مزایای ثبت علامت تجاری

مزایای ثبت علامت تجاری

مزایای ثبت علامت تجاری چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ثبت علامت تجاری برای تقریبا همه شرکت ها یا کارآفرینان ضروری است. این شرکت دارای حقوق ویژه و قانونی است که به عنوان یک شرکت شناخته می شود، از علامت تجاری برای نسخه های کپی غیر مجاز محافظت می کند، دیگران را از استفاده آگاهانه یا ناآگاهانه جلوگیری می کند، به صاحب علامت تجاری اجازه می دهد در صورت نقض شکایت کند یا جبران خسارت کند و به دلایل مشابه دیگر، امروزه بیشتر و بیشتر در صنعت تبدیل به چیزی جهانی می شود.

مزایای بی شماری برای ثبت برند تجاری و استفاده از خدمات وجود دارد. ثبت علامت تجاری حفاظت را افزایش می دهد و دیگران را از استفاده از علامت تجاری ثبت شده باز می دارد. در صورت تجاوز به علامت تجاری، این راهکارها را افزایش می دهد، احتمال دریافت همه مزایایی که در زیر مورد بحث قرار گرفته است را افزایش می دهد.

مزایای ثبت علامت تجاری

حمایت از مالکیت معنوی

یکی از مزایای ثبت علامت تجاری، حمایت از مالکیت معنوی است. ثبت برند تجاری در برابر سوء استفاده یا کپی نام یا آرم شرکت، که اغلب ارزشمندترین دارایی شرکت است، محافظت قانونی می کند.

ثبت علامت تجاری به صاحب علامت تجاری مالکیت انحصاری در سراسر کشور بر این علامت می دهد که می تواند به طور قانونی در دادگاه های قانونی تأیید شود.

ثبت علامت تجاری احتمال اینکه طرف دیگری ادعا کند علامت تجاری شما، علامت تجاری آنها را نقض می کند را کاهش می دهد.

ثبت برند تجاری به دیگران اطلاع رسمی می دهد که یک علامت تجاری قبلا گرفته شده است، در نتیجه شرکتی که بعدا علامت تجاری گیج کننده ای را تصویب کرده است، نمی تواند ادعای بی اطلاعی از علامت را داشته باشد.

از طریق ثبت علامت تجاری، صاحب علامت تجاری حق آتی دارد که علامت را منحصر به فرد و غیرقابل مناقشه کند که به عنوان دلیل قطعی در مورد اعتبار علامت و در اختیار داشتن منحصر به فرد ثبت کننده از این دارایی معنوی محسوب می شود.

ثبت یک علامت تجاری داخلی یا ملی می تواند پیش زمینه ای برای ثبت بین المللی یا جهانی باشد و اغلب به ندرت پیش نیاز است.

همچنین بخوانید : مراحل و هزینه ثبت علامت تجاری بین المللی

بازدارنده قدرتمند

دومین مزایای ثبت علامت تجاری، بازدارنده قدرتمند است. با ثبت یک علامت تجاری، صاحب علامت تجاری حق دارد به طور علنی مارک را به عنوان یک علامت تجاری ثبت شده تبلیغ کند که به دیگران نسبت به ثبت نام شما هشدار می دهد و از دفاع از نقض بی گناه جلوگیری می کند.

با ثبت علامت تجاری، علامت تجاری در گزارش های جستجوی علامت تجاری که توسط دیگران انجام می شود ظاهر می شود و احتمالا دیگران را از ادامه ثبت علامت مشابه یا مشابه منصرف می کند.

هنگامی که شما اولین نفری هستید که یک علامت تجاری را ثبت می کنید، دفتر ثبت علائم تجاری، از ثبت هرگونه علامت تجاری که به نظر می رسد مشابه مارک تجاری است، خودداری می کند.

بیشتر بخوانید : مرحله ثبت علامت تجاری در ایران

ثبت برند

راهکارهای حقوقی

ثبت علامت تجاری به صاحب علامت تجاری این حق را می دهد که تا سه برابر خسارت متخلف را جبران کند.

با ثبت برند تجاری صاحب علامت تجاری، فرض می کند که مالک معتبر علامت است.

ثبت علامت تجاری احتمال ثبت موفقیت آمیز خط مشی حل اختلاف برای نام دامنه اینترنتی متخلف را افزایش می دهد.

ثبت علامت تجاری به صاحب علامت تجاری این حق را می دهد که در دادگاه شکایت کند. از طرف دیگر یک علامت تجاری ثبت نشده به خودی خود مناسب است.

این سه مورد جزء مزایای ثبت علامت تجاری است که گفته شد. به عنوان مثال حمایتی که از نام تجاری شرکت شما می کند، بازدارنده آن برای دیگران است که همان دوره را دنبال می کنند، راهکارهای قانونی که ارائه می دهد با توجه به این مزایا، تقریبا همه شرکت ها یا کارآفرینان جدید این روزها برای ثبت برند تجاری مراجعه می کنند. استفاده از علامت تجاری ثبت نشده در اداره شرکت شما می تواند از طرف دیگری که علامت تجاری مشابه یا مشابهی را ثبت کرده است، تحت شکایت قرار گیرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها