ثبت برند میوه خشک

ثبت برند میوه خشک

ثبت برند میوه خشک – برای ثبت برند میوه خشک نیاز به کسب آگاهی و اطلاعات در زمینه ثبت و فواید ثبت هست.

 

میوه های خشک

میوه های خشک همان میوه های تازه ای هستند که به دو شکل خشک می شوند. به صورت طبیعی یا با دستگاه. میوه هایی مانند خرما، آلو خشک، کشمش و خرمالو  نمونه هایی از این محصولات هستند.

بازار مواد غذایی خشک شده با سایر مواد غذایی که به طرق دیگری نگهداری می شوند دارای مزایای ویژه ای مانند سبکی، کم حجم بودن محصول، بی نیاز بودن از سردخانه برای نگهداری، جلوگیری از فساد، سادگی بودن بسته بندی، حمل و نقل و نگهداری کردن با حداقل امکانات است که این مزایا موجب گردیده که این محصولات جایگاه خاصی را در بازارهای داخلی و خارجی به خود اختصاص دهند.

ثبت برند موجب جلوگیری از سواستفاده ی افراد متقلب می شود و از عرضه ی محصولات مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به روش گمراه کننده ای مشابه علامت تجاری دیگری هستند جلوگیری می گردد.

ثبت برند ختیاری است مگر در مواردی که دولت الزامی قرار دهد. براساس تبصره ماده یک قانون اختراع موضوع هایی که توسط قانون گذار مستثنی اعلام شده اند عبارتند از:

 

داروهای اختصاصی که مورد استعمال طبی یا بیطاری که با نسخه دکتر یا بدون آن مصرف می شود.
مواد غذایی که در لفاف یا ظروف و به اسم معینی باشد مانند کنسرو و مواد غذایی، آردهای مخصوص، چایی های مختلف، شکلات، آبنبات، پنیر، شیر، مربا، ترشی، کره و روغن های گوناگون و …….
آب های معدنی یا آب های گازدار، شربت آب های میوه …… که با اسم و ظرف معینی به معرض فروش گذارده می شود.
لوازم آرایش و وجاهت که برای استعمال مستقیم بر روی بدن انسان مورد استفاده قرار می گیرد مانند صابون، خمیر، پودر، محلول عطریات، ادکلن و پماد.

 

برند

علامت تجاری علامتی است که برای معرفی و معین کردن کالاها و محصولات به کار می رود. علامت تجاری، امروزه از نظر اقتصادی و بازاریابی دارای حائز اهمیت است و مصرف کنندگان با توجه به علامت های مذکور، به انتخاب و خرید اقدام می کنند.
مرکز ثبت علائم تجاری و اختراعات« اداره کل مالکیت صنعتی » است. ثبت تمامی علائم مزبور و اختراعات تنهادر همین اداره به عمل می آید.

انواع میوه های خشک شده

ثبت برند میوه خشک دیواری چه فوایدی دارد؟

هر شغلی از طریق ثبت برند قادر است ارزش‌آفرینی زیادی کند. همچنین ثبت برند می‌تواند یک تجارت را از لحاظ حقوقی، در امنیت قرار می دهد. در بخش میوه خشک، شرکت‌ها و کارگاه‌های گوناگون خارجی و داخلی، با ثبت برند می توانند تجارت خود را سودآورتر کنند.

فواید ثبت برند میوه خشک عبارتند از:

ثبت برند موجب افزایش اعتبار برند و جذب بیشتر مشتری می گردد

با ثبت برند امکان جذب نمایندگی و… فراهم می‌شود.

ثبت برند موجب می‌شود حمایت نظام حقوقی مالکیت فکری از برند انجام شود.

موجب می شود سرمایه‌گذاران اعتماد بیشتری به یک برند ثبت شده ‌کنند.

امکان صادرات و بین‌المللی شدن بازار را ایجاد می‌کند.

و…

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها