ثبت فردا، معتمدترین موسسه ثبت شرکت ها و خدمات حقوقی ایران

ثبت فردا

ثبت شرکت رایانه ای (ثبت شرکت اینترنتی)

ثبت شرکت رایانه ای (ثبت شرکت اینترنتی)

مقدمه: کلیه شرکت‌هایی که برای انجام فعالیت‌های مشاوره، نظارت، طراحی، تولید، نصب و راه‌اندازی، توسعه، پشتیبانی و آموزش سیستم‌های نرم‌افزار، سخت‌افزار، شبکه‌های اطلاع‌رسانی و نظایر آن تشکیل می‌شوند، موظفند پس از ثبت شرکت مطابق قانون تجارت و قبل از شروع فعالیت به نظام صنفی استان خود مراجعه و مجوز فعالیت دریافت دارند.

نکته: شرکت‌هایی که قبل از تشکیل نظام صنفی رایانه‌ای استان تشکیل شده‌اند، موظفند حداکثر ظرف شش ماه پس از تشکیل نظام صنفی رایانه‌ای نسبت به اخذ مجوز فعالیت اقدام نمایند. پس از سپری شدن مهلت مذکور، هیچ شرکتی در استان بدون داشتن مجوز فعالیت مجاز به ادامه کار نیست.

مراحل ثبت شرکت رایانه ای :

شرکت‌هایی به عضویت نظام صنفی رایانه‌ای استان پذیرفته خواهند شد که دارای شرایط زیر باشند:

•موضوع فعالیت آنها به موجب اساسنامه شرکت صرفاً یکی از فعالیت‌های رایانه‌ای مندرج در بند 1 باشد. ثبت شرکت رایانه ای (ثبت شرکت اینترنتی)

•دارای مدیرعامل (تمام وقت) با حداقل مدرک کارشناسی باشند.

تبصره: مدیرانی که قبل از تشکیل نظام صنفی رایانه‌ای استان در شرکت خود سمت مدیریت عامل را داشته‌اند، از این قاعده مستثنی می‌باشند.

•در استان مورد تقاضا به ثبت رسیده باشند.

•مرکز اصلی شرکت در استان مورد تقاضا قرار داشته باشد.

تبصره: شرکت‌هایی که در یک استان دایر شده ولی در استان‌های دیگر نیز شعبه دارند، نیاز به اخذ مجوز فعالیت برای شعبه‌های استانی خود ندارند، ولی موظفند مراتب تشکیل شعبه‌های خود را به نظام صنفی استانی که در آن شعبه قرار دارند اطلاع دهند تا در فهرست شرکتهای دارای مجوز فعالیت آن استان قرار گیرند و بدون حق رأی در مجامع نظام صنفی رایانه‌ای آن استان شرکت نمایند.

مدارک ثبت شرکت رایانه ای و مجوز فعالیت

•تصویر روزنامه رسمی ثبت شرکت و آخرین تغییرات آن

•تصویر برگه احراز صلاحیت و رتبه‌بندی شورای عالی انفورماتیک

•تصویر شناسنامه مدیرعامل

•تصویر مدرک تحصیلی مدیرعامل

نظام صنفی رایانه‌ای استانی تقاضاهای رسیده را ظرف مدت پانزده روز بررسی و اعلام نظر خواهد کرد و در صورت تأیید عضویت برای شرکتهای تازه تأسیس، مجوز فعالیت موقت یک ساله ظرف پانزده روز صادر خواهد شد.در صورت عدم تأیید عضویت، موارد مغایرت مشخص و ظرف مهلت مذکور اعلام خواهد شد.

تبصره: به شرکت‌هایی که حداقل یک اظهارنامه مالیاتی ارائه کرده باشند، در صورت داشتن سایر شرایط مجوز فعالیت یک ساله داده خواهد شد.

مدت اعتبار مجوز فعالیت صادره برای ثبت شرکت های رایانه ای یک ساله می‌باشد.

شرکت‌ها موظفند هر سال اطلاعات زیر را برای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان ارسال نمایند.

•تغییرات اساسنامه و روزنامه رسمی

•اظهارنامه مالیاتی سالیانه یا برگ تشخیص (یا قطعی) مالیاتی

•فرم تکمیل شده خوداظهاری مربوط به فعالیت‌های شرکت

تبصره : اگر شرکتی حداکثر شش ماه پس از پایان سال مالی خود مدارک مذکور را ارائه ننماید، از سوی سازمان نظام اخطار دریافت و در صورت عدم توجه به اخطار، پس از طی دو ماه از فهرست شرکتهای دارای مجوز فعالیت حذف موقت خواهد شد.

ثبت شرکت فردا

87 در مورد “ثبت شرکت رایانه ای (ثبت شرکت اینترنتی)”

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   اگر منظور شما ثبت شرکت می باشد، مدرک تحصیلی جزوء مدارک مورد نیاز نمی باشد.
   برای گرفتن کارت بازرگانی حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز مدرک دیپلم می باشد.

 1. سلام
  برای سایتم میخوام دفتر بزنیم تولید محتوا کنیم. مشتری حضوری نداریم. و مدرک تحصیلیم دیپلمه.راهنمایی بکنید لطفن

 2. سلام. من دیلپم فنی رشته کامپیوتر هستم و در حال حاضر دانشجو کاردانی هستم… میخواستم بدونم خودم میتونم مدیر عامل شرکت بشم؟؟ در ضمن 18 سالم تمام شده و کارت پایان خدمت سربازی ندارم.
  اکه میشه راهنمایی کنید ک چجوری میتونم شرکت بزنم

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بله شما می توانید، مدیرعامل شرکت بودن نیازی به داشتن کارت پایان خدمت ندارد.
   لطفا بابت اطلاعات بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمائید.

 3. محمد رضایی

  سلام
  بنده در بهمن 95 ثبت نام اولیه شرکت سهامی خاص انجام دادم و تا مورخه 96/02/17 مهلت تکمیل درخاست نهایی بود ولی بخاطر مشکلی که در اعضای شرکت و مورد قبول نبودن نام تایید شده درخواست جدید ثبت کردیم ؛
  لذا بعد از ثبت درخاست نهایی وضعیت ثبت نام ب صورت پذیرش درخاست اصلاحی شده تغییر میکند و سامانه یک شماره پیگیری جدید به درخاست تخصیص می دهد.با این مشکل تصمیم به ثبت شرکت با مسئولیت محدود کردیم ک برای ثبت این نوع شرکت نیز روال به صورت فوق میباشد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  با توجه به رد درخواست پذيرش تاسيس شما با شماره پيگيري 1576906166379869835 مدارک ابرازي از طريق پست به آدرس اعلامي عودت ميگردد.لذا از مراجعه حضوري به اداره ثبت شرکتها خودداري گردد.

  مشروح ايرادات

  متقاضي گرامي ؛

  ،درخواست شما با شماره پيگيري ……………………. در مورخه 1396/03/20 در ساعت 23:39 در سامانه برون سازماني، پذيرش اوليه گرديدلذا درخواست مورد نظر جهت بررسي کارشناسي در خصوص تائيد و يا عدم تائيد يکي از نامهاي پيشنهادي ( به ترتيب اولويت درخواست ) در حال بررسي مي باشد،مقتضي است تا زمان اعلام نتيجه و اطلاع رساني بعدي از مراجعه حضوري خودداري بعمل آيد .

  مرجع ثبت شركت ها و موسسات غيرتجاري نكا

  مرجع ثبت شركت ها و موسسات غيرتجاري نكا
  درخواست شما در تاريخ 1396/03/22-09:25 با شماره پيگيري جديد ………………………پذيرش اصلاحي گرديد.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در حال حاضر شما پذیرش مجدد گرفته اید و سوال شما نیز مشخص نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.