وکیل ثبت برند، آری یا خیر؟!

وکیل ثبت برند

وکیل ثبت برند با توجه به دانش و تخصصی که دارد و همین طور اطلاع از مراحل و شرایط ثبت برند، می‌­تواند در انجام امور به موکل کمک کند.

در واقع از آنجایی که مراحل ثبت برند مانند تهیه مدارک، چاپ آگهی و … زمان­‌بر است، وکیل ثبت برند سریع­‌تر آن را به انجام می‌رساند.

بنابراین کمک گرفتن از وکیل در این زمینه کارساز است که در ادامه به علت و چرایی آن با جزئیات اشاره می‌­کنیم.

تعریف مفهوم وکیل و وکالت

وکالت به معنای اعتماد و واگذار کردن است و یکی از مشاغل آزاد به شمار می‌­آید، اما جایگاه اجتماعی بالای این شغل با سایر شغل­‌ها تفاوت دارد.

وکیل حقوقی کسی است که با اجازه موکل خود در مسائل حقوقی او دخالت می‌کند و در مراجع قضایی یا غیر قضایی به پیگیری آنها می­‌پردازد.

در قراردادی که بین وکیل و موکل منعقد می­‌شود، طبق ماده ۶۵۶ قانون مدنی جمهوری اسلامی، شخصی، دیگری را به انجام امری نائب خود قرار می­‌دهد.

وظایف مربوط به وکیل به نوع قرارداد بستگی دارد:

 1. وکالت مقید: یعنی وکیل فقط در چارچوب مورد خاصی توانایی دخالت در امور موکل را دارد. به عنوان مثال، موکل تنها خواهان بررسی امورات ثبت برند است.
 2. وکالت تام: یعنی وکیل حق دخالت در تمام امور اداری و مالی موکل را خواهد داشت. در این نوع از وکالت، اگر موکلی خود محدودیت دسترسی به امور مالی را داشته باشد، کاری از وکیل برنمی­‌آید. مانند افراد بازنشسته که اجازه دسترسی به اموال خود را ندارند.

ثبت برند

اگر با مجموعه مقالات ثبت برند همراه بوده‌­اید، متوجه شده­اید که یکی از مهم‌­ترین عوامل موثر در شناخت شرکت یا کسب‌­وکار شما، ثبت برند و معرفی آن به مخاطبین است.

بسیاری از برندها مانند هرمس، شنل و … از یک نماد یا اسم به خصوصی برای جذب مردم استفاده کرده‌­اند. قطعاً این محبوبیت یک شبه و به راحتی به دست نیامده است.

در واقع پشت همه موفقیت­‌ها فکر و ایده‌ای نو هست و اصل محبوبیت و معروفیت آن به ثبت برند برمی‌­گردد و تمام ایده‌­ها زمانی به جواب می­‌رسند که برند، به درستی ثبت گردد تا امکان سوء استفاده برای دیگران فراهم نشود.

بنابراین بخش اصلی موفقیت به ثبت برند است که با حضور یک وکیل ثبت برند، به راحتی و بدون هیچ گونه کم و کاستی، انجام پذیر است.

ثبت برند نیز شامل مراحلی است که انجام آنها نیازمند آگاهی از مسائل مربوط به آن است؛ زیرا بهتر انجام شدن این مراحل در گرو احاطه بر مسائل ثبت برند است.

پس اگر احساس می‌کنید که تسلط کافی بر این مسائل را ندارید، از وکیل ثبت برند کمک بگیرید.

وکیل ثبت برند کیست؟

وکیل ثبت برند دانش و تخصص کافی را در انجام مراحل را دارد که بهترین آنها فردی است با احاطه کامل بر تمام مسائل به گونه‌­ای که مشکل شما را مشکل خودش بداند.

از آن گذشته مهارت انجام کار است که به وکیل ثبت برند اعتبار می­‌بخشد، نه موقعیت جغرافیایی دفتر وکیل که هیچ تاثیری در شایستگی او نمی‌­گذارد.

به طور کلی، بهترین وکیل ثبت برند کسی است که تمام امور را هوشمندانه کنترل کند، یعنی بر اعمالی که انجام می‌­دهد، آگاهی داشته باشد.

در ضمن هر وکیلی برای انجام این کار مناسب نیست و وکیل مورد نظر باید دانش کافی در زمینه ثبت برند، شرکت و مراحل انجام آنها را داشته باشد.

در غیر این صورت، نباید منتظر نتیجه خوبی از انجام این کار باشید، اما چگونه باید متوجه حاذق بودن وکلی شوید؟

پیشنهاد می­‌کنیم برای انتخاب وکیل ثبت برند، قبل از عقد قرارداد، قرار ملاقاتی ترتیب دهید، زیرا با تماس و مشاوره تلفنی امکان تشخیص تبحر کاری وکیل وجود ندارد.

هدف از برگزاری این جلسه این است تا شما با وکیل خود در مورد مسائل مورد نظر مشورت کنید و نظر او را در این باره بدانید. هم­چنین از تبحر او در زمینه ثبت برند و … مطمئن شوید.

اگر به تشخیص شما مهارت کافی در این زمینه نداشت، می‌­توانید عقد قرارداد را کنسل کنید. پس بهترین وکیل ثبت برند کسی است که مراحل مختلف ثبت برند مانند:

 • تکمیل اظهارنامه تقدم،
 • مشخصات درخواست کننده،
 • زمینه فعالیت شرکت،
 • توضیح نام تجاری
 • تحویل مدارک به کارشناس اداره مالکیت و …

را به بهترین شکل انجام دهد.

یک وکیل خوب چه ویژگی­‌هایی دارد؟

وکالت شغلی است که ایجاب می‌­کند، وکیل به یک سری از قوانین و موارد پایبند باشد و عدم رعایت این موارد موقعیت شغلی فرد را به خطر می‌­اندازد و موجب عدم اعتماد اطرافیان به شخص مورد نظر می­‌شود.

برخی از مواردی که شما در انتخاب وکیلی مناسب برای ثبت برند خود باید در نظر بگیرید، شامل:

 • دلسوز موکل خود باشد،
 • اطلاعات کامل در زمینه ثبت برند داشته باشد،
 • مهارت کافی در انجام مراحل داشته باشد،
 • شجاعت در بیان حقایق داشته باشد،
 • منضبط بودن در انجام امور باشد،
 • ثابت قدم بودن در عقاید خود باشد،
 • پایبندی به مفاد قرارداد باشد،

“ثبت فردا”، بهترین وکیل برای ثبت برند

همانطور که در طول مقاله مطالعه کردید، پروسه ثبت برند به واسطه آماده سازی مدارک، چاپ آگهی در روزنامه رسمی و … کمی زمان‌­بر است.

بنابراین افرادی که زمان کافی برای انجام این مراحل را ندارند می­‌توانند از وکیل ثبت برند کمک بگیرند تا تمام مراحل به درستی انجام شوند، زیرا کوچک­ترین نقص در پرونده، نتیجه خوبی به دنبال نخواهد داشت.

“ثبت فردا” موسسه‌­ای برای ثبت برند و علامت تجاری در تهران و ایران است که برای مشاوره یا وکالت امور می‌­توانید به سایت  sabtefarda.org مراجعه کنید و یا با شماره ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس بگیرید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها