بررسی مزایای ثبت برند

مزایای ثبت برند

مزایای ثبت برند

 

ثبت برند یا همان ثبت علامت تجاری یکی از کارهای مهمی می باشد که هر کسب و کاری که پا به عرصه فعالیت می گذارد باید جهت انجام آن سریعا اقدام نماید. در دنیای امروز که سرعت رشد شرکت ها و صنعت ها بسیار زیاد می باشد. و برای اینکه کالا و یا خدماتی که شما ارائه می دهد منحصر به فرد و شناخته شده باشد باید برند خود را به ثبت برسانید. در این مقاله ما به بررسی مزایای ثبت برند خواهیم پرداخت.

 

اهمیت ثبت برند

در ادامه ما به بررسی اهمیت و مزایای ثبت برند خواهیم پرداخت.

 

۱. برند شما را شناخته تر می کند

با ثبت برند نام شرکت، خدمات و محصولات آن را از نظر رقبای خود متمایز می کند و به مالکیت معنوی آنها تبدیل می شود. با این کار از کپی یا سرقت نام تجاری رقبا جلوگیری می کند.

 

  1. انگیزه ای برای پیوستن کارمندان است

برای استارتاپ ها مهم است که وقتی دارای علامت تجاری و ثبت برند هستند، از شهرت خوبی برخوردار شوند. اگر شغلی شهرت خوبی داشته باشد، افراد تمایل به کار با آنها و برای آنها دارند. این مورد حتی در مورد توسعه نیز بیشتر اعمال می شود. به عنوان یک شرکت نوپا، اگر قصد رشد دارد به تعداد کارمندان بیشتری ضروری است. این امر نیاز به بودجه را ایجاد می کند و باعث می شود که علامت تجاری به عنوان یک دارایی اساسی در هنگام اعطای وام تجاری تبدیل شود.

 

  1. از مسائل حقوقی در آینده جلوگیری می کند

عدم ثبت برند باعث می شود مشاغلی برای طرح دعاوی شرکت هایی که یکی را با همان نام، نشان، شعار یا طرح ثبت کرده اند باز باشد. اگر چنین اتفاقی بیفتد، یک کسب و کار مجبور خواهد شد با تغییر در تمام مواردی که به وجود آمده است.

با ثبت یک برند، یک شرکت تازه وارد خود را در برابر شرکت دیگری با استفاده از نام آنها و همچنین در برابر تقلید از محصولات یا خدمات خود محافظت می کند.

 

  1. بازاریابی

یکی از کارهایی که شرکت ها برای پیشرفت خود نیاز دارند، بازاریابی می باشد. کاری که افراد بازاریاب برای شرکت ها انجام می دهند، شناساندن و معروف کردن شرکت ها در حوزه ی کاری آن ها می باشد.

معروف شدن شرکت ها بدون وجود یک برند مشخص و ثبت شده توسط بازاریاب ها امری غیر ممکن به نظر می رسد.

 

  1. این بزرگترین دارایی یک شرکت است

در صورت ادامه فعالیت کسب و کار و تجارت شما، ثبت برند می تواند به عنوان یک کاتالیزور برای افزایش ارزش عمل کند. بنابراین، استفاده از ثبت برند برای استراتژی های بازاریابی برای کمک به ارتقا شناخت برند و جذب بیشتر مصرف کنندگان، مهم است.

هنگامی که یک شرکت تازه تاسیس به شهرت مثبتی برای محصول یا خدمات خود دست یافت، مصرف کنندگان برند آن را با نحوه فعالیت کسب و کار مرتبط می کنند.

 

  1. جذب وام و سرمایه

وقتی شرکت اقدام به ثبت برند می کند، یعنی کسب و کار خود را کاملا قانونی به ثبت رسانده است و در مقابل دولت و نهاد های سرمایه گذاری دارای اعتبار می باشد. بنابراین وقتی یک برند به ثبت می رسد، در واقع به فعالیت های خود رسمیت می بخشد و می تواند توجه بانک ها و سرمایه گذار ها را برای جذب سرمایه در شرکت خود افزایش می دهد.

 

پیامد های نداشتن برند

همانطور که گفته شد یک کسب و کار با ثبت برند تجاری خود، فعالیت خود را نسبت به شرکت هایی که محصولات و یا خدمات مشابه انجام می دهند متمایز می کند. اگر شما اقدام به ثبت برند شرکت خود نکنید، ممکن است افراد سودجو اسم شرکت شما را کپی کنند و محصولات و یا خدمات شما را با کمترین کیفیت به مصرف کنندگان ارائه دهند که باعث تخریب وجه و شخصیت شرکت شما می شود.

 

در مقاله های بعدی ما بیشتر در مورد ثبت برند و کارهای که برای ثبت آن باید انجام دهید صحبت خواهیم کرد.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها