ثبت فردا

کار امروز را به فردا بسپار

سوالات متداول ثبت شرکت

تاسیس شرکت

سوال: برای اینکه یک شرکت ثبت شود چه مراحلی دارد و چه مدارکی لازم است ؟

جواب : برای ثبت یک شرکت مراحلی زیادی لازم است، هم تنظیم اوراق ثبتی و هم ثبت نام اینترنتی در سایت لازم است و با توجه به نوع شرکت مدارک ارسالی آن متفاوت است برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید .

 

سوال: بعد ازاینکه نام شرکتم تایید شد قسمت کارشناسی به ایراد برخورد ، نام قبلی شرکتم را می خواهم آیا می دهند؟

جواب: دردرخواست جدید اینترنتی باید توضیحاتی را درقسمتهایی نوشته شود تا نام قبلی شرکت تایید شود برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید .

سوال: می خواهم شرکت سهامی خاص ثبت کنم اما باید مبلغی بلوکه کنم درچه بانکی باید باشد؟

جواب : درشرکت محدود نیازی به بلوکه شدن سرمایه نیست اما درمحدود مبلغی بایست بلوکه شود درهربانکی و برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید .

سوال: نام شرکتم تایید شده اما موضوع شرکتم مجوزی بوده با توجه به اینکه کارمجوز طول می کشد ثبت شرکتها می گوید اعتبار نام تمام شده چه کارباید بکنم؟

جواب : رزو نام طبق قانون مهلت دارد که طی این مدت اگر نام شرکت شما توسط دیگری درخواست و ثبت نشده باشد ثبت می باشد برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: شرکتم را می خواهم ثبت کنم مشخصات را وارد وارد کردم اما دو ماه است که قسمت تایید نامم در انتظار بررسی می زند ؟

جواب : احتمالا در ثبت نام اینترنتی تمامی مراحل و گامها را تکمیل نکرده برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: چند بار انتخاب نام کردم برای شرکتم اما هربار اخطار می خورد دلیل آن چیست ؟ لطفا راهنمایی فرمایید.

جواب: تکراری بودن یک اسم یعنی اینکه عین این اسم قبلا ثبت شده است مثلا اسم “رایا” اگر ثبت شده باشد شرکت دیگر نمی تواند همان را انتخاب کند برای اینکه تشابه ها را بهتر تشخیص دهید می توانید عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: اگر تمامی سرمایه شرکت در سهامی خاص بلوکه شود آیا موردی دارد یا مبلغ مورد نظری باید باشد حتما؟

جواب: خیر اما باید در مدارکی قید شود که تمامی سرمایه پرداخت شده که بعدا به مشکل برنخورد شرکت برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: از کجا بدانیم کدام موضوع فعالیت شرکتها مجوزی و کدام یک غیرمجوزی می باشد ؟

جواب: هر موضوع فعالیتی مجوزی نیست برای دریافت لیست موضوعات مجوزی و غیرمجوزی می توانید به سایت ثبت فردا مراجعه و لینک ثبت فردا را دانلود فرمایید یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: برای ثبت شرکتم بعضی اطلاعات را واردکردم اما تماما را وارد نکنم دفعه بعد که وارد سایت شدم اطلاعات را کامل کنم سیستم راه نداد چه کار باید بکنم؟

جواب: بعد از ثبت نام اینترنتی موقت، سایت کد رهگیری می دهد که با توجه به آن می توان ادامه کار را انجام داد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: شرکتم را ثبت کرده ام و اگهی تاسیس دریافت کرده ام اما کدملی یکی از اعضا اشتباه خورده ایا راهی برای اصلاح وجوددارد؟

جواب: بعداز دریافت آگهی اگر اشتباهی صورت گرفته باشد می شود برطرف کرد که دیگر مربوط به تغییرات می شود برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

[/fusion_tab][fusion_tab title=”تغییرات شرکت”]

سوال: نمونه فرمهای مختلف صورتجلسات تغییرات شرکتها را از کجا پیداکنم؟

جواب: با مراجعه به سایت ثبت فردا و جستجو در قسمت خدمات ثبت و دانلود لینک آن میتوانید انواع فرمهای متفاوت صورتجلسات را مشاهده فرمایید.

سوال: برای ثبت صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده و یا عادی به طور فوق العاده چه مدارکی باید به اداره ثبت ارسال شود؟

جواب: براساس نوع شرکت و نوع تغییرات ، مدارک آن متفاوت است اما نکته ای که بایست در نظر داشت این است که برای ثبت هرنوع تغییراتی در شرکت در هر مجمعی ؛ اصل صورتجلسه بایست ارسال گردد و مدارک باید در پاکت تغییرات ارسال گردد برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: در شرکت مسئولیت محدود تغییر آدرس و افزایش سرمایه در چند صورتجلسه انجام می شود؟

جواب : با توجه به اینکه تغییر آدرس و افزایش سرمایه هر دو در مجمع عمومی فوق العاده انجام می شود بنابراین دریک صورتجلسه قابل انجام می باشد ، گاها در جلسه هیات مدیره هم امکان پذیر است و آن زمانیست که اساسنامه شرکت اجازه تغییر نشانی شرکت را به هیات مدیره بدهد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: تغییرآدرس از تهران به شهرستان را دارم چگونه باید انجام بدم؟ چه مدارکی لازم است ؟

جواب :برای تنظیم صورتجلسه تغییر آدرس؛ نشانی شرکت و کدپستی 10 رقمی الزامیست بعد از تنظیم صورتجلسه ، پذیرش اینترنتی بایست انجام بگیرد .اما نکته ای که وجود دارد هنگام پذیرش تغییرآدرس ، انتخاب واحد ثبتی مناسب می باشد ، مثلا تغییرآدرس از تهران به پرند باشد حتما واحدثبتی صحیح در سیستم بایست انتخاب گردد برای اطلاعات بیشتر دراین خصوص به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: شرکت سهامی خاص دارم برای تغییرات شرکتم یکی از سهامدارهام فرزندم می باشد با توجه به اینکه طفل و زیر 18 سال است آیا می تواند به عنوان ناظر باشد؟

جواب :ماده 101 قانون تجارت: در شرکتهای سهامی یک نفر به عنوان رئیس جلسه و دو ناظر و یک منشی انتخاب می شود که رئیس جلسه و ناظرین باید سهامدار باشند اما منشی جلسه می تواند سهامدار یا خارج از اعضای شرکت باشد و اگر یکی از ناظرها زیر 18 سال باشد پدر وی باید به جای او امضا کند و نکات قابل توجه و قانونی بیشتری دراین قسمت وجود دارد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال : چگونه از آگهی شدن تغییراتمان مطلع شویم و معمولا چقدر یک اگهی زمان می برد؟

جواب: بعد از اینکه صورتجلسات تنظیم شد و وارد سایت ثبت شرکتها و درواقع پذیرش اینترنتی شد و پست شد و بارکد خورد کمتر از 20 روز پیش نویس آگهی تهیه شده و بصورت پیامک و ابلاغیه جهت امضا و ثبت در دفتر به آگاهی می رسد. گاهی هم صورتجلسات اگر صحیح تنظیم نشده باشد یا مدارک کامل پست نشده باشد نقص می خورد که خود پروسه ای دارد برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: بعد ازاینکه تغییرات شرکتم به درستی انجام شد و پیش نویس آگهی درسایت آمد متوجه شدم یک رقم از کدملی یکی از اعضا نخورده آیا راهی دارد ؟

جواب: بله ، قبل از دریافت آگهی می شود از طریقی اصلاح نمود اما بعد از دیافت آگهی نمی شود برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: هیات مدیره شرکتم را در تهران تمدید کردم اما کارم رد شده و اخطار خورده که واحدثبتی اشتباه است یعنی چی لطفا توضیح بفرمایید؟

جواب: بعداز آنکه تغییرآدرس از تهران به شهرستان صورت می گیرد شماره ثبت شرکت تغییرمی کند اما شماره ثبت شرکت شما تغییرنکرده که بایست اول درست شود بعد مجدد کار انجام شود برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: صورتجلسه انحلال شرکتم را تنظیم و ثبت نام اینترنتی نمودم اما کار به ایراد خورده که گفته زمانش گذشته ؟ منظورچیست ؟

جواب: بعضی تغییرات شرکت طبق قانون تجارت زمان دارد که اگر از تاریخش بگذرد دوباره کارباید از اول انجام شود که انحلال یکی از آن تغییرات می باشد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: تغییر هیات مدیره داشتم ، پذیرش کردم حالا چگونه مدارک را به ثبت شرکتها برسانم آیا حضوری می شود ؟

جواب: بعد از تنظیم صورتجلسه و ورود اطلاعات رسید آن همراه با مدارک پست بایست در پاکت تغییرات به اداره ثبت ارسال شود که خود زمان مشخص دارد برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: بعداز اینکه کارتغییرات شرکتم را انجام دادم و مدارک را پست کردم پرونده عودت داده شده که بارکدنخورده درصورتی که بارکد زده ام ؟ دلیلش چیست؟

جواب : زدن بارکد زمان دارد به دلیل محدودیت زمانی کار رد شده اما راه حل دارد و نیازی به تنظیم مجدد صورتجلسات نیست برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: موقع پذیرش اینترنتی تغییرات شرکتم سایت اخطار می دهدو جلو نمی رود ؟چه کارباید بکنم؟

جواب: درسایت قسمتهایی که ستاره زده شده اجبارا باید کامل شود و اگر جلو نمی رود به دلیل این است که یا اسمی اشتباه وارد شده یا درست اطلاعات وارد نشده که بسته به قسمتهای مختلف این پیغام از طرف سایت متفاوت است برای رفع آن می توانید به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: یکی از اعضای شرکتم فامیلی خود را تغییرداده است آیا درصورتجلسه نام قبلی باید خورده شود یا نام جدید وی؟

جواب : دراولین صورتجلسه بعد از آنکه نام وی تغییریافت باید نام جدید خورده شود و توضیحات شناسنامه برابراصل هم به ثبت شرکتها ارسال گردد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: صورتجلسه تغییرات شرکت را انجام داده ام به طور صحیح ثبت نام کرده اما سایت اخطار زده که تاریخ صورتجلسه چه کارباید بکنم ؟

جواب: احتمالا قبلا شما صورتجلسه ای با آن تاریخ و ساعت به ثبت شرکتها ارسال کرده اید که می بایست انصراف دهید از آن صورتجلسه تا کارجدیدتان اگهی شود برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: تعداد اعضای شرکتم بسیار زیاد و حدود 400 نفرهستند آیا باید همه را وارد سایت کنم یا راه دیگری هم هست ؟

جواب: اگر لیست حاضرین جلسه بیش از 150 نفر باشند نیازی نیست همه وارد سایت شوند و باید وارد اکسل شده و از طریق سی دی ارسال شوند و فقط مدیران و کلیه کسانی که مشمول تغییرات می باشند می بایست در بخش تغییرات وارد شوند که اکسل آن مخصوص ثبت شرکت و با شیوه های خاص است برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: صورتجلسه تنظیم و همراه با مدارک به ثبت شرکتها ارسال کردم اما کارم رد شده که تاریخ مغایراست؟ آیا دوباره باید صورتجلسه تنظیم کنم؟

جواب: خیر، نیازی به تنظیم صورتجلسه نیست همان صورتجلسه را مجددباید پذیرش گرفته و ارسال کنید که سایت قسمتی دارد برای اصلاح برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال : بازرسین شرکت را انتخاب کردم و مراحل تغییرات صورتجلسه را انجام دادم اما کارم نقص خورده که اقرارنامه ندارد ؟ چه کارباید بکنم تا نقص رفع شود ؟

جواب: درصورتجلسه بازرسین اقرارنامه نبوده می شود جداگانه اقرارنامه درپرونده گذاشت و رفع نقص کرد که خود مراحلی دارد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: بعداز اینکه تغییرات شرکت را وارد سامانه کردم و کاررا نهایی کردم متوجه شدم تاریخ صورتجلسه را اشتباه وار دکردم آیا راهی دارد ؟

جواب: بله ، گزینه ای به نام انصراف وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

سوال: می خواهیم درشرکت تغییراتی بدهیم و کسی را وارد شرکت کنیم ، شرکتم مسولیت محدود است اما یکی از اعضا نیست چه راه حلی پیشنهاد می دهید؟

جواب: زمانی که یکی یا بیشتر از نفرات شرکت نباشند باید آگهی دعوت دارد که این آگهی طبق قانون زمان و شرایط ویژه دارد برای راهنمایی بیشتر به سایت ثبت فردا مراجعه و یا عدد 2 را به سامانه پیامکی “1000727” جهت مشاوره رایگان ثبت فردا ارسال نمایید.

 

254 در مورد “سوالات متداول ثبت شرکت”

 1. در صورتی که صورتجلسه مجمع عادی و هیات مدیره و مجمع فوق العاده [افزایش سرمایه] داشته باشیم و در یک تاریخ تنظیم شود اولویت ساعت به ترتیب کدام است؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   در ابتدا باید صورتجلسه افزایش سرمایه سپس عادی و فوق العاده تنظیم گردد ، برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 2. من سه سال پیش یکی از مراکز ثبت شرکت برایم شرکتی ثبت کرد.و ادرس را هم خانه دادم.ولی نتونستم از شرکت استفاده کنم.برای امور مالیاتی که اقدام کردم شماره اقتصادی می خواستند و برای گرفتن شماره اقتصادی شماره پرونده و برای تشکیل پرونده باید ملک تجاری و یا مسکونی (به نام مدیران) باشه.من اجاره نشین هستم و تحت سرپرستی پدر و اجاره نامه به نام پدر.پس گفتن نمیتونم تشکیل پرونده بدم.کلا از شرکت هیچ وقت استفاده نکردم و وقتی برای انحلال خواستم اقدام کنم کارمندان امورمالیاتی گفتن اگر معامله ای نداشتی احتیاجی به احلا نیست و مالیاتی تعلق نمیگیره.به نظرتون همینجوری شرکت رو به حال خودش بزارم درسته یا باید انحالا کنم.تا الان نتونستم هیچ کار مالیاتی و اظهارنامه بدم.

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   می توانید شرکتتان را نگه دارید فقط انتهای هر سال مالی پلمب دفاترتان را خریداری کنید تا اگر زمانی خواستید کد اقتصادی بگیرید به مشکل بر نخورید در غیر این صورت همان طور که اداره مالیات به شما توضیح داده است به مشکل نمی خورید و نیازی به انحلال شرکت نیست برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره ۸۸۸۸۰۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید یا عدد ۳ را به ۱۰۰۰۷۲۷ ارسال نمایید.

 3. با سلام
  چند تا سوال پرسیدیم در مورد تغییرات ولی نمایش داده نشدن باید چکار کنیم

 4. با سلام
  برای ثبت موسسه حقوقی از طریق سایت اقدام کردم دریکی از مراحل بنام اشخاص زیر گروه ان باز نمی کند چکار کنم ؟؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   در مرحله ای سمت اشخاص را وارد می کنید سمت سهام دار نیز به کلیه سهامداران بدهید

 5. باسلام و خسته نباشید ببخشید میخواستم ببینم انجمنهای علمی را باید به عنوان چه شرکتی ثبت کنیم و از کجا باید شروع کرد؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   انجمن در غالب موسسه قابلیت ثبت دارد
   و پس از گرفتن مجوز از سازمان مربوطه می توانید ثبت انجمن رو شروع کنید

 6. با سلام لطفا راهنمایی بفرمایید:

  در هنگام ثبت یک موسسه در سایت در قسمت سمت اشخاص اگر عناوینی چون مدیر عامل و یا رئیس هیئت مدیر انتخاب کنیم در قسمت سرمایه اشخاص دیگر نمیتوانیم سرمایه ایی برایشان اختصاص بدهیم و اگر برگردیم و در قسمت سمت اشخاص با تغییر سمت را سرمایه دار را انتخاب کنیم با اخطار بعدی ثبت شرکتها مبنی بر اینکه سمت اشخاص را در هیئت مدیر مشخص نمایید مواجه خواهیم شد،این مشکل را چگونه می‌توان در سایت حل کرد؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   بعد از وارد کردن سمت اشخاص سمت سهام دار نیز به اعضا بدهید

 7. با سلام و احترام بنده سوال داشتم:
  ما یک شرکت با مسئولیت محدود بودیم که اعضا دونفر بودند، در سال 90 ثبت شدیم، هرسال دفاتر و اظهارنامه دادیم و مشکلی ازین باب نبود. امسال شرکت رو منحل کردیم، آگهی انحلال در روزنامه رسمی ثبت شده حدود چند هفته است و مشکلی بین اعضا جهت تقسیم دارایی ها وجود ندارد، حالا برا تصفیه باید دقیقا چه کاری انجام دهیم. حتما باید در روزنامه های کثیر الانتشار سه بار آگهی دهیم؟ بعد اینکه صورتجلسه بعدی چه عنوانی باید داشته باشد؟ و اینکه چه موقع به اداره مالیات مراجعه کنیم؟ قبل یا بعد صورتجلسه؟ از قرار معلوم باید یک اظهارنامه انحلال هم به مالیات بدهیم و اینکه این اظهارنامه انحلال رو از کجا باید دریافت کنیم چون در سایت دارایی چنین اظهارنامه ای وجود ندارد و اظهارنامه شخص حقوق عادی فقط هست.

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   بله طبق قانون تجارت باید سه بار اگهی داد و بعد ختم تصفیه را به اداره ثبت شرکتها و دارایی اعلام کرد .

 8. سلام
  در ثبت شرکت اینترنتی با وجود اینکه در قسمت سمت اشخاص،اشخاصی رو ثبت کردم ولی در بخش سهام/سرمایه اشخاص نمیان.مشکل چیه؟

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   شما باید علاوه بر سمت اشخاص، به اشخاصی که در شرکت سهم دارند سمت سهامدار را نیز بدهید.

 9. میثم وکیلی

  سلام چگونه بفهمم شرکتی بنام اینجانب به ثبت رسیده یا نه ؟ باتوجه به اینکه برادرانم درفکرانجام این کار به نام من و بدون اطلاع من بودند . ضمنا من هم اکنون از اعضای NA میباشم.
  متشکرم وکیلی

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   در سایت روزنامه رسمی می توانید جست و جو کنید

 10. با سلام
  در تکمیل سایت برای ثبت شرکت،باید منتظر ثبت اسامی شرکت بمونیم؟چون تو اظهار نامه و صورت جلسه اسم و شماره ثبت و شمناسه ملی می خواد،یا باید جای اونا رو خالی بزاریم و پذیرش نهایی رو بزنیم؟تو یه قسمتی هم که مقدار سرمایه نقدی رو پرسیده باید مقدار پول بلوکه شده رو بنویسیم یا کل سرمایه رو؟با تشکر

  1. مشاور حقوقی

   با سلام و درود
   بله باید نام شرکت و شماره ثبت را خالی بگذارید و کار رو نهایی کنید، و کل سرمایه رو قید کنید

 11. با سلام. در آگهی دعوت از بستانکاران در روزنامه رسمی بعد از انحلال شرکت با مسئولیت محدود, منظور از همزمانی سه نوبت آگهی در روزنامه رسمی و روزنامه های کثیر الانتشار چیست؟ یعنی دقیقا در یک روز باید هم در روزنامه رسمی و هم در روزنامه کثیرالانتشار آگهی درج شود؟

 12. با سلام من قصد تاسیس یک شرکت پژوهشی را دارم..یعنی کار ما انجام کارهای پژوهشی تحلیل های آماری برای دانشجویان و موسسات خصوصی و دولتی نیز می باشد..آیا نیاز است که مجوزی از وزارت علوم بگیریم..چ.ن واقعا این کار طاقت فرسایی است که برای یک شرکت کوچک بخواهیم از وزارت علوم مجوز گرفت ..میشه راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

 13. باسلام و عرض خسته نباشید
  اگر تمام مدارک من که عبارتند از شناسنامه ،و مدرک تحصیلی دز سطح مهندسی ارشد و پایان خدمتم بطور اسکن رنگی شده در اختیار افراد باشد آیا میتوانند بدون اجازه من بنام من یل عضوی از هیت مدیره شرکت ایجاد کنند؟؟؟و آیا ضرر و زیان آن نیز برعهده من خواهد بود؟؟؟بنده چگونه میتوانم جلوی مدرکم رو براعدم سو استفاده دیگران ببندم؟؟؟لطفا راهنمایی فرمایید

 14. سلام برای موضوع فعالیت موسسه حقوقی آیا علاوه بر پروانه وکالت میتوان وکالت محضری هم اضافه کرد به موضوع؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   خیر موسسه حقوقی فقط با پروانه وکالت ،وکلا امکان فعالیت دارند

 15. با سلام برای تاسیس شرکت من و شریکم در اینترنت ثبت نهایی کردیم تا اسم شرکت تایید شود سپس منتظر شدیم تا جواب عدم سو پیشینه بیاید الان تقریبا دو هفته گذشته تاریخ صورت جلسه تغیریر دادنش امکان پذیر نبود در هر صورت مدارک را پرینت و سپس ارسال کردیم الان به ما وقت پزیرش دادن به تاریخ یک هفته پیش !!! چکار باید کرد؟؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   وقتی شما در سایت کار را نهایی می کنید و تایید نام صورت می گیرد در صفحه ابلاغیه تایید نام شما تاریخ انقضای نام درج شده است که تا آن تاریخ می توانید برای تکمیل مدارک اقدام نمایید

 16. با سلام برای تاسیس شرکت اگر به تاریخ پزیرش نرسیم چه باید کرد .

  1. مشاور حقوقی 25

   در صورتی که در زمان مقرر نتوانستید مدارک را کامل کنید باید مجدد با شماره پی گیری جدید ثبت نام نمایید.

 17. محمد محمودی

  سلام برای ثبت شرکت اگر در اجاره نامه کد رهگیری نداشته باشم به مشکل برمیخورم؟

 18. با سلام و خسته نباشید
  می خواستم بدونم برای ثبت یک شرکت پیمانکاری برق که بتونه با اداره برق همکاری کنه چه شرایطی لازمه ؟ منظورم تحصیلات و تعداد افراد و سابقه کار و سرمایه و امکانات شرکته
  متشکرم

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   برای ثبت شرکت نیازی به مدرک تحصیلی نیست در موضوع شرکتتان می توانید همکاری با ارگان های دولتی را قید نمایید، برای همکاری با ارگان های دولتی بعد از ثبت شرکت باید حتما کد اقتصادی دریافت نمایید.

 19. با درود . اظهار نامه ثبت شرکتم را گم کردم برای بدست آوردنش چه کاری باید انجام دهم . بدنبال المثنی نیستم . راحترین و سریعترین راه کدام است ؟؟با سپاس از پاسختان .

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   اداره ثبت شرکت ها فقط المثنی مدارک شما را به شما تحویل می دهد

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   می توانید در سایت ثبت شرکت ها برای ثبت نام اقدام فرمایید یا کارتان را به موسسات ثبتی ارجاع دهید

 20. و اینکه با مدرک کارشناسی حقوقی میتونم شرکت حقوقی رو ثبت کنم یا باید پروانه وکالت داشته باشم.

  1. مشاور حقوقی 25

   در موقع ثبت نیازی به مدرک تحصیلی نیست اما فقط فردی که دارای پروانه وکالت می باشد می تواند فعالیت کند

 21. و اینکه با مدرک کارشناسی حقوق میتونم شرکت حقوقی رو ثبت کنم یا باید پروانه وکالت داشته باشم.

  1. مشاور حقوقی

   بله میتوانید نیازی به پروانه نیست
   با کارشناسان ما تماس بگیرید

  2. مشاور حقوقی 25

   در موقع ثبت نیازی به مدرک تحصیلی نیست اما فقط فردی که دارای پروانه وکالت می باشد می تواند فعالیت کند

 22. مریم رهبر

  سلام و درود
  برای ثیت شرکت فروش تجهیزات پزشکی چه کاری باید انجام شود.

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   برای ثبت شرکت در مرحله اول مدارک هویتی اعضا و عدم سوپینه اعضا لازم می باشد

 23. میخواستم بدونم میشه شریک من از خود در شرکت سهم کم تری نسبت به شرکت داشته باشد

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   بله امکان پذیر است
   هر فردی می تواند هر میزان سهمی که بخواهد داشته باشد

 24. سلام.ممنون از کمکتون پیشاپیش.من تایید نام شرکت رو گرفتم و مدارک رو فرستادم.بارکدم وارد کردم.داخل سایت ثبت نوشته که پذیرش شده و به کارشناس ارجاع شده برای تایید.الان 3هفته میگذره و حتی 10 روز پیش اس ام اس اومد که وارد سایت شده و پیش نویس آگهی رو بگیرید اما سایت هیچ تغییری نکرده.میخواستم ببینم آیا طبیعیه این روال یا مشکلی پیش اومده به نظرتون.بازم ممنون.

 25. باسلام خدمت شما
  جناب بنده در مراحل ثبت شرکت هستم و در مرحله متن صورتجلسه به مشکل خورده ام و نمی توانم ان را تکمیل
  کنم
  و در همین زمینه از شما کمک میخواستم
  با تشکر

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   برای کمک و راهنمایی با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و یا از فروشگاه آنلاین در سایت ما استفاده نمایید

 26. با سلام،
  رسید پذیرش اینترنتی اصلاحی را اشتباها به پاکت چسبانده ام، آیا مدارک برگشت خواهد خورد؟

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   رسید پذیرش باید روی پاکت چسبیده بشود

 27. سلام من میخوام یه شرکت راه وابنیه تاسیس کنم
  1-برای ثبت شرکت باید یکی از اعضای هیئت مدیره مدرک عمران داشته باشد؟ و یا اینکه برای گرید گرفتن نیاز هس مدرک عمران داشته باشد؟
  2-ایا دانشجو(خدمت نرفته) جز هیئت مدیره میتواند باشد و حق امضا دارد؟
  ممنونم از راهنماییتون

  1. مشاور حقوقی 25

   با سلام و درود
   برای ثبت شرکت با موضوع عمرانی نیازی به مدرک تحصیلی نیست
   از شرایط افرادی که در شرکت قرار میگیرند گرفتن عدم سوپیشینه می باشد، افرادی خدمت نرفته اند عدم سوپیشینه نمی دهند ( البته این موضوع برای بعضی از شهرها می باشد ، در ابتدا از آگهی یا 110 شهر خود جویا شود سپس اقدامات لازم را انجام دهید)

 28. سید مهدی پورسمر

  با سلام و عرض خسته نباشید بنده در تاریخ 95/10/9 مدارک ثبت تغییرات شرکت را ارسال کردم ولی چون ایراد داشت یک هفته بعد برگشت خورد و مجددا 95/10/16 ارسال کردم و باز هم ایراد گرفتند اما الان بیش از دوهفته میگذره ولی برام ارسال نکردند . راه حل چیه ؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   با در دست داشتن برگه ایراد به اداره ثبت شرکتها مراجعه فرمایید.

 29. محسن قهرمانی

  سلام من یه شرکت تعاونی میخوام تاسیس کنم از کجا باید شروع کنم؟؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   باید به اداره تعاون مراجعه نمایید یا از طریق شرکتهای ثبتی (مانند موسسه فردا) اقدام نمایید.

 30. سلام وقت بخیر ..حدودا یکماهه که توی سامانه اقدام به ثبت و پذیرش میکنم ولی هر بار اخطار میاد که سمت اعضا و بازرسین طبق اساسنامه سهامی خاص وارد شود..خواستم بدونم ایراد از کجاست؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   باید اطلاعات ورودی سایت دقیقا منطبق با اظهارات نوشته شده در اساسنامه وارد گردد.
   لطفا در ورود اطلاعات دقت نمایید.

 31. با سلام خدمت شما
  شرکتم رتبه ۵ نیرو دارد. و حالا میخوام رتبه ۵ تاسیسات و تجهیزات رو هم بگیرم.
  آیا با اضافه کردن مدرک مهندسی صنایع با ۵ سال سابقه کار میتونم رتبه تاسیسات بگیرم.
  اعضای هیپت مدیره برقی هستن و مکانیکی ندارم.
  با تشکر

 32. با سلام و خسته نباشید .
  سال نو تون هم مبارک…⚘⚘⚘
  بعد اینکه در سامانه ثبت شرکتها اطلاعات اولیه توسط متقاضی واردشد و ثبت شد ،چن روز یا هفته طول میکشه که تو سامانه پذیرش کنن و جواب بدن!؟؟؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   سال نو شما هم مبارک
   پس از تائید نهایی توسط متقاضی ، با توجه به شهر مورد درخواست بین یک روز تا سه روز توسط اداره ثبت شرکتها پاسخ داده می شود.

 33. سلام
  من برای تغییرات شرکتمون به مشکلی نادر برخوردم
  شرکتمون سه سهام دار داشت پدرم که 50 درصد داشت و مادرم که 25 درصد داشت و عموم که 25 درصد داشت
  حالا پدر و مادرم فوت میکنن و به صورت غیر قانونی پدر بزرگم 50 درصد سهام پدرمو به خودش منتقل میکنه و 25 درصد مادرمو میدن به برادرم
  حالا من با برادرم و خواهرام علیه عمو و پدر بزرگ شکایت کردیم و صورت جلسه نقل و انتقال سهامی که غیر قانونی بود رو باطل کردیم
  ولی الان برای تنظیم صورتجلسه جدید چون سهام ها به صورت انحصار وراثتی و بر اساس فرم 19 هستن که به صورت اعشاری بین وراث تقسیم میشن مشکل داریم
  چون سامانه ثبت تغییرات فقط اعداد صحیح قبول میکنه و اعداد اعشاری رو قبول نمیکنه
  حالا ما چهار تا بچه ها با عمو اینا مشکل داریم و حاضر به رند کردن هم نیستیم
  راه حل چیه که سامانه عدد اعشاری قبول نمیکنه؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   اعداد را به صورت بدون اعشار در سایت وارد نمایید (مثلا عدد 14/1 را 141 وارد نمایید)
   سپس یک نامه به عنوان ضمیمه صورتجلسات برای اداره ثبت شرکتها وارد نمایید و بنویسید که به علت این که اعداد به صورت اعشاری وارد نمی شوند به صورت صحیح وارد نموده اید.

 34. سید محمد

  سلام اگر بخوام شرکت پپ بزنم مشکلی نیست قیمتتعرفه هاش کم باشه (محدودیت تعرفه) نداره؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   سوال شما واضح نیست ، لطفا با موسسه تماس حاصل فرمائید.

 35. سلام
  ما یه شرکت خدماتی ثبت کردیم اما در آگهی روزنامه کد پستی اشتباه درج شده و الان برای گرفتن کد اقتصادی مشکل داریم . چطور می تونیم اصلاح کنیم

  ممنون

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   باید طی یک صورتجلسه، کدپستی شرکت را اصلاح نموده و به اداره ثبت شرکتها اعلام نمایید.

 36. آرش نیا

  با سلام بنده می خوام در شرکت سهامی خاص نقل و انتقال سهام انجام بدم سهام دو نفر از اعضای هیئت مدیره را می خاهیم کم کنیم با توجه به اساسنامه اعضای هیئت مدیره باید مالک حداقل 10 درصد سهام باشند یکبار که صورتجلسه را به سایت ثبت شرکت ها فرستادم ایراد گرفتن که هیئت مدیره جدید را مشخص کنید. از آنجا که تغییرات سهام در اختیار هیئت مدیره است ولی تغییر اعضای هیئت مدیره در اختیار مجمع عمومی عادی من باید چکار کنم. آیا همزمان مجمع عادی و جلسه هیئت مدیره باید تنظیم کنم؟ لطفا بنده را راهنمایی فرمایید باتشکر

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   احتمالا تاریخ هیئت مدیره شما به اتمام رسیده است، در ابتدا باید هیئت مدیره جدید را انتخاب نموده و سپس اقدام به نقل و انتقال سهام کنید.

 37. داورپناه

  باسلام
  بنده یک سال پیش برای شروع کار ثبت شرکت انجام دادیم ولی متاسفانه هیچ کاری شروع نشد تمام مدارک ثبتی هم دریافت کردیم . حالا برای بنده مشکلی پیش می آید آیا امکان انتقال به غیر وجود دارد آیا برای بنده مالیات تعلق میگیره

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   شما می توانید شرکت به اشخاص دیگری واگذار نمایید و همچنین نسبت به یک سال گذشته مسئول پرداخت مالیات و … می باشید.

 38. سمیه اشرفی

  سلام وقت بخیر می خواهم درخواست دفاتر قانونی (روزنامه وکل 96را بدهم .بعد از پرکردن بخش مشخصات متقاضی مشخصات شرکت را با شماره ثبت اشتباه وتاریخ ثبت اشتباه میدهد باید چه کارکنم؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   احتمالا شما اطلاعات اشتباه وارد می نمایید در غیر اینصورت باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایید.

 39. با سلام و خسته نباشید.انتقال سهام شرکت ثبت شده.و تعدادی از سهام به فرد جدیدی واگذار گردیده.الان برای آگهی مجمع عادی سالیانه اقدام نمودم.در قسمت تغیرات افراد صورتجلسه نام حسابرس و بازرس را وارد کردم آیا نام سهامدار جدید هم باید ثبت شود؟با تشکر

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بله ، باید اسامی افرادی که سهامدار شرکت می باشند و در جلسه حضور دارند به طور کامل وارد سامانه گردند.

 40. با سلام

  در صورتی که در یک شرکت با هفت نفر دیگر (سهامی عام) شراکت کنیم و نام من در لیست موسسین شرکت ثبت شود آیا برای من مسولیتی بهمرا خواهد داشت!!؟؟؟؟
  ضمن اینکه بنده شخصا قصد تاسیس شرکت با مسولیت محدود در آینده نیز دارم!؟؟و دارای شغل دولتی موقت نیز می باشم؟؟
  ممنون از پاسختون

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   تمامی افرادی که سهامدار شرکتی می باشند به میزان سهام خود در شرکت دارای مسئولیت می باشند.
   طبق قانون هر شخص فقط در یک شرکت می تواند مدیرعامل باشد ولی برای سایر سمتها مشکلی وجود ندارد.
   افرادی که دارای شغل دولتی می باشند اجازه تاسیس شرکت ندارند.

 41. با سلام یک سوال داشتم میخواستم بدونم 1 شرکت ک الان مشغول به فعالیت هست خودش میتونه 1 شرکت دیگه ثلت کنه ک مالک100% شرکت جدید باشه

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   سوال شما واضح نمی باشد.
   هیچ شرکتی نمی تواند فقط یک سهامدار داشته باشد، بسته به این که شرکت سهامی خاص باشد یا شرکت مسئولیت محدود حداقل باید دارای سه سهامدار یا دو شریک باشد.

 42. با سلام.
  در حین ثبتنام الکترونیکی محل اصلی شرکت پرسیده میشود اگر هنوز مکان دقیق مشخص نباشد و فقط شهر مدنظر باشد چکار باید کرد؟
  ممنون

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   برای ثبت شرکت حتما باید یک آدرس به عنوان نشانی شرکت ارائه گردد.
   آدرس را مشخص کرده و سپس اقدام به ثبت شرکت نمایید.

 43. حامد بهاری

  با سلام و خسته نباشید
  در خواست ثبت شرکت رو بعد از برسی مدارک رد زدن و علت هم عدم ارائه مجوز فعالت آموزشی
  حالا مجوز ندارم و نمیخوام فعالیت آموزشی انجام بدم تکلیف چی هست ؟
  با تشکر

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   موضوعات مرتبط با فعالیت آموزشی را از درخواست خود حذف نموده و مجددا درخواست را ارسال نمایید.

 44. سلام. مدارکم را برای ثبت شرکت ارسال نموده ام اما پس از ورود به سامانه و پیگیری درخواست جایی برای ثبت بارکد نمیبینم. فقط اطلاعاتی راجع به محل بسته پستی وجود دارد. چطور میتوانم شماره بارکد را وارد کنم؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در حال حاضر اداره ثبت شرکتها و اداره پست با یکدیگر ارتباط دارند و شماره بارکد به صورت اتوماتیک در داخل سایت وارد می گردد.
   نیازی به ورود بارکد در سایت به صورت دستی وجود ندارد.

 45. سلام مجدد و تشکر بابت پاسخ گویی شما. متاسفانه درخواست ثبت شرکت بنده رد شده و دلیل آن اخذ مجوز عنوان شده است. سوال اینه که من باید از کجا مجوز بگیرم. درضمن چون اعتبار گواهی سو پیشینه یک ماهه می باشد آیا باید مجددا اقدام به دریافت گواهی کنم؟!!
  موضوع فعاليت شركت عبارت است از :
  تجاري سازي علوم دانشگاهي همچنين كليه امور مربوط به ايجاد ارتباطات بين المللي و ترويج دانش از طريق برگزاري كارگاه هاي علمي و تئوري در نهايت كليه اموري كه
  بتواند علم را به تجارت مرتبط سازد
  سپاس فراوان

 46. سلام
  من در مراحل ثبت شرکت نام اعضا را وارد کرده ام ولی در قسمت تخصیص سهام ، در قسمتی که اشخاص را باید انتخاب کنیم نام اعضا نشان داده نمی شود. علت چیست؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   فیلدهای قبل پر نشده است، لطفا مجدد تمامی مراحل را چک نمایید.

 47. سلام در حال تاسیس موسسه غیر تجاری می باشم
  با 9 نفر موسس و پانصد هزار سرمایه .یکی از دلایل رد تاسیس تقسیم سرمایه بین تمامی موسسین است در سامانه ثبت و قسمت اشخاص
  ولی متاسفانه شخصی که دارای مدرک مرتبط با موضوع فعالیت نیز می باشد مشکل مالیاتی دارد و نامش در تقسیم سهم الشرکه تایید نمی گردد
  ایا می توان 9 نفر موسس را نوشت ولی سرمایه را بین 8 موسس تقسیم کرد ؟ لایا سبب رد نمی شود ؟ با توجه به این موارد راهکاری ارایه دهید که بتوانیم مشکل را رفع کرده و کسی را حذف ننماییم
  با تشکر

 48. سلام خسته نباشید
  آیا تعداد کلمات برای اسم شرکت قوانین خاصی دارد؟و آیا اسم مشابه برای شرکت به هیچ وجه ثبت نمیشود؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در حال حاضر نام شرکت باید حداقل از سه بخش یا سیلاب تشکیل گردد ، امکان ثبت نام مشابه در شرایط خاص وجود دارد.

 49. درود .
  مدارک را ارسال کرده ام و در سایت اعلام نقص شده.آیا باید منتظر برگشت مدارک از اداره پست باشم و یا اقدام به ارسال دوباره مدارک نمایم ؟

 50. سلام
  اگرتاریخ ثبت شرکت 20/06/96باشد سال مالی رو توی سایت و توی اساسنامه چه تاریخی بایدبزنم؟ هم توی سایت میخام بدونم و هم توی اساسنامه.ممنون

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   سال مالی را از اول فروردین تا آخر اسفند انتخاب نمایید.

 51. سلام ما دیروز اسم شرکت تایید شد الان گفتن تا 73 ساعت باید مدارکو تحویل بدیم و سو پیشینه یکی از این مدارک است و معلوم نیست کی گواهی عدم سو پیشینه میاد حالا ما باید پیکار گنیم

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   نام شرکت سه ماه اعتبار دارد، مدارک باید پیش از پایان این مدت زمان به اداره ثبت ارسال گردند.

 52. زماني كه براي تاسيس شركت اقدام ميكنيم و ٥ نام به ترتيب اولويت انتخاب ميكنيم صورتجلسه موسسسين و هيئت مديره و اظهارنامه را بايد به نام چه شركتي بزنيم؟٥ تا نام هست ….
  و براي تكميل مراحل ثبت در سايت اين صورتجلسه ها بايد وارد سايت شوند
  لطفا راهنمايي كنيد نام شركت كدوم بزنم چون معلوم نيست كدام نام تاييد ميشود؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   کلیه ی نامهای پیشنهادی باید وارد سایت شوند و اداره ثبت شرکتها یکی از نامها را تائید می نماید.

  2. سلام این سوال من هم هست،
   اسم بعد ثبت نهایی بررسی میشه ولی تو مراحل قبل سیستم صورتجلسه و اساسنامه و غیره میخواد که باید اسم شرکت ذکر بشه!!
   وفتی هنور نام تایید نشده چه اسمی باید تو این مدارک نوشته بشه؟

 53. با سلام
  آیا نام های پیشنهادی بعد از تکمیل تمام مراحل سایت و پذیرش نهایی مورد بررسی قرار می گیرد و یا الزامی به اتمام تمام مراحل سایت نمی باشد و قبل از پذیرش نهایی مورد بررسی قرار میگیرد.

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   فقط درخواستهایی که پذیرش نهایی شده باشند توسط کارشناسان اداره ثبت شرکتها بررسی می گردند.

 54. سلام
  قصد تاسیس شرکت با مسئولیت محدود داشتم که در سامانه اینترنتی ثبت نام و شماره پیگیری دریافت کردم و پذیرش موقت شدم.اما پس از مدتی به دلایلی از تاسیس شرکت منصرف شدم
  حالا قصد آن از درخواست انصراف بدم که فقط در قسمت انصراف از درخواست دو حالت انصراف از صورتجلسه و پلمپ موجوده
  چکار باید بکنم
  لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در صورتی که درخواست شما فقط ثبت موقت شده باشد، کار خود به خود پس از یک ماه کنسل می گردد.

 55. سلام.خسته نباشید.برای ثبت شرکت سهامی خاص، نام پیشنهادی از طرف اداره ثبت تایید شده و طبق ابلاغیه اعلام کردند که بایستی این نام رو وارد اساسنامه کنم و دخیره تغییرات رو بزنم.منتها در سامانه هیچ قسمتی برای ویرایش نیست.باید چکارکنم

 56. سلام
  درصورت رد پرونده جهت شرکت مسئولیت محدود آیا مجدد باید گواهی عدم سوپیشینه نیز ارسال شود؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بله، باید گواهی عدم سوء پیشینه به همراه سایر مدارک به اداره ثبت شرکتها ارسال گردد.

 57. سلام چرا سیستم تا نوشتن نام شرکت جلو میره و دیگه جلوتر نمیره؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   این امکان وجود ندارد، لطفا اطلاعات را با دقت بیشتری وارد سایت نمایید.

 58. سلام من برا تغییرات شرکت وتمدید اعضا درخواست دادم ولی رد کردن
  عدم پذیرش نهایی و متن هرصورتجلسه ارسالی باید در پذیرش جداگانه باشد یعنی چی؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   درخواست شما در سیستم ثبت نهایی نگردیده است و قبل از پذیرش نهایی مدارک را پست نموده اید. باید حتما درخواست نهایی گردد.
   به تعداد صورتجلسه های درخواستی باید پذیرش سیستمی داشته باشید.

 59. با سلام.
  تعیین نام برای شرکت مسئولیت محدود انجام شده. الان می بایست شرکتنامه و اساسنامه و دیگر مدارک را به صورت پی دی اف از همان قسمت رسید پذیرش دانلود و امضا کنم؟ و دیگر اینکه فراموش کردم حین ثبت نام در مادۀ 16 اساسنامه بنویسم که مدیرعامل اختیارات تام را دارد و جای آن الان خالی مانده است. آیا پیش از ارسال مدارک، خودم نام مدیرعامل را به اساسنامه اضافه کنم یا ممکن است بعدا مشکل پیش بیاید؟
  با سپاس فراوان

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در حال حاضر با تغییرات جدید اعمال شده روی سایت اداره ثبت شرکتها امکان هیچ گونه ویرایش و اصلاحی وجود ندارد.

 60. امیر رشوند

  سلام
  صورتجلسه تغییر و الحاق مواردی به موضوع شرکت را تکمیل و ارسال کردم و نواقص خورد و چون نواقص مربوطه نیاز به مجوز داشت از ادامه آن منصرف شدم و تصمیم به ثبت درخواست تغییرات جدید شدم که دیگر مشمول دریافت مجوز نباشم . از یکی از دوستانم سوال کردم ، ایشان فرمودند باید در ابتدای متن صورتجلسه ذکر کنی : بدینوسیله کلیه سهامداران و اعضای هیئت مدیره انصراف خود را از کلیه صورتجلسات بلااقدام و ایرادی قبلی اعلام میداریم

  حال سوال بنده از کارشناس محترم این است که آیا بند ذکر شده فوق باید در متن الحاقی مربوط به ثبت تغییرات موضوع شرکت در خود سایت اداره ثبت نیز درج گردد و بدین تزتیب یعنی در روزنامه آن نیز به جاپ برسد و یا اگر اشتباه هست بفرمایید که داخل سایت چگونه این بند را اشاره کنم یا اصلا نیازی نیست به درج آن و فقط در متن صورتجلسه ارسالی باید باشد و یا بصورت نامه ای جداگانه اعلام گردد؟
  با سپاس

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   این عبارت باید در سایت و همچنین در صورتجلسه قید گردد، اما در روزنامه چاپ نخواهد شد.

 61. با سلام
  من یک بار اقدام به ثبت شرکت نموده ام و نام شرکت تایید شد ولی بخاطر نواقص ثبت شرکت دیگه ادامه ندادم ومدارک روپست نکردم
  ودوباره برای ثبت نام اقدام کردم که متاسفانه برخلاف سری قبل بعد از دو هفته نام شرکت درحال بررسی میباشد ولی در ثبت نام قبلی بعدار سه روز نام بررسی شددلیل چیست؟؟
  باتشکر

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   با در دست داشتن برگه پذیرش به اداره ثبت شرکتهای شهر خود مراجعه نمایید.

 62. کوه نژاد

  سلام
  خسته نباشید
  تغییر در ادرس شرکت انجام و روزنامه رسمی هم چاپ شد. حالا برای درخواست جدید که میخواهیم تغییر درموضوع داشته باشیم سامانه اخطار میده که ” قبل از تأیید و یا رد آگهی قبلی توسط ذی سمت، صدور آگهی جدید برای شخصیت حقوقی امکان پذیر نمی باشد ”
  لطفا راهنمایی بفرمایید وقتی پیش نویس تایید شده و اگهی هم چاپ شده , کجا باید اگهی رو تایید کرد ؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   ظاهرا شما یک صورتجلسه در اداره ثبت شرکتها دارید که از اداره تحویل گرفته نشده است.
   به اداره ثبت شرکتها مراجعه فرمائید.

 63. سلام میخواستم پبرسم آیا برای ساخت اپلیکیشن، احتیاج به ثبت شرکت هست؟
  ممنون

 64. سلام بنده شرکت تاسیس نمودم مدت ارایه مدارک به پایان رسیده و درخواستم رد شده به سایت مراجعه کردم زده پذیرش درخواست اصلاحی یعنی چی این موضوع یعنی اعتبار شرکت از بین نرفته البته کد رهکیری جدید برام صادرشد

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   باتوجه به اتمام زمان نام شرکت، نام شرکت منقضی شده ، مجددا باید اقدام به اخذ نام نمایید.

 65. با سلام
  اسم شرکت تایید شده ودر پیگیری درخواست ارسال مدارک شده ولی در تقاضا نامه مشکل است که حق امضا یک نفر ما بوده برای تغییر چه کار باید کرد؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   پس از تائید نام امکان اصلاح موارد وجود ندارد.
   می توانید پس از ثبت شرکت ، تغییرات مربوطه را انجام دهید.

 66. با سلام و احترام من شرکتی رو از طریق سامانه جامع ثبت شرکتها به ثبت رسوندم هنگام تکمیل اطلاعات بین موضوع فعالیت شرکت و اساسنامه تفاوتهایی ایجاد شده که دلیل آن را نمیدانم چون اطلاعات موضوع رو بطور دقیق وارد کردم آیا الان امکان اصلاح وجود دارد ؟ چون اگه بخوام مدارک رو ارسال کنم این مغایرت باعث رد شدن میشه . همچنین در مرحله ارسال مدارک از طریق پست در بالای منوی مربوطه قید شده که نسبت به چاپ و امضاء …. ولی امکان چاپ وجود نداره لطفا راهنمائی کنید ؟ ممنونپ

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   پس از تائید نام امکان هیچ گونه تغییری در اوراق وجود ندارد.
   اوراق را می توانید از طریق سایت اداره پرینت بگیرید.

 67. سلام در پلمب دفترشرکت اخطار وارد میشه که آدرس اعلامی شما نادرست است راه ادامه کار پلمب چیست؟
  راه حل آن چیست؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   کدپستی باید مطابق با آخرین تغییر آدرس و صحیح باشد.
   به اداره پست محل خود مراجعه و تائیدیه کدپستی دریافت نمایید.
   در صورت مغایرت با آخرین آگهی تغییر آدرس ، اقدام به تغییر آدرس جدید با کدپستی معتبر دریافتی نمایید.

 68. شیروانی

  سلام .من قبلا یک شرکت ثبت کردم و حالا یک علامت تجاری جدید یعنی یک برند جدید میخواهم ثبت کنم .روال به چه صورت هست؟ممنونم

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   شما می توانید علامت تجاری را به نام شخص حقوقی ( شرکتی که ثبت نموده اید) و یا شخص حقیقی ، ثبت نمایید.
   با توجه به نیاز خود می تواند برند را ثبت نمایید.
   برای ثبت برند به مجوز مربوط به رشته فعالیت نیاز دارید.

 69. محمدرجبي

  سلام ما شركتي داريم كه درموضوع اساسنامه ان موضوعات مختلفي هست الان كه مراجعه كرديم براي تمديد مجوزهايي كه قبلا گرفتيم ميگويند كه شما درموضوع اساسنامتون يك موضوع هست كه محوز انرا دريافت نكرديد و ان را بياوريد بيرون از اساسنامه وبعدما بقيه مجوزهاي شمارا ميديم اگر اون موضوع را نياوريد ازاساسنامه بيرون ما ان مجوزهاي قبلي شمارا تمديد نميكنيم
  ممنون ميشم مارا راهنمايي كنيد كه اين عمل انها قانوني هست يانه

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   سوال شما واضح نیست
   موضوع مورد بحث چه می باشد؟
   ارگانی که این مجوز را خواسته کدام ارگان می باشد؟
   لطفا با موسسه تماس حاصل فرمائید.

 70. سلام ما شركتي داريم كه درموضوع اساسنامه ان موضوعات مختلفي هست الان كه مراجعه كرديم براي تمديد مجوزهايي كه قبلا گرفتيم ميگويند كه شما درموضوع اساسنامتون يك موضوع هست كه مجوز انرا دريافت نكرديد و بايد آن موضوع را از اساسنامه خارج كنيد وبعدما بقيه مجوزهاي شمارا ميديم اگر آن موضوع را ازاساسنامه خارج نكنيد ما مجوزهاي قبلي شمارا تمديد نميكنيم
  ممنون ميشم مارا راهنمايي كنيد كه اين عمل انها قانوني هست يانه

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   سوال شما واضح نمی باشد.
   موضوعات مورد اشاره چه مواردی می باشند؟
   مرجعی که به شما این موارد را گفته کدام ارگان می باشد؟؟
   لطفا با موسسه تماس حاصل فرمائید.

 71. سلام می خواهم از درخواست ثبت تاسیس که در حالت انتظار برای اسامی به سر می برد انصراف دهم اما کلید یا گزینه ای در سایت وجود ندارد لطفا راهنمایی کنید برای انصراف از ثبت تاسیس چه باید کرد؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در صورتی که تمامی اطلاعات را ارسال و دکمه ی ثبت نهایی را زده باشید ، می توانید منتظر تائید و یا رد شدن نام شرکت باشید.
   پس از ثبت نهایی، امکان انصرف یا ویرایش وجود ندارد.

 72. با سلام خدمت شما مشاور عزیز
  من یکی از اعضاء انتخاب شده در هیات مدیره یک شرکت سهامی خاص می باشم ، تاریخ صورتجلسه مجمع عمومی عادی 97/04/29 می باشد ، ولی بعللی تاکنون صورتجلسه فوق برای ثبت به اداره ثبت شرکت ها ارائه نشده است ، آیا محدودیت زمانی برای انجام ثبت در روزنامه رسمی وجود دارد؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در صورتی که پس از این تاریخ صورتجلسه ای در اداره ثبت شرکتها ، ثبت نشده باشد ، می توانید اقدام به ثبت آن نمایید.

 73. سلام وقت بخیر .. بعد ازتایید نام بابد مدارک که شامل اظهارنامه و اساسنامه و دیگر مدارک هست رو از طریق پست ارسال کرد .. اما من که شماره پیگیری رو در مشاهده آخرین وضعیت میزنم همین صفحه ای باز میشه ک میگه از هر مدرک دونسخه چاپ و ارسال شود اما من نمیدونم از کدوم قسمت باید اظهارنامه و دیگر مدارک رو چاپ کنم.. لطفا راهنمایی کنین ممنون

 74. تاریخ جلسه هیئت مدیره نامعتبر است این ارور رو میدهد باید چیکار کرد؟

 75. ش. شیخی پور

  با سلام من شرکت را ثبت کردم و اطلاعات بانکی مد نظر را وارد کردم و به مرحله ارسال مدارک رسیدم. اما متاسفانه نسخه چاپی از اساسنامه و اظهارنامه رو ندارم. تحت هیچ شرایطی نتونستم از وبسایت این دو را برداشت کنم. لطفا هر چه سریعتر راهنماییم کنید چطور می تونم اساسنامه و اظهارنامه ای را که ثبت کدم کپی بگیرم و برداشت کنم برای خودم. ممنونم از پاسخگویی فوری شما

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   به سایتی که ثبت نام نموده اید مراجعه نمایید، اوراق از همان سایت قابل چاپ می باشد.

 76. با سلام میخواستم بدونم برای ثبت صورتجلسه مجمع عمومی سالانه شرکت سهامی خاص در سایت از تاریخی که صورتجلسه امضاء شده ،محدوددیت زمانی داریم؟ ینی تاریخ صورتجلسه من مثلا 20/4/98 تا چه زمانی مهلت ثبت تو سایت دارم؟؟؟/

 77. با سلام مراحل رو تمام و کمال انجام داده ام این پیام برای من ثبت شده است . کجای کارم مشکل داره و باید چکار کنم ؟
  مشروح ايرادات

  در قسمت توضيحات دارندگان حق امضا در سامانه حق امضا بايد كامل درج گردد (و اوراق)(كليه اوراق و اسناد بهادار و تعهد آور شركت از قبيل چك ، سفته ، بروات ، قراردادها، عقود اسلامي و همچنين كليه نامه ها و اوراق ….)

  در ماده 34 اساسنامه سهام وثيقه حداقل بايد يك سهم وارد گردد

  اداره ثبت شركت ها و موسسات غيرتجاري تهران

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   مواردی را که عنوان نمودید در داخل سایت لحاظ نمایید.

 78. سلام من در ثبت تغییرات انتقال سهام همه ی موارد رو‌ وارد کردم ولی در صفحه انتقال سهام لیست کشویی سهامداران باز نمی سه و نمیشه شخصی رو انتخاب کرد چطور می تونم این مشکل رو حل کنم؟

 79. با سلام
  من و 2 نفر از دوستانم شرکت ساختمانی را حدود 3 سال قبل تاسیس کردیم من لیسانس معماری و آن 2 نفر کاردانی عمران .اما آنها شرکت را فعال نکردن گفتند مالیات میاد منم میخوام از عضویت بیام بیرون . اما چون از بستگان هست میخوام به اونا نگم و بیام بیرون (بدلیل رودربایسی)چکار کنم؟(تاکید میکنم شرکت غیرفعال بوده از اول)

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بدون اطلاع دو نفر شریک نمی توانید از شرکت خارج شوید.
   در موارد این چنینی بحث رودربایستی و … معنی ندارد.

 80. سلام می خواستم بدونم چرا اعتبارشرکت های سهامی خاص ازشرکت های با مسئولیت محدود بیشتره؟ چرا تو خرید سهام شرکت های سهامی خاص در اولویت هستند؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   شرکت سهامی خاص ملزم می باشد که در بانک افتتاح حساب نماید و همچنین باید هر دو سال یکبار هیئت مدیره را به روز نماید.
   با توجه به این قبلی موارد شرکت سهامی خاص اعتبار بیشتری نسبت به شرکت مسئولیت محدود دارد.

 81. سلام.ثبت شرکت به علت یک سری موارد رد شده است. در کادر بالای دلایل رد درج شده است که پذیرش درخواست تاسیس اصلاحی از روی درخواست تاسیس رد شده تنها یک بار مقدور است.
  این پیغام به چه معناست؟؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   شما طی یک شماره پی گیری جدید که دریافت می نمایید می توانید اقدام به ثبت مجدد موارد نمایید.

 82. سیما طهماسب پور

  سلام وقت بخیر
  من صورتجلسه تغییرات رو ارسال کردم و مدارک عودت داده شد.برای بار دوم صورتجلسه اینترنتی را اصلا کردم و تایید نهایی کردم.اما متوجه شدم در قسمت مدت سمت اعضای هیئت مدیره اشتباها شروع سمت رو از تاریخ شروع فعالیت شرکت زدم.و الان مدیران مدت سمتشون 9 سال شده در حالی که سهامی خاص 2 سال هست.با توجه به این خطا امکان اصلاح وجود داره؟نمیدونم چیکار کنم.چون یه بار رد شده و نوشته شده فقط یک بار میتونید اصلاح کنید.البته هنوز مدارک رو پست نکردم

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   از درخواست قبلی انصراف داده و مجددا اطلاعات درست را وارد سایت نمایید.

 83. سلام تو ی سامانه ثبت تغییرات رفتم و وقتی اطلاعات شرکت رو وارد میکنم این پیغام رو میدهد: به علت عدم وصول تأییدیه پرداخت آگهی های ذیل از سوی روزنامه رسمیامکان پذیرش صورتجلسه جدید برای شخصیت حقوقی مورد نظر وجود ندارد و وقتی روی گزینه انصراف از در خواست میروم این اخطار رو میدهد شما تنها مجاز به انصراف از صورت جلسه هایی که در وضعیت پذیرش نهایی هستند می باشید.من چه باید بکنم؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   آگهی قبلی شرکت شما باید در روزنامه ی رسمی و کثیرالانتشار چاپ شود، تا قبل از پرداخت هزینه ها امکان ثبت صورتجلسه ی جدیدی را نخواهید داشت.

 84. سلام . من مراحل ثبت شرکت را انجام دادم و با نام انتخابی هم موافقت شده است
  برای ارسال اساسنامه و سایر مدارک باید اسم تایید شده را در مدارک قرار بدم و یا به همان شکلی که پرینت گرفته ام امضا کنیم و ارسال کنیم

  ممنون از پاسخ

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   مطلقا هیچ کلمه ای را روی مدارک به صورت دست نویس وارد ننمایید.

 85. با سلام من به یکی از فامیلهامون یک فقره چک به عنوان امانت داده بودم که ایشان این چک را خرج کرده و مبلغ چک را به بنده نمیدهد من چک را وصول دادم و ایشان در نزد من یک فقره سفته دارد من از کجا و چتوره برای وصول سفته اقدام کنم .با تشکر

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   بسته به مبلغ آن از طریق شورای حل اختلاف و یا دادگاه صالح اقدام نمایید.

 86. با عرض سلام و احترام
  شخصی گه پزشک قانونی رای برایش صادر کرده است که نیاز به قیم ندار آیا مادر میتواند مبادرت به بستری در بیمارستان روانپزشکی کند؟
  با سپاس فروان از پاسخگویی شما

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   اولا پزشکی قانونی نظریه اعلام می نماید نه رای ، بستری نمودن ایشان بسته به نظر پزشک متخصص می تواند انجام گیرد.

 87. با سلام
  در ثبت تغییرات شرکت در سایت ثبت شرکت ها با این پیغام مواجه شدم
  شماره همراه وارد شده در شبکه مخابراتی تلفن همراه با نام شخص مدیرعامل مطابقت ندارد.
  با توجه به اینکه شماره همراه مدیر عامل در زمان ثبت شرکت اعلام شده است الان بایستی چه کاری انجام دهم که پیغام فوق رفع شود

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   سیم کارت شماره ی اعلامی حتما باید به نام مدیرعامل ثبت شده باشد.
   شماره را تغییر دهید.

 88. باسلام
  بنده با شخصی قراردادی امضا کردیم بابت دریافت شراکت وام 60 میلیونی به این صورت بود که شخص موظف بود سند ملک خود را به رهن بانک گذاشته و وام رو دریافت کنند و زمانی که وام رو دریافت کرد به صورت نصف نصف استفاده کنیم من هم به مبلغ 1 میلیون بهش پول دادم بابت پیش پرداخت قرارداد و مبلغی که باید تو حساب میموند شخص وام گیرنده 5 میلیون تو حساب داشت و 1 میلیون کم بود که من دادم و بابتش 1 میلیون سفته دريافت کردم حالا بعداز گذشت 17 روز که نهایتا باید 15 روزه وام دريافت میکرد و اینکه چند روز پیش گفت وام دریافت کردم اما 48 ساعت باید تو حساب مسدود باشه که بعداز 48 ساعت قابل برداشته اما زمانی که قرار گذاشتیم بریم بانک دیگه جواب من نداد حالا سوال من این هست آیا من فقط رو سفته میتونم اقدام کنم یا رو قراردادمونم هم میتونم اقدام کنم اگر حرفهاش دروغ بوده و از من پول الکی گرفته و اینکه حالا وام گرفته و نمیخواد به من پول بده و زده باشه زیر قرارداد

  1. مشاور ثبت فردا

   سلام
   وجه سفته را می توانید مطالبه نمایید.
   در خصوص توافق فی ما بین می بایست متن قرارداد مطالعه و اظهار نظر گردد.

   1. با سلام
    برای ثبت موسسه خطای استعلام از اداره پست میگه برای کد پستی
    در صورتی که کد پستی درسته

    1. مشاور حقوقی

     سلام
     به اداره پست محل خود مراجعه نمایید و کدپستی را استعلام بگیرید.

 89. با سلام مجدد
  در سوال قبلی پرسیده بودم که در سامانه با خطای شماره موبایل مدیرعامل برخوردم که زحمت کشیده و جواب دادین
  سوال اینجاست که من الان در مرحله ثبت تغییرات دو ساله هستم و امکان ویرایش شماره موبایل مدیر عامل که در هنگام ثبت شرکت وارد شده رو ندارم
  آیا راهکاری برای اصلاح شماره هست؟؟

 90. محمّد تفرشی

  با سلام.برای اسم شرکت سهامی خاص،آیا میتوان از اسم مؤسس شرکت یا هر فرد دیگری استفاده کرد؟مثلا شرکت سرمایه گذاری امیر منصور آریا؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   نام و نام خانوادگی یکی از موسسین فقط در شرکتهای تضامنی مورد استفاده قرار می گیرد.

  2. صورتجلسه تغییرات شرکت را ثبت کردیم اما خطا * شماره تلفن مدیرعامل در شبکه مخابراتی به نام
   مدیرعامل ثبت نشده است* با وجود اینکه حدود یکماه قبل بنام مدیر عامل خریدیم و خط فعال هست هنوز این خطا رفع نشده است علت چیست

   1. مشاور حقوقی

    سلام
    در دو قست باید شماره موبایل درست مدیرعامل وارد شود.

 91. سلام
  من مدارک ثبت شرکت با مسوولیت محدود رو ارسال کردم چند روز بعد به دست خودم برگشت … نه داخل سامانه چیزی ثبت شده که چرا نه اینکه روی پرونده چیزی نوشته شده … اصلا پاکتی که ارسال کردم باز نشد … علت چی میتونه باشه ؟ من دوباره باید مدارک رو ارسال کنم ؟ صفحه مشاهده آخرین وضعیت درخواست ثبت تأسیس کاملا خالیه . وضعیت داخل سامانه ارسال مدارک هست . چه دلیلی برای برگشت وجود داره ؟ ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایید

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   با توضیحات شما چیزی قابل استناط نمی باشد، با در دست داشتن پرونده به اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایید.

 92. سلام
  تو مرحله اشخاص/مدیران بعد اینکه اطلاعات رو کامل و درست وارد کردم و ذخیره سمت رو زدم ، پیغام عدم تطابق اطلاعات دریافتی با ثبت احوال میاد -راهنمایی جهت رفع مشکل لطفا

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   اطلاعات وارد شده را دقیقا مطابق با شناسنامه و کارت ملی وارد نمایید.
   در صورتی که از ورود درست اطلاعات مطمئن باشید چند روز بعد مجددا اطلاعات را وارد نمایید.

  2. اسد رسولی

   سلام.من یک شرکت دارم ثبت میکنم.ولی هرچه تلفن همراه رو میزنم میگه این شماره متعلق به شما نمیباشد.خط تلفن همرام به اسم خودمه؟با تشکر از راهنمایتون

   1. مشاور حقوقی

    سلام
    در هر کجا از سایت که نام مدیرعامل وارد می شود و شماره موبایل می خواهد، حتما باید سیم کارت شماره موبایل وارد شده به نام شخص مدیرعامل باشد.

 93. سلام آیا برای ثبت برند حتما باید مجوز داشته باشید؟ مثل پروانه کسب یا حقوقی شرکت ثبتی؟

 94. علی مقدم

  سلام من می خواهم یک کلمه را که برند من است و از دو حرف تشکیل شده را ثبت کنم از طرفی لوگی من شامل کلمه اسم برندم که در بالا به فارسی و با یه فونت کشیده نوشته شدهو زیر آن کلمه انگلیسی آن نوشته شده آیا باید برای ثبت برند هزینه اضافی پرداخت کنم متاسفانه شرکت هلدینگ آفریقا سر من کلا گذاشته و 4 میلیون از من گرفته که که برند منو ثبت کنه تازه می گه برای کلمه انگلیسی هم 2 میلیون باید بدی وقتی می گم کلا کنسلش کنید به من بندی از قرار داشون را نشون می ده که می گه 80 درصد پولت را نمی دیم متاسفانه من موقع امضا قرار داد این بند را نخوندم آیا اتحادیه ای برای شکایت وجود دارد

 95. مهدی امینی

  سلام و وقت بخیر
  بنده به کسی مبلغی پول دادم و بابتش سفته گرفتم.
  قرار بود ایشون با پول من کار کنن و سود حاصل رو تقسیم کنیم
  اما اینطور نشد
  الان مشکلی که دارم روی سفته ها زمان قید نشده و اثرانگشت نزدن
  حالا من میتونم شکایت کنم؟

 96. غلامرضا

  سلام من تاکسی به نام پدرم بود فوت کرده در اثرتصادف ماشین رفت پارکینگ الان برای آزادی ماشین صاحب ماشین می‌خواند که فوت کرده آیا من می‌توانم تمام وراژ جمع کنم راهنمای رانندگی ماشین تحویل بگیرم

 97. با سلام آیا امکان ثبت شرکت سهامی خاص با 4 نفر اعضا وجود دارد؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   خیر، حداقل باید 3 سهامدار به همراه 2 نفر بازرس برای ثبت شرکت سهامی خاص معرفی گردند.

 98. سلام خدمت شما من یه سوالی داشتم در قسمت تغییرات ادرس از من کدپستی ادرس جدید رو میخاد ولی من وقتی میزنم اخطار در استعلام از کدپستی میدهد و قبول نمیکند در صورتی که کدپستی من درست هستش

 99. با سلام و عرض خسته نباشید
  من مراحل ثبت شرکت را انجام دادم ولی در انتها پیام “عضو هيئت مديره شخصیت حقوقی مشخص نشده است”
  میخواستم ببینم مشکل کارکجاست
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   لطفا مراحل ورود اطلاعات خود را مجددا چک نمایید و اشخاصی را که عضو هیئت هستند مشخص نمایید.

 100. سلام
  کلیه مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود را در سامانه الکترونیکی انجام دادم اما در مرحله آخر ارسال جهت بررسی نام های پیشنهادی و محتوای الکترونیکی پیام خطای زیر رو ارسال میکنه.

  خطا در ذخیره اطلاعات.
  The remote name could not be resolved: ‘sakna.karmandiran.i

  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   خطای سایت می باشد، پس از چند ساعت مجددا تلاش نمایید.

 101. خطا در استعلام آدرس از اداره پست
  متقاضی محترم جهت دریافت کد پستی صحیح به باجه های پستی و یا سایت شرکت ملی پست مراجعه نمایید

  من هر بار که ثبت کد پست رو در قسمت مشخصات و ادرس اعضا میزنم این خطا برام نمیاش داده میشه

  ( کد پستی ها تماما از قبض تلفن معتبر گرفته شده )

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   به اداره پست منطقه ی خود مراجعه نموده و تائیدیه کدپستی را دریافت نمایید.

 102. سلام
  در شرکت با مسولیت محدود می خواهیم آگهی کاهش سرمایه با خروج شریک رو بنویسم .همه چیز خوب پیش میره ولی موقع ویرایش یا حذف نام شریک به مشکل می خورم به علاوه اینکه با اینکه نوشتن آدرس پستی برای شخصی که می بایست حذف بشه لازمه اما برای من های لایت نمیشه و قابل پر کردن نیست

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در ابتدای پذیرش و همچنین در محلی که مشخصات مدیرعامل را وارد می نمایید باید شماره موبایل ایشان را نیز وارد نمایید.

 103. با اینکه شماره موبایل و مشخصات دقیق و چندبار بررسی کردم. اما باز موقع ارسال میگه شماره موبایل به نام مدیرعامل تطابق ندارد!

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در صورتی که مطمئن هستید شماره موبایل صحیح می باشد، پس از چند ساعت مجددا صورتجلسه را ارسال نمایید.
   امکان اختلال در سایت همیشه وجود دارد.

 104. مهدی خلیلی

  سلام
  روز بخیر
  ثبت شرکت با مسئولیت محدود انجام دادم و پیغام نادرست بودن تاریخ مجمع و جلسه رو اعلام میکنه
  چکار کنم
  ممنونم راهنمایی کنید

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   تاریخ مجامع نمی تواند پس از تاریخ روز جاری باشد.

 105. با سلام من تا بحال مجمع های مختلفی در طول سال ثبت کردم ولی امروز با این خطا مواجهه شدم (شماره تلفن مدیرعامل در شبکه مخابراتی به نام
  مدیرعامل ثبت نشده است)این شماره چندین سال ب نام خود مدیر عامل ثبت است لطفا راهنمایی کنید من تمامی مراحل درست ثبت کردم باتشکر

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در هر قسمتی که نام مدیرعامل را وارد می نمایید و نیاز به شماره موبایل می باشد، باید شماره موبایلی که سیم کارت به نام ایشان می باشد را وارد کنید.

 106. سلام
  در فرایند ثبت شرکت تو مرحله آخر با خطای “شماره همراه وارد شده در شبکه مخابراتی تلفن همراه با نام شخص مدیرعامل مطابقت ندارد.” مواجه میشم
  درصورتی که مطمینم شماره همراه به اسم خودمه
  چیکارش کنم؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   در هر کجا از سایت که نام مدیرعامل وارد می شود و شماره موبایل می خواهد، حتما باید سیم کارت شماره موبایل وارد شده به نام شخص مدیرعامل باشد.

 107. باسلام ،برام این پیام میده
  تاریخ جلسه مجمع عمومی موسسین نامعتبر است

 108. وارد کردن اشخاص در جلسه در ثبت شرکتی اتحادیه ها چطور است؟ حتما باید کسانی که امضا کردند را ثبت کنیم یا همه افرادی که در صورت جلسه حضور داشتن؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   تمامی افرادی که نام و امضایشان در صورتجلسه قید شده است باید در سایت وارد گردند.

 109. سلام ضمن عرض خسته نباشید.

  من تمامی مراحل ثبت تغییرات شرکت در سامانه را انجام دادم تائیدیه کدپستی هم گرفتم ار دفاتر پیشخوان منتهی در مرحله اخر که می خواستم تاییدیه نهاییو بزنم خطا در استعلام ادرس از اداره پست را داد.لطفا راهنماییی بفرمایید.
  ممنون

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   احتمال امکان خطا در سایت وجود دارد، در ساعات آینده مجددا تلاش نمایید.

 110. سلام،
  ميخواستم بدونم ايا كسي كه اسمش تو سامانه بدهكاران مالياتي مي باشد مي تواند جز بازرس و سهام دار شركت باشد(جز هيت مديره نباشه فقط بازرس و سهام دار (٤٥ سهم از ١٠٠ سهم شركت را داشته باشد)ايا در مراحل بعدي (رتبه بندي)نياز بِه مفاصا حساب مالياتي اون شخص هست؟

  1. مشاور حقوقی

   برای ثبت تغییرات شرکت ، اگر شخص بدهکار سمتی در هیئت مدیره نداشته باشد امکان ثبت صورتجلسات وجود دارد.

 111. به دلیل زیر نمی توانم ثبت صورتجلسه جدید داشته باشم. الان باید چی کار کنم؟

  به علت عدم وصول تأییدیه پرداخت آگهی های ذیل از سوی روزنامه رسمی امکان پذیرش صورتجلسه جدید برای شخصیت حقوقی مورد نظر وجود ندارد آگهي ثبت تغيير به شماره مکانیزه ……………..و شماره پیگیری …………….. (در صورتی که هزینه پرداخت شده و حتی شماره مکانیزه هم برای آن دارم )

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   تمامی صورتجلسات باید هم در سایت روزنامه ی رسمی و هم روزنامه ی کثیرالانتشار منتشر گردند.
   احتمالا شما فقط هزینه ی روزنامه ی کثیرالانتشار را پرداخت نموده اید.

 112. سلام ….یکی از سهامداران شرکت شخصیت حقوقی است. براساس توافق فیمابین قرار نیست تا این شخصیت حقوقی در هیات مدیره سمتی نداشته باشد. در زمان ثبت نهایی سامانه پیام “عضو هیئت مدیره شخصیت حقوقی مشخص نشده است” را نشان می‌دهد. به چه نحوی میتوانم این خطا را مرتفع کنم؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   سمت شرکت به عنوان سهامدار باید مشخص گردد، یک شخص حقیقی نیز به عنوان نماینده ی شرکت مذکور اعلام گردد.

 113. سلام
  ببخشید من اسامی حاضر در جلسه رو ثبت کردم..ولی فقط سمت بازرسین رو مشخص کردم..بنظرتون عودت میخوره؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   سمت افرادی که در صورتجلسه مشخص شده است باید در سایت نیز عینا تعیین و مشخص گردند.

 114. سلام.
  ببخشید من بهمن و اسفند پارسال با دادن 150 میلیون به رفیقم 2 تا شرکت جمعا با سرمایه 7.5 میلیارد تومان تاسیس کردیم (سهم من 2 درصد از 7.5 میلیارد(یکی با سرمایه 5 میلیارد و دیگری با سرمایه 2.5 میلیارد) تومان که جمعا 150 میلیون تومان شد و اون موقع من بهش دادم). متشکل از خودش (مدیر عامل و دارنده حق امضا )+خانمش (رئیس هیئت مدیره)+من (عضو هیئت مدیره)- اما توافق کردیم که تمامی امضاها ها و حق مهر شرکت با رفیقم باشه.
  حالا ایشون اومده خودسر سرمایه شرکت را 1 میلیون تومان زده و میگه قانونا سهم من 2% هست.
  من میتونم شکایت بکنم و به پول پارسالم + سود تاخیرش برسم؟
  ممنون میشم اگه جوابمو محبت کنید..
  با تشکر از شما.

 115. محمد جعفری سوها

  بنام خدا
  سلام علیکم
  مراحل ثبت اینترنتی شرکت با مسئولیت محدود را انجام دادم و یکی از نامها هم پذیرش گردید . خواسته اند که از اساسنامه و . . . هرکدام دو برگ چاپ و امضا کرده و پست کنم . من از فرم پیشنهادی اساسنامه استفاده کرده ام و الآن آنها در دسترسم نیستند و نمی دانم چگونه از آنها پرینت بگیرم . آیا راهی هست ؟
  با سپاس فراوان

 116. سلام.
  ببخشید من بهمن و اسفند پارسال با دادن ۱۵۰ میلیون به رفیقم ۲ تا شرکت جمعا با سرمایه ۷٫۵ میلیارد تومان تاسیس کردیم (سهم من ۲ درصد از ۷٫۵ میلیارد(یکی با سرمایه ۵ میلیارد و دیگری با سرمایه ۲٫۵ میلیارد) تومان که جمعا ۱۵۰ میلیون تومان شد و اون موقع من بهش دادم). متشکل از خودش (مدیر عامل و دارنده حق امضا )+خانمش (رئیس هیئت مدیره)+من (عضو هیئت مدیره)- اما توافق کردیم که تمامی امضاها ها و حق مهر شرکت با رفیقم باشه.
  حالا ایشون اومده خودسر سرمایه شرکت را ۱ میلیون تومان زده و میگه قانونا سهم من ۲% هست.
  من میتونم شکایت بکنم و به پول پارسالم + سود تاخیرش برسم؟
  ممنون میشم اگه جوابمو محبت کنید..
  با تشکر از شما.

 117. سلام برای ثبت تغییرات شرکتی که اعضای بیشتر از 3000 نفر دارد ، ثبت اطلاعات 150 نفر کافی است و بقیه به لیست پپیوست؟

  1. مشاور حقوقی

   سلام
   اطلاعات تمامی افرادی که صورتجلسات را امضا نموده اند باید در سایت وارد شود.

 118. سلام برای اولین بار درخواستم در ثبت شرکت ها رد شد و نوشته بود فقط یک بار دیگر فرصت رد شدن دارد آیا صحیح است؟ شاید یکبار دیگر هم نیاز شد برای اصلاح رد شود آبا برای بار سوم مشکلی پیش می آید؟

 119. سلام.
  موقع ثبت شرکت سهامی خاص قسمت اشخاص، واسه یکی از اعضا خطا میزنه ” عدم تطابق اطلاعات ….. دریافتی از ثبت احوال”
  اطلاعات مطابق کارت ملی پر شده هست
  مشکل چیه؟ باید چکار کرد؟

 120. امیرمهدی

  سلام
  آیا امکان ثبت چند شرکت روی یک کد پستی هست؟
  (استارتاپ_دانش بنیان_و انواع مختلف شرکت ها)
  در صورت خیر بودن جواب، با استناد به کدام ماده و قانون امکانپذیر نیست؟

 121. سلام ووقت به خیر
  ببخشید در سامانه ثبت شرکت ها خطای تاریخ جلسه هییت مدیره می گیره در صورتی که تاریخ جلسه مجمع عمومی رو من 10/2/99ثبت کردم چه تاریخی رو باید برای جلسه هییت مدیره ثبت کنم ؟

 122. مشاور حقوقی

  سلام
  باید اقدام به ثبت نمایندگی نمایید، واردات و صادرات نیاز به مجوز ندارد.

 123. محمدحسین

  سلام و وقت بخیر
  در ثبت سهامی خاص بعد از بررسی میگه دارندگان حق امضاء در سامانه و صورت جلسات مشخص شود! در صورتی که من کامل مشخص کردم .میشه اهنمایی کنین مشکل از چیه؟ تشکر

 124. سلام وقت بخیر
  مدارک ثبت شرکت سهامی خاص ما رد شده، الان باید صبر کنیم مدارک برگرده و دوباره بفرستیم؟ یا فقط مدرک تصحیح شده را پست کنیم؟

 125. امين زماني

  سلام وقت بخير،من پروندم عودت زدن ولي هنوز به دستم نرسيده،ميخواستم ببينم چقدر طول ميكشه كه برسه و اگر نيامد بايد به كجا مراجعه كنم؟
  چون هيچ كدي نيست كه من از طريقش پيگيري كنم،مننون

 126. سلام وقت بخیر .من اگهی تغییرات ثبت میکنم و تا مرحله آخر که تاییدیه مدارک هم هست پیش میرم برای پذیرش نهایی یک پیغام میاد که شماره همراه در شبکه مخابراتی به اسم مدیرعامل نیست در صورتی که رفتم از خودمخابرات نامه گرفتم شماره به اسم مدیرعامله .چیکار باید کنم که این خطاها از بین بره ؟

 127. سلام.خسته نباشید.
  ما یک زمین به مساحت ۴۸۸متر داریم که برای ۳نفر است.سهم ما از این زمین ۲۸۸متر است.
  سهم هر کس قباله عادی است.
  برای پروانه ساخت به شهرداری رفتیم.
  شهرداری برای ما۱۰درصد هزینه تفکیک تعیین کرده است.
  درصورتی که کل زمین ما زیر۵۰۰متر،آیا هزینه تفکیک تعلق میگیرد؟
  شهرداری میگوید چون زمین سند ندارد باید هزینه تفکیک بدهید.
  لطفا راهنمایی کنید.باتشکر

 128. سلام هنگام پبت تغییرات در سایت اداره ثبت موقع پذیرش نهایی پیغام ” خطا در ذخیره اطلاعات” میده و رسید صفحه پذیرش رسید نمیاد ممکنه راهنمایی کنید؟

 129. سلام وقت بخیر
  آیا در قسمت لیست حاضرین جلسه سامانه ثبت تغییرات شرکت تعاونی دهیاران اسامی نماینده دهیاری ها رو وارد کنم یا شناسه ملی دهیاری ها رو. با تشکر.

 130. سلام.آیا برای ثبت شرکت از اداره ثبت شرکت ها برای مکان شرکت حضوری بررسی میکنن

 131. امیر حسین

  سلام میخواستم در مورد امتیاز ارزش افزوده برای شرکت اطلاعات بهم‌بدین

 132. با سلام و عرض خسته نباشید.
  پس از تایید نام و افتتاح حساب جاری به نام شرکت سهامی خاص.
  آیا مدارک شرکت (اساسنامه و …) حتما باید در قالب صفحاتی که دارای سربرگ قوه قضاییه و بارکد هست و در کنار رسید پذیرش قابل دسترس است امضا شده و ارسال گردد؟ یا ارسال مدارک در صفحاتی که فاقد آن سربرگ است نیز ایرادی ندارد؟

 133. باسلام ۳ صورتجلسه تغییرات به صورت اینترنتی ثبت کرده ام که یکیش ردشده پس از اصلاح برای پست مجدد مدارک ایا باید بارکد دو صورتجلسه ای که رد نشده را هم روی پوشه بزنم یا فقط همون بارکد اصلاحی کفایت میکند ممنون

 134. سلام
  من بعد از تعیین نام و ارسال مدارک اصلاحیه خورد دوباره انها رفع و تایید کردم بعد متوجه اشکالی شدم میتوان در این مرحله قبل از ارسال مدارک به پست تغییراتی را داد ، الان برای اصلاح و تغییرات چه باید بکنم؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *