ثبت برند لاتین؟

برند یا علامت تجاری مفهومی گسترده دارد و ثبت آن در همه فرهنگ ها و زبان ها و ملیت ها رواج دارد  و در هر کشوری قوانین ثبت برند مختص آن کشور وجود دارد و همچنین برند ها را می توان بصورت بین المللی هم به ثبت رساند.

آنچه که نقش کلیدی دارد تاثیر برند یا علامت تجاری در صنعت و خدمات یک جامعه  و یا یک بازار کار است. برند ها به عنوان علامت هایی به کار می روند که نه تنها تمایز بین دیگر محصولات را نشان می دهند بلکه معرف کالا و خدمات شرکت نیز می باشند.

طبق قانون تجاری ایران اداره مالکیت معنوی به عنوان متولی ثبت برند در ایران شناخته می شود. این اداره متناسب با قوانین و مقررات خاص خود و قوانین و مقررات بین المللی ثبت برند در صورتیکه برند های تجاری برخی از شرایط را داشته باشند از ثبت برند سر باز خواهند زد و برند برگشت داده خواهد شد.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

یکی از این موضوعات داشتن حروف لاتین در برند و علامت تجاری می باشد. مگر اینکه صاحب برند به دلایل اقتصادی و تجاری و شرایط شرکت خود با سایر شرکت ها و نهاد های بین المللی در ارتباط باشد و یا متولی صادراتی و وارداتی باشد که در این صورت باید حتما کارت بازرگانی قانونی داشه باشد. بنابراین افرادی که خواهان ثبت برند لاتین هستند باید حتما به همراه درخواست و اظهارنامه ثبت برند خود کارت اقتصادی شرکت و یا شخص خود را  هم ارائه نمایند.

اشخاص حقیقی و حقوقی که کارت بازرگانی نداشته باشند تا زمانیکه این کارت را قانونا دریافت نکنند اجازه ثبت برند و یا علامت تجاری لاتین نخواهند داشت.

برند لاتین به  برندی گفته می شود که حروف یا عبارت های لاتین در آن استفاده شده باشد یا نام انتخاب شده توسط اشخاص دارای ریشه لاتین  باشد .

برای ثبت برند لاتین دلایل متعددی وجود دارد برای مثال گاهی هذف اصلی افراد از ثبت برند لاتین هدف  آنها موضوع صادرات واردات است همین دلیل اغلب شرکت ها یا اشخاصی که برای ثبت برند لاتین اقدام می کنند برای دریافت کارت بازرگانی موضوعات تجاری است.

همچنین باید مدنظر داشت که تنها افرادی  می توانند برای ثبت برند لاتین اقدام کنند که قبلا کارت بازرگانی خود را دریافت کرده باشند.

نکته ایی ه باید مد نظر داشت این است که اگر ما از هر نوع عبارت لاتین استفاده کنیم در برند خودمان برند ما را لاتین خواهد کرد مقصود این است که اگر ما از یک عبارت سه حرفی استفاده کنیم و یک حرف را لاتین بنویسیم برند ما از نوع لاتین می باشد. همچنین تفاوتی ندارد که  عبارت به طور کامل لاتین نوشته شده باشد یا فارسی نوشته شده باشد. 

یکی از اساسی ترین تفاوت های ثبت برند فارسی با ثبت برند لاتین در این است که  زمان ثبت برند لاتین غیر استعلام بررسی وضعیت برند ایران یا  بین برند های فارسی باید وضعیت برندها علائم تجاری بین المللی لاتین نیز انجام شود واقع رعایت قوانین مقررات بین المللی ثبت برند استعلام برند بین برندهای لاتین بین المللی نیز لازم است.همچنین باید برند لاتین با استاندارد ها الحاقیه های توافق شده استاندارد مادرید پروتکل الحاقی آن نیز همخوانی داشته باشد.

نیاز به کمک دارید؟ عجله برای ثبت برند لاتین خود دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟ همین لان با کارشناسان موسسه حقوقی ثبت فردا تماس بگیرید.

امتیاز این مطلب