مراحل اخذ اینماد

اخذ اینماد

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیک، نمادی است که از طریق مرکز توسعه تجارت الکترونیک که زیر نظر وزارت صنعت و معدن می باشد به کسب و کارهای ایتنترنتی داده می شود . اخذ اینماد برای فروشگاه های اینترنتی که دارای برچسب های دیجیتالی و داری اصول و ضوابط می باشد، بسیار مهم می باشد.

اهمیت اخذ اینماد از این جهت می باشد که در فروشگاه هایی که پرداخت های اینترنتی صورت گرفته می شود، یک رضایت خاطر و آرامشی را به مشتریان می دهد که این سایت تحت نظارت و بازرسی مزاجع ذی صلاح می باشد و امکان کلاهبرداری و دزدی در آن وجود ندارد.

کسب و کارهای انترنتی که قصد اخذ اینماد را دارند توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی احراز هویت می شوند و هویت و محل فعایت آن ها کاملا مشخص می باشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا از شرایط اخذ اینماد برای شما بیشتر بگوییم.

 انواع نماد اعتماد الکترونیکی

بچندین نوع اینماد وجود دارد که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

نماد اعتماد الکترونیکی موقت

این نماد الکترونیک به فروشگاه هایی تعلق می گیرد که حداقل معیار ها را رعایت کرده اند.

نماد اعتماد الکترونیکی یک ستاره

یک فروشگاه اینترنتی پس از ثبت نماد موقت می تواند جهت دریافت نماد دائم اقدام کند،. برای دردریافت نماد یک ستاره نیز معیارهایی باسد توسط سایت های متقاضی رعایت شود.

نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره

مسیر دریافت نماد دو ستاره مانند نماد یک ستاره می باشد، اما تفاوت در این می باشد که برای کسب این نماد باید گواهی امنیت ssl نصب شود تا بتوان برای دریافت نماد دو ستاره اقدام نمود.

شرایط اخذ اینماد

دستورالعملی که برای صاحبین مشاغل اینترنتی وجود دارد که آن ها را موفق به دریافت اینماد می کند.

یکی از این دستورالعمل ها که برای اخذ اینماد مهم می باشد فروشگاهی بودن محصول می باشد. فروشگاهی بودن به این معنی مب اشد که شما باید حداقل یک محصول در وب سایت خود داشته باشید و امکان خرید آنلاین برای مشتریان در سایت فراهم شده باشد. به طوری که تمامی فرایند خرید مانند مشاهد، انتخاب و خرید محصول از طریق وب سایت قابل انجام باشد و امکان ثبت آنلاین سفارشات کاربران از طریق درگاه سایت فراهم باشد.

مراحل اخذ نماد اعتماد الکترونیکی

در گام اول باید وارد صفحه‌ی ثبت نام به نشانی https://reg.enamad.ir/Panel شوید. سپس در منوی سایت، گزینه کسب و کارهای را انتخاب نمایید و سپس ثبت نامو وورود به پنل کاربری را انتخاب نمایید.و سپس ذدر صفحه جدید که باز می شود ایجاد حساب کاربری را انتخاب نمایید.

در گام دوم شخصیت حقیقی را انتخاب کنید و اطلاعات خواسته شده را کاملا تکمیل نمایید و سپس بر روی دکمه تایید کلیک کنید. و سپس لینک ارسال شده را به ایمل خودتان را تایید کند.

پس از تایید اطلاعاتدوباره از منوی کسب و کارها با وارد کردن اطلاعات خود وارد حساب کاربری خود شوید.

گام سوم پس از ورود به سایت شما به طور خودکار وارد داشبورد اینماد می شود. سپس گزینه تکمیل اطلاعات را انتخاب کنید و سپس تکمیل فرم اطلاعات را انتخاب کنید.

در گام چهارم شما باید در اینجا به تکمیل اطلاعات شخصی خود مانند نام و کد ملی و … اقدام کنید .در وارد کردن اطلاعات بسیار دقیق باشدو. و این نکته را در نظر بگیرید که شماره موبایلی که در سایت ثبت می کند باید به نام صاحب سایت باشد.

در گام پنجم بعد از تکمیل اطلاعات نوبت به بارگزاری مدارک مانند صفحه اول شناسنامه و کارت ملی می رسد.

در گام ششم پس از ارسال مدارک در سمت راست گزینه احراز هویت را انتخاب کنید. که در اینجا باید شماره همراه خود را وارد کنید تا کد تایید برای شما ارسال شود.

در گام هفتم باید اطلاعات کسب و کار خود را وارد کنید. در ادامه باید اطلاعات تماس کسب و کار مانند وارد کردن تلفن ثابت، پست الکترونیک و ساعت کاری، در بخش “سامانه اعتبار سنجی” گزینه را روی سامانه اعتبارسنجی شهروند قرار دهید. در ادامه شکا بایدبر روی دکمه نارنجی رنگ کلیک کنید که به صفحه شرکت پست وارد می شود .

هزینه ای در حدود ۲۰ الی ۳۰ هزار تومان جهت ارسال یک بسته پسستی شامل دو کد که مکان  ما را تایید می کند فرستاده می شود.  بعد از دریافت کد آن را در سایت  وارد و ثبت کنید.

در مرحله هشتم  عملیات اخذ تاییدیه فنی انجام می شود.

در گام نهم وارد صفحه تعهد نامه شوید و بعد از آن باید برای پرداخت هزینه اخذ اینماد اقدام کنید.

و در نهایت در گام دهم شما گزینه دریافت نماد کد را انتخاب کنید تا کد اخذ اینماد خود را دریافت نمایید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها