشته باید کپی آگهی تغییرات شرکت

در این قسمت نمونه ای از صورت جلسه ی تغییر نام شرکت سهامی خاص را برای شما آورده ایم:

بسمه تعالی
نام شرکت:…………………………..
شماره ثبت شرکت:………………….
سرمایه ثبت شده:……………………
صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت……………………………….سهامی خاص ثبت شده به شماره …………………در تاریخ…………………ساعت……………………….با حضور کلیه سهامداران/اکثریت سهامداران در مرکز شرکت تشکیل گردید.
الف:در اجرای مفاد ماده 101 لایحه اصلاحی قانون تجارت:
1-خانم/آقای…………………………….به سمت رئیس جلسه
2-خانم/آقای…………………………….به سمت رئیس جلسه
3-خانم/آقای…………………………….به سمت رئیس جلسه
4-خانم/آقای…………………………….به سمت منشی  جلسه انتخاب شدند.
ب:در خصوص دستور جلسه که تغییر نام شرکت می باشد بحث و بررسی مقرر گردید که نام شرکت به ………………تغییر یابد و در نتیجه ماده …………………اساسنامه به شرح مذکور اصلاح می گردد.
ج:به خانم/آقای……………………….(از سهامداران یا مدیران یا وکیل رسمی شرکت)وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضاء ذی ثبت دفاتر اقدام نماید.

اداره ثبت شرکت ها مانند اداره ثبت احوال محدویت هایی را برای انتخاب نام شرکت قایل است

به یاد داشته باشید ثبت نام یک شرکت به صورت فارسی صرفاً به صورت ۳ سیلابه نمی باشد بلکه حتی اسامی که در اداره ثبت به ثبت نرسیده باشد حتی به صورت ۲ سیلابه قابل ثبت می باشند.

اسامی قابل ثبت صرفاً باید فارسی و دارای ریشه در لغتنامه های معتبر باشد.

در نظر داشته باشید برخی اسامی غیر فارسی نظیر پترو که ریشه فارسی برای آنها ساخته نشده است قابل ثبت می باشند.

نکته بسیار در مورد نام ایران حتی در صورت وجود چند سیلاب دیگر آن قابل ثبت نمی باشند.

برای انتخاب نام شرکت مناسب می توانید از اسامی خاص با تعداد بالا به طور مثال آراد ،آریا و سپهر استفاده کنید.

نمونه اسم شرکت

برای پیدا کردن نام شرکت اینجا کلیک کنید

جهت ثبت شرکت میتوانید اینجا را کلیک کنید.

دستورالعمل اجرایی تعیین نام اشخاص حقوقی (نام شرکت ، راهنمای نام شرکت)

در راستای تسهیل مراحل ثبت تاسیس شرکت ها و موسسات غیرتجاری و ایجاد رویه یکسان و شفاف در کارشناسی تعیین نام اشخاص حقوقی (انتخاب نام شرکت) ، مفاد” دستورالعمل اجراییتعیین نام اشخاص حقوقی” به شرح زیر تبیین می گردد.

ماده ۱ – متقاضیان ثبت اشخاص حقوقی ، با مشخص نمودن نوع شخصیت حقوقی و ارائه مدارک لازم ، نسبت به پیشنهاد نام شخصیت حقوقی (انتخاب نام شرکت) مورد نظر اقدام می نمایند .

ماده ۲- نام اشخاص حقوقی عبارتست از واژه یا واژگان با معنی که متقاضیان ثبت اعم از ایرانی  یا خارجی برای شناسایی شخصیت حقوقی به مرجع ثبت پیشنهاد می نمایند .

ماده ۳- اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آنها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است باید پیش از ارایه تقاضای ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها ، به طریق مقتضی نسبت به اخذ مجوز اقدام و به ضمیمه مدارک تسلیم نمایند .

ماده ۴- مهلت اعتبار نام تایید شده اشخاص حقوقی که منجز به ثبت و اگهی می کردند نامحدود است در صورتیکه نام تایید شده شخص حقوقی در شرف تاسیس یا تغییر منجر به ثبت و آگهی نگردد صرفا سه ماه از تاریخ تایید نام اعبتار دارد. این مدت برای شرکتهای سهامی عام ، ۶ ماه از تاریخ تشکیل مجمع عمومی موسس می باشد .

ماده ۵- نام شخص حقوقی (نام شرکت) ثبت شده با رعایت تاریخ تقدم ، مختص شخصی است که به نام آن در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است و دیگری حق اختیار عین نام مذکور یا متجانس (تام، ناقص حرکتی ، لفظی) آن را ندارد این حق پس از انحلال و ختم تصفیه ، منتفی می شود .

ماده ۶- نام پیشنهادی اشخاص حقوقی ( انتخاب نام شرکت ) در موارد زیر قابل تایید نمی باشد :

۶-۱- نام هایی که اختصاص به تشکیلات دولتی و کشوری دارند

۶-۲- نام هایی که اختصاص به تشکیلات دولتی و کشوری دارند

۶-۳ نام هایی که در آن از اسامی ، عناوین و اصطلاحات بیگانه استفاده شده باشد

۶-۴- نام هایی که مخالف موازین شرعی، نظم عمومی و یا شامل واژه های بی معنا یا الفاظ قبیحه و مستهجن و خلاف اخلاق حسنه باشند

۶-۴ –نام یا نام اختصاری یا حروفی که رسما متعلق به دولت باشد از قبیل ایران ، کشور، ناجا، نزاجا، مگر با ارائه مجوز از مقام صلاحیت دار دولتی

۶-۵- هنگامی که در یک نام پیشنهادی ، ترکیبی از دو واژه فارسی ، تداعی کننده یک واژه بیگانه باشد ، امکان ثبت آن وجود ندارد

تبصره: واژه های بیگانه یا غیرمتعارف یا مخفف تنها در صورتی قابل استفاده در نام شخص حقوقی ( نام شرکت ) است که مورد تایید فرهنگستان زبان و ادب فارسی باشند

ماده ۷- در تعیین نام اشخاص حقوقی ( نام شرکت )، معیارهای ذیل لازم الرعایه است :

۷-۱- چناچه تفاوت نام پیشنهادی با نام ثبت شده تنها در استفاده از پسوند جمع (نظیر ان ، ون ، ین ، ها و یا جمع مکسر) یا حذف آن باشد امکان ثبت آن وجود ندارد .

۷-۲- چنانچه نام شخصیت حقوقی به صورت مقید ثبت شده باشد امکان انتخاب نام جدید مشتق از آن به صورت مطلق برای شخصیت حقوقی دیگر وجود ندارد .

۷-۳- واژه هایی که به طرز گمراه کننده ای شبیه نام ثبت شده دیگری باشند ، پذیرفته نمی شوند

۷-۴ – اضافه کردن کلمات توصیفی از قبیل اصل ، نوین ، برتر، برترین ، نو به اسامی ثبت شده قبلی پذیرفته نمی شود

۷-۵- اضافه کردن اعداد به نام هایی که سابقه ثبت دارند پذیرفته نمی شود و در صورت استفاده اعداد در نام های جدید پیشنهادی باید نگارش آنها به صورت حروفی باشد

تبصره: چنانچه نام پیشنهادی مشمول بندهای فوق باشد فقط در صورت ارایه رضایت نامه کتبی شخصیت حقوقی مقدم در قالب صورتجلسه هیات مدیره ، قابل ثبت است .

ماده ۸- چنانچه نتیجه کارشناسی نام ، نشانگر وجود تعارض در نام پیشنهادی با مفاد این دستور العمل باشد ، مراتب با ذکر علت رد نام پیشنهادی ، به متقاضی اطلاع رسانی می شود تا نام های جدیدی پیشنهاد نماید

تبصره ۱: درصورتی که متقاضی به نتیجه کارشناسی نام ، اعتراض داشته باشد مراتب را با ذکر دلایل خود در قالب فرم اعتراض ، به مرجع ثبت شرکت های بررسی کننده نام ، اعلام تا کارشناسی مجدد صورت پذیرد .

تبصره ۲: درصورتی که در کارشناسی دوم نیز نام پیشنهادی رد شد ، متقاضی می تواند با تکمیل فرم مربوط ، مراتب اعتراض خود را با ذکر دلایل به اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری اعلام نماید .نظریه مسول تعیین نام اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری نظر نهایی محسوب می شود .

ماده ۹- نام های تایید شده قابل انتقال به غیر نمی باشد

ماده ۱۰- نام اشخاص حقوقی ثبت شده با تسلیم صورتجلسه ای که با رعایت قوانین ، مقررات و شرایط اساسنامه متناسب با نوع شخصیت حقوقی تنظیم و  به مرجع ثبت شرکت ها ارائه می شود ، قابل تغییر خواهد بود .

ماده ۱۱- در تعیین و تغییر نام اشخاص حقوقی ( تغییر نام شرکت ) رعایت مواد ۹۵ و ۱۱۷ و ۱۴۱ و ۱۶۳ و ۱۸۴ و ۲۰۰ قانون تجارت و تبصره ذیل ماده ۴ لایحه اصلاحی قانون تجارت و تبصره ذیل ماده ۱ آئین نامه ثبت تشکیلات و موسسات غیرتجاری الزامی است .
فرم مشاوره انتخاب نام شرکت

تعدادی از تندیس ها و تقدیر ها

گواهینامه های بین المللی اخذ شده

دریافت خبرنامه

آخرین مقالات

سوالات متدوال انتخاب نام شرکت

چه نام های در اداره ثبت شرکت ها قابل قبول هستند؟

کلیه نام هایی که در واژه نامه های رسمی کشور نظیر دهخدا و یا معین دارای ریشه باشند ،قابلیت ثبت در اداره ثبت شرکت ها می باشند.

برای ثبت نام شرکت حداقل و حداکثر تعداد سیلاب چقدر می باشند؟

حداقل سیلاب برای ثبت نام یک شرکت یک حروف  و حداکثر نامحدود می باشد .

آیا می توان اسم تک سیلاب ثبت نمود؟

بله مادامی که اسم مورد نظر در اداره ثبت شرکت ها به ثبت نرسیده باشد و مشابه آن وجود نداشته باشد ،مانعی برای ثبت آن نیست .

آیا نام های لاتین در اداره ثبت شرکت ها قابل ثبت می باشند؟

خیر نام های که فاقد ریشه فارسی می باشند ،قابل ثبت و تایید نیستند .

آیا کلمه ایران در نام ثبت شرکت قابل ثبت است؟

خیر قابلیت ثبت را ندارد .

چه کلماتی در اسم شرکت قابل ثبت نیستند؟

کلماتی مانند ایران،ملت ،سازمان ،وزارت که تداعی کننده دولتی بودن و یا شبه دولتی بودن را دارند قابل ثبت نیستند .

301 در مورد “انتخاب نام شرکت”

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   معمولا 2 روز تایید نام شرکت زمان می برد برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید

 1. با سلام و تشکر بخاطر سایت مفیدتون
  برای اینکه نام هایی که در سامانه ی ثبت شرکت وارد کرده ام (الان نام ها در انتظار بررسی هستند) تایید یا رد بشن باید تا مرحله ثبت نهایی (گام آخر) پیش رفت؟
  در اینصورت در مرحله ای که باید در سامانه، اساسنامه و اظهارنامه وارد بشه لازمه که نام شرکت در آنها ذکر بشه
  وقتی هنوز نامی برای شرکت تایید نشده باید چه اسمی رو در اساسنامه و اظهارنامه قید کنم؟

  ممنون میشم راهنمایی م کنید

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   در ابتدا جای نام شرکت را نقطه چین بگذارید و کار را پذیرش نهایی کنید، بعد از 1 الی 2 روز تایید نام که آمد نقطه چین ها را با نام شرکت پر کنید و ذخیره را انجام دهید و برای باقی مراحل اقدام نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید

 2. از سایت واقعا مفید و پاسخگویی سریع شما خیلی خیلی سپاسگذارم
  کمک بسیار شایانی به من کردید
  ممنون

 3. ویزای آمریکا

  من اهل تعریف نیستم و اصلا هم از این کار خوشم نمیاد ولی باید اعتراف کنم سایت خوب با مطالب مفید و مختصری دارید
  موفق باشید

 4. محمدرضا جابری

  سلام میشه لطف کنید بگید چجوری میشه شرکت سهامی خاص رو به تعاونی تبدیل کرد

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   امکان تبدیل نیست برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 5. با سلام
  در زمان ثبت اطلاعات شرکت در سامانه تنها یک جا برای وارد کردن صورتجلسه وجود دارد که در آنجا صورتجلسه موسسین را وارد کرده ام باید در ادامه همان جا صورتجلسه هیئت مدیره هم وارد میشد؟
  در حال حاضر اطلاعات ثبت نهایی شده و یکی از نام های پیشنهادی نیز تایید شده و متن صورتجلسه هیئت مدیره جایی وارد نشده
  می توان در ادامه صورتجلسه موسسین، صورتجلسه هیئت مدیره را وارد کرد و پرینت گرفت و همراه سایر مدارک پست کرد؟ یا می توان بدون کد پیگیری متن صورتجلسه هیئت مدیره رو پرینت گرفت؟
  در حال حاضر با توجه به شرایط فوق چه راهی وجود دارد که بتوان صورتجلسه هیئت مدیره را همراه با سایر مدارک پست کرد؟

  واقعا ممنون میشم کمکم کنید
  مرسی

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   بله می توانید در همان صورتجلسه ،صورتجلسه هیئت مدیره را نیز وارد کنید و پس از ذخیره کردن جدید مدارک را ارسال نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 6. با سپاس فراوان بابت سایت مفیدتون و پاسخگویی سریعتون
  بعد از تایید نام تنها سه روز برای ارسال مدارک فرصت هست؟
  در نامه پذیرش نوشته سه روز تقویمی مهلت هست برای ارسال مدارک
  منظور سه روز بعد از چی هست؟ سه روز بعد از تایید نام؟ اگر گواهی عدم سوپیشینه هنوز نرسیده باشد می توان بیشتر از سه روز بعد از تایید نام نسبت به ارسال مدارک اقدام کرد؟
  با تشکر

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   خیر 3 ماه زمان دارید،تاریخ انقضای کارتان در ابلافیه نایید نامتان درج گردیده، اما باید در این 3 ماه کلیه کارها را انجام داده و مدارکتان را از اداره ثبت دریافت کرده باشید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 7. با سلام و تشکر. آیا شرکت می تواند در مکاتبات و نامه های خود تنها یک سیلاب از نام خود را درج کند؟ برای مثال (شرکت درخشان تابان مهر) در سر برگ خود به درج (شرکت مهر) بسنده نماید؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   در سربرگ شرکت معمولا نام کامل شرکت به همراه شماره ثبت آن شرکت قید می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 8. علی عظیم زاده

  سلام اگه اسمی که برا ثبت شرکت انتخاب کردیم در لغت نامه دهخدا نباشد یعنی اون اسم ثبت نخواهد شد؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   باید اسمی که انتخاب می کنید کاملا ایرانی باشد و در فرهنگ دهخدا ذکر شده باشد در غیر این صورت قابلیت ثبت ندارد به طور مثال کلمه پرشین با آنکه به طور عرف از این کلمه استفاده می کنیم اما این کلمه در فرهنگ دهخدا بیگانه می باشد و قابلیت ثبت ندارد برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 9. اصغر ملاحسینی

  با سلام و درود
  نام شرکت پارس آلیاژ رفسنجان واسامی شبیه این نام چه مشکلی دارد که تایید نمیکنند با تشکر .

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   دوست عزیز دلیل رد نامتون را خود کارشناس در سایت توضیح می دهد، ضمن اینکه نام هر منطقه ای در خود همان منطقه تایید می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 10. اصغر ملاحسینی

  سلام .در جواب نوشته به دلیل اسم خاص بین کلمات اضافه شود مورد تایید قرار نگرفت اسامی مانند آلیاژ سازان آریا گستر و اطلس آلیاژ رفسنجان مورد تایید قرار نگرفت . با تشکر

  1. مشاور حقوقی

   بله این اسامی انتخابی شما حالت توصیفی دارد برای تایید شدن نام شرکتتان از سه سیلاب اسم خاص استفاده کنید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 11. با سلام
  با یک نگاه به نام شرکت های موجود کشور چه آنهایی که در گذشته ثبت شده اند و نام شرکت های جدید التاسیس می بینید که عملا محدودیتی در استفاده از نام های غیر فارسی وجود ندارد.
  اگر مجموعه شما می تواند نام های غیر فارسی نیز ثبت کند اعلام کنید.

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   تمامی نامهای ثبت شده در اسم شرکتها نامهایی است که در فرهنگ دهخدا آمده است، شما می توانید با گرفتن کارت بازرگانی برندی با نام خارجی ثبت کنید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 12. با درود فراوان
  من یک شرکت ثبت کردم که شماره ثبت گرفته و آگهی ش رو تحویل گرفتم اما متاسفانه مبلغ سرمایه اولیه اشتباه در متن آگهی چاپ شده چندتا سوال داشتم اگر کمکم کنید واقعا لطف میکنید
  1. اول اینکه در سامانه باید در بخش “پذیرش تاسیس” دوباره از اول شروع کنم و در بخش صورتجلسه متن مربوط به صورتجلسه آگهی اصلاحی رو کپی کنم؟ یا در بخش “پدیرش صورتجلسه تغییرات”؟
  2. اگر باید در بخش صورتجلسه تغییرات باید کار کنم متن مربوط به صورتجلسه آگهی اصلاحی رو باید در بخش “اطلاعات جلسه” وارد کنم یا در ” تصمیمات جلسه”؟
  3. دوم اینکه باید اول همین آگهی اشتباه رو در روزنامه کثیرالانتشار چاپ کنم و بعد اقدام به اصلاح آگهی از طریق سامانه کنم؟

  خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنید با تشکر

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   باید در ابتدا آگهی تاسیس خود را روزنامه سپس در بخش تغییرات صورتجلسه اصلاحی را انتخاب کنید ، آگهی اصلاحی بزنید و مجدد روزنامه کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 13. سلام. در اسم شرکت می توان از واژه “بین المللی” استفاده نمود؟

  نظر شما توسط مدیر سیستم ویرایش شد.

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   بله می توان استفاده کرد برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 14. سلام من واسه یه شرکت تجهیزات پزشکی و فناوری اطلاعات به جای اتی تجهیز از چه اسامی دیگه ای میتونم استفاده کنم

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و دورد
   اسم شرکت کاملا مربوط به سلیقه ی افراد می باشد و می تواند با فعالیت شما هیچ ارتباطی نداشته باشد،برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 15. با سلام.آیا اگر کلمه ی ” صنعت ” در نام شرکت قرار بگیرد ، در مالیات تاثیر دارد؟
  جایی نوشته بود باید هزینه ماهانه بابت استفاده از کلمه “صنعت” به سازمان صنعت معدن و تجارت پرداخت کرد..آیا درست است؟؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   خیر این کلمه صحت ندارد برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 16. سلا.من میخوام یک شرکت چغندرقندبزنم لطفا اگه میشه توی پیداکردن یک اسم سه کلمه ای کمکم کنید.ممنون میشم

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   لطفا جهت راهنمایی بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید

 17. با سلام
  حدود 10سال پیش یه شرکت در ضمینه راهسازی ثبت کردیم ولی چون نتوانستیم رتبه اخذ کنیم و اینکه هیچگونه فعالیتی تا کنون نداشته ایا می توان یه شرکت بازرگانی ثبت کرد؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   بله می توانید تغییر موضوع دهید و یا شرکت جدید ثبت کنید

 18. با سلام و عرض احترام
  پس از ثبت شرکت و گرفتن شماره ملی، چه مدت زمانی جهت دریافت کد اقتصادی مهلت هست؟ در صورت نگرفتن کد اقتصادی برای شرکت سهامی خاص در مهلتی که وجود دارد آیا شرکت جریمه خواهد شد؟
  بدون کد اقتصادی نمی توان هیچ فعالیتی داشت؟

  با تشکر از کمک و راهنمایی هاتون

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   کد اقتصادی شرکت در واقع شناسنامه مالیاتی شرکت است ، در صورت عدم دریافت کد اقتصادی و فعالیت شرکت جریمه مالیاتی می شوید

 19. نام شركت هنوز تا اين تاريخ با سه سيلاب قبول است ؟ چون به تازگي شنيده بودم ٤ سيلاب بايد باشد

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   در صورتی که سه سیلاب اسم خاص انتخاب نمایید، امکان پذیر است.

 20. شرکت پخش مواد غذایی دارم که در استان اردبیله
  میخاستم کمک کنین اسم شرکت رو انتخاب کنم

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با مشاوران با شماره تماس 021-52712 تماس حاصل فرمایید.

 21. رسول خاکپور

  با سلام و عرض ادب
  من میخوام یه موسسه خرید خودرو بزنم
  ممنون میشم منا تو انتخاب اسم کمک کنید.

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود می توانید برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما با شماره تماس 021-88880727 تماس حاصل فرمایید.

 22. با سلام
  چندين سال پيش پدرم ٢شركت به نامهاي ١-استان ساز و ٢-مغان راه
  داشت
  چطور ميتوانم جهت فعاليت مجدد اين شركت اقدام كنم؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   در صورتی که شرکتها را منحل نکرده باشند می توانید فعالیت خود را شروع کنید

 23. اکبرکوشکی

  سلام میخام دوتاشرکت ثبت کنم خدمات شهری ویکی هم گازرسانی اسمی موردنظرتون هست پیشنهادبدیدممنون

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   برای راهنمایی در ارتباط با اسم شرکت با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید

 24. با عرض سلام وخسته نباشید آیا داشتن بدهی بانکی اعضای هیئت مدیره برای ثبت شرکت مشکل داره؟ نسبت فامیلی با بازرس اللبدل مشکل داره؟ ممنون

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   بله افرادی که بدهی مالیاتی دارند نمی توانند جز اعضا شرکت باشند، و بازرسین نباید نسبت فامیلی با اعضا داشته باشند

 25. محمد نوروزي حق

  سلام
  ما ميخواهيم براي يه شركت توليد شيشه سكوريت نام انتخاب كنيم راهنمايي ميخوام. ممنون

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   برای راهنمایی شرکت می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید

 26. سلام
  برای ثبت شرکت سهامی خاص، اگر اسم شرکت از نام خانوادگی اعضا هیئت مدیره مشتق شده باشد ایراد دارد؟
  برای مثال فامیل بنده عارفی می باشد می توانم در اسم شرکت از کلمه عارف لستفاده کنم؟
  تشکر

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   بله امکان ثبت وجود دارد ، عارف را با دو سیلاب خاص دیگر ترکیب کنید

 27. با عرض سلام و خسته نباشید
  من یک شرکت سهامی خاص ثبت کردم اما متاسفانه در آگهی ثبت شرکت قسمت سرمایه اولیه به اشتباه مبلغ 50هزار ریال تایپ شده در صورتی که در صورتجلسه و اظهارنامه مبلغ 350هزار ریال نوشته شده
  در حال حاضر آگهی ثبت شرکت در روزنامه هم چاپ شده
  جهت اصلاح این اشکال تایپی باید آگهی تغییرات داده شود؟
  باید درخواست افزایش سرمایه داده شود؟ یا راهی وجود دارد تا نشان داده شود که اشتباه تایپی بوده؟
  با تشکر

 28. با سلام و خسته نباشید
  مدتی قبل یک شرکت سهامی خاص ثبت کردم اما متاسفانه در آگهی ثبت شرکت در قسمت سرمایه اولیه مبلغ به اشتباه 50هزار ریال تایپ شده در صورتی که در صورتجلسه و اظهارنامه و تمامی مدارک شرکت مبلغ سرمایه اولیه 350هزار ریال ذکر شده بود، آگهی شرکت در روزنامه نیز چاپ شده است

  حال برای اصلاح سرمایه اولیه لازم است که صورتجلسه تغییرات شرکت مبنی بر افزایش سرمایه رد شود؟ یا می توان سرمایه رو چون اشتباه تایپی بوده به طریقی اعلام کرد که اشتباه شده و اصلاح کرد؟
  برای افزایش سرمایه روند متفاوت است و شرکت من قصد افزایش سرمایه ندارد چون تمامی مدارک پرونده همان سرمایه پیشین را نشان می دهند تنها در آگهی شرکت اشتباه تایپ شده

  لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

 29. با سلام
  ايا ميشود تركيب دو كلمه انگليسي رو براي نام شركت انتخاب كنيم البته تركيب كاملا معنا دار است اين كلمات در فارسي هم استفاده ميشود مثلا كامپيوتر كه قسمت اول انرا با قسمت اول كلمه ديگر تركيب كنيم ؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   اسامی شرکت باید 3 سیلاب اسم خاص باشد که تمامی سیلاب ها در دهخدا معنی بدهند ، اگر اسمی انتخاب کنید که لفظ لاتین داشته باشد کارشناس اداره ثبت آن اسم را نمی پذیرد

 30. امير حسين سهندي

  سلام
  با عرض احترام ميشه به اسم خودم مثلا امير حسين سهندي شركت بزنم؟؟؟

 31. با سلام
  اعتراض به رد اسامی پیشنهادی برای تعیین نام شرکت بصورت حضوری باید باشه یا اینترنتی هم امکان پذیره و اگر فرم اعتراض مخصوصی داره لطفا به آدرس من ایمیل کنید متشکرم

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   باید حضوری تشریف ببرید
   ولی در صورتی که اسامی شرکت پذیرفته نمی شود یا اسامی تشابه دارند یا امکان ثبت اسامی نیست

 32. باسلام وخسته نباشید، فرمودید نام شرکت باید 3 سیلاب باشد آیا منظورتان از سیلاب یک کلمه کامل است؟ مثلا آتش زا که یک کلمه سه سیلابی محصوب میشود قابل ثبت است؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   خیر مقصود از سیلاب، کلمه می باشد، آتش زا دارای 3 بخش می باشد

 33. “نرم افزارآرپا” یك نرم افزار یکپارچه اطلاعات مدیریت میباشد که درحال حاضر توسط شرکتهای مختلف با فرآیندهای مختلف و زمینه های کاری مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و از مزیت های عمده آن یکپارچه بودن و نگهداری اطلاعات و ارتباط online بین شرکتهای دارای شعب متعدد، سرعت و دقت بالا و user friendly بودن آن می باشد.با مراجعه به سایت arpaco.ir اطلاعات دقیق تر و بهتری از این نرم افزار در اختیار دارید .
  سادگی ، کارآیی و سرعت را با نرم افزار آرپا تجربه کنید.
  http://arpaco.ir/

 34. با سلام لطفا راهنمایی کنید بهترین نوع شرکتی که می تونم برای تولید کود کشاورزی ثبت کنم چه شرکتیه ؟ به نظرتون سهامی باشه یا تعاونی ممنون

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   در صورتی که قصد شرکت در مناقصات را دارید شرکت با نوع سهامی خاص مناسب می باشد برای ثبت شرکت تعاونی نیاز به مجوز از وزارت تعاونی دارید

 35. سلام خسته نباشین. چطور میشه اسم شرکت رو مثل رنا دیزاین ثبت کرد؟. rena design که از اول اسم و فامیل موسسش تشکیل شده. اگر نمیشه پس چطور اینا دارن فعالیت میکنن و کلی جوایز هم گرفتن. چیکار باید کرد؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   در صورتی که شرکتی خارجی با این نام ثبت شده داشته باشید می توانید در ایران هم شعبه همان شرکت با همان نام را ثبت نمایید در غیر این صورت
   در ایران برای تایید نام گرفتن باید حتما از سه سیلاب اسم خاص که در دهخدا معنی داشته باشند استفاده نمایید
   همچنین برای استفاده از اسم لاتین می توانید پس از کسب کارت بازرگانی برند ثبت نمایید

 36. افلاطون افشار

  سلام میتونم ی شرکت تعاونی خدماتی ثبت کنم میگن برای مالیات بهتره و میتونم از اسم ارسطو استفاده کنم

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   برای ثبت شرکت تعاونی در ابتدا باید از وزارت تعاون مجوز بگیرید بعد برای ثبت اقدام نمایید
   بله در اسم شرکت می توانید از اسم ارسطو استفاده نمایید

 37. سلام
  ميخواستم ي شركت مهندسي ساختمان ثبت كنم با اسم هرنو
  چجوري ميتونم بدونم اين اسم قابل ثبت هست يا نه؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام
   در شناسه ملی میتوانید استعلام کنید اما جواب نهایی رو اداره ثبت شرکتها می دهد باید ثبت نام اینترنتی کنید سایت جواب می دهد قابل ثبت هست یا خیر

 38. شبنم شاهرخ

  سلام
  م
  در خصوص ادرس شركت ميتونم از أدرس منزل مسكوني ام استفاده كنم؟

 39. سلام
  میتونیم اسم پاندورا رو برای شرکت خدمات کامپیوتری استفاده کنیم؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   فقط شما می توانید از اسامی که در دهخدا معنی دارد استفاده نمایید

 40. با سلام و سپاس

  آیا میشه از اسامی و الفاظ زبانهای محلی مثل گیلکی یا کردی برای نام شرکت استفاده کرد؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   برای نام شرکت باید 3 سیلاب اسم خاص که کاملا ایرانی باشد و در دهخدا موجودباشد می توانید استفاده نمایید

 41. سلام و احترام
  لطفاً در مورد تعیین نام شرکت راهنمایی بفرمایید. آیا تعیین نام هم طی همان مراحل ثبت اینترنتی شرکت انجام می شود؟ یا اقدام جداگانه باید صورت بگیرد؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   بله ، در طی مراحل ثبت نام ، نام های شرکت رو وارد می نمایید پس از نهایی کردن کار ، تایید نام صورت می گیرد.

 42. سلام و احترام
  ضمن تشکر از راهنمایی های شما، سوال دیگری داشتم در خصوص تعیین نام شرکت. آیا برای تعیین نام باید اقدام جداگانه صورت بگیرد یا از طریق همان ثبت اینترتی شرکت کافی است؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   بله ، در طی مراحل ثبت نام ، نام های شرکت رو وارد می نمایید پس از نهایی کردن کار ، تایید نام صورت می گیرد.

 43. سلام. چندتا سوال؟
  1- آدرس شرکت میتونه آدرس منزل مسکونی باشه؟
  2-شرکت برای پخش حبوبات، سهامی خاص بهتره یا مسولیت محدود و یا…؟
  3-انتخاب اسم شرکت آیا باید بعد از ثبت شرکت باشه یا قبلش؟
  4-تعداد سهامداران حداقل چند نفر باید باشه؟
  ممنون از راهنمائیتون

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   1-امکان پذیر هست اما صحیح نیست ، در صورتی که شما فعالیت داشته باشد روی ملک شما مالیات خورده می شود
   2-شرکت مسئولیت محدو با سهامی خاص تفاوت چندانی ندارد فقط بستگی به نوع فعالیت شما دارد ،در ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل 2 نفر عضو و برای ثبت شرکت سهامی خاص 3 نفر عضو و 2 نفر بازرس ( که هیچ سمت خویشاوندی با اعضا نداشته باشند ) نیاز می باشد
   اعضای هیئت مدیره باید بالای 18 سال سن داشته باشند و برگه عدم سوپیشینه از پلیس +10 اخذ نمایند
   مدارک مورد نیاز اولیه مدارک هویتی می باشد
   3-انتخاب اسم شرکت در مراحل ثبت نام اینترنتی می باشد و پس از نهایی شدن کار اسم تایید یا رد می شود

 44. علیرضاعلینقی

  سلام
  می شود نام شرکت را براساس همین ضوابطی که شما گفتید انتخاب کرد ولی نام کسب و کار را یک نام غیر مرتبط؟؟
  اگر نه؛
  مثلا فروشگاه بامیلو بر چه اساسی توانسته این اسم برای فروشگاهش بگذارد؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   در صورتی که ثبت کرده باشند نام برند بامیلو رو ثبت کرده اند

 45. باسلام واحترام
  اینجانب مهندس نقشه برداری با سابقه کم میباشم بهترین نوع شرکتی که برای ثبت کردن پیشنهاد میکنید کدام است؟ ساختمانی , مسولیت محدود , سهامی خاص یا پیمانکاری
  ممنون از راهنمایی و لطفتون.

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و و درود در صورتی که تمایل به شرکت در مناقصات دارید یا تمایل به اخذ رتبه دارید ثبت شرکت با نوع سهامی خاص برای شما مناسب تر می باشد

 46. از اسم آنلاین میتوان در اسم شرکت استفاده کرد ؟
  آیا میتوان اسم شرکت، 4 کلمه ایی باشد ؟
  آیا میتوان از اسم ایرانیان (نه ایران) در اسم شرکت که به عنوان کلمه چهارم و آخر استفاده شده است، استفاده کرد ؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   اسامی شرکت باید 3 سیلاب اسم خاص باشد که کاملا ایرانی باشد و در دهخدا موجود باشد
   کلمه آنلاین واژه لاتین می باشد و استفاده از این نام امکان پذیر نیست
   بله از سیلاب ایرانیان می توانید استفاده کنید

 47. مریم سلیمان پور

  با سلام
  از فرم تعیین نام شما استفاده کنم به طور متوسط روند کارم چه مدت زمان میبره؟ و اینکه هزینش چقدره؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   1 الی 2 روز زمان می برد برای اطلاع از هزینه لطفا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید

 48. با سلام و خسته نباشید
  بنده یک شرکت دارم ثبت می کنم و تا مرحله پایانی هم رفتم اما ثبت نهایی رو نزدم .
  چنتا اسم پیشنهادی دادم به سایت اما زده در حال بررسی .
  با توجه به اینکه در فرم های اساسنامه و شرکت نامه باید اسم شرکت باشه . من باس چه کاری انجام بدم ؟
  ثبت نهایی رو بزنم ؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   تا زمانی که کار رو نهایی نکنید تایید نام شما انجام نمی شود
   نام شرکت را نقطه چین بگذارید و کارتان را نهایی کنید، پس از تایید نام اسم شرکت را جایگزین نقطه چین ها بکنید.

 49. امید احمدی پور

  سلام .(توسعه گردشگری) هم می تواند جزیی از اسم باشد؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   بله پس از کسب مجوز از سازمان گردشگری می توانید از نام گردشگری استفاده نمایید

 50. محمد رضا

  با سلام یه اسم دو سیلابی دارم که توی سامانه ثبت شرکت ها ثبت نشده آیا امکان ثبتش با اضافه کردن قیدهایی مثل گروه متخصصین یا مهندسین مشاور و…. به اولش وجود داره؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   معمولا اسم دو سیلابی به هیچ شرکتی داده نمی شه مگر این که اسم خاص باشن
   اضافه کنید شاید تائید بشه .

 51. با سلام
  من و دوستان تولید عسل و زعفران داریم.میخوایم کار تولید و فروشمون رو با ثبت شرکت ساماندهی کنیم .بهترین نوع شرکتی که شما پیشنهاد می کنید چه نوعیه؟با توجه به اینکه امکان داره چندسال بعد از تاسیس تعداد نفرات این شرکت کم بشه اگه بخوایم به افرا باقیمونده خسارت کمتری وارد بشه ثبت چه شرکتی رو پیشنهاد میدید؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید چون مدتیه دنبالشم اما نتونستم اطلاعات درستی به دست بیارم.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   با توجه به اطلاعاتی که شما اعلام کردید ، بهتره که شرکت مسئولیت محدود تاسیس کنید تا اگر تعداد نفرات به دو نفر هم کاهش پیدا کرد برای شما مشکلی به وجود نیاد.

 52. با سلام.
  من در حال حاضر خدمات کامپیوتری دارم و میخوام به مرکز کامپیوتر ارتقا بدم و با ثبت یک شرکت خدمات و محصولاتم رو گسترش بدم ولی معلوم نیست چه موقع موفق به راه اندازی کامل شرکت شوم.
  میخوام بدونم اگه اسم مرکز رو به عنوان شرکت ثبت کنم (جهت جلوگیری از ثبت این نام توسط دیگران) هزینه هایی از جمله دارایی و عوارش و غیره بهش تعلق نمیگیره؟
  ممنونم

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   شما بهتره که یک برند به نامی که می خواهید ثبت کنید که هزینه های دارایی و .. شامل شما نشه، بعد اگر خواستید شرکت رو به هر نامی که خواستید ثبت کنید.

 53. کتیرایی

  با سلام
  آیا کلماتی که مثلا در گویش مازندرانی معنا دار هستند را می توان در نام شرکت استفاده نمود؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   تمامی کلمات در صورتی که در فرهنگ دهخدا معنی داشته باشند یا این که از مراکز بخشداری و فرمانداری شهر مدرکی تهیه شود که این کلمه دارای معنی است، قابل ثبت می باشد.

 54. با سلام
  من قصد ایجاد یک شرکت بازرگانی را دارم برای شرکت در مناقصه ها – واردات و صادرات – و……….
  آیا شما شرکت با مسئولیت محدود را پیشنهاد می کنید یا خاص ؟
  و اینکه اگر با مسئولیت محدود انتخاب کنم ایا امکان شرکت در مناقصه ها وجود دارد یا خیر ؟
  و اینکه اسم شرکت نمیتوان از کلمه بازرگانی داخل آن استفاده کرد ؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   هر دو نوع شرکت تمامی این امکانات را دارا می باشند
   از کلمه بازرگانی می توان در نام شرکت استفاده نمود.

 55. با سلام چند نفر فارغ التحصیل ارشد مهندسی برق هستیم که قصد ثبت شرکت رو داریم
  ولی در اول راهیم و چه نوع شرکتی مناسب تر هست رو نمی دونیم.. ممنون میشم در مورد نوع شرکت راهنمایی کنید؟؟مثلا همکاری با اداره برق و یا مخابرات شهرمون؟

 56. سلام من انتخاب اسم کردم وده اسم انتخاب کردم چیزی برام ارسال نشد متوجه نشدم کدام تاییدشد چه جوری اینجا

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   شما باید کار را تائید نهایی فرمائید و بعد منتظر تایید و یا رد نام از طریق سایت بمانید.

 57. من در رشته کامپیوتر سخت افزار و تعمیرات و شبکه میخوام فعالیتم رو آغاز کنم ولی دیدگاهی از بازار و جو آشفته یا خوبه آن ندارم و نمی دانم که می شود رقابت کرد یا خیر. برای همین برای جلوگیری از مالیات و امثالهم فعلا نمی خواهم ثبت کنم. 1- این مورد رو پیشنهاد می کنید تا ببینم اوضاع کار چطوره؟ 2- شنیدم جاهائی مثله قشم و کیش 2 سال معافیت مالیاتی دارند اولا درسته یا خیر. دوما شهرهای دیگه ای هم هستند 3- شما چه پیشنهادی دارید

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بهتر است که شما مدت کوتاهی شروع به کار نمایید بعد تصمیم بگیرید که نیازی به ثبت شرکت دارید یا خیر.
   مناطق آزاد معاف از مالیات می باشند، اما با شرایط خاص.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   اسم شرکت کاملا با سلیقه افراد انتخاب می گردد ، در حال حاضر اسم شرکتها حداقل از سه سیلاب تشکیل می گردد.
   مثل شرکت پاك بهار آذر یا باد بند آرمه یا خدماتي برق بهاران

 58. سلام
  آیا امکان اینکه نام شرکت از سه سیلاب بیشتر باشد وجود دارد؟؟
  بطور مثال:
  شرکت توسعه فناوری رایانه گستر سپید پارس

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   ساپورت کلمه فارسی نیست ، بنابراین نمی تواند به عنوان یک سیلاب در نام شرکت استفاده شود.

 59. سلام روند كاري ثبت شركت طولاني تر و سخت تره يا تغييرات كلي( سهامداران و موضوع شركت و اساسنامه) يك شركت ثبت شده ، توضيح اينكه شركت 5 ساله به ثبت رسيده و هيچ فعاليتي نداشته ؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در بازه زمانی تفاوت چندانی ندارند،
   فقط اگر می خواهید تغییرات سهامدار برای شرکت سهامی خاص انجام دهید، باید گواهی نقل و انتقال از دارائی دریافت کنید که ممکن است کمی طولانی تر باشد.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   به تنهایی نمی تواند نام شرکت باشد، در حال حاضر نمی توان نام تک سیلابی برای شرکت انتخاب نمود.
   با انتخاب دو سیلاب دیگر به آن می توان برای نام شرکت انتخاب کرد.

 60. سلام
  من میخوام یه شرکت ثبت بدم با رتبه و گرید 5 آب برای کار کردن با آبفا و شهرکهای صنعتی و … برای مناقصه هایی که برگزار میکنند 1-چیکار کنم2-هزینه ثبت شرکت چنده 3-مالیاتاش چطوره 4-چی نیاز هست 5-چه شرکتی بهتره سهامی خاص عام محدود و….

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   نوع شرکت تاثیری در اخذ گرید ندارد.
   برای ثبت شرکت نیاز به حداقل یک شریک برای شرکت سهامی خاص دارید.
   بعد از ثبت برای شرکت باید گرید اخذ نمایید.
   بابت هزینه ها لطفا با موسسه تماس حاصل فرمائید.

 61. سلام ببخشید هر کلمه ای که تو دهخدا اومده باشه میشه استفاده کرد؟مثلا وصال

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بله کلمه ای که ریشه فارسی دارد را می توانید در نام شرکت انتخاب نمایید.

 62. سلام، وقت بخیر
  نوشتین که استفاده از نام ایران مجاز نیست ولی من بررسی کردم دیدم که تقریبا 100 شرکت و موسسه با نام ایران زمین ثبت شده است. قوانین جدید وضع شده است که استفاده از نام ایران دیگر مجاز نیست؟ یا استفاده از نام ایران زمین مجاز است؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در حال حاضر امکان استفاده از کلمه ایران برای نام شرکت وجود ندارد ، و اگر شرکتی با کلمه ایران تاسیس شده باشد در گذشته ثبت شده است .

 63. زهرا قمرپور

  سلام
  کلمه “توسعه” می تواند به عنوان یکی از سه سیلاب اسم شرکت تولیدی انتخاب شود؟ مثلا شرکت توسعه ترابر کیش

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بله کلمه توسعه می تواند به عنوان یکی از سیلاب ها در نام شرکت مورد استفاده قرار بگیرد.

 64. سلام . من اسمی رو برای شرکت با مسئولیت محدود انتخاب کردم و تائیید شد. حالا منصرف شدم از تاسیس شرکت با شریکم . میتونم با همین اسم که انتخاب کرده بودم درخواست جدید بدم؟ متقاضی هم خودم بودم.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   نام شرکت تا سه ماه اعتبار دارد، پس از این تاریخ می توانید با درخواست مجدد از نام استفاده نمایید.

 65. سلام . من قصد تاسیس دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارم که میشه همون حقیقی و شرایط تعیین اسم همین شرایط انتخاب حقوقی رو گفتن هم 3 سیلابی هم تکراری نباشه و همینطور بقیه شرایط میخواستم بدونم چطور میتونم این استعلامات و اینکه اسم مد نظر مورد تایید هست یا نه رو متوجه بشم . ممنون

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   اسم پس از ارسال به اداره ثبت شرکتها تائید یا رد می گردد.
   اما بابت تائید نام قبل از ارسال به اداره ثبت می توانید با کارشناسان ما بابت تائید یا رد احتمالی مشورت نمایید.

 66. سلام وقت بخیر
  خسته نباشید
  بعد از نوشتن 5نام انتخابی مراحل بعدی رو طی کنیم یا صبر کنیم تایید نام صورت بگیره؟
  چطور بفهمیم کدوم نام انتخاب شده؟

 67. ما چهار اسم پیشنهاد کردیم ولی رد شد.
  میشه دلایل ایراد هر کدام رو بفرمایید
  1-باقرالعلوم
  2-همای رحمت
  3-گنجینه های برتر
  4-امام حسن
  لطفا دلایل رد هر کدوم رو برامون اعلام کنید

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   دلایل رد نام در سایت ثبت شرکتها برای شما اعلام می گردد.
   اسم امامان به عنوان نام شرکت نمی تواند انتخاب شود، اسم نمی تواند دو سیلابه باشد.

 68. سلمان دریانورد

  پس چطوری شرکت هایی مثل رایتل یا ایرانسل یا دیجی کالا ثبت میشن ؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   اسامی که فرمودید نام برند هستند نه نام شرکت.
   مثلا برند دیجی کالا به نام شرکت نوآوران فن آوازه ثبت شده است.

 69. سلام ثبت برند هم مثل ثبت شرکت باید سه سیلاب باشه؟و اینکه محدودیت داره؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   خیر لزومی ندارد که نام برند سه سیلاب باشد، بسته به این که در طبقه مورد نظر شما این نام وجود داشته باشد یا نه و اینکه تشابه داشته باشد یا خیر، می توانید اسم یک سیلابه انتخاب نمایید.

 70. دوست محمدی

  سلام، من 5نام برای یک شرکت فرهنگی هنری درخواست دادم، الان حدودا یک ماه میگذره ولی هنوز جوابی مبنی بر تایید یا رد اسامی نگرفتم، چجوری میتونم نتیجه درخواستم پیگیری کنم؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   باید درخواست خود را در سایت اداره ثبت شرکتها نهایی نمایید و پس از آن منتظر تایید یا رد اسامی بمانید.

 71. باسلام و خسته نباشید . بنده برای موسسه خدمات حفاظتی و مراقبتی 5 نام را پیشنهاد دادم که همه رد شد ، میشه علت آن را بفرمائید :
  1خدمات حفاظتي و مراقبتي امنيت گستران نوين
  2خدمات حفاظتي و مراقبتي امنيت گستران پارس
  3خدمات حفاظتي و مراقبتي نظم گستران پارس
  4خدمات حفاظتي و مراقبتي نظم آفرينان شهر
  5خدمات حفاظتي و مراقبتي نظم گستران نوين

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   علت رد شدن نام در اداره ثبت شرکتها، توسط خود سایت اداره پاسخ داده می شود.
   لطفا به درخواست خود، در اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایید.

 72. مصطفی عباسیان

  باسلام چرا نمی توان از کلمه مهر برای اخر اسم مثال پویا مهر استفاده کرد

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   استفاده از این کلمه برای نام شرکت هیچ ایرادی ندارد، باید با ترکیبی استفاده گردد که در نامهای اداره ثبت شرکتها تشابه نداشته باشد.

 73. سلام خسته نباشی من برند ثبت کردم بعد ثبت اولیه شده ولی به اسم شرکت بوده الان میخوام به اسم شخص تغیرش بدم امکانش هست و اینکه عجله کاری دارم هنوزم اگهی روزنامه نشد و ثبت نهایی نشده امکان جابجایی هست

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   باید در ابتدا برند را تا انتها ثبت نمایید بعد از آن به نام شخص ، صلح برند بزنید.
   در حال حاضر امکان تغییر نام نخواهید داشت.

 74. باسلام
  بخوام در ثبت شرکت اسم ایران داشته باش البته بصورت ترکیبی از کجا باید مجوز بگیرم ؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   از کلمه ایران در نام شرکت نمی توان استفاده نمود، می توانید از کلمه ایرانیان به عنوان جایگزین استفاده نمایید.

 75. سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
  چند تا نام پیشنهادی میخواستم برای ثبت شرکت در زمینه تولید لوله های پلی اتیلن ترجیحا از کلمه نقش جهان استفاده بشه
  ممنون وسپاسگزار

 76. سلام
  من اسم (ایده پردازان پنج دری) رو انتخاب کردم اداره ثبت شرکت ها ردش کرد گفت اسم پنج دری نمیتونه انتخاب شه (سیلاب نیست ) باید اسامی خاص قبلش یا بعدش اضافه شه
  همچین چیزی درسته؟ چون پنج دری یه معماری ایرانی هست
  اسامی خاص چیا هستن؟ میتونم بزنم : ایده پردازان ایرانیان پنج دری ؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   ایده پردازان پنج دری تماما اسامی عام می باشند، شما باید کلمات خاص مثل ستاره یا هر چیز دیگری به عنوان یک سیلاب به این عبارت اضافه نمایید.
   ایرانیان نیز یک اسم عام می باشد.

 77. سلام چندتا اسم پیشنهادی برا ثبت شرکت در زمینه تولید مبلمان میخواستم ترجیحا از کلمه پویا استفاده بشه ممنون

 78. سلام و وقت بخیر
  چند تا اسم پیشنهاادی برای شرکت میخوام تو زمینه ساخت و تولید دستگاه(زمینه مهندسی مکانیک)

 79. سلام
  اگه میشه چند مورد اسم برای ثبت یک شرکت تولیدی خدماتی اشاره کنین مرسی

 80. سلام آیا بکار بردن نام شهدا برای شرکت تعاونی قابل تایید است…برای مثال نام شهید مدافع حرم شهرستان….لطفا راهنمایی فرمایید

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   با داشتن مجوز می توانید این اسامی را ثبت نمایید.

 81. با سلام
  آيا امكان ثبت نا دوسيلابي براي شركت مسئوليت محدود در زمينه حسابداري وجود دارد

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در حالت خاص امکان ثبت نام دو سیلابی وجود دارد.
   لطفا برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمائید.

 82. آرين رجايى

  با سلام ميخوام شركتى ثبت بدم با زمينه فعاليت ابنيه و شاخه هاى ساختمانى ، ميخوام اسم شركت با كلمه ديكا شروع بشه اگه ممكنه سيلاب دوم رو ترجيحا براى ثبت ٢سيلابى بهم پيشنهاد بدين تا انشالا مزاحمتون بشم براى ثبتش
  با تشكر

 83. سلام علت اینکه اسم شرکت به علت اینکه میزنه ترکیب اسم جدید چیست

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   وقتی دو نام در کنار هم بی معنی باشند یا معنی مشکلی داشته باشد ، باید از ترکیب جدید نامها استفاده نمایید.

 84. سلام

  آیا این امکان که برای شرکت با مشارکت خارجی از کلمات غیر فارسی استفاده شود وجود دارد

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   اگر قصد ثبت شعبه یا نمایندگی یک شرکت خارجی را داشته باشید این امکان وجود دارد، در غیر اینصورت خیر.

 85. با سلام و عرض خسته نباشید من انگلیسی را به صورت حرفه ای. میتوانم. برافراد ارتباط برقرار کنم ولی متاسفانه سنم کم است و دانش آموز کلاس دهم هستم در این صورت من چه کاری باید انجام دهم

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   به احتمال زیاد این نام در اداره ثبت شرکت ها تائید نمی گردد، باید یک سیلاب خاص به این نام اضافه گردد.

 86. سلام
  میتونید کمکم کنید تا برای موسسه رباتیک ی اسم خوب پیدا کنم ؟
  خودم هر اسمی که پیدا کردم ثبت قبول نکرد????
  منتظر یلری سبزتان هستم????

 87. سلام
  شرکت در استرالیا ثبت است آیا می شود با نام و شهرت در انجا در ایران هم به ثبت برسه
  اسم شرکت آنجکس

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   شما می توانید نمایندگی و یا شعبه ای از شرکت خارجی را در داخل ایران ثبت نموده و با همان نام فعالیت نمایید.

 88. باسلام
  آیا نام “شاخص تیل” یا “شاخ ستیل” برای شرکت تولیدی یراق آلات(استیل) قابل قبول است؟
  (تلفظ یکی میباشد اما معنی آن در هر دو صورت برای کار ما قابل قبول است)

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   باید تمامی کلماتی که برای نام شرکت انتخاب می شوند دارای معنی فارسی باشند، ضمنا باید ترکیب کلمات هم معنی دار باشد.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بله ، در حال حاضر ایرادی برای گرفتن کلمه پارس در نام شرکت وجود ندارد.

 89. سارا غلامي

  سلام،من ميخواهم شركت طراحي لباس تاسيس كنم ايا اگر از اسم خودم و حرف اول فاميل به اختصار استفاده كنم مورد تاييد ميباشد،

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   نام و نام خانوادگی شخص (هردو باهم) در شرکتهای تضامنی می تواند در نام شرکت استفاده گردد.
   کلمه سارا (نام شما) هم می تواند در نام شرکت قید گردد.
   گرفتن حروف اختصاری در نام شرکت امکان پذیر نمی باشد.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   تمامی کلماتی که در اسامی شرکتها استفاده می گردند باید ریشه فارسی داشته باشند.
   کلمه راگو، کلمه دات و کلمه کو فارسی نیستند.

 90. سلام برای ثبت شرکت به صورت اینترنتی از چه سایتی باید اقدام کرد؟

 91. سلام دوست عزیز این سایت شما مشکل داره اوتوقت میخوای برای دیگران شرکت ثبت کنین!!!!!!؟جهت نمونه قسمت پر کردن فرم برای اسم پیشنهادی چندین بار بعد از تکمیل کردن فرم پیغامی با عنوان (ارسال پیام شکست خورد ……..)

  1. کارشناس حقوقی

   با سلام و تشکر بابت اطلاع رسانی در خصوص مشکل وب سایت،

   موردی که فرمودین پیگیری و مشکل بر طرف شد. از همراهی و نکته سنجی شما صمیمانه سپاسگزاریم.

 92. دانايي فر

  سلام چند روز طول مي كشد تا اسم درخواستي بررسي و اعلام شود

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   اداره ثبت تهران نهایتا تا دو روز نتیجه را اعلام می کند، در بعضی از شهرهای ایران نهایتا تا یک هفته نتیجه اعلام می گردد.

 93. سلام
  بعد از مشخص کردن نام بصورت 3 سیلابی آیا میتوان نام 3 سیلاب را بصورت مخفف و بصورت یک کلمه درآورد و از آن استفاده کرد؟
  آیا این نام مخفف قابل ثبت است؟ چگونه؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   برای ثبت شرکت ، نام به صورت مخفف ثبت نمی گردد.
   شما می توانید مخفف شده ی نام شرکت را به عنوان نام تجاری ثبت نمایید.

    1. مشاور حقوقی

     سلام
     تمامی نام های تجاری از طریق اداره مالکیت معنوی به ثبت می رسند.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   کلمه شمی دارای معنی فارسی نمی باشد بنابراین امکان استفاده از این کلمه برای نام شرکت وجود ندارد.
   شما می توانید از کلمات پارس و توانا به همراه یک اسم خاص برای نام شرکت استفاده نمائید.

 94. سلام
  من هرچی اسم می فرستم تایید نمیشه!! همه هم به همین دلیلی که در زیر اومده!! من واقعا متوجه نمیشم جون اسم خاص هستش یا باید اسم خاص دیگری به آن اضافه شود.
  شما با نام پيشنهادي اقاقياي سفيد به دليل اسم خاص اضافه گردد مورد تائيد قرار نگرفت
  1 شما با نام پيشنهادي ونداد به دليل اسم خاص اضافه گردد مورد تائيد قرار نگرفت .
  ممنون از شما

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در حال حاضر نام شرکت باید حداقل از سه سیلاب تشکیل شده باشند که دارای اسم خاص باشند.

 95. با سلام
  ادرس فرستنده برای پست مدارک باید با ادرسی که در سامانه با عنوان ادرس مرکز اولیه شرکت ثبت میشود یکی باشد؟ یعنی در صورت عودت مدارک، به ادرس شرکت ارسال میشود یا ادرس پستی فرستنده؟
  ممنونم

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   مدارک به آدرسی که روی پاکت درج می گردد، عودت می شود.

 96. سلام. ببخشید اسم خاص کُردی برای ثبت مشکلی نداره؟یعنی منظور از بیگانه کُردی که نیست؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   کلیه اسامی ایرانی قابل ثبت برای نام شرکت می باشند.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در صورتی که نام تجاری دارای معنی فارسی نباشد ، باید از کارت بازرگانی استفاده نمود.

 97. آیا شرط سه سیلابی بودن شرط لازم است یا صرفا به دلیل رعایت عدم تشابه با اسامی ثبت شده است؟
  متاسفانه استفاده از یک سری اسامی محدود و صرفا خاص باعث شده انتخاب نام بسیار سخت شود
  آیا صفت هم جز اسامی خاص محسوب میشود؟
  ممنون از راهنمایی شما

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در حال حاضر به خاطر وجود شرکتهای مختلف ، نام شرکت باید سه سیلاب به بالا انتخاب گردد تا امکان تشابه کمتر باشد.
   صفت جزء اسامی خاص نیست.

 98. با سلام
  طبق دستورالعمل اجرایی تعیین نام اشخاص حقوقی که در این صفحه قرار گرفته ماده 2 گفته شده واژه یا واژه گان با معنی.. پس اینکه حتما باید اسم خاص باشد از کجا گرفته شده؟ صرفا پذیرش اسامی خاص از کجا گرفته شده ؟ پس چطور شرکتهایی از واژه فردا یا امروز که قید زمان است استفاده کرده اند؟ با تشکر

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   برای نام شرکت تمامی کلمات استفاده شده باید ریشه فارسی داشته باشند، یک یا دو سیلاب باید اسم خاص انتخاب شود ، یک یا دو سیلاب باقی مانده می تواند قید یا صفت باشد.

 99. علی اهری

  1- اگر منظورتان از سه سیلاب سه کلمه است (که به نظر چنین می رسد) لطفاً شرط سه سیلاب را به سه کلمه اصلاح فرمائید ، در غیر این صورت، آیا کلماتی مثل نسترن و یاسمن و اسفندیار هم که سه سیلابی اند در صورت تکراری نبودن پذیرفته می شوند؟
  2- اگر سه کلمه ای بودن اسم صرفاً برای اجتناب از تکرار است، آیا در صورتی که اسم پیشنهادی تنها یک یا دو کلمه باشد ولی دارای سابقۂ ثبت نباشد پذیرفته می شود؟ اگر نه چرا و با چه منطقی!؟
  3- اسم پیشنهادی من برای شرکت مورد نظرم دارای عدد دو (2 به حروف) در اول آن است که بدون ذکر هیچ دلیلی رد شده است، چرا؟
  4- آیا هر کس می تواند نام و نام خانوادگی خود را در صورت تکراری نبودن برای شرکت خود انتخاب کند؟ اگر نه چرا؟
  5- آیا استفاده از اسامی کوه و رود و دریا و دریاچه و غیره اجباری است؟ آیا در صورت استفاده جزو سیلابهای اسم شرکت حساب می شوند؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   منظور از سیلاب کلمه می باشد، نسترن یا… یک کلمه یا یک سیلاب هستند و امکان انتخاب آن برای نام شرکت وجود ندارد.
   اداره ثبت شرکتها حدودا از سال 1310 تاسیس شده است و در حال تخصیص دادن اسامی به شرکتها می باشد ، با توجه به این مدت زمان و اسامی فراوانی که به شرکتهای مختلف اختصاص یافته است مطمئنا احتمال تشابه وجود دارد، البته در موارد خیلی خاص امکان ثبت اسامی دو سیلابی وجود دارد.
   ثبت عدد دو مشکلی ندارد، احتمالا ترکیب نام پیشنهادی شما دارای تشابه بوده است (به اخطاری که برای شما درج شده است توجه نمایید)
   نام و نام خانوادگی اشخاص فقط می تواند در شرکت های تضامنی استفاده گردد و در سایر شرکتها این امکان وجود ندارد.
   هیچ اجباری برای انتخاب نام رود یا کوه و… وجود ندارد.

 100. سلام
  اسم شرکت تایید شده حالا باید شرکتنامه، اقرار نامه، اظهارنامه و صورتجلسه و مدارک دیگه رو بفرستم.
  سوالم اینه که اینا رو باید روی چه کاغذی پرینت و امضا کنم. کاغد معمولی یعنی همون A4 ؟
  سربرگی که ندارم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید که رو چه کاغذی پرینت کنم.

 101. سلام
  آگهی روزنامه کی باید انجام بشه.؟ موقع ارسال مدارک بعد از تایید نام؟ یا بعد از تایید نهایی و ثبت شرکت؟
  ممنون

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   پس از اخذ مدارک ثبتی از اداره ثبت شرکتها، می توانید برای خرید روزنامه اقدام نمایید.

 102. مدارک رو گفته بعد از تایید نام تا ۳ روز کاری ارسال بشه!!!!
  مدتش گذشته الان… می تونم بفرستم ؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   پس از تائید نام تا سه ماه، زمان برای ثبت شرکت وجود دارد.

 103. سلام من در سایت ثبت مشخصات را وارد کرده ام اما حدود یک ماه از وارد کردن اسم شرکت در سایت ثبت می گذره اما هنوز جلوی اسامی می زنه در حال بررسی. چون شنیدم 3 روزه نتیجه بررسی اسم مشخص می شه لطفا راهنمای کنید چه جوری و کی تاییدیه اسم شرکت میاد
  ممنون

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   درخواست باید پذیرش نهایی گردد تا قابلیت ارجاع به کارشناس را دارا شود.

 104. سلام . آیا خدمات شرکت، مانند “تجاری”، “خدماتی” ، “اجرایی” و .. هم میتوانند جز سیلاب برای نام شرکت محصوب شوند؟ممنون

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بله، این کلمات امکان ثبت به عنوان یکی از اجزای نام شرکت را دارند.

 105. با سلام
  آيا مي شود از لغات محلي در نام شركت استفاده كرد؟ مثلاً ” اوو ” به معني آب

 106. سلام خسته نباشین. من شرکت مهندسی ( سهامی خاص ) ثبت کردم می خواستم بدونم شرایط حقوقی کردنش چطوره ؟

 107. سیداحمدوحیدی

  سلام وقت شما بخیر و شادی.یک موسسه خیریه در قم در حال ثبت داریم نام پیشنهادی میتونید بدید؟

 108. سلام خسته نباشید.آیا امکان ثبت کلمه دانش بنیان به عنوان سیلاب در ابتدا نام شرکت وجود داره؟ ایا در این زمینه محدودیتی وجود داره؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   ثبت کلمه ی دانش بنیان در اسم شرکت ، منوط به داشتن مجوز می باشد.

 109. سلام ممنون میشم بفرمایید که میشه نام شرکت رو تک کلمه ای گذاشت یا نه . من شنیدم که حتما باید 3 کلمه ای باشه

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در حال حاضر امکان ثبت نام شرکت به صورت یک کلمه ای وجود ندارد. باید نام شرکت متشکل از حداقل سه کلمه باشد.

 110. با سلام و خسته نباشید.فرمودید ثبت کلمه ی دانش بنیان در اسم شرکت ، منوط به داشتن مجوز می باشد.میشه لطفا بیشتر توضیح بدید چطور مجوزی و شرایط کلی اون چیه؟

 111. محمدرضا

  سلام بنده اقدام به تاسیس شرکت نمودم ولی با رد درخواست مواجه شدم.
  یکی از تذکرات این بود که باید نام شخصیت حقوقی در اوراق مربوطه ذکر گردد.سوال بنده این بود ذکر نام شخصیت حقوقی در کدام اوراق الزامی است؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در تمامی قسمتهایی که نام شرکت مشخص شده است باید نام تائید شده درج گردد.

 112. سلام روز بخير .
  هفته پيش من براي نام شركتي كه در شرف تاسيس مي باشد 4 اسم پيشنهاد دادم . ميخواستم بدونم چگونه مي توانم پيگيري كنم.

 113. سلام من طراحی کیف و لباس میکنم میخواستم ببینم برای طراحی کیف و کفش و لباس میتونم شرکت ثبت کنم؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بله شما می توانید در قالب شرکت کلیه فعالیت های خرید و فروش خود را انجام دهید.

 114. سلام
  بنیاد حقوقی حرف حساب
  رو پیشنهاد دادیم برای نام موسسه ولی رد شد. با اینکه تکراری نیست بیش از سه کلمه است و…

  نیاز به اخذ مجوز دارد؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   باید حداقل دو کلمه اسم خاص در نام پیشنهادی شما وجود داشته باشد.
   تمامی کلمات شما اسامی عام می باشند.

 115. سلام
  آیا در مرحله اولیه تا قبل از تائید نام شرکت، لازم است که اساسنامه و اظهارنامه کامل پر شده باشد یا پس از تائید نام شرکت باید اقدام نمود؟

 116. رضا ایزدی

  سلام
  تصمیم دارم شرکتی تحت عنوان
  شرکت خدمات آموزشی ثبت کنم اولین گام برای ثبت این شرکت انتخاب اسم هست ؟

 117. اولين قدم واسه ثبت شركت مهندسين مشاور مراجعه به كدوم سازمان هست؟ و اينكه اول بايد نام شركت انتخاب بشه؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   برای ثبت شرکت باید مدارک به اداره ثبت شرکتها ارسال گردد.

 118. سلام میخوام یک شرکت فنی مهندسی در زمینه مخابرات ثبت کنم، چه مدت زمان میبره برای دریافت کد اقتصادی، فرق بین. شذکت و موسسه در چی میباشد معایب و مزایا هم لطفا بگید و در انتها مالیات بر درآمد دقیقا چه مقدار هست؟

 119. کریم زاده

  سلام.
  شرکتی دارم که ناخواسته عبارت”فنی مهندسی” در ابتدای آن قرار گرفته است و تبدیل به شرکت “فنی مهندسی ترازسازان بینالود” شده است اکنون که می خواهم “فنی مهندسی” آن را حذف کنم بهانه می آورند که بقیه اش که باقی می ماند با برخی از شرکت ها تعارض پیدا می کند نظر شما چیست؟ ممنون از پاسخگویی شما.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   ترازسازان بینالود یک اسم سه بخشی نمی باشد، به همین دلیل به خاطر تشابه امکان ثبت نخواهد داشت.

 120. محمد حسین گلی

  سلام آیا فردی غیر ایرانی (اتباع افغانی) میتواند سهامدار شرکت باشید؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بله، تمامی افراد خارجی می توانند سهامدار شرکت گردند.

 121. باسلام؛
  میخام یه شرکت خدمات تاسیساتی و سیستم های خورشیدی ثبت کنم در انتخاب اسم مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید.

 122. سلام دارم یه شرکت حسابداری ثبت میکنم واسه انتخاب اسم سه سیلابی شرکت به مشکل برخوردم هرچی انتخاب میکنم رد میشه ممنون میشم کمکم کنید

 123. احمدکریمی

  باسلام.میخوام شرکت ثبت بدم میتونم با فرد خارجی شریک بشم یا اینکه ایشون میتونه سهامدارشرکت باشه؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   تمامی اشخاص خارجی می توانند سهامدار و یا عضو هیئت مدیره شرکت گردند.

 124. احمدکریمی

  میخوام شرکتی که درخصوص معدن باشه ثبت بدم که هم درزمینه اکتشاف وهم فراوری وهم صادرات فعالیت کنم به نظرشماشرکت سهامی عام ثبت بدم یا بامسولیت محدود؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   ثبت شرکت سهامی عام سختی های زیادی خواهد داشت. بهتر است سهامی خاص و یا مسئولت محدود ثبت نمایید.

 125. سلام و خسته نباشید

  ببخشید ما الان نزدیک دو هفته ست که تو بخش ثبت اسم شرکت به مشکل برخوردیم. مسئله اینجاست که اسمهای انتخابی کلمه هایی هستند که در فرهنگ لغت ها هم موجود و دارای معنا میباشند.
  برای مثال از بین نام های انتخابی ما ،کلمه بادید رو که در فرهنگ دهخدا هم موجود هست میگه که: به دلیل استفاده از اسامي و عناوين و اصطلاحات بيگانه – ارائه مستند كلمه باديد مورد تائيد قرار نگرفت .

  و سوال اینکه آیا انتخاب اسامی کُردی ایرانی مورد تایید نمی باشد؟چون خیلی از اسم ها کُردی هستند که ثبت شده اند و دلیل اینکه اسامی ما مورد قبول قرار نمیگیرد چیست؟

  با تشکر

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   با در دست داشتن مستندات به اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایید.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   نام شرکت باید حتما ریشه فارسی داشته باشد.
   کلمات خارجی را می توان به عنوان نام برند ثبت نمود.

 126. محسن وردی

  سلام
  میخواهم اسمی واسه کار خاکبرداری و گود برداری انتخاب کنم
  که با کارم ارتباط داشته باشه و بتونم تشریحش کنم
  لطفا راهنماییم کنید باتشکر

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   نام شرکت حداقل باید از سه کلمه تشکیل شده و حداقل یک کلمه خاص در نام باشد.

 127. جوادزارع

  سلام
  یه اسم واسه شرکت خدمات نظافتی میخواستم
  میشه کمکم کنین
  با تشکر

 128. علیرضا هاشمی

  سلام
  به چه صورت می توان نام دلخواه خود که در استعلام از سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سابقه ندارد را ثبت نمود؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در صورتی که نام تشابه نداشته باشد و حداقل دارای سه بخش باشد، به صورت خودکار آگهی می گردد.

 129. سلام یک اسم برای سایت اینترنتی فروش لوازم آرایشی می خاستم. لطفا کمکم کنید .

 130. سلام.من یه اسم برای ثبت شرکت برای پرورش ماهی میخواستم.لطفا راهنمایی کنید…

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بله ، می توانید از این کلمه در نام شرکت استفاده نمایید.

 131. سلام
  برای نام موسسه مثلا موسسه “آموزشی پژوهشی ارشیا “سه سیلاب بدون اشکال و قابل قبول می باشد؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   آموزشی پژوهشی کلمات عام می باشند و جزو سیلاب حساب نمی شوند.
   در ضمن برای قراردادن این کلمات در نام شرکت باید مجوز اخذ نمایید.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   لطفا با موسسه تما حاصل فرمائید و یا در صورت تمایل شماره تماس خود را اعلام نمایید تا کارشناسان موسسه در اولین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

 132. سلام
  یه اسم برای شرکت در حیطه ی تولید محصولات فناور میخوام

 133. سلام میخواهم یک شرکت تشریفاتی(مجالس ترحیم وعروسی)ایجاد کنم از بین چند تا اسم کدام به نظر شما بهتره
  آذر مهر
  رضوان
  اهورا
  مهرآفرین
  درخشان
  توس
  جاوید
  سورن
  شایگان

 134. احمدرضاشجاعت

  سلام وقت بخیر یه شرکت تعاونی کشاورزی میخام ثبت کنم دنبال اسم مناسب ومعنی دار هستم اگه کمک کنید ممنون میشم

 135. حسنعلی میرعباسی

  سلام ی نام برای ثبت شرکت دفاتر پیشخوان دولت میخوام
  این اسامی هم تا حالا که دادم رد شده:
  ۱-فامیل خودم
  ۲-جوان
  ۳-معاصر
  ۴-اندیشه
  ۵-سجام
  ۶-هوشمند
  ۷-هدف
  ۸-امین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *