بهترین کشورها برای ثبت شرکت کدامند؟

بهترین کشورها برای ثبت شرکت

بهترین کشورها برای ثبت شرکت : امروزه برای گسترش بیزینس و کسب و کار خود می توانیم با سرمایه گذاری دربعضی از کشور های خاص و بازار های انها به بازدهی بیشتر و توسعه کار خود فکر کنیم که یکی از راه های دستیابی به این هدف ثبت شرکت در بعضی از کشور هامی باشد، از جمله آن ها می توان به عمان، ترکیه، ترکمنستان، کانادا و گرجستان که سرآمد آن هاست اشاره کرد.

بهترین کشورها برای ثبت شرکت کدامند؟

در این مطلب سعی می کنیم شما را با شرایط ثبت شرکت در خارج از مرز ها و همچنین به شما معرفی می کنیم بهترین کشورها برای ثبت شرکت را تا با آشنایی بیشتری دست به این اقدام بزنید.

شرایط ثبت شرکت در عمان

در یک دهه اخیر ثبت شرکت در عمان مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی که فعالیت قابل توجهی در حوضه ی خلیج فارس دارند قرار گرفته است و سرمایه قابل توجهی را به این بخش اختصاص داده اند.

عمان از جمله کشور هایی است که با سیاست گذاری های پادشاه فقید کشورش (سلطان قابوس) توانست رابطه بسیار خوبی با ایران و درمقابل اروپا و امریکا بعد از انقلاب داشته باشد و با اطمینان می توان گفت کشوری است که به تعداد افراد بومی کشور خود و حتی بیشتر از آن مهاجر دارد.

انواع شرکت در عمان

شرکت ها در عمان به چند دسته تقسیم میشوند که به نوع سرمایه گذاری و هدف شما از ثبت شرکت در این کشور بستگی دارد که انواع آن عبارت است از:

  • شرکت محلی : شرکت های محلی خود به پنج درجه تقسیم می شود که بستگی به میزان سرمایه اولیه شرکت از بالاترین درجه که اول تا پایین ترین درجه که درجه پنجم است تقسیم می شود.

شرکت با سرمایه گذاری خارجی : این شرکت ها به دو دسته  FIRST GRADE (که با سرمایه ثبتی ۱۵۰.۰۰۰ ریال عمانی که حداکثر سهم شرکای ایرانی ۷۰% و شرکای خارجی ۳۰% البته نباید تعداد شرکای ایرانی بیشتر از ۳ نفر باشد و همچنین دارنده کارت بازرگانی درجه اول باشد.)

  • FIRST GRADE (نیاز به سرمای ۲۵۰.۰۰۰ ریال عمانی ثبتی که حداکثر ۷۰% سهم شرکای ایرانی که تا تعداد ۷ نفر مجاز هستند و ۳۰% شرکای سهم شرکای عمانی باشد و دریافت کارت بازرگانی درجه ممتاز) تقسیم می شوند.

کشور عمان برای کسانی که ثبت شرکت با سرمایه گذاری خارجی انجام می دهند امتیازاتی ویژه ای قرار داده است که می توان از جمله انها به اقامت با بالاترین درجه شهروندی به مدت یکسال و گرفتن اقامت برای تمامی شرکا و خانواده آنها و نیز افتتاح حساب بانکی شخصی و شرکتی اشاره کرد.

  • ثبت شرکت در منطقه آزاد صنعتی عمان 

  • کشور عمان دارای چهار منطقه آزاد صنعتی است صحار، دقم، صلاله و المزیونه که برای ثبت شرکت در این مناطق باید ابتدا باید BUSINESS PLAN و پرو پوزال صنعتی و تجاری خود را برای تایید طرح به مدیر صنعتی منطقه آزاد برای تائید طرح که برای این تائید ۳۰ روز زمان لازم است البته قبل از تایید طرح باید حساب بانکی شرکتی و ۱۵۰.۰۰۰ ریال عمانی به عنوان سرمایه ثبت کند.

البته گفتنی است که می توانید این نوع شرکت را بدون نیاز به شریک عمانی ثبت کنید، پس جزو بهترین کشورها برای ثبت شرکت محسوب می شود.

اگر طرح تایید شود زمین مورد نیاز با متراژ معیین تا ۲۵ سال قابل اجاره است که بهای آن برای هر متر مربع  ۱.۵ تا ۵ دلار است.

همانند سرمایه گذاری خارجی که امتیازاتی دارد ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان نیز امتیازات ویژه ای دارد که میتوان به اختیار داشتن ۱۰۰% سهام شرکت و معاف شدن از مالیات به مدت ۲۵ سال با استخدام کارمند عمانی.

بهترین کشورها برای ثبت شرکت : شرایط ثبت شرکت در ترکیه

ترکیه به عنوان یکی از همسایه های کشورمان این روزها مقصد بسیاری از مهاجران و سرمایه گذاران ایرانی است.

بدلیل سیاست گذاری ها و موقعیت جغرافیایی مناسب که بین دو قاره اسیا و اروپا قرار گرفته پیشرفت اقتصادی و تجاری قابل توجهی کرده است که آن را جزو ۲۰ کشور برتر صنعتی قرار داده و مقصد مناسبی برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذارانی است که قصد توسعه کسب و کار خود را دارند.

یکی از راه های اشتغال در ترکیه و اخذ اقامت در آن ثبت شرکت است.

برای انجام هرکاری مخصوصا ثبت شرکت باید ابتدا اقامت ترکیه را اخذ کنید که این کار را باید با ارائه مدارک مورد نیاز و کمک از اشخاص حقوقی این کار را انجام دهید.

انواع شرکت در ترکیه

شرکت با مسئولیت محدود : هزینه تاسیس این نوع شرکت ۲۱۰۰دلار و با حداقل تعداد ۱ نفر و حداکثر ۵۵ نفر تاسیس و شروع به کار کندکه نیاز به دو حساب ارزی یکی به نام مدیر شرکت و دیگری به نام خود شرکت باشد.

شرکت های سهامی : این شرکت ها به دو دسته شرکت های سهامی خاص و سهامی عام تقسیم می شوند.

  • شرکت سهامی خاص : شرکتی که تعداد سهام دارانش کم تر از ۲۵۰ نفر است را گویند که هزینه تاسیس این شرکت ها ۲۸۰۰ دلار است.
  • شرکت های سهامی عام:شرکتی که تعداد سهامداران آن بالای ۲۵۰ نفر است را گویند که هرکس می تواند به تعدادی که می تواند سهم بخرد.

امتیازات ثبت شرکت در ترکیه:

  • هزینه های کم برای شروع کار
  • به مدت یکسال اقامت کسب می کنید و پس از گذشت ۵سال و بدون بروز مشکل اقامت دائم خواهید داشت.
  • هزینه رفت و امد شما به علت فاصله کم با ایران نسبت به کشور های دیگر ناچیز است.

بهترین کشورها برای ثبت شرکت : ثبت شرکت در کانادا

هر کشوری برای ثبت شرکت قوانین خاصه خود را دارد که کانادا از این قاعده جدا نیست.

برای ثبت شرکت در کانادا چندین روش وجود دارد، پروسه ثبت شرکت در کانادا ۹۰ روز طول میکشد، البته هر کدام از استان های کانادا شرایط خاصی برای ثبت شرکت دارد.

انواع شرکت ها درکانادا

به شرکت های شخصی می گویند که نرخ سرمایه لازم برای ثبت شرکت ۱میلیون دلار است و نرخ مالیاتی که باید پرداخت کنند ۳۱% است.

شرکتی را با مسئولیت محدود گویند که مناسب برای خدمات حرفه ای هستند و میزان سرمایه مورد نیاز ۲ میلیون دلار است.

CLP : شرکت هایی را دولتی گویند که ۱میلیون دلار سرمایه نیاز دارد و مانند شرکت های خصوصی ۳۱%مالیات بهش تعلق میگیرد.

البته این نکته بسیار مهم را نباید از قلم انداخت که سرمایه گذار بایدحداقل ۳سال سابقه مدیریت داشته باشد.

 سخن آخر

برای کلیه ی امور حقوقی هر مدیری نیاز به مشاوره ی دقیق و حساب شده دارد که علاوه بر اینکه  بتواند با آرامش به انجام امور تجاری خود بپردازد بلکه در اسرع وقت و با کم ترین هزینه با اعتماد به موسسه ی حقوقی ثبت فردا و تماس با شماره ی۵۲۷۱۲-۰۲۱  تمامی امور حقوقی خود را نیز انجام شده بداند.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها