چه افرادی نمی توانند کارت بازرگانی دریافت نمایند؟

به موجب قانون ماده 7 آیین نامه مربوط به صدور کارت بازرگانی، اشخاص حقیقی و حقوقی در ایران که دارای شرایطی باشند، قادر نیستند کارت بازرگانی دریافت نمایند.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

سابقه ارتکاب جرم

به موجب قانون افرادی که سابقه ارتکاب جرم را دارند، افرادی که از سوی مراجع قضایی حکم قطعی دریافت کرده اند، یا افرادی که از تمام یا بخشی از حقوق اجتماعی خود محروم گشته اند، حق دریافت کارت بازرگانی ندارند. در واقع سابقه ارتکاب به جنایت یکی از مهم ترین دلایلی است که شما را از فعالیت عای تجاری منع می کند.

یکی از مدارک مهمی که باید برای اخذ کارت ارائه دهید، گواهی عدم سوءپیشینه می باشد که در بخش شیوه گرفتن کارت بازرگانی به آن پرداختیم.

افراد ورشکسته

اگر کسب و کاری که در گذشته به آن می پرداختید، موفقیت آمیز نبوده است و عنوان ورشکستگی در پرونده ثبت شده باشد، جهت اخذ کارت با مشکل مواجه می شوید. به موجب قانون افرادی که در شغل و حرفه خود ورشکسته شده اند و در حال حاضر امور مربوط به آن را تصفیه نکرده باشند و همچنین ورشکستگان به تقصیر و تقلب مجوز لازم برای دریافت کارت بازرگانی را از خود سلب کرده اند.

فساد اخلاقی 

افرادی که سابقه فساد اخلاقی و سوءاستفاده دارند، کارت بازرگانی برای آنها صادر نمی شود. به موجب قانون اگر افرادی با تخلف کارت بازرگانی دریافت کرده باشند، در هر مرحله ای که ثابت شود شرایط و مدارک ارائه شده خلاف واقع بوده است، کارت ابطال و مراتب به سازمان های زیربط گزارش داده خواهد شد.

همچنین افرادی که به عنوان کارمند تمام وقت در دستگاه های دولتی مشغول به فعالیت هستند نمی توانند کارت بازرگانی بگیرند.

برای بررسی شرایط و راهنمایی های لازم برای دریافت کارت بازرگانی با کارشناسان موسسه ثبت فردا تماس بگیرید.

امتیاز این مطلب