مزایای تشکیل شرکت در برونئی

مزایای تشکیل شرکت در برونئی

مزایای تشکیل شرکت در برونئی- دانستن مزایای تشکیل شرکت در برونئی باعث می شود که فرد سرمایه گذار خارجی با انگیزه بیشتری اقدام به ثبت شرکت در این کشور نماید و از مزایای موجود بهره مند گردد.

نگارا برونئی دارالسلام یا سلطنت اسلامی برونئی دارالسلام معروف به ملت برونئی، محل اقامت صلح یک کشور جنوب شرقی آسیا در ساحل شمالی جزیره بورنئو است. این کشور با دریای چین جنوبی و قلمرو مالزی هم مرز است. پایتخت برونئی بندر سری بگوان است و کشور برونئی محل زندگی بیش از ۴۰۰۰۰۰ نفر است.

زبان رسمی این کشور مالایی است اما انگلیسی نیز زبان رسمی شناخته شده است (در زمینه تجارت و زبان آموزشی در سیستم آموزشی) ،واحد پول رسمی دلار برونئی (BND) است.

دولت برونئی حکومت پادشاهی مطلق اسلامی واحد است. قانون شرکت ها در سال ۱۹۸۴ بر فعالیت های تشکیل و ثبت شرکت در برونئی حاکم است. مرجع مسئول تشکیل و ثبت شرکت در برونئی، ثبت شرکت ها و نام های تجاری (ROCBN) ، وزارت دارایی است.

انواع شرکت در برونئی

ساده ترین شکل تجارت، مالکیت انفرادی است. این نوع شرکت مشمول مالیات شرکت نمی شود. ثبت مالکیت انحصاری در برونئی با گواهی نامه تأسیس که به نام شرکت برای مالک صادر شده است تأیید می شود. مشارکت یک نوع تجارت است.، بیش از ۲۰ شریک در این شکل از تجارت نیست. در رابطه با شکل کسب و کار مشخص در برونئی ، مالیات شرکت نیز ارائه نمی شود.

امکان تصمیم گیری در مورد نوع مسئولیت (محدود و نامحدود) سهام و ضمانت نامه برای یک شرکت خصوصی. این شرکت می تواند از ۲ تا ۵۰ سهامدار داشته باشد و لازم نیست آنها مقیم (شهروندان طبیعی متولد شده) سلطنت باشند. سهام شرکت مادر در شرکت فرعی مجاز است. برای یک شرکت خصوصی حداقل شرط سرمایه مجاز وجود ندارد. سود شرکت ۳۰ درصد مشمول مالیات است.

مشابه شرکت فوق، شرکت سهامی عام نیز می تواند دارای مسئولیت محدود و نامحدود باشد. مجاز است سهام خود را به صورت عمومی بفروشد. این شرکت باید دارای ۷ سهامدار باشد که اقامت آنها مهم نیست. سهام شرکت مادر می تواند در اختیار یک شرکت تابعه باشد. حداقل نیمی از مدیران شرکت باید شهروند یا مقیم حوزه های قضایی باشند. حداقل سرمایه سهم الزامی نیست. حسابرسان شرکت (قرار ملاقات با آنها الزامی است) باید در برونئی اقامت داشته باشند و گزارش های سالانه را به مقامات مربوطه ارائه دهند.

همانطور که در بالا ذکر شد ، امکان ثبت شعبه یک شرکت خارجی وجود دارد. حداقل یکی از مدیران شعبه باید مقیم برونئی باشد و دارای اختیار نمایندگی منافع شعبه در قلمرو باشد.

کلیه اسناد تأیید شده و ترجمه شده در صورت لزوم به زبان انگلیسی باید به ثبت کننده شرکت ها ارسال شود.

شرکت ها موظفند سالانه صورتهای مالی را ارائه دهند. در مواردی که شرکت دارای مجوزهایی مانند بیمه یا بانکداری است ، موظف به ارائه گزارش حسابرسی و حسابداری نیست.

الزامات تشکیل شرکت در برونئی

الزامات تشکیل و ثبت شرکت عبارت است از:

گواهی ثبت

مقالات و تفاهم نامه انجمن

اعلام رعایت

حداقل تعداد دو سهامدار

حداقل تعداد دو مدیر

گواهی مدیر

کپی گذرنامه محضری از سهامداران (یا منبع شناسایی دیگری)

نماینده ثبت شده قانونی

آدرس دفتر ثبت قانونی

ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در برونئی

مراحل ثبت شرکت در برونئی عبارت است از:

در مرحله اول فرد متقاضی باید نام شرکت و تأیید فعالیت را از ROCBN دریافت کند.

در مرحله دوم فرد متقاضی برای دریافت یادداشت انجمن (MOA) اقدام نماید.

در مرحله سوم فرد متقاضی باید اسناد لازم را از طرف مشتری برای تأیید به مقامات مربوط جمع آوری، تهیه و تنظیم کند.

در مرحله چهارم فرد متقاضی باید برای افتتاح حساب بانکی شرکتی در برونئی اقدام کند.

در مرحله پایانی گواهی تاسیس و ثبت شرکت را فرد متقاضی دریافت می کند.

نرخ مالیات در برونئی

نرخ مالیات شرکت: ۱۸.۵–۲۲

بدون مالیات بر عایدی سرمایه

توافقنامه مالیات مضاعف با ۱۵ کشور

مزایای تشکیل شرکت در برونئی

مزایای تشکیل شرکت در برونئی شامل موارد زیر می باشد.

وضعیت اقتصادی پایدار

مالکیت و کنترل کامل خارجی

قرارداد مالیات مضاعف با ۱۵ کشور

بدون حداقل سرمایه مورد نیاز

حداقل دو سهامدار

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها