دلایل و مزایای ثبت شرکت در دبی

مزایای ثبت شرکت در دبی

امارات متحده عربی مرکز تجارت خاورمیانه است و با توجه به مزایای ثبت شرکت در دبی، همواره مورد علاقه سرمایه‎گذاران تجاری بوده است. روندهای اخیر بازار در دبی فرصت‎های زیادی را برای سرمایه‎گذاران فراهم می‎کند تا از منابعی که دبی در واردات و صادرات کالاها و غیره فراهم می‎کند، استفاده کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید در یک کسب‌وکار جدید سرمایه‌گذاری کنید، دلایل و مزایای ثبت شرکت در دبی برای شما وجود دارد. در اینجا مواردی را که باید در امر سرمایه‎گذاری مورد توجه قرار دهید برای شما بیان می‎کنیم.
 
قبل از دست زدن به یک اقدام بزرگ، باید حقایق زیادی را در رابطه با راه‎اندازی کسب و کار در دبی بدانید تا در برابر گمراه شدن، ایمن شوید. دریافت مجوز شرکت از منطقه آزاد دبی برای شما این مزیت اضافه را دارد که مالکیت ۱۰۰ % شرکت را برای خود حفظ کنید. همچنین باید سعی کنید مکانی را انتخاب کنید که راحتی و هزینه‎های راه‎اندازی برای کسب و کار شما را بهینه می‎کند.

دلایل ثبت شرکت در دبی

مزایای ثبت شرکت در دبی
ثبت شرکت در دبی به کارآفرینان اجازه می‎دهد تا مزیت‏های تجاری عظیمی را که امارات ارائه می‎دهد، تجربه کنند. مزایای ثبت شرکت در دبی عمدتاً به دلیل مالکیت ۱۰۰٪ خارجی، سهولت انجام تجارت، صرفه جویی در مالیات، زیرساخت‎های تجاری پیشرفته، سبک زندگی درجه یک، سیستم حکومت الکترونیکی و فرصت‎های تجاری رو به رشد است.

برخی از مزایای راه اندازی کسب و کار در امارات:

بدون محدودیت ارزی
انعطاف پذیری برای انتقال شرکت به هر بخشی از امارات
طیف گسترده‎ای از انواع مجوزها و فعالیت‎های تجاری
بدون مالیات شرکتی یا شخصی
امکان بازگرداندن ۱۰۰% سود سرمایه
دسترسی آسان به ویزای کار
در این مقاله، ما مزایای ثبت شرکت در دبی را که مشوق سرمایه گذاران برای فعالیت در این شهر است را برای شما تشریح می‎کنیم.

مزایای ثبت شرکت در دبی:

  1. موقعیت استراتژیک و اتصال:

دبی با موقعیت خود در امارات متحده عربی، به بازارهای نوظهور اصلی از جمله جنوب آسیا و شرق آفریقا متصل است. از این رو، دبی به عنوان دروازه‎ای بین شرق و غرب در نظر گرفته می‎شود.
علاوه بر موقعیت مکانی، یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در دبی ناشی از شبکه حمل و نقل مستقر و وسیع از جمله فرودگاه‎ها، بنادر دریایی و جاده‎هاست که به خوبی دبی را به سایر نقاط جهان، وصل می‎کند. در حال حاضر دو فرودگاه اصلی در دبی و سه بندر بزرگ دریایی وجود دارد که مشاغل می‏توانند از آنها استفاده کنند. این زیرساخت حمل و نقل، امکان تسهیل و افزایش کارآمدی تجارت را فراهم می‎کند.
مزایای ثبت شرکت در دبی

مزایای مالیاتی:

دولت دبی به غیر از شرکت‌های نفتی و بانک‌های خارجی، هیچ گونه مالیات بر درآمد شرکتی را بر مشاغل اعمال نمی‌کند. علاوه بر این، مشاغل فقط مشمول مالیات بر ارزش افزوده تا ۵ درصد هستند.
همچنین، سرمایه‎گذاران خارجی و صاحبان مشاغل از پرداخت مالیات بر درآمد شخصی، مالیات تکلیفی و مالیات بر عایدی سرمایه معاف هستند، و این بار مالیاتی را بیش از پیش کاهش می‎دهد.
بنابراین، مالیاتی که مشاغل باید متحمل شوند نسبتا کم است و این امر دبی را به یک حوزه قضایی جذاب تبدیل می‎کند. به همین دلیل، دبی به تدریج به عنوان یک کشور “پناهگاه مالیاتی” شهرت پیدا کرده است.
شبکه گسترده‏ معاهدات مالیاتی از دیگر مزایای ثبت شرکت در دبی است که دولت ایجاد کرده است و مطابق آن از اخذ دوباره مالیات از مشاغل جلوگیری می‎کند. این معاهدات با کشورهای مختلف از جمله چین، ایالات متحده آمریکا، چندین کشور عضو اتحادیه اروپا و غیره منعقد شده است.

استخدام کارمندان خارج از کشور

دبی به عنوان یکی از محبوب‎ترین مراکز تجاری در سطح جهان شناخته شده است. بخش‌های تجاری مانند گردشگری، مهمان‌نوازی، تدارکات و غیره، ۶۰ درصد از تولید ناخالص داخلی دبی را پوشش می‌دهند. این بخش‌ها، فرصت‌های شغلی مناسبی را ارائه می‌دهند و به شرکت‌های خصوصی اجازه می‌دهند تا کارمندان خارجی را جذب کنند.

محیط سیاسی و اقتصادی با ثبات:

دبی محیط سیاسی و اقتصادی نسبتاً باثباتی دارد و در سال ۲۰۲۰ با رتبه ۲۱ در میان ۱۸۰ کشور جهان در شاخص ادراک فساد که توسط سازمان شفافیت ارائه می‎گردد، نشان داده است که نسبت به سایر کشورها با سطوح نسبتاً کمتری از فساد روبرو است.
علاوه بر این، بر اساس شاخص آزادی اقتصادی ۲۰۲۰ که از سوی بنیاد هریتیج منتشر می‎شود، امارات متحده عربی از نظر داشتن اقتصاد آزاد در بین ۱۷۸ کشور رتبه ۱۴ را دارد.

مناطق آزاد تجاری:

وجود بیش از ۳۰ منطقه آزاد تجاری در دبی با امکانات زیرساختی برخوردار از کیفیت بالا از جمله فضاهای اداری، انبارها و موارد دیگر از جمله مزایای ثبت شرکت در دبی است که برای استفاده تجاری در دسترس هستند. علاوه بر این، این مناطق آزاد به گونه‎ای مناسب، برای حمایت از فعالیت‎های مختلف تجاری تقسیم شده‎اند.
راه‎اندازی کسب و کار در منطقه آزاد دبی سودمند تلقی می‎شود زیرا تاجران می‎توانند مالکیت کامل شرکت خود را در منطقه آزاد داشته باشند. علاوه بر این، امکان بازگرداندن ۱۰۰٪ سود به دست آمده و سرمایه سرمایه‎گذاری شده برای آنان وجود دارد.

تسهیلات بانکی:

در دبی، تعداد زیادی بانک در دسترس است که مشاغل می‎توانند از بین آنها انتخاب کنند. این بانک‌ها مزایای مختلفی از جمله بانکداری اینترنتی، بانکداری چند ‎ارزی، فرصت‌های سرمایه‌ گذاری در بازارهای بین‌المللی، سطح بالایی از محرمانگی و غیره را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کنند.

    فرآیند ادغام ساده:

طبق گزارش بانک جهانی در سال ۲۰۲۰، امارات متحده عربی در بین ۱۸۹ کشور از نظر سهولت انجام و راه اندازی کسب و کار در رتبه شانزدهم قرار دارد. بنابراین، فرآیند ادغام کسب و کار نسبتاً ساده و بدون دردسر است.

زیرساخت ها و نیروی کار به خوبی توسعه یافته:

دولت دبی منابع کافی را برای ایجاد زیرساخت‎های توسعه‎یافته برای حمل و نقل، ارتباطات، امکانات رفاهی و غیره سرمایه‎گذاری کرده است. این منابع نیز به عنوان مزایای ثبت شرکت در دبی، مشوق‎های مهمی برای جذب سرمایه‎گذاری مستقیم خارجی به کشور محسوب می‎شود.
دبی یکی از امیرنشین‎ها با پیشرفته‎ترین امکانات دیجیتال است و در حال تبدیل شدن به قطب دیجیتال جهان است. این شهر در زمینه کاهش ترافیک، ارائه خدمات اینترنتی در سطح جهانی، مراقبت‎های بهداشتی، تجارت الکترونیک و غیره، ابتکارات فنی بسیاری را انجام داده است.
 

حریم خصوصی و امنیت:

در دبی، سیستم حقوقی سختگیرانه، تضمین می‎کند که هیچ گونه اطلاعات تجاری از جمله اطلاعات شخصی ذینفعان مختلف و موارد دیگر در اختیار عموم قرار نمی‎گیرد.
علاوه بر این، کسب‌وکارها به دلیل شرایط سیاسی باثبات در کشور با نااطمینانی کمتری مواجه هستند. بنابراین، دارایی‌های کسب‌وکار تضمین شده است و احتمال توقیف آن توسط دولت کمتر است. همچنین، از جمله مزایای ثبت شرکت در دبی، قوانین مختلفی است که دولت برای حمایت از مالکیت معنوی (IP) تصویب کرده است که ممکن است برای مشاغل مفید باشد.
 

سبک زندگی راحت و با کیفیت

مردم دبی می‎توانند در میان مردمانی با فرهنگ‎ها، مذاهب و خصوصیات اجتماعی مختلف زندگی کنند. زندگی در چنین مکان‎های متنوعی به مردم اجازه می‎دهد تا در مورد فرهنگ‎ها و آیین‎های مختلف بیاموزند. این به آنها کمک می‎کند تا روابط خوبی با دیگران برقرار کنند. علاوه بر این، جمعیت دبی همیشه به خدمات و خرید برتر علاقه‎مند هستند. راه‎اندازی یک کسب و کار در دبی در نهایت سبک زندگی راحت را ارائه می‎دهد.
ثبت شرکت در مناطق آزاد دبی
همچنین بیشتر بخوانید: هزینه ثبت شرکت 

حمایت استثنایی دولت

یکی از وجوه مشخص مزایای ثبت شرکت در دبی نسبت به سایر کشورهای درحال توسعه این است که دولت دبی هرگز در ارائه تسهیلات، مشوق‎ ها و ایمنی درجه یک به سرمایه ‎ گذاران خارجی کوتاهی نمی‎کند. دولت برای اطمینان از کیفیت، پیشرفت‎ها و افزایش فرصت‎های تجاری، قوانین و مقررات را برای تسهیل تجارت در شهر اصلاح می‎کند. علاوه بر این، دولت به طور مستمر به سازماندهی رویدادهای مختلف بین المللی می‌پردازد و ابتکارات زیادی برای توسعه کسب و کار ارائه می‎دهد.
 


تماس با خانم فضلیتماس با خانم رضایی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها