نکات طلائی ثبت برند و لوگو

نکات طلائی ثبت برند و لوگو

نکات طلائی ثبت برند و لوگو – ثبت برند و لوگو از عناصر اصلی رقابت در تمامی کسب و کارها است، زیرا به واسطه آن ایده های جدیدی خلق می شود که مسیر دستیابی به موفقیت را هموارتر می کند.

به عبارت دیگر برند و لوگو ابزارهایی در راستای روش ‌های قانونی هستند که باعث شهرت هر چه بیشتر کسب و کار می شوند.

برای مثال ایده ‌های بصری برای ثبت برند و لوگو نه تنها بر مخاطب تأثیر می گذارد، بلکه مالک نیز از حمایت قانونی بهره مند می شود.

پس با ثبت برند و لوگو به صورت همزمان صاحب یک کسب و کار می تواند سریع تر به اهداف تجاری خود برسد.

لوگو چیست؟

از نکات طلائی ثبت برند و لوگو، لوگو نشان یا علامت تجاری است که با آن مخاطب، محصول شما را می ‌شناسد و این امکان را می‌ دهد که محصولات و خدمات خود را از سایر محصولات و خدمات متمایز کنید.

با ثبت یک لوگو تجاری، ابزاری در دست دارید که برای معرفی محصولات است و شما نیز این امکان را دارید تا کالاها و خدمات خود را با ویژگی منحصر به ‌فردی در بازار عرضه کنید.

فرآیند ثبت برند و لوگو

کسب و کار یک یا دو جنبه ندارد، بلکه یک فعالیت گسترده و همه جانبه محسوب می شود که مدیریت و پیشرفت آن به تصمیمات و اقدامات مالک بر می گردد.

این پیشرفت نیازمند یک استراتژی از قبل طراحی شده است تا هم شامل ضوابط قانونی باشد و هم به گونه ای باشد تا مالک نهایت استفاده را از مزایای آن ببرد.

مهم ترین نکته در فرآیند ثبت برند و لوگو این است که الزامات قانونی برای ثبت آن ها را رعایت کنید و همواره مد نظر داشته باشید.

فراموش نکنید که اصلی ترین و مهم ترین سود را از انجام کار شما می برید؛ مالک برند! زیرا از طریق آن می ‌توانید کسب و کار خود را بهبود بدهید.

این بهبود، هم شهرت و هم اعتبار برای شما به همراه خواهد داشت. لطفاً به فکر طراحی یک لوگوی خاص یا برند با مفهومی نباشید و آن را ثبت نکنید!

زیرا در صورت استفاده از لوگو برای فعالیت و عدم ثبت آن خود را با چالش ‌های زیادی روبه رو می کنید و در صورت کپی برداری رقبا، قادر به اعتراض یا حتی شکایت هم نیستید.

 نکات ثبت برند و لوگو

  • ثبت برند و لوگو از لحاظ قانونی اجباری نیست، اما باید در نظر داشته باشید که عدم ثبت آن چالش های فراوانی را در پیش خواهد داشت. بنابراین پیشنهاد می ‌شود، برای پیشگیری از هر گونه چالشی مثل سوء استفاده‌ های احتمالی افراد سود جو و بهره‌مندی انحصاری مالک ازمزایای ثبت، برند خود را ثبت کنید.
  • مدت اعتبار برای ثبت برند و لوگو ۱۰ سال است و پس از اتمام تاریخ انقضاء، مالک می تواند برای ثبت مجدد اقدام کند.
  • حتماً قبل از اقدام برای ثبت برند و لوگو سعی کنید مواردممنوعیت ثبت را بررسی کنید تا هنگام عمل به مشکل نخورید و از لحاظ قانون با ثبت لوگو یا برند مورد نظر شما مخالفت نشود.
  • در نظر داشته باشید که برای ثبت برند و لوگوی لاتین (انگلیسی) اخذ کارت بازرگانی الزامی ا‌ست.
  • در مرحله آماده سازی و ارائه مدارک، حتماً باید صنف حوزه فعالیت خودتان مجوزی تحویل دهید تا مورد تأیید باشد، جواز تاسیس از وزارت صنعت و معدن هم قابل قبول است.
  • ثبت لوگو نیز مانند برند تشریفات قانونی خود را دارد که باید رعایت شود. هم چنین بعد از تأیید مدارک، نوبت اول آگهی در روزنامه رسمی کشور مبنی بر تقاضای ثبت و تکراری نبودن آن چاپ می ‌شود و اگر اعتراضی صورت نگرفت، دستور چاپ آگهی نوبت دوم داده می شود و در نهایت گواهی ثبت به مالک اعطاء می گردد.

ثبت برند و لوگو به ثبت فردا بسپارید

وقتی قصد انجام یک پروسه اداری مانند ثبت برند و لوگو را دارید، بهتر است از قبل با مراحلی که در پیش رو دارید آشنا باشید.

چرا؟ زیرا آشنایی با هر یک از موارد قانونی یک گام مثبت برای پیشرفت سریع تر شما محسوب می شود. اگر هم زمان کافی برای کسب اطلاعات ندارید بهتر است کار خود را به موسسه های حقوقی بسپارید.

موسسه حقوقی “ثبت فردا یکی از همین موسسه ها است که با سابقه درخشان خود در زمینه ثبت برند، شرکت و … کمک بزرگی برای شما خواهد بود.

از طرفی با پرداخت هزینه اضافه به عنوان حق مشاوره یا وکیل خود، از نتیجه نهایی مطمئن هستید و سریع تر به هدفتان می رسید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها