ثبت فردا

کار امروز را به فردا بسپار

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان

 

 

 

تعریف شرکت دانش بنیان:

ماده 1 قانون حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوریها و اختراعات به تعریف پرداخته است:

شرکتها و مؤسسات دانش بنیان شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل میشود.

به طور ساده یعنی ایده ها و دانش فنی که منجر به تولید محصول یا خدمات شود و از نوآوری و گام ابتکاری و پژوهشی برخوردار باشد.
ثبت شرکت دانش بنیان

روند ثبت این شرکتها همانند سایر شرکتها می باشد با این تفاوت که بعد از ثبت باید درخواستی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبنی بر تقاضای دانش بنیان شدن فرستاد و پس از بررسی کارشناسان مربوطه و دارا بودن شرایط لازم مورد حمایت دانش بنیان قرار خواهند گرفت
شرکتهای دولتی ، موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی و نیز شرکتها و موسساتی که بیش از 50% از مالکیت آنها متعلق به شرکتهای دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی باشند مشمول حمایت های این قانون نیستند .

نحوه ثبت شرکت دانش بنیان

برای ثبت باید تمام شرکتها وارد سامانه www.daneshbonyan .ir شده و بر اساس فرآیندها و دارا بودن شرایط مندرج در آیین نامه در قسمت «مصوبات کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکتها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا» در سامانه ارزیابی شرکتها و موسسات دانش بنیان ارزیابی شوند.
مهم ترین نکته برای اینکه شرکتی جز شرکتهای دانش بنیان قرار خواهد گرفت یا خیر این است که طرح قابلیت اجرای ایده و طرح تجاری (Bussines plan) یا فنی و پژوهشی یعنی توانایی تولید و تجاری سازی را داشته باشد.

انواع شرکتهای دانش بنیان :

 1. شرکتهای تولید کننده کالا و خدمات
 2. شرکتهای نو پا
 3. شرکتهای صنعتی

شرکتهای نو پا شرکتهایی هستند که بیش از 3 سال از تاسیس آنها نگذشته باشد .برای اینکه این شرکتها تحت حمایت قانون قرار بگیرند :

 1. باید کالا را در حد نمونه آزمایشگاهی با هدف تولید و فروش ساخته و ارائه نمایند.
 2. حداقل دو نفر کارمند پاره وقت داشته باشد که یک نفر آنها متخصص در حوزه کالا و خدمات دانش بنیان باشد.

شرکتهای دانش بنیان تولیدی و صنعتی در قالب شرکتها و صنایع بزرگ به صورت شرکت فنی به فعالیت می پردازند که باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند :

  1. کل در آمد شرکت در یک سال مالی گذشته ( به شرط درج در اظهارنامه مالیاتی ) ناشی از فروش کالا و خدمات دانش بنیان حداقل 3 میلیون ریال بوده یا همزمان بیش از 10% درآمد سال مالی گذشته شرکت باشد. به همراه سابقه بیمه پرداختی برای حداقل 3 نفر از کارکنان تمام وقت شرکت در 6 ماه اخیر.
  2. ساخت تجهیزات یا فرآیند سازی دانش بنیان که شرکت قصد دارد با استفاده از آن به تولید کالا و خدمات بپردازد همزمان حداقل 50% از درآمد مالی سال گذشته باشد که در اظهارنامه مالیاتی شرکت ذکر شده است.
  3. ساخت تجهیزات یا فرآیندسازی دانش بنیان حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی که شرکت قصد دارد با استفاده از آن به تولید کالا و خدمات بپردازد همزمان حداکثر سن شرکت 3 سال باشد و دارای حداقل 2 نیروی انسانی پاره وقت باشد.

کالاها و خدمات شرکتهای دانش بنیان باید دارای شرایط زیر باشد:

   1. در سطح فناوری : کالاها و خدمات باید در حوزه های فناوری بالا یا متوسط به بالا بوده و به دلیل پیچیدگی فنی به سختی قابل کپی برداری باشد.
   2. مرحله تولید :کالاهای ارائه شده باید در مرحله تولید بوده یا حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی با قابلیت بررسی فنی ساخته شده باشد و همچنین خدمات باید دارای اسناد فروش باشد.
   3. تسلط بر دانش فنی : شرکت باید دانش فنی طراحی کالا و خدمات و اجرای فرآیند تولید کالا و خدمات را کسب کرده باشد.

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیر دولتی مجازند با ایجاد و مشارکت در شرکتها ی دانش بنیان که حداکثر 49% سهام آن متعلق به دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و دیگر واحدهای دولتی و مابقی سهام متعلق به اعضای هیات علمی و دانشجویان و سایر سهامداران با بخش خصوصی است به صورت دانش بنیان دربیایند. اگر سهام دانشگاه بیش از 50% باشد شرکت دولتی محسوب می شود.(شرکت دانش بنیان دولتی) و اگر سهام دانشگاه کم تر از 50 % باشد دانش بنیان خصوصی است.

شرکتهای دانش بنیان شرکتهایی هستند که پس از تولید خدمات (دانش بنیان) ، دانش و ارائه راه کار تولید آن می توانند از مزایا و تسهیلات قانونی برای مدت معین تا دانش بنیانتولید اصل استفاده کنند .

شرکتهای دانش بنیان شرکتهایی هستند که می توانند از طریق فروش فناوری (خدمات) حداقل درآمد را برای یک مدت کوتاه کسب نمایند دراین صورت می توانند شاخص های اختصاصی را از طریق این روش را برای اخذ تسهیلات و مزایا استفاده کنند.

درنظر داشته باشید درثبت شرکتهای دانش بنیان شرکتهای دولتی- موسسات و نهادهای عمومی وغیردولتی و نیز شرکتها و موسساتی که بیش از 50 % مالکیت آنها برای بخش دولتی می باشد نمی توانند در شرکتهای دانش بنیان قرارداد و از مزایا وحمایت های قانون دانش بنیان استفاده کنند .

برای ثبت شرکت دانش بنیان باید کلیه اطلاعات مربوط به سهامداران و اعضای هیئت مدیره و رزومه شرکت و اطلاعات افراد درون سازمان مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود که آیا شامل شرکت دانش بنیان می شوند یا خیر.

شرکتهایی که در پارک علم و فن آوری مستقر می باشند باز هم باید در مراحل ارزیابی قرارگیرند. حضور اعضای هیات علمی درشرکتها می تواند کمک شایانی برای ارزیابی شرکت دانش بنیان کند .

نکات مهم در ثبت شرکت دانش بنیان

  1. استفاده از حمایت های مربوطه منوط به استعلام دستگاه اجرا کننده حمایت از دبیرخانه کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکتها و موسسات دانش بنیان و نظارت براجرا و تأیید از سوی این دبیرخانه می باشد.
  2. درصورت تخلف و استفاده غیرمجاز از تسهیلات استفاده نکردن در راستای تولید فناوری مطابق مجازات های ماده 11 قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان برخوردار خواهد شد .
  3. در نظر داشته باشید به شرکتهای تأیید شده مجوز و یا گواهی خاصی اعطا نمی شود.

حمایتها و تسهیلات

 

معافیتهای پرداخت مالیات ، عوارض،  حقوق گمرکی،  سود بازرگانی ،عوارض صادراتی به مدت 15 سال وام های کم بهره و …

تسهیلات نظام وظیفه تخصصي براي افراد فعال در شرکت‌هاي دانش بنيان

خوشبختانه طی چند سال گذشته شرایط انجام خدمت وظیفه تخصصی برای افراد تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان (مانند برگزیدگان المپیادها، برگزیدگان کنکور و …) فراهم شده و این افراد، پس از گذراندن دوره آموزش سربازی، الزامی به حضور تمام وقت در پادگان‌ها نداشته و با اجرای موفق یک پروژه تحقیقاتی مورد نیاز دستگاه‌های دفاعی و دولتی،و کار در شرکتهای دانش بنیان  میتوانند کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند.

تسهیلات بانکی با بهره کم

 واگذاری اراضی شهرکهای صنعتی

استقرار در کاربری مسکونی شهر تهران

تخفیف دوره های آموزسی برای شرکتهای دانش بنیان

حمایت از کالاهای ساخت داخل

و ….

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

81 در مورد “ثبت شرکت دانش بنیان”

 1. با سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم بدون حضور هیئت علمی و به صورت مستقل آیا میتونم شرکت دانش بنیان تاسیس کنم و در صورت امکان اول باید از کجا شروع کنم . چون مطالب زیاد ولی گنگ و پراکنده ای در سطح وب هست که هیچ کمکی نمیکنه . ممنون با تشکر

  1. مشاور حقوقی

   سلام و درود
   خیر حضور یک نفر به عنوان هیئت علمی یا فردی که دارای اختراع معتبر باشد لازمه ی ثبت شرکت دانش بنیان است و برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۰۲۱-۸۸۸۰۷۲۷ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایی

 2. سیامک استارتاپ

  با سلام.من دارای مدرک فوق دیپلم هستم.چند سوال داشتم.ممنون میشم که پاسخ بدید.
  1.به تنهایی قادر به ثبت شرکت دانش بنیان می باشم؟اگر نه.باید حداقل چند نفر باشیم؟
  2.داشتن گواهی ثبت اختراع چه مزیتی برای ثبت شرکت دانش بنیان دارد؟
  3.در زمان ارائه درخواست ثبت شرکت دانش بنیان باید حتما محصولی نوآورانه برای ارائه داشته باشیم؟یا قبل از داشتن محصول و خدمات خاصی میتوانیم شرکت را ثبت کنیم؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   برای ثبت شرکت دانش بنیان نیاز به حداقل 4 نفر می باشد ، و بودن یک نفر از افراد که عضو هیئت علمی باشند یا داشتن اختراع لازمه ثبت دانش بنیان می باشد و برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید

 3. باسلام و ادب
  چنانچه موسس شرکت دانش بنیان خود دارای سوابق پژوهشی ، تحقیقاتی، ابداعات و نیز مدرس دانشگاه باشد به تنهایی می تواند شرکت دانش بنیان را در زمینه خاص مثلا (دانش بنیان در زمینه دریا) تأسیس نماید؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   در ثبت شرکت دانش بنیان نوع شرکت می بایست سهامی خاص باشد و نیاز به حداقل 4 نفر می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید

 4. امید حاجی شفیعی ها

  با سلام و وققت بخیر
  بنده دانشجوی کارشناسی ارشد(مخابرات – میدان) هستم؛ و در زمینه طراحی ادوات و تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی فعالیت میکنم.و در حال ثبت نهایی یک اختراع در این زمینه هستم
  برای ابتدای کار با راه اندازی یک سایت (دامین و… خریداری شده ) برای ارائه خدمات و فروش محصولات و قطعات نیاز به ثبت یک شرکت دارم (ولی آدرس منزل رو فعلا میتونم بدم) ممنون میشم زمانبندی و هزینه لازم رو از بفرمائید
  و سئوال مهم تر آیا بعد از اتمام تحصیل و ثبت اختراع بنده میتونم این شرکت رو تبدیل به یک شرکت دانش بنیان کنم. ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی ، هزینه و زمان بندی لازم رو از طریق ایمیل اعلام فرمائید.

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   بله بعد از ثبت شرکت در صورت گرفتن مجوز از وزارت علوم می توانید شرکت را به دانش بنیان تبدیل کنید و برای استعلام هزینه ها با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   برای استعلام از هزینه ها با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 5. قلیزاده

  یادم رفت این را عرض کنم، ما یه تیم هیئت علمی هستم و کاری را هم که میخواهیم شروع کنیم در حوزه های مختلف کاربرد دارد در حقیقت شرکت باید چند منظوره ثبت شود. اختراع ثبت شده هم هنوز نداریم. مدت زمان و هزینه ثبت را لطفا بفرمایید.

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   پس از اخذ مجوز از وزرات علوم و تکمیل مدارکتتان در 2 هفته کاری تمامی کارهای ثبت شرکتتان بانجام می رسد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

   1. با سلام و عرض خسته نباشید.
    اگر ممکن هست در این خصوص بنده رو راهنمایی کنید. اینکه گفته شده برای ثبت شرکت دانش بنیان حضور 4 نفر الزامی هست این 4 نفر باید حتما هییت علمی باشند یا می توانند به جز یک نفر هییت علمی بقیه دانشجو باشند؟ آیا این 4 نفر باید هم رشته باشند؟ دقیقا نحوه روال کاری این شرکتها به چه صورت می باشد؟ و اینکه موفقیت و دوام این شرکتها چقدر تضمین شده می باشد؟
    با تشکر از شما

    1. مشاور حقوقی

     با سلام و درود
     باید یک نفر از اعضا عضو هیئت علمی باشند، شرکت با نوع سهامی خاص ثبت می گردد با 2 الی3 نفر عضو و نفر بازرس

 6. احمد شکیب

  سلام خسته نباشید
  آیا برای انجام روال اداری ثبت شرکت دانش بنیان گروه شما افرای برای انجام امور اجرایی آن دارد.؟ بنده دانشجو هستم و همکاران هم پرمشغله و هم در این زمینه اطلاعاتی نداریم.
  و سوال دومم این می باشد که بنده محصولی دارم که ثبت اختراع نشده که البته در مرحله داوری می باشد اما می گویند امیدی نیست. ایا با محصول خودم و برنامه هایی که برای گسترش آن دارم می توانم شرکت دانش بنیان ثبت کنم؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   برای ثبت شرکت دانش بنیان در ابتدا باید مجوز از وزارت علوم رو کسب کنید و یکی از اعضا هم باید عضو هیئت علمی باشند

 7. با سلام و خسته نباشد
  بنده چند سوالی در مورد ثبت شرکت دانش بنیاد داشتم
  برای ثبت شرکت دانش بنیاد باید حتما حداقل یک سال از ثبت شرکت گذشته باشد؟ نمیشود شرکت نوپا باشد؟
  برای گذراندن خدمت سربازی در شرکت باید حتما جز هیت مدیره اولیه شرکت بود؟ نمی توان جز هیت مدیره جدید شرکت بود؟
  برای معافیت از خدمت یا گذراندن خدمت سربازی در شرکت باید حتما دارای تحصیلات در دانشگاه های برتر بود؟ اگر ثبت اختراع داشته باشیم ولی از دانشگاه غیر برتر باشیم نمیشود؟
  با تشکر

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   خیر در ابتدا می توان شرکت دانش بنیان ثبت کرد

 8. با سلام
  براس ثبت شرکت دانش بنیان هیچ نیازی به هیات علمی بوذن نیست
  لطفا اطلاع اشتباه به مردم ندهید

  1. مشاور حقوقی 25

   سلام و درود
   خیر ما اطلاعات اشتباه ارائه تدادیم
   حتما باید یا یکی از اعضای هیئت مدیره،عضو هیئت علمی باشند یا یک اختراع به ثبت رسانده باشند این موضوع یکی از شرایط ثبت شرکت دانش بنیان می باشد و شما می تونید برای اطلاعات بیشتر به سایت http://daneshbonyan.isti.ir
   مراجعه نمایید.

 9. آرمین شیروانی

  سلام شرایط ثبت شرکت دانش بنیان برای کارمندان دولت چیست؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   شرکت دانش بنیان با مجوز از وزارت علوم قابلیت ثبت دارد
   باید یکی از اعضا عضو هیئت علمی دانشگاه باشند یا یک اختراع ثبت کرده باشند
   و کلیه افراد باید مورد تایید سازمان قرار بگیرند

 10. سلام
  آیا حتما باید عضو هیئت علمی یا صاحب اختراع بود؟

  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد هستم

  طراحی کرده ایم که تولید ثروت می کند یعنی با تغییر در ساختار برخی سیستم ها با استفاده از فن آوری های نو باعث کاهش هزینه می شود که تولید ثروت به همراه دارد.

  نمیتوانیم از شرایط دانش بنیان استفاده کنیم؟

  با اینکه در زمینه انرژی های نو می باشد

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   الزامی وجود ندارد . و با بررسی شرایط مورد نظر در مورد محصول شما قابلیت دانش بنیان شدن وجود دارد
   برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 11. باسلام.
  بنده دانشجوی دکترای مدیریت هستم و رزومه خوبی در بحث پژوهش دارم و چندین ساله مدرس دانشگاه بصورت حق التدریس هستم.
  سوال بنده اینه که آیا می شود در قالب موسسات دانش بنیان، برگزاری کنفرانس های داخلی غلمی پژوهشی برگزار کرد؟
  میشه کمی اصلاعات بدید که راهش چیه؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   در مواردی یکی از شرایط ثبت شرکت دانش بنیان نیز میتواند وجود فردی باشد که عضو هیئت علمی باشد .اما باید خدمات شما دارای ویژگی های مورد نظر قانون باشد تا موردحمایت قرار بگیرد
   برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 12. احمد رضایی

  سلام
  ایا میشه شرکت دانش بنیانی مثل بقیه شرکت ها خرید و فروش بشود؟

 13. میرزایی

  با سلام.
  من یک ایده تجاری بسیار موفق و عالی دارم که در زمینه خدمات اینترنتی می باشد.
  نمونه خارجی هم ندارد.
  می خواستم ببینم می تونم با کمک شما این شرکت را به عنوان یک شرکت دانش بنیان ثبت کنم؟
  ممنون.

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام
   ایده تجاری به شرط نو آوری و قابلیت اجرا مورد حمایت قانون قرار میگیرد
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید

 14. سعيد قوامى

  سلام. من ميخوام شركت دانش بنياني تاسيس كنم و BP من در دو زمينه دارو و اسانس اماده هست. ولي هنوز توليداتي نداشتم و هنوز شركتي ثبت نكردم. به عنوان قدم اول در ثبت شركتها بايد شركتي تحت چه عنواني ثبت بشه كه بعد براي دانش بنيان شدن با مشكل مواجه نشم. يا اينكه تحت هر عنواني و در هر زمينه اي باشه ايراد نداره فقط بايد از نظر كار گروه ارزيابي شركتهاي دانش بنيان تاييد بشه. ايا بعد از تاييد شدن همون شركت به عنوان دانش بنيان ميتونه تغيير ماهيت بده؟ با تشكر

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام
   در ابتدا باید یک شرکتی بسته به فعالیت مورد نظر ثبت نمایید و سپس تقاضای دانش بنیان شدن نموده و محصول را در حد نمونه آزمایشگاهی ارایه نموده تا پس از بررسی های لازم توسط کارشناسان مربوطه مورد حمایت دانش بنیان قرار بگیرید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید

 15. سلام یه سوال آیا محصول تولید شده توسط شرکت دانش بنیان نباید در کشور نمونه داشته باشد؟ اگر این محصول در اختیار یه کارخانه باشد اما ما به فرمول ساختش دست پیدا کرده باشیم چی ؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   اگر محصول خارجی باشه و کسی در داخل ایران تولید نکرده باشه و یا توان تولید آن را نداشته باشه یا اگر از طریق مهندسی معکوس توانسته باشند تولید کنند مشکلی نیست و میشه تقآضای دانش بنیان شدن محصول را نمود مشروط به اینکه از لحاظ سطح فناوری مرحله تولید و دانش فنی بتونه نظر کارشنلس رو جلب کنه

 16. سلام
  میخواستم بدونم اگر یه شرکتی فعالیت هاشو زودتر شروع کرده باشه اما بخاطر طولانی شدن روند مجوز گرفتن کمتر از یکسال سابقه ثبت داشته باشه آیا راهی وجود داره که برای شرکت دانش بنیان شدن نوپا اقدام کنه؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   شرط نوپا بودن برای ثبت شرکت دانش بنیان حداکثر تا سه سال از تاریخ ثبت شرکت است، اگر بیشتر از سه سال از تاریخ ثبت شرکت بگذره دیگه نوپا محسوب نمیشه

 17. وجود یکسال سابقه ثبت برای شرکت های دانش بنیان نوپا یا شش ماه سلبقه بیمه اجباریه؟
  بدون وجود این موارد نمیشه شرکت دانش بنیان ثبت کرد؟

  1. مشاور حقوقی 25

   خیر برای شرکت نوپا شرط بیمه وجود ندارد و چنانچه شرکتی یک روز از تاریخ ثبتش بگذره میتونه برای دانش بنیان شدن اقدام کنه

 18. سلام ممنون از این که جواب سوال قبلم رو با این سرعت دادین
  یه سوال دیگه داشتم از خدمتتون
  حمایت ها و تسهیلاتی که برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده در عالم واقع هم عملی میشه؟
  یعنی واقعا بعد از دانش بنیان شدن؛ شرکت ها میتونن از این حمایت ها استفاده کنن؟

 19. ذوالقدر

  سلام
  آیا در حوزه نرم افزار میتوان شرکت دانش بنیان ثبت کرد ؟ اگر جواب مثبت است ، راهنمایی کنید لطفا

 20. با سلام
  شرکت خدماتی که تولید محصولی نداره اما تولید علم داره میتونه مشمول این شرکتها باشه؟
  البته این شرکت نظیر نداره و کاملا بر مبنای اصول علمی هست.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   باید شرکت تولید محصول داشته باشه
   اما در حالتهای خاص هم امکان انجام داره
   لطفا با موسسه تماس بگیرید.

 21. سلام. اگه امکان تبدیل یک شرکت مسئولیت محدود به دانش بنیان وجود داره؟

 22. سلام. آیا امکان تبدیل یک شرکت مسئولیت محدود به دانش بنیان وجود داره؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بله کلیه شرکتها در صورت داشتن شرایط می توانند به دانش بنیان تبدیل شوند.

 23. بالسلام من كالايي كه صدر صد واردات هست أر با تجربه چندين ساله به علم توليد رسيدم و با توجه از تكنسينهاي إيراني و طرح دارم جهت توليد و شركات از ٨٧ فعاله ميخاستم ببينم برأي دانش بنيان كردن بايد چه كنم و كارم در مرحله توليد و سفارش هست و خروج از ارز

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   اگر ایده شما در غالب اختراع قابلیت ثبت داشته باشد می توان آن را ثبت نمود، در غیر اینصورت در حال حاضر قابل ثبت نمی باشد.

 24. خسرو ربانی

  سلام
  بیش از ده سال شر کت دارم وبرای دانش بنیاد شدن واختراع انتقال اب بدون نیاز به برق. واجرا شده چه اقداماتی جهت ثبت باید انجام شود هزینه وزمان چقدر طول میکشد

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   ثبت اختراع یک امتیاز مثبت برای ثبت شرکت دانش بنیان به حساب می آید .
   لطفا بابت راهنمایی کامل با موسسه تماس حاصل فرمائید.

 25. آیا میتوان با استفاده از شرکت های دانش بنیان معافیت سربازی ام گرفت؟؟
  اگر آره به چه صورت

 26. سلام.می خواستم ببینم برای ایجاد شرکت باید چکار هایی انجام بدهیم

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   باید شرکا را که قصد تاسیس شرکت دارند مشخص نمایید و با ارسال مدراک به اداره ثبت شرکتها اقدام به تاسیس فرمائید.

 27. سلام
  در حیطه پروژه های شهری این شرکت ها میتوانند تاسیس شوند؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   سوال شما اصلا واضح نیست، لطفا با موسسه تماس بگیرید.

 28. سلام میخواستم بدونم چقدر زمان باید از ثبت شرکت بگذره تا بتونیم برای دانش بنیان شدن اقدام کنیم؟ینی این امکان وجود داره که بلافاصله بعد از ثبت شرکت برای دانش بنیان اقدام کنیم؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   نیازی به گذشتن زمان برای شرکت تازه تاسیس نمی باشد و شما پس از ثبت شرکت می تواندی برای تبدیل کردن شرکت به شرکت دانش بنیان اقدام نمایید.

 29. با سلام
  برای ثبت شرکتی که قصد تبدیل کردن اون رو به شرکت دانش بنیان داشته باشیم ، شرکت باید سهامی خاص باشد یا عام ؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   نوع شرکت برای تبدیل شدن به شرکت دانش بنیان مهم نمی باشد.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   برای ثبت شرکت مسئولیت محدود حداقل دو شریک و برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل 3 سهامدار مورد نیاز می باشد.

 30. سلام آیا یک عضو از شرکتهای دانش بنیان بایدازاعضای هیات علمی دانشگاه باشند؟

 31. اگر شرکتی بخواد دانشبنیان بشه و عضو هیت مدیره ای که هیت علمی باشه نداشته باشه چه باید بکنه ؟

  نرم افزار ما داده کاوی توش به کار رفته

 32. سلام اگر که دو نفر باشند که یک نفر دکتری داشته باشه و یک اختراع داشته باشند آیا نیاز به فردی که حتما عضو هیات علمی باشه هست ؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   خیر نیازی به شخصی که عضو هیات علمی باشد ندارید.

 33. سلام
  من میخوام یه شرکت دانش بنیان ثبت کنم برای شروع باید از کجا و چه طور شروع کنم؟ چه کارهایی باید انجام بدم یا حداقل سرمایه ی ابتدایی باید چقد باشه؟؟
  مدرک تحصیلی خیلی مهمه؟
  برای ثبت شرکت دانش بنیان باید حضوری راجب خدماتی که شرکت قراره ارائه بدهد توضیح بدهیم ؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در ابتدا باید یک شرکت ثبت نمایید، حداقل سرمایه باید یک میلیون ریال باشد.
   مدرک تحصیلی و مدارک ثبت اختراع برای شرکت امتیاز آور می باشد.
   بله به طور حضوری توضیحات به کارشناس مربوطه ایراد می گردد.

 34. سلام
  ما چند نفر دانشجوی کارشناسی از رشته های برق و مکانیک و کشاورزی و یه استاد که عضو هیات علمی دانشگاه هست 2 تا دستگاه درحد نمونه آزمایشگاهی ساختیم برای اینکه یه شرکت دانش بنیان ثبت کنیم چیکار باید بکنیم؟
  و اینکه درصد مالکیت شرکت چطور باید باشه تا بتونه دانش بنیان بشه ؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   اختراع یک امتیاز برای شما محسوب می گردد و باید در اداره مالکیت معنوی به ثبت رسیده باشد
   برای ثبت شرکت دانش بنیان باید یک محصول تولید نمایید که تولید آن از نظر فناوری، تسلط بر دانش فنی، و فرمولاسیون یک گام جلوتر از بقیه محصولات باشد.
   درصد سهام در مالکیت شرکت مهم نمی باشد.

 35. با سلام
  بنده دانشجوی کارشناسی ارشد سازه هستم و به همراه یک دانشجوی دیگر و استاد راهنما موفق به نوشتن یک کد تحت نرم افزار متلب شدیم که با استفاده از اون میشه هزینه ساخت اسکلت سازه های بتنی را به شکل قابل توجهی کاهش داد اما به این دلیل که برای استفاده از این برنامه نیاز به کامپیوترهای خیلی قوی هست، نمیشه که این محصول به صورت نرم افزار وارد بازار بشود. آیا ما میتونیم با این برنامه، شرکت دانش بنیان ثبت کنیم و طراحی بهینه ساختمان را انجام دهیم؟

 36. سلام
  شرکت ثبت شده هست و یک سال هست داره فعالیت می کنه. یک محصول داریم که با اون مخصول تو پارک علم و فناوری عضو هستیم.
  اما هنوز محصول فروش نرفته و به صورت دمو رایگان داره استفاده میشه.
  تو قسمت ثبت مشخصات محصول داخل سایت دانش بنیان اظهارنامه مالیانی میخواد که ما نداریم.
  میشه اهنمایی کنید که چیکار کنم؟

  1. الزاما نیازی به اظهارنامه مالیاتی نیست.
   شرکت هایی که به عنوان دانش بنیان نوپا تاسیس می شوند شرکت هایی هستند که اظهارنامه مالیاتی ندارند.
   شما میتونید شرکتتون رو به این صورت تاسیس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *