فرآیند ثبت برند کاشی و سرامیک

فرآیند ثبت برند کاشی و سرامیک

فرآیند ثبت برند کاشی و سرامیک : فرآیند ثبت کاشی و سرامیک فرآیند پیچیده ای نیست و با توجه به پیشینه ی تاریخی ای که این صنایع در ایران دارند، به نظر می رسد که دارای آینده ی بسیار روشنی خواهند بود.

فرآیند ثبت برند کاشی و سرامیک

البته تعداد متقاضیان برای ثبت برند کاشی و سرامیک نشان دهنده ی فعالان بسیاری در این حوزه می باشد.

زمانی که شخص و یا اشخاصی در خواست ثبت برند کاشی و سرامیک می کنندبه این معناست که در این رشته ی کهن دستی بر آتش و حرفی برای گفتن دارند دلیل اشاره به تبحر متقاضیان این حوزه این است که زمانی که بحث کاشی و سرامیک به میان می آید اصولا موضوع به سمت کاشی های سرامیکی و کلا مصالح ساختمانی مطرح می شود اما فرآیند ثبت کاشی و سرامیک تنها به این موضوعات ختم نمی شود بلکه موضوعی بسیار گسترده باز می شود که پیشینه ی تاریخی و ارزش هنری بسیار بالایی دارد که در این راه با انواع و اقسام کاشی وسرامیک با کاربرد و مدل های گوناگون و جنس های مختلف آن آشنا خواهید شد.

برای فرآیند ثبت برند کاشی و سرامیک چه مدارکی نیاز است؟

فرآیند ثبت برند کاشی و سرامیک به مدارکی نیز احتیاج دارد که در این مقاله شخص حقیقی و حقوقی را به تفکیک برای شما گرد آوری کرده ایم.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی:

 • عکس شناسنامه و کارت ملی
 • گواهی عدم سوء پیشینه که از طریق کد ملی استعلام می گردد.
 • اطلاعات تماس با متقاضی (آدرس، کد پستی، شماره تماس وایمیل)
 • تصویری که از علامت تجاری در نظر دارید مانند لوگو …
 • تعیین موضوع فعالیت که در چه زمینه ای فعالیت دارید.
 • اگر پروسه ثبت برند توسط وکیل پیگیری می شود وکالت نامه ضروری است
 • مجوز های لازم از نهاد های مربوطه (جواز کسب)
 • تعیین طبقه ی برند
 • اگر قصد در ثبت برند بین المللی هست تعیین طبقات برای برند بین المللی
 • در صورت نیاز کارت بازرگانی و یا کارت عضویت.

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی:

 • ابتدا به مدارک هویتی مدیر عامل شرکت وصاحبان امضا نیاز است مدارک هویتی از جمله کپی برابر اصل شده ی کارت ملی و شناسنامه
 • یک نسخه از روزنامه ی تاسیس شرکت
 • از آگهی آخرین تغییرات شرکت که در روز نامه به چاپ رسیده است یک نسخه ارائه دهند.
 • آدرس شرکت
 • کد پستی شرکت
 • اگر پروسه ثبت
 • برند به وسیله ی وکیل انجام می شود وکالت نامه نیز باید در مدارکی که ارائه می شود باشد.
 • اطلاعات تماس

کارت بازرگانی

یکی از مدارک بسیار مهم برای اشخاص حقیقی و حقوقی کارت بازرگانی می باشد اما در صورتی که نام منتخب برندشان ریشه فارسی نداشته باشد مثلا دارای ریشه ی لاتین و یا عربی باشد برای ثبت باید کارت بازرگانی و یا کارت عضویت اخذ کند.

مراحل در فرآیند ثبت برند کاشی وسرامیک

در این بخش به صورت مرحله به مرحله فرآیند ثبت برند کاشی و سرامیک را توضیح می دهیم تا بتوانید پس از مطالعه و آنالیز این مطالب تصمیم خود را گرفته و به نتایج خوبی برسید.

مرحله اول در فرآیند ثبت برند کاشی و سرامیک این است نام مناسبی برای برند خود انتخاب کنید از آنجایی که کاشی یک پیشینه ی تاریخی دارد وشاهکار طراحی های آن در دوره ی اسلامی نمونه های فراوانی دارد بهتر است برای نامی که انتخاب می کنید از این پیشینه استفاده کنید.

مرحله دوم در این فرآیند اظهار نامه ای را تنظیم و به اداره ی مالکیت معنوی که در تهران است ارسال می کنیم. یکی از راه هایی که می توانید این پروسه را با هزینه ی مناسب و کم ترین زمان ممکن طی کنید تماس با شماره ی ۵۲۷۱۲_۰۲۱ و گرفتن مشاوره ی رایگان است .

مرحله ی سوم در فرآیند ثبت برند کاشی و سرامیک به این صورت است که اظهارنامه ی شما به وسیله ی کارشناسان اداره ی مالکیت معنوی بررسی می شود و ممکن است مورد قبول واقع گردد و یا رد شود، دلیل اینکه بهتر است با مشاورین مجرب موسسه ی حقوقی ثبت فردا مشورت کنید و کار را به وکلای زبده ی این موسسه ی بسپارید این است که اظهار نامه ای بدون نقص به اداره ی مالکیت معنوی ارائه دهید که پس از بررسی کارشناسان این اداره قطعا مورد تایید قرار گیرد.

اگر در شرایطی خاص اظهار نامه ای که ارائه کرده اید دارای نقصی بود باعث می شود که ابلاغیه ی رفع نقص صادر گردد.

که باز هم در این مرحله مشاورین زبده ی ثبت فردا در خدمت شما هستند.

مرحله ی چهارم به این صورت است که وکیل پرونده ی شما و یا خود تان(در صورتی که همه ی پروسه را خودتان طی می کنید.)

به اداره ی مالکیت معنوی مراجعه کرده جهت تشکیل پرونده ی حضوری و وکیل شما باید در کمیسیون هایی که تشکیل می شود حضور پیدا کند و البته این مرحله ، مرحله ی پرداخت حق الثبت و نیز اجازه ی انتشار در روزنامه ی رسمی صادر می گردد.

مرحله ی آخر از فرآیند ثبت برند کاشی و سرامیک به شرایط مرتبط است به این معنا که اگر بعد از انتشار روزنامه ی رسمی هیچ اعتراضی نسبت به برند شما نشد سند برند به نام شما ثبت و صادر می گردد و روزنامه ی رسمی دوم به عنوان آگهی ثبت علامت تجاری منتشر خواهد شد.

سخن آخر

برای کلیه ی امور حقوقی هر مدیری نیاز به مشاوره ی دقیق و حساب شده دارد که علاوه بر اینکه  بتواند با آرامش به انجام امور تجاری خود بپردازد بلکه در اسرع وقت و با کم ترین هزینه با اعتماد به موسسه ی حقوقی ثبت فردا و تماس با شماره ی۵۲۷۱۲-۰۲۱  تمامی امور حقوقی خود را نیز انجام شده بداند.

ثبت فردا در کنار شما

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها