فروشگاه های اینترنتی

فروشگاه های اینترنتی

فروشگاه های اینترنتی – امروزه به خاطر شیوع کرونا و پیشرفت تکنولوژی فروشگاه های اینترنتی بیشترین متقاضی را به خود جذب کرده است.

اینماد

اینماد عامل مهمی در توسعه و افزایش یافتن تجارت الكترونیكی است. اگر شما  می خواهید در سایت اینترنتی خود محصول و کالایی را به فروش برسانید و قسمت پرداخت انلاین داشته باشید حتما  به یک نماد اعتماد اینماد نیاز دارید.

نماد اعتماد الکترونیکی برای خریداران راه پرداختی با امنیت بالا را می دهد. امروزه فروشگاه های اینترنتی و مجازی این فرصت و امکانات را برای مشتریان ایجاد می کند که به راحتی و در زمان کمی محصول خود را از میان سایر محصولات فروشگاه انتخاب کنند و با خیالی راحت هزینه محصول را به صورت آنلاین بپردزاند و مطمعن باشند که حتما به دستشان می رسد. به همین خاطر است که امروزه تعداد متقاضیان زیادی برای ثبت فروشگاه مجازی زیاد شده است و اکثر مردم خرید خود را به صورت آنلاین انجام می دهند

عوامل مهم مراجعه کاربران در فروشگاه های اینترنتی نماددار

 

عوامل مهمی وجود دارد که کاربران بدین وسیله می توانند به فروشگاه های اینترنتی نماد دار اعتماد کنند و محصولات خود را با خیال راحت از آنها خریداری کنند و مورد استفاده قرار بدهند. این عوامل عبارتند از:

معین بودن صاحب امتیاز

درج اطلاعاتی مانند آدرس پستی، شماره تلفن ثابت، پست الكترونیكی در سایت

معین بودن مدت زمان اعتبار اینماد

میزان اعتبار سایت که به صورت ۱ستاره یا ۲ ستاره بودن اینماد می باشد

معین بودن نوع کسب و کار

داشتن بخش گزارش تخلفات سایت

تحت نظارت و کنترل سازمان های دولتی

 

 اخذ اینماد فروشگاه های اینترنتی

نحوه اخذ اینماد برای فروشگاه های اینترنتی

تمامی فروشگاه های اینترنتی که می خواهند از نماد اینماد برخوردار شوند باید به سایت رسمی https://enamad.ir مراجعه کنند و مطابق با راهکارهای اعلامی در سایت عمل نمایند. برای کسب مجوز اینماد فرد متقاضی باید این مراحل را در سایت اینماد پیگیری کنند تا به نتیجه برسند اما مشکلات اعلامی از بابت تکنیکال و نوع کد نویسی پروژه به وسیله ی نونگار در سایت شما رفع می گردد و به شما اعلام می گردد. باید توجه کرد که کلیه ی مراحل توسط خود مالک انجام گردد

اخذ اینماد برای هر کسب و کاری که خدمت یا کالا و محصولی را می فروشد نیازمند دریافت اینماد است ولی اگر فعالیت سایت شما فقط جنبه معرفی دارد و فروشی صورت نمی گیرد ملزم به اخذ اینماد نیستید و بدون آن می توانید فعالیت خود را ادامه بدهید

وجود اینماد در سایت یکی از مهمترین راه هایی است برای جلب اعتماد مشتریان که با خیال راحت می توانند محصولات موردنظر خود را انتخاب و خرید کنند و مبلغ آن را به وصرت آنلاین بپردازند و مطمعن شوند که کالای خریداری شده حتما به دستش می رسد.

 

مراحل اخذ اینماد

افراد متقاضی ثبت فروشگاه های اینترنتی برای اخذ اینماد برای فعالیت سایت خود، نیاز به گذراندن مراحلی است که در زیر بیان می گردد.

ابتدا وارد سایت اینماد « enamad.ir » می شوید

بالای صفحه یک گزینه وجود دارد که مربوط به به نام درخواست نماد الکترونیک هست که روی آن کلیک می کنید

گزینة تکمیل اطلاعات درخواستی را بزنید و اطلاعات مشخص شده را تکمیل کنید

چک لیست الزامات را در وب سایت خود بایستی رعایت کنید

پرونده را برای بازبینی ارسال می کنید.

 

منبع  اخذ اینماد

اینماد مخصوصا توسط سازمان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر می گردد که خود این سازمان، به وزارت صنعت معدن و تجارت وابسته می باشد و در صبقه پنج وزارت صنعت معدن و تجارت است ولی برای پذیرش به صورت مراجعه حضوری انجام نمی گیرد و کلیه ی کارها از طریق سایت مربوط به این سازمان به آدرس enamad.ir انجام می گیرد یا با شماره تلفن هایی که در این سایت وجود دارد می توان تماس تلفنی برقرار کرد و از کارشناسان مجرب راهنمایی گرفت.

 

هزینه و مدت زمان اعتبار اینماد الکترونیکی

مدت زمان اعتبار اینماد الکترونیکی یک سال است و بعد از آن بایستی حتما تمدید گردد. در حال حاضر صاحبان کسب و کار برای اخذ اینماد الکترونیکی بایستی مبلغ ۱۷۵ هزار تومان پرداخت کنند تا بتوانند بدین وسیله فعالیت خود را در فروشگاه های اینترنتی خود شروع کنند.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها