ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد بهترین راه اشتغال زایی در استان

ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد

ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد : ثبت شرکت دراستان لر نشین کهکیلویه و بویر احمد استان زیبایی که به ایران کوچک مشهور است از در خواست های پر تکرار شما عزیزان از موسسه ی حقوقی ثبت فردا است.

ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد بهترین راه اشتغال زایی در استان

کشور ایران به دلیل تنوع طبیعت فوق العاده ای که دارد از زیبایی های سرشاری برخوردار است حال تمام این جاذبه های طبیعی در این استان نسبتا کوچک حای گرفته است، استانی که با نام سرزمین آبشارها معرف طبیعت زیبای خود است.

این استان پتانسیل بالایی به لحاظ گردشگری طبیعی و صنایع دستی دارد که از این پتانسیل می توان ضریب اقتصادی آن را هم در نظر گرفت.

از مهم ترین و بزرگ ترین صنایع این استان صنعت نفت می باشد که این خود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است البته می توان به معادن بوکسیت، مس، فسفات و گوگرد نیز به عنوان ارزش اقتصادی اشاره کرد.

۱۲شایان ذکر است که استان آبشار های خروشان قطب کشاورزی و دامپروری محسوب می شود و در رتبه های بعدی دارای کارخانه قند و مجمع دنا صنعت یاسوج که درزمینه ی تولید لوله های پلیمری فعالیت دارد نیز از اهمیت سرشاری برخوردار است.

تمام این اطلاعات تنها در جهت آگاهی شما از ظرفیت های بسیار بالای این استان در ثبت شرکت است.

شرایط کلی ثبت شرکت درکهکیلویه و بویر احمد

اصولا هر نوع شرکتی از اجتماع حداقل دو نفر تشکیل می شود و در انواع مختلف شرکت تغییراتی در تعداد شرکا ایجاد می شود که هر کدام را در ادامه به تفضیل بیان خواهیم کرد، اما مواردی را به صورت کلی به ترتیب زیر نام می بریم

انتخاب نام در شرایط کلی ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد

مسئله نام و عنوان شرکت بسیار مهم است و بار تاثیر گذاری بالایی دارد، به هر حال نام منتخب شما برای شرکت معرف تجارت شما در زمینه ی کاری و محرکی تاثیر گذاراست در ذهن مشتریان شما.

حال این نام فوق العاده را نمی توانید برای شرکت تان انتخاب کنید مگر آنکه با شماره ی ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل کرده و در این مورد راهنمایی های لازم را از مشاورین حقوقی ثبت فردا دریافت کنید.

شرایط مهم انتخاب نام جهت ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد :

 • دارای ریشه ی فارسی در لغت نامه های قابل قبول(فرهنگ لغت دهخدا)
 • دارای سه سیلاب (سه کلمه) باشد.
 • از اسامی خاص باشند.
 • مغایرتی با فرهنگ اسلامی و عرف نداشته باشد.
 • به هیچ عنوان تکراری نباشد.
 • پنج نام را با شرایط مذکور به ترتیب اولویت مشخص کنید که در صورت هر گونه اخطار تشابه بلافاصله نام بعدی جایگزین گردد و در زمان نیز رفه جویی شود.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد

برای ثبت شرکت با توجه به اینترنتی بودن کلیه ی مراحل ثبت شما ابتدا نیاز به مدارک هویتی خواهید داشت:

 • کپی شناسنامه
 • کپی کارت ملی
 • گواهی سوء پیشینه که از طریق کد ملی به صورت اینترنتی استعلام می شود.

زمان و هزینه ی ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد

هزینه ی ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد را در جدول زیر آورده ایم

اولین هزینه برای ثبت شرکت هزینه ی مشاوره ی تخصصی و حقوقی است که نیاز به تجربه ی زیادی دارد، اما پس از تماس با شماره ی ۵۲۷۱۲-۰۲۱ این هزینه در ثبت فردا کاملا رایگان است.
حداقل هزینه ی مشخص کردن اسم منتخب شرکت
حداقل هزینه ی های اقلام که شامل: گیره – پوشه –پاکت – پست و…
حداقل هزینه ای که باید بابت حق الوکاله به وکیل دادگستری پرداخت شود.
حداقل هزینه های مربوط به حق ثبت
حداقل هزینه ی بررسی و تنظیم اسانامه و مدارک دیگر
حداقل امضایی که باید برای امضای دفاتر و دیگر امور پستی پرداخت شود.
هزینه ی اخذ تاییدیه ی نام

پس از ثبت  در اداره ی ثبت شرکت ها و اینکه مدارک اخذ  شد، بر اساس قوانین تجارت از طریق در ج آگهی در روزنامه ی رسمی و کثیرالانتشار شرکت شما به اعلان معمومی خواهد رسید.

انواع ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد

همان طور که پیش تر گفته شد ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد نیازمند اطلاعات است و این اطلاعات شامل پیش زمینه ای از قالب شرکت ها و ارزش های تجاری منطقه می باشد.

ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد در نوع شرکت های :

 • ثبت شرکت سهامی تعاونی در کهکیلویه و بویر احمد
 • ثبت شرکت مسئولیت محدود در کهکیلویه و بویر احمد
 • ثبت شرکت سهامی خاص وعام در در کهکیلویه و بویر احمد
 • ثبت شرکت تضامنی در کهکیلویه و بویر احمد

در ادامه به تفضیل هر یک از موارد بالا خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت تعاونی در کهکیلویه و بویر احمد

با توجه به اینکه پیش تر به پتانسیل بالای کشاورزی و دامپروری و همچنین صنایع دستی اشاره کردیم پس شرکت های تعاونی در این استان بسیار کارآمد می باشد که نه تنها به لحاظ اقتصادی بسیارسود آور است بلکه می تواند تا حدودی به رفع نیازهای مردم استان کمک کند.

ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد از نوع تعاونی نیاز به حداقل هفت نفر اعضا دارد و و باید از وزارت تعاون پروانه ی تاسیس اخذ گردد.

از جمله شرکت های تعاونی در کهکیلویه و بویر احمد

 • شرکت تعاونی تولید
 • شرکت تعاونی توزیع
 • شرکت تعاونی مصرف
 • شرکت تعاونی روستائی
 •  شرکت تعاونی مسکن
 • شرکت تعاونی کشت
 • شرکت تعاونی عشایری

ثبت شرکت مسئولیت محدود در کهکیلویه و بویر احمد

برای ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد از نوع مسئولیت محدود با حداقل دو شریک می توانید از اعضای خانواده ی خود یا افراد قابل اعتماد انتخاب کنید و حداقل سرمایه ی ثبتی ۱۰۰ هزار تومان نیاز دارید که همانطور که مشخص است مسئولیت محدودی در قبال دیون و قروض احتمالی شرکت خواهید داشت، سمت مدیرعامل در این نوع شرکت به مدت نا محدود انتخاب می شود.

زمینه ی کاری این نوع شرکت ها لزوما موضوعات تجاری محسوب می شود.

ثبت شرکت سهامی خاص و عام در کهکیلویه و بویر احمد

ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد از نوع سهامی خاص با حداقل سه نفر اعضای هیئت مدیره و دو نفر بازرس که بازرسین نمی توانند با هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند تشکیل می گردد و  نیاز به حداقل ۱۰۰ هزار تومان سرمایه ثبتی دارد که نیاز است در یکی از بانک ها حسابی به نام شرکت افتتاح شود و۳۵% از سرمایه ثبتی شرکت را به مدت یک هفته تودیع (بلوکه) کنند که البته پس از آن قابل برداشت می باشد.

شرکت های سهامی عام قادر به ورود به بورس می شوند این شرکت ها بر خلاف سهامی خاص که کلیه ی سرمایه ی ثبتی شرکت توسط شرکا تامین می شود چیزی در حدود ۸۰% از سرمایه ی ثبتی آنها از طریق فروش سهام به مردم تامین می گردد.

و افرادی که این سهام را خریداری می کنند سهام دار محسوب می شوند و می توانند در بورس سهام خود را انتقال دهند.(خرید و فروش سهام انجام دهند) در نتیجه تعداد شرکا و سهام داران در شرکت سهامی عام بسیار زیاد است و البته به همان مقدار سرمایه ثبتی کلانی وجود خواهد داشت که می تواند صرف پروژه های اقتصادی بسیار بزرگی در استان کهکیلویه و بویر احمد شود.

ثبت شرکت تضامنی در کهکیلویه و بویر احمد

متقاضیان ثبت شرکت در کهکیلویه و بویر احمد از نوع تضامنی باید از این مسئله آگاه باشند که این شرکت بالا ترین بار حقوقی را برای صاحبین خود به همرا دارد و بر خلاف دیگر شرکت ها که مسئولیت آنها برای پرداخت دیون شرکت محدود به سرمایه ثبتی و سهام آنهاست در شرکت تضامنی تمام شرکایی که نام آنها در اساسنامه ی شرکت وجود دارد اول اینکه باید دارای اعتبار باشند و در ثانی بابت کلیه دیون و بدهی های شرکت مسئولیت دارند. و نکته ی مهم این است در نام شرکت عبارت تضامنی اجبارا باید نوشته شود.

سخن آخر

برای کلیه ی امور حقوقی هر مدیری نیاز به مشاوره ی دقیق و حساب شده دارد که علاوه بر اینکه  بتواند با آرامش به انجام امور تجاری خود بپردازد بلکه در اسرع وقت و با کم ترین هزینه با اعتماد به موسسه ی حقوقی ثبت فردا و تماس با شماره ی۵۲۷۱۲-۰۲۱  تمامی امور حقوقی خود را نیز انجام شده بداند.

ثبت فردا در کنار شما

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها