ثبت انواع شرکت در کشورهای دیگر

راهنمای جامع ثبت شرکت مهاجرتی

ثبت شرکت مهاجرتی مستلزم شرایط خاصی است و متقاضیان باید هنگام انجام این کار تمامی این شرایط را در نظر بگیرند تا در نهایت با مشکلات خاصی مواجه نشوند.

از آنجایی که اغلب افراد زیادی قصد مهاجرت کاری، تحصیلی یا سرمایه گذاری به یک کشور خارجی را دارند، داشتن افراد کارشناس با تخصص لازم در قوانین مهاجرت و نحوه انجام این فرآیند بسیار ضروری است. در کشور ما هر ساله متقاضیان مهاجرت زیادی وجود دارد که منجر به افزایش تعداد مجوزهای مورد نیاز برای افتتاح و ثبت دفتر مهاجرت در ایران می شود.

اگر شما هم می خواهید یک شرکت مهاجرتی برای انجام فعالیت های قانونی در این زمینه راه اندازی کنید، در ادامه این مقاله از موسسه حقوقی ثبت فردا با ما همراه باشید که تمامی شرایط، مدارک و قوانین مورد نیاز در این زمینه را توضیح می دهیم.

ثبت شرکت مهاجرتی

شرکت های مهاجرتی باید در مراجع مربوطه ثبت شوند تا بتوانند فعالیت های رسمی و قانونی مربوط به فرآیند اخذ اقامت فرد را انجام دهند.

شرکت های مهاجرتی را می توان با 2 یا چند عضو به ثبت رساند و طبق قوانین تجارت ایران، این گروه ها معمولاً به اشکال مختلف مانند سهام خاص یا با مسئولیت محدود فعالیت می کنند. از آنجایی که شرکت های خصوصی و شرکت‌ های با مسئولیت محدود تفاوت‌ هایی دارند، افراد باید بسته به اهداف و نوع فعالیتی که قصد انجام آن را دارند، یکی از این شرکت‌ ها را ثبت نمایند.

نکته دیگری که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد این است که متقاضی باید اطلاعات مورد نیاز را در مورد کلیه قوانین و مقررات ارائه شده توسط هر شرکت به دست آورد و پس از انجام تحقیقات لازم نوع شرکت را انتخاب کند.

شرایط ثبت شرکت مهاجرت

با توجه به اینکه سال به سال تقاضا برای مهاجرت به کشورهای دیگر از طریق یافتن شغل، تحصیل در دانشگاه یا سرمایه گذاری در حال افزایش است، راه اندازی شرکت مهاجرتی نیز به یکی از مشاغل مورد علاقه افراد تبدیل شده است. از طرفی برای ثبت دفاتر مهاجرتی، لازم است متقاضی شرایط در نظر گرفته شده برای این منظور را به طور کامل درک کند. البته باید گفت که انجام چنین کاری چندان سخت و پیچیده نیست.

این مطلب را نیز بخوانید: چگونه ثبت شرکت آنلاین انجام دهیم؟

داشتن دانش و تخصص کافی در این زمینه یکی از شرایط ثبت شرکت مهاجرت تلقی می شود که بر اساس آن فرد باید از قوانین و مقررات مهاجرتی کشور مبدا و مقصد آگاهی کافی داشته باشد. بنابراین زمانی که کارشناسان اداره مهاجرت آگاهی لازم را داشته باشند و بتوانند در راهنمایی متقاضیان به خوبی عمل کنند، برای آنها یک نکته مثبت و موثر خواهد بود.

یکی دیگر از شرایطی که در ثبت شرکت مهاجرتی باید در نظر گرفته شود، اخذ مجوزهای لازم برای انجام فعالیت است، این مجوز ها بسته به نحوه فعالیت هر شرکت ممکن است متفاوت باشد. در نهایت کسانی که قصد ثبت شرکت مهاجرتی دارند باید بر اساس موارد ارائه شده توسط سامانه مربوطه نوع شرکت را انتخاب نمایند تا به صورت رسمی فعالیت کنند.

شرایط حقوقی برای تاسیس شرکت مهاجرتی

به طور کلی ثبت شرکت مهاجرتی به صورت موسسه یا شرکت است و افراد در ورود به سامانه مربوطه باید این را یکی از اصول مهم بدانند زیرا ممکن است برخی از قوانین هر موسسه متفاوت باشد.

برای راه اندازی شرکت مهاجرتی، مهم است که متقاضی دارای بودجه کافی برای انجام کار باشد.

این مطلب را نیز بخوانید: همه چیز درباره ثبت شرکت و اقامت در دبی

برای ثبت شرکت مهاجرتی، حضور وکیل رسمی مهاجرت و یا اخذ پروانه وکالت یکی از مهم ترین شرایط محسوب می شود و کارشناس باید از کلیه هزینه های دولتی و هزینه های مهاجرت آگاهی داشته باشد. آژانس های مهاجرتی اگر اطلاعات کافی در مورد مسائل و رویدادهای مختلف در فرآیند مهاجرت نداشته باشند، نمی توانند اعتماد افراد را جلب کنند.

داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران از دیگر شرایطی است که طبق قوانین و مقررات باید رعایت شود و در مواردی سن نیز مهم است.

چرا یک شرکت مهاجرتی ثبت کنیم؟

سپردن امور مهم و پرهزینه مهاجرت به کارشناسان نیازمند اعتماد مشتری است. این افراد به دنبال مراکزی با تاییدیه رسمی و قانونی هستند.

برای دستیابی به این هدف، «ثبت فعالیت‌ های مهاجرتی به شکل سازمانی الزامی است». ثبت شرکت مهاجرتی و ثبت تغییرات شرکت در اداره ثبت شرکت ها این امر را فراهم می کند. از این رو کارشناسان این حوزه موظفند فعالیت های خود را هم از لحاظ قانونی و هم از نظر اهمیت اجتماعی در قالب یک موسسه ثبت کنند.

نحوه ثبت شرکت مهاجرتی

هدف از ثبت شرکت مهاجرتی این است که افراد با مراجعه به این مراکز تمامی شرایط و قوانین مربوط به مهاجرت را به طور کامل درک کنند و در صورت نیاز از این مراکز برای تکمیل مراحل لازم جهت اخذ اقامت کمک بگیرند. شخصی که می خواهد در زمینه مشاوره مشتریان به فعالیت های قانونی بپردازد، باید اقدامات لازم را برای این امر انجام دهد.

لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت مهاجرتی یکی از مهمترین شرایط حضور حداقل ۲ نفر به عنوان اعضای اصلی شرکت می باشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت مهاجرت

زمانی که افراد قصد ثبت شرکت مهاجرتی را دارند، لازم است مدارک لازم برای این امر را تهیه کنند تا در مراحل اجرا دچار مشکل نشوند.

به خاطر داشته باشید که هر گونه نقص در مدارک شما می تواند فرآیند ثبت شرکت مهاجرتی شما را به کاری طولانی و دشوار تبدیل کند، بنابراین باید این موضوع را مد نظر داشته باشید. مهم ترین مدارک لازم برای ثبت انواع شرکت از جمله شرکت مهاجرت مورد نیاز به شرح زیر است:

مراحل ثبت شرکت مهاجرتی

  • طی مراحل ثبت نام، کپی کلیه مدارک شناسایی اعضای موسسه اعم از شناسنامه و کارت ملی باید ارائه شود.
  • اساسنامه و اظهارنامه‌ ها نیز مدارک مهمی محسوب می شوند که متقاضیان ثبت شرکت مهاجرتی باید قبل از هر اقدامی آن را تهیه کنند.
  • دارا بودن مدارک تحصیلی مرتبط با نوع فعالیت شرکت مهاجرتی.
  • هنگام اخذ مجوز لازم برای ثبت شرکت مهاجرتی، کارت پایان خدمت یا سایر مدارک معافیت مورد نیاز برخی از سازمان های مربوطه را ارائه دهید.
  • برای تکمیل مدارک مورد نیاز شرکت مهاجرتی ثبت شده، داشتن گواهی سوء پیشینه نیز ضروری است.

باید توجه داشته باشید که به طور کلی مدارک مورد نیاز برای ثبت آژانس مهاجرتی بسته به نوع فعالیت یا سازمان خاصی که مجوز لازم را ارائه می دهد ممکن است متفاوت باشد.

مراحل ثبت شرکت مهاجرت

در ادامه این بخش به نحوه راه اندازی و مراحل مختلف ثبت شرکت مهاجرت می پردازیم.

در مرحله اول متقاضی باید درخواستی را برای اخذ مجوز به مرجع ذیصلاح ارائه کند. با توجه به نوع فعالیت شرکت مهاجرتی، مرجع ذی صلاح ممکن است وزارت علوم، امور خارجه، کار یا سایر وزارتخانه ها باشد. به عنوان مثال، اگر موسسه در زمینه اعزام دانشجو فعال است، وزارت علوم مرجع ثبت شده و دارای مجوز است. مشاوران اقامت سایر کشورها باید از وزارت امور خارجه و موسسات کاریابی خارج از کشور از وزارت کار مجوز بگیرند.

در مرحله بعد متقاضیان باید به سامانه ثبت شرکت به نشانی irsherkat.ssaa.ir مراجعه و با انتخاب مناسب جهت تاسیس شخصیت حقوقی نسبت به ثبت شرکت و موسسه خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که ثبت شرکت مهاجرتی در سایت اداره ثبت شرکت ها به معنای اخذ مجوز نیست، برای راه اندازی اداره مهاجرت نیاز به ثبت شرکت مهاجرتی در سایت اداره ثبت شرکت ها می باشد.

هزینه ثبت شرکت مهاجرتی

همچنین هزینه هایی برای راه اندازی یک شرکت مهاجرتی وجود دارد. در صورت عدم واریز مبلغ به حساب موسسه مربوطه، تاسیس شرکت مهاجرتی لغو شده تلقی شده و مراحل ادامه خواهد داشت. برای آشنایی علاقه مندان به این مبلغ، در ادامه این مقاله به تمامی امور مربوط به هزینه ثبت شرکت مهاجرتی می پردازیم.

به طور کلی هزینه های راه اندازی یک شرکت مهاجرتی شامل هزینه اخذ مجوز، هزینه ثبت شرکت و هزینه استخدام دفتر و پرسنل می باشد. بنابراین توصیه می شود افراد قبل از راه اندازی شرکت مهاجرتی از داشتن سرمایه اولیه کافی برای پوشش هزینه های فوق اطمینان حاصل کنند.

هزینه اخذ مجوز فعالیت در زمینه مهاجرت با توجه به ارگان ارائه دهنده مجوز متفاوت است و هر وزارت طبق مقررات داخلی خود هزینه مشخصی را از متقاضیان دریافت می کند. هزینه های ثبت شرکت نیز شامل هزینه های تبلیغات روزنامه، هزینه ثبت، هزینه ابطلال تمبر و هزینه پست برای ارسال مدارک می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تاسیس شرکت مهاجرتی و نحوه اخذ مجوز آن با شماره تماس ثبت فردا تماس حاصل نمایید. کارشناسان موسسه حقوقی ثبت فردا نیز با ارائه خدمات مشاوره حقوقی آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص شرایط راه اندازی شرکت مهاجرتی هستند.

مزایای شرکت مهاجرتی

همانطور که قبلا ذکر شد، ثبت شرکت به فعالان مهاجرت وجهه قانونی و معتبر برای کسب و کارشان ارائه می کند. البته مزایای ثبت شرکت بسیار فراتر از اینهاست. در اینجا برخی از مزایای شرکت مهاجرتی آورده شده است:

این مطلب را نیز بخوانید: فواید ثبت شرکت در عمان

  • با ثبت شرکت خود امکان شرکت در مزایده و مناقصه را دارید.
  • امروزه بسیاری از افراد فاقد شرکت و مؤسسه ثبت شده در پرداخت مالیات و پیگیری آن با مشکل مواجه هستند. اگر می توانید با ثبت شرکت راه را برای پرداخت مالیات هموار کنید.
  • یکی از الزامات اساسی برای ایجاد و بقای کسب و کار، دسترسی به وام و تامین مالی بانکی است. طبق قانون، شرکت های ثبت شده قانونی می توانند از وام و تامین مالی بانکی بهره مند شوند.
  • فقط شرکت های ثبت شده قانونی امکان توسعه تجارت در شهرهای مختلف و ایجاد شعب جدید را دارند.

مشاوره ثبت شرکت مهاجرتی

برای ثبت شرکت مهاجرتی و تکمیل مراحل البته با رعایت شرایط لازم می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید. شاید برای افراد عادی که تجربه و تخصص کافی در زمینه ثبت شرکت های مهاجرتی ندارند، انجام این کار تا حدودی سخت و البته زمان بر باشد. بنابراین، شما باید اطلاعات کافی در مورد نحوه ثبت نام و همچنین مراحل و زمان بندی داشته باشید.

بهترین گزینه شما دریافت مشاوره ثبت شرکت مهاجرتی از کارشناسان موسسه حقوقی ثبت فردا است تا بتوانید در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم را برای ثبت شرکت مهاجرتی انجام دهید. البته قبل از هر چیز برای ثبت شرکت مهاجرتی باید با کارهای مختلفی که باید در این شرکت انجام شود آشنا باشید و دانش کافی برای شروع و ثبت آن را داشته باشید.

قوانین و مقررات مرتبط با شرکت های مهاجرتی

تاسیس شرکت مهاجرتی یکی از کارهایی است که با توجه به افزایش مهاجرت در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. تاسیس این گونه شرکت ها و موسسات دارای قوانین و مقررات خاصی است و کسانی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند ابتدا باید با شرایط آن آشنا شوند. به همین منظور در این قسمت از مقاله به قوانین و مقررات مرتبط با شرکت های مهاجرتی می پردازیم.

این مطلب را نیز بخوانید: پلمپ دفاتر شرکت

راه اندازی شرکت مهاجرتی نیازمند تجربه و دانش لازم در این زمینه است. افرادی که قصد راه اندازی شرکت مهاجرتی را دارند باید با قوانین و مقررات مربوط به مهاجرت کشور مقصد و کشور مبدا آشنا باشند تا بتوانند به درستی متقاضی را راهنمایی کنند. از آنجایی که طی چند سال گذشته رقابت در این زمینه بین ادارات و موسسات تجاری افزایش یافته است، کسب تخصص در زمینه مهاجرت را می توان عامل مثبتی در ایجاد شرایط برای یک شرکت مهاجرتی دانست.

در ضمن یکی دیگر از قوانین راه اندازی شرکت مهاجرتی این است که این شرکت ها و موسسات باید مجوزهای تجاری لازم را هنگام ثبت نام دریافت کنند. با توجه به نوع مهاجرت، اخذ مجوز فعالیت در زمینه مهاجرت توسط آژانس های مختلفی انجام می شود. به عنوان مثال، دفاتر مهاجرتی که به اعزام دانشجو به خارج از کشور اشتغال دارند باید از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجوز بگیرند.

همچنین دفاتر و موسسات مهاجرتی باید شرکت خود را در سامانه ثبت شرکت ثبت کنند تا به صورت رسمی فعالیت در این زمینه را آغاز کنند. انواع مختلفی از شرکت ها از جمله شرکت سهامی، شرکت خانوادگی، تضامنی و … قابل ثبت است. در این سیستم افراد می توانند با توجه به شرایط تاسیس شرکت مهاجرتی شرکت خود را در قالب یکی از شرکت های فوق ثبت کنند.

تغییرات حقوقی بعد از ثبت شرکت مهاجرتی

بعد از اینکه شرکت مهاجرتی خود را در اداره ثبت شرکت ها ثبت کردیم. یعنی به محض دریافت سند امضا شده از دفتر ثبت شرکت، آگهی تاسیس را در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران منتشر کنیم. این یک نمونه از تغییرات حقوقی بعد از ثبت شرکت مهاجرتی است.

این مطلب را نیز بخوانید: اخذ کارت بازرگانی فوری

این کار قبلا با ارسال فیزیکی مدارک و درج عضو در روزنامه رسمی انجام می شد اما در چند سال گذشته تمامی این مراحل به صورت حضوری و الکترونیکی انجام می شود.

متن آگهی تاسیس شرکت شامل نام شرکت، نوع شرکت، تاریخ ثبت شرکت، نام موسس یا سهامدار، میزان سرمایه شرکت، تاریخ ثبت شرکت و سایر اصلاحات، موضوع و محدوده فعالیت شرکت، دارنده حق امضای شرکت، شماره ثبت شرکت و آدرس شرکت چاپ شده در روزنامه در واقع متن آگهی تشکیل شرکت، مروری بر نوع شرکت، حوزه فعالیت و صاحبان این شرکت است.

متن چاپ شده در آگهی تاسیس روزنامه رسمی برای عموم قابل مشاهده است و فرد با جستجوی ساده در سایت روزنامه رسمی به نشانی www.rrk.ir می تواند اطلاعات شرکت را جستجو کرده و وجود شرکت را مشخص کند. برای ورود به سایت روزنامه رسمی باید حداقل یکی از اطلاعات زیر را داشته باشیم: نام کامل شرکت، شماره ثبت یا شناسنامه ملی آن.

شماره ثبت شرکت و کارت ملی توسط اداره ثبت شرکت ها صادر می شود. در واقع یکی از راه های کسب اطلاعات در مورد یک شرکت، اثبات وجود آن با مراجعه به روزنامه های رسمی جمهوری اسلامی است. کلیه شرکت های ثبت شده در تهران و شهرستان ها آگهی های خود را در روزنامه های رسمی منتشر می کنند و در واقع داشتن روزنامه رسمی و انتشار آگهی تاسیس آن در سایت روزنامه رسمی یک الزام قانونی است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت مهاجرتی

اما باید بدانید که تبلیغات در روزنامه های رسمی مستلزم پرداخت هزینه است، ما باید قبل از چاپ آگهی هزینه تبلیغات را بپردازیم، البته هزینه پرداخت روزنامه رسمی برای همه شرکت‌ ها هزینه ثابتی نیست بلکه به شرایط خاص شرکت‌ بستگی دارد. تعداد خطوط و میزان پوشش آن فضای اشغال شده توسط یک صفحه روزنامه محاسبه می شود و نمی توان برای همه شرکت ها قیمت ثابتی در نظر گرفت.

مجوز لازم برای ثبت شرکت مهاجرتی یا شرکت مهاجرتی

یکی از مهم ترین و اساسی ترین مراحلی که متقاضیان برای ثبت شرکت مهاجرتی باید طی کنند مربوط به اخذ مجوز می باشد در غیر این صورت فعالیت آنها از نظر قانونی به رسمیت شناخته نخواهد شد.

این مطلب را نیز بخوانید: ثبت شرکت در کیش و مناطق آزاد

از طرفی باید توجه داشته باشید که نوع فعالیت هر آژانس مهاجرتی مستلزم تعیین مجوز مورد نیاز است و بر این اساس باید اقدامات لازم را انجام دهید. بنابراین برای دریافت مجوز از آژانس مهاجرتی یا نوع خاصی از شرکت فعال در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور، این مجوز باید از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ شود.

شرکت ها یا مؤسساتی که زمینه فعالیت آنها مربوط به اخذ اقامت خارجی است باید از وزارت امور خارجه مجوز بگیرند. اگر زمینه فعالیت شما مستلزم انجام اقدامات مربوط به یافتن کار در کشور دیگری است، برای دریافت مجوز از اداره یا شرکت مهاجرتی مربوطه باید به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنید.

محدودیت زمانی برای اخذ مجوز شرکت مهاجرتی

برای تعیین زمان لازم برای اخذ مجوز شرکت مهاجرتی، باید به مراحل در نظر گرفته شده برای این منظور و روند مورد نیاز برای تایید مدارک توجه کنید.

به طور معمول، اگر کسی بتواند تمام مدارک را بدون هیچ نقصی آماده کند، مدت زمان لازم برای دریافت مجوز شرکت مهاجرتی ثبت شده برای متقاضی بین دو هفته تا یک ماه خواهد بود. از سوی دیگر، با توجه به اینکه در حال حاضر افراد می توانند طبق قوانین کشوری از سامانه آنلاین استفاده کنند و نیازی به اتلاف وقت برای مراجعه حضوری به دفاتر مربوطه نداشته باشند، می توان انتظار داشت که سرعت اخذ مجوز ها بیشتر باشد.

در ضمن اگر اطلاعات کافی در مورد نحوه اخذ مجوز و تمامی قوانینی که در این زمینه وجود دارد ندارید، بهترین کار این است که از کارشناسان مجرب در این زمینه کمک بگیرید تا کار شما سریعتر به پایان برسد.

استعلام شرکت مهاجرتی

سامانه ملی شناسایی اشخاص حقوقی سیستمی است که می تواند قانونی بودن شرکت های مهاجرتی را بررسی کند. این برای افرادی است که می خواهند با این شرکت ها کار کنند یا از خدمات آنها استفاده کنند.

این مطلب را نیز بخوانید: انحلال شرکت با مسئولیت محدود

نظارت بر فعالیت های سامانه توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صورت می گیرد. این سامانه متعلق به شعبه قضایی است و از طریق آن می توانید اطلاعات دقیقی از کلیه شرکت های حقوقی فعال در زمینه مهاجرت کسب کنید.

توصیه می کنیم قبل از عقد قرارداد با آژانس مهاجرتی، نام، آدرس و سایر اطلاعات مؤسس آژانس را در این سامانه بررسی کرده و از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

کلام آخر

از آنجایی که افراد زیادی در کشور قصد اخذ اقامت سایر کشورها را دارند، نیاز به ثبت شرکت مهاجرتی نیز رو به افزایش است و برای این امر باید قوانین مورد نیاز در نظر گرفته شود.

به طور کلی دفاتر مهاجرت در قالب موسسات یا شرکت ها ثبت می شوند، در شرایط مورد نیاز تفاوت چندانی وجود ندارد، اما ممکن است تفاوت های جزئی در روند کار و محدوده کاری وجود داشته باشد.

از طرفی در کشور ما دو نوع فرم ثبت برای شرکت های مهاجرتی وجود دارد: سهام خاص و با مسئولیت محدود که مدارک مورد نیاز هر دو مشابه است اما در نقل و انتقال سهام تفاوت هایی وجود دارد. در صورتی قصد ثبت شرکت مهاجرتی را دارید با مدیر عامل ثبت فردا​ ارتباط برقرار کنید.

امتیاز این مطلب