ثبت شرکت در اختیاریه

ثبت شرکت در اختیاریه

ثبت شرکت در اختیاریه : تهران شهری بسیار پر مشغله و شلوغ به نظر می رسد اما در همین شهر شلوغ است که مشاغل زیادی در بطن مناطق مختلف اش به وجود آمده است و این مشاغل در چهارجوب قانون و در قالب شرکت ها به کار خود ادامه می دهند و نیروی کار زیادی را در خود جای داده اند.

ثبت شرکت در اختیاریه

اختیاریه یکی از محله های معروف و قدیمی در تهران است که در این مقاله بنا است که با ثبت شرکت در اختیاریه آشنا شوید.

شرکت به معنای تجمیع حداقل دو نفر به بالا می باشد که بر اساس قرار دادی تصمیم به فعالیت های اقتصادی و یا فرهنگی دارند.

انواع شرکت

اما برای بیشتر آشنا شدن با شرکت در این انواع شرکت را آورده ایم تا قدری روشن تر نوع شرکت مناسب خود را برای ثبت شرکت در اختیاریه انتخاب کنید.

  • شرکت با مسئولیت محدود
  • شرکت سهامی خاص
  • شرکت تضامی
  • شرکت تعاونی
  • شرکت سهامی عام

این نوع شرکت های مذکور با توجه به قوانین در ایران قابل ثبت می باشند. که دو نوع شرکت در ایران بیشترین متقاضی ثبت را دارد و در ادامه در باره ی این دو نوع بیشتر توضیح خواهیم داد.

مدارک ثبت شرکت در اختیاریه

برای ثبت شرکت در ایران باید مدارکی را جهت پیشبرد امور ثبتی ارائه دهید. در آغاز این مدارک شامل مدارک هویتی فرد می شود.

  • کپی برابر اصل شده ی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
  • گواهی عدم سوء پیشینه مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره که از طریق کد ملی استعلام می شود.
  • کد پستی و آدرس
  • اظهار نامه
  • آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات شرکت (برای اشخاص حقوقی)

شرایط ثبت شرکت در اختیاریه (شرکت با مسئولیت محدود)

برای ثبت شرکت مسئولیت محدود شما نیاز به حداقل یک شریک دارید که می تواند از افراد مورد اعتماد شما و یا اعضای خانواده ی خود انتخاب کنید و به لحاظ قانونی هیچ منعیتی ندارد. در این نوع شرکت شما می توانید با حداقل ۱۰۰ هزار تومان سرمایه ی ثبتی کار خود را آغاز کنید.

از مزایایی که این نوع شرکت برای صاحبان خود دارد، این است که می توانند برای مدت نامحدود مدیر عامل شرکت باشند و در قبال دیون و قروض شرکت تا سقف سرمایه ی ثبتی شرکت مسئولیت محدود می باشد لذا در صورت ورشکستگی نیاز به فروش اموال شخصی نیست و در واقع فقط سرمایه ی شرکت از بین می رود.

شرایط ثبت شرکت در اختیاریه (شرکت سهامی خاص)

برای ثبت شرکت سهامی خاص برای تکمیل هیئت مدیره ی خود نیاز به حداقل سه نفر می باشد، به علاوه ی دو نفر بازرس که این بازرسین نمی توانند نسبت فامیلی با اعضای هیئت مدیره داشته باشند؛ و البته بازرسین اجازه ی داشتن سهام در شرکت را نیز ندارند.

شما می توانید با حداقل سرمایه ی ثبتی یک میلیون ریال شرکت سهامی خاص را به ثبت برسانید البته موظف هستید حسابی را در یکی از بانک ها به نام شرکت باز کنید و به مدت یک هفته ۳۵% از سرمایه ی اولیه را در آن تودیع کنید که پس از این مدت قابل بر داشت می باشد.

سخن آخر

برای اینکه بتوانید ثبت شرکت در اختیاریه را انجام دهید این حداقل دانشی بود که که برای چنین امری باید آگاهی بیابید برای کسب اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات احتمالی خود می توانید به سایت ثبت فردا مراجعه کنید و یا برای مشاوره ی رایگان با شماره ی ۵۲۷۱۲_۰۲۱ تماس حاصل کنید و از با مشاورین مجرب موسسه ی حقوقی ثبت فردا ارتباط بگیرید.

ثبت فردا در کنار شما

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها