ثبت شرکت در استان لرستان

ثبت شرکت در استان لرستان

ثبت شرکت در استان لرستان : لرستان استانی چهار فصل با طبیعت بکر و باورنکردنی که چشم هر بیننده ای را خیره می کند، که در همین راستا منابع سرشاری وجود دارد که سرمایه گذاری های متعددی انجام شود به علاوه وجود معادن مختلف از فلزات و سنگ های مهم در این استان نشان از موفقیت در سرمایه گذاری و ثبت شرکت با سود آوری بالاست.

ثبت شرکت در استان لرستان

از سوی دیگر این استان دارای کشاورزی و دام پروری غنی است و با توجه به نیروی کار متناسب و متخصصی که دارد این استان بهترین نقطه برای سرمایه گذاری در زمینه های مذکور است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در استان لرستان

 • برای ثبت شرکت در لرستان در وهله ی اول ارائه ی مدارک هویتی از جمله کپی شناسنامه و کارت ملی افراد مربوطه (مثل هیئت مدیره ، سهامداران ، بازرسین)
 • ارائه دادن اظهارنامه شرکت
 • ارائه ی اساسنامه
 • تنظیم کردن اقرار نامه

انواع ثبت شرکت در استان لرستان کدام است؟

در این مقاله سعی می شود تا شما برای ثبت شرکت در استان لرستان از تمام نکات آگاه شوید تا جهت ثبت شرکت مورد نظر خود بتوانید تصمیم هوشمندانه ای بگیرید و متناسب با سرمایه و موضوع شرکت و البته شرایط منحصر به فرد خود و شرکایتان بهترین تصمیم را بگیرید.

 • ثبت شرکت مسئولیت محدود در استان لرستان
 • ثبت شرکت سهامی خاص و عام در استان لرستان
 • ثبت شرکت تعاونی در استان لرستان
 • ثبت شرکت تضامنی در استان لرستان

تمام این موارد را در ادامه به شرح کلیات به آن خواهیم پرداخت:

ثبت شرکت مسئولیت محدود در استان لرستان

جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در استان لرستان باید بدانید شما حداقل نیاز به دو شریک دارید و از مزایای ثبت شرکت با مسئولت محدود این است که می توانید اعضای خانواده ی خود مثل همسر، فرزند و … به عنوان شریک تجاری خود در تاسیس شرکت انتخاب کنید این نوع شرکت ها با سرمایه ی ثبتی حداقل ۱۰۰ هزار تومان قابل ثبت می باشند.

این نوع شرکت ها لزوما با موضوعات تجاری هستند و از جمله مزیت های این شرکت ها این است که هیئت مدیره (صاحبان شرکت)در قبال دیون و بدهی های شرکت مسئولیت شان به اندازه ی سرمایه ی ثبتی شرکت می باشد و در صورت عدم کفایت در اداره ی شرکت تنها سرمایه ی ثبتی را از دست خواهند داد.

ثبت شرکت سهامی خاص و عام در استان لرستان

برای ثبت شرکت سهامی خاص در استان لرستان باید بدانید نسبت شرکت مسئولیت محدود اعضای بیشتری نیاز دارید بر اساس قانون شما برای ثبت شرکت سهامی خاص نیاز به سه نفر اعضای هیئت مدیره دارید و دو نفر بازرس که این بازرسین بر اساس قانون نباید با هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.

حداقل سرمایه ی ثبتی در این شرکت ها مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد که موظف هستند در بانکی حسابی را افتتاح کنند و ۳۵% از سرمایه ی ثبتی شرکت را به مدت یک هفته در آن حساب بلوکه کنند، که البته پس از آن قابل برداشت می باشد.

شرکت سهامی عام به این شکل است که وارد بورس می شود و مردم از طریق بورس سهام دار خواهند شد به این ترتیب که در آن ۸۰% سهام داران را مردم تشکیل می دهند و تعداد شرکا و سهام داران بسیاری وجود دارد به طبع در این شرایط سرمایه ی بسیاری نیز وجود خواهد داشت که سود حاصل آز آن را می توان صرف پروژه های بزرگ در استان لرستان کرد.

ثبت شرکت تعاونی در استان لرستان

ثبت شرکت در استان لرستان از نوع شرکت تعاونی در حال حاضر تصمیم بسیار سنجیده ایست زیرا برای ثبت شرکت تعاونی این استان فاکتور های لازم را دارست.

فاکتور های لازم چیست ؟ یعنی نیروی کار تازه نفس و جوان و البته مهم تر از همه متخصص در حوزه های کشاورزی، (گلخانه ای و باغی)، پرورش آبزیان ( ماهی های گرم آبی و ماهی های سرد آبی) دامپروری و صنایع دستی غنی و … را داراست که تمام این ها نشان دهنده ی افق های روشنی در سرمایه گذاری و ثبت شرکت تعاونی در استان لرستان می باشد.

ثبت شرکت تعاونی نیاز به هفت نفر اعضا دارد و باید از وزارت تعاون پروانه ی تاسیس را اخذ کنند.

نام شرکت های تعاونی به ترتیب زیر است:

 • شرکت تعاونی تولید
 • شرکت تعاونی توزیع
 • شرکت تعاونی مصرف
 • شرکت تعاونی روستائی
 •  شرکت تعاونی مسکن
 • شرکت تعاونی کشت
 • شرکت تعاونی عشایری

ثبت شرکت تضامنی در استان لرستان

شما به عنوان متقاضی ثبت شرکت تضامنی حتما آگاهی نسبت به این موضوع دارید که بالاترین بار حقوقی را شرکت تضامنی داراست وتمام شرکا در صورت هر گونه بی کفایتی در اداره ی این نوع شرکت ها موظف به جبران تمام خسارت های ناشی از بدهی ها و دیون شرکت می باشند در نام شرکت تضامنی عبارت تضامنی باید حتما ذکر گردد.

سخن آخر

برای کلیه ی امور حقوقی هر مدیری نیاز به مشاوره ی دقیق و حساب شده دارد که علاوه بر اینکه  بتواند با آرامش به انجام امور تجاری خود بپردازد بلکه در اسرع وقت و با کم ترین هزینه با اعتماد به موسسه ی حقوقی ثبت فردا و تماس با شماره ی۵۲۷۱۲-۰۲۱  تمامی امور حقوقی خود را نیز انجام شده بداند.

ثبت فردا در کنار شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها