آیا می توان برای آتلیه برند ثبت کرد؟

ثبت برند آتلیه

ثبت برند آتلیه : عکس ها همان چیزهایی هستند که از کودکی تا به امروز با ما بوده اند، قاب عکس ها با افزایش تعداد اعضا در کانون خانواده و یا جمع دوستان بزرگ تر شده اند و بهترین عکس ها همان هایی هستند که خاطره ای در پس قاب خود دارند.

آیا می توان برای آتلیه برند ثبت کرد؟

با گذشت زمان، سرعت رشد تکنولوژی و تغییر نوع زندگی حافظه ها نیز تغییر کرده است و نیاز به ثبت لحظات بیشتر از هر زمانی حس می شود.

در همین دوره است که می بینیم تعداد پرتره ها رو افزایش است و عام مردم برای کوچک ترین مناسبت های خود و ثبت آن لحظات خاص برای عکاسی به آتلیه مراجعه می کنند.

در نتیجه بازار داغی برای این هنر تلفیق شده با صنعت به وجود آمده است که افراد زیادی از دوربین بدست ها تصمیم به برپا کردن آتلیه و در نهایت ثبت برند آتلیه را دارند.

حال سوالی که برخی می پرسند این است که آیا با وجود گوشی های هوشمند و پیشرفت دوربین های عکاسی این موبایل آیا هنوز کسی به آتلیه می رود؟

در پاسخ باید گفت که صنعت عکاسی صنعتی است که رو پیشرفت بوده و با توجه به کلیه ی امکاناتی که در دسترس عام مردم قرار گرفته است باز هم عکس های پر زرق و برق تری در آتلیه ها ارائه می شود، در نتیجه مردم عام نیز تشویق می شوند که چنین عکس هایی داشته باشند و از طریق عکس هایشان نیز کسب درآمد کنند.

در واقع با همه گیر شدن عکاسی در آتلیه ها شغل های جدیدی به وجود آمد و از طریق عکاسی و آتلیه ها در آمدهای خوبی برای افراد علاقمند و باهوش بدست آمد.

 ثبت برند آتلیه چه مزیت هایی دارد؟

وقتی صحبت از ثبت برند و یا علامت تجاری به میان می آید عموم مردم راحت تر برای انتخاب آن کالا و یا خدمات تصمیم می گیرند. در واقع ارزشمند ترین مزیتی که ثبت برند آتلیه برای مالک آن خواهد داشت، اعتباری است که در بین مردم و در واقع مشتریان به دست می آورد.

اعتمادی که مخاطبین به آتلیه ای که صاحب برند است می کنند و پس از جلب اعتماد به در آمد های فوق العاده ای دست می یابند.

با ثبت برند و رسمی کردن فعالیت خود در زمینه ی آتلیه می توانید از تسهیلات و دریافت وام ها بهره مند گردید.

برند باعث می شود شما در یاد و خاطر مشتریان خود بمانید.

اعتبار برند

امور ثبتی جزو امور خدماتی محسوب می شود و امور خدماتی نیز مانند دیگر امور دارای مدت اعتبار می باشد، در ایران مدت اعتبار ثبت یک برند چیزی در حدود ۱۰ سال می باشد که پس از آن قابل تمدید بعلاوه ی یک دوره ی شش ماهه مهلت تمدید اعتبار برند است.

برای ثبت برند آتلیه چه مدارکی نیاز است؟

برای ثبت برند آتلیه در ایران به دو صورت می توانید اقدام کنید که البته در حاال حاضر در شرایط جوی این شغل ثبت برند شخص حقیقی بسیار مرسوم تر می باشد اما هیچ منعیت در نوع ثبت برند آتلیه وجود ندارد.

جهت ثبت برند آتلیه برای اشخاص حقوقی چه مدارکی نیاز است؟

برای ثبت برند شرکتی یا همان ثبت برند حقوقی آتلیه نیاز است کلیه ی مدارک شرکت اعم از:

 • اساسنامه ، اقرار نامه ، اظهارنامه ، شرکت نامه ارائه گردد.
 • جواز کسب شرکت باید در مدارک وجود داشته باشد.
 • شخص حقوقی موظف است پروانه ی کسب بهره برداری در فعالیت مورد نظر را ارائه دهد.
 • مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی) مدیر عامل و هیئت مدیره
 • باید تصدیق عدم سوء پیشینه ی مدیرعامل و سهامداران در مدارک موجود باشد.
 • نمایاندن نمونه ی برند در برگه ی ۶*۶
 • اگر پروسه ی ثبت برند آتلیه به وسیله ی وکیل انجام می شود وجود وکالتنامه در مدارک نیز اجباری می باشد.
 • در صورتی که نام برند شما ریشه ی فارسی نداشته باشد نیاز به کارت بازرگانی و یا کارت عضویت دارید.

جهت ثبت برند آتلیه برای اشخاص حقیقی چه مدارکی نیاز است؟

همان طور که گفته شد ثبت برند آتلیه در ایران به صورت شخص حقیقی طرفداران بیشتری دارد، و جهت سازمان دهی به کارتان در امرعکاسی بهترین کار این است برند خود را ثبت کنید و با نامی خاص و لوگویی مشخص به کارتان به صورت رسمی ادامه دهید و برای رسیدن به این هدف مدارک زیر را فراهم کنید:

 • مدارک هویتی از جمله شناسنامه و کارت ملی در خواست کننده ی ثبت برند
 • مصدق عدم سوء پیشینه که از طریق کد ملی استعلام می شود.
 • نمایاندن نمونه ۶*۶ برند در برگه
 • کارت بازرگانی و یا کارت عضویت در صورتی که نام منتخب برای برندتان ریشه ی فارسی نداشته باشد.

اگر برای انجام پروسه ی ثبت برند از وکیل استفاده می کنید و قرار است کار ثبت برند شما را وکیل انجام دهد پس باید در مدارکی که ارائه می دهید وکالتنامه ی قانونی وکیل نیز ضمیمه کنید.

 سخن آخر

برای کلیه ی امور حقوقی هر مدیری نیاز به مشاوره ی دقیق و حساب شده دارد که علاوه بر اینکه  بتواند با آرامش به انجام امور تجاری خود بپردازد بلکه در اسرع وقت و با کم ترین هزینه با اعتماد به موسسه ی حقوقی ثبت فردا و تماس با شماره ی۵۲۷۱۲-۰۲۱  تمامی امور حقوقی خود را نیز انجام شده بداند.

ثبت فردا در کنار شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها