اخذ جواز رمز ارز

اخذ جواز رمز ارز و استخراج رمز ارز

حتما این روز ها شما هم در رسانه ها نام رمز ارز را بارها شنیده اید. به دلیل افزایش قیمتی که این رمز ارزها داشته اند، افراد زیادی را مشتاق سرمایه گذاری بر روی خود کرده اند. اما لازم است بدانید که برای استخراج رمز ارز باید حتما مجوز رسمی داشته باشید. طبق دستورالعمل صادر شده در این زمینه، همه افراد یعنی چه اشخاص حقیقی و چه اشخاص حقوقی، چه ایرانی باشند و چه غیرایرانی، اجازه اخذ جواز رمز ارز را دارند.

البته اطلاعات بهتر و مفیدتر در این زمینه را هم در وبسایت ها و هم در سامانه راه اندازی شده به نام سامانه بهین یاب در واحد خدمات وزارت صنعت، معدن، تجارت می توانید مطالعه کنید. اما در رابطه با اخذ جواز رمز ارز لازم است تا با مفاهیمی آشنا شوید.

اقدامات لازم برای استخراج رمز ارز

در قدم اول پرسشنامه ای به درخواست کننده ارائه می شود تا میزان توان استخراج رمز ارز از مزرعه تولید آن را تا حدی پیش بینی کند. در اینجا جواز تاسیس در مرحله اول صادر می شود و پس از آن باید اقدام به اخذ مجوز بهره برداری بکنید. مجوز بهره برداری نشان می دهد که ظرفیت و توان مزرعه در زمینه استخراج رمز ارز چقدر است و در کجا قرار است احداث شود. در ضمن حتما به یاد داشته باشید که در این زمینه یک شناسه کسب و کار هم به واحد شما داده می شود که بر روی تمامی مجوزهای شما درج می شود. این شناسه را سامانه کسب و کار به واحد شما می دهد.

تصویر رمز ارز بیت کوین

مدارک موردنیاز اخذ جواز رمز ارز

در نظر داشته باشید که به نسبت اینکه شما شخص حقوقی هستید یا حقیقی این مدارک کمی متفاوت هستند. برای اشخاص حقیقی باید حتما کپی شناسنامه و کارت ملی و در صورت مذکر بودن شخص، کارت پایان خدمت نیز وجود داشته باشد. اگر شخص حقوقی است، مدارک مورد نیاز عبارتند از: تمام مدارک هویتی اشخاص صاحب امضا در شرکت مانند کپی شناسنامه وکارت ملی، کارت پایان خدمت آقایان و تمام مدارک ثبتی شرکت.

همچنین بیشتر بخوانید: ثبت برند تجاری

هدف از اعطای مجوز ماینینگ و هزینه صدور و مدت اعتبار آن

مایننیگ و استخراج رمز ارز

موارد دقیق و اطلاعات لازم در زمینه آگاهی شما از هزینه های اخذ این مجوز ها در سایت sabtefarda.org به طور کامل بررسی شده است. درواقع شما برای اخذ جواز تاسیس و همچنین پروانه بهره برداری باید هزینه پرداخت کنید. لازم به ذکر است که باید هزینه هایی که برای تمدید این مجوز ها در هر دوره نیاز است را هم در نظر بگیرید.

پیش از صدور دستورالعمل در رابطه با استخراج رمز ارزها، فعالیت در این زمینه نامشخص و مبهم و از همه مهم تر غیرقانونی بود. درواقع نیاز بود تا از میزان فعالیت در این زمینه اطلاعات روشن و واضحی در دست باشد. به همین دلیل تصمیم بر این شد که این فعالیت به صورت قانونی ادامه پیدا کند و اشخاص حتما در صدد اخذ جواز رمز ارز برآیند.

نکته بعدی که لازم است بدانید در زمینه مدت اعتبار این مجوز است. طبق دستورالعمل فوق الذکر، مدت اعتبار این جواز ۶ ماه می باشد. تمدید این مجوز بستگی به ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی طرح و تایید آن توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت دارد.

معامله ارز دیجیتال و ارزهای دیجیتال معروف

اگر بخواهید رمز ارزهای خود را بفروشید یا رمز ارز بخرید، باید حتما احراز هویت شوید. عملیات خرید و فروش رمز ارز ها در صرافی های آنلاین انجام می شود و از این طریق می توانید اقدام به خرید و فروش کنید. برخی از معروف ترین ارزهای دیجیتال عبارتند از: اتریوم، بیت کوین، دش، زیکش، مونرو و ریپل.

 

نکاتی که قبل از اقدام به استخراج رمز ارز باید بدانید

قوانین استخراج بیت کوین

نکته بسیار مهم دیگر این است که رمز ارز ها از طرف هیچ دولتی حمایت نمی شوند و در واقع در خرید و فروش آن ضمانت و حمایتی برای شما وجود ندارد. یعنی تمام مسئولیت ریسک پذیری آن برعهده شخص سرمایه گذار است. اما درست در همینجا نکات مثبتی به عنوان مزیت رمز ارز ها وجود دارد. این نکته این است که شما برای استفاده و خرج این رمز ارز نیاز به اجازه از بانک ندارید. زیرا رمز ارزها بدون مرز و بدون محدودیت هستند. نکته مثبت دیگری که به دنبال دارند این است که توسط کسی کنترل نمی شوند و می توان گفت غیرمتمرکز هستند. یعنی این قدرت بین تمام افراد پخش شده است و دیگر دست بانک ها نیست. زیرا بانک ها با چاپ بدون محدودیت پول می توانند ارزش پول خود را کاهش دهند، اما تعداد واحد پول در رمز ارزها فقط ۲۱ میلیون واحد است و نامحدود نیست.

همانطور که در بالا ذکرکردیم رمز ارز ها  تحت کنترل هیچ شخص یا نهادی نیستند. در واقع رمز ارز ها یک شبکه در چهارچوب کد های برنامه نویسی قابل مشاهده برای همگان هستند. پس به فرض وجود یک نهاد کنترل گر، این نهاد همان برنامه نویسان هستند که در جهت بهبود کارایی این عمل تلاش می کنند.

عمل ماینینگ هم توسط دستگاهی به نام ماینر انجام می شود. ماینینگ در لغت یعنی استخراج از معدن وماینر هم به معدن چی گفته می شود، در نتیجه این دو مفهوم مکمل هم هستند. در زمان استفاده از این دستگاه حتما باید از اتصال آن به شبکه اینترنت مطمئن باشید. این دستگاه با ساختار و عملکرد از پیش تعیین شده ای که دارد، با استفاده از الگوریتم های ریاضی رمز ارز ها را کشف و آن ها را استخراج می کند. رمز ارز استخراج شده توسط ماینر هم یک محصول یا فراورده رمزنگاری شده می باشد.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها