مزایای شرکت با مسئولیت محدود

مزایای شرکت با مسئولیت محدود

مزایای شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

یک شرکت با مسئولیت یکی از محبوب ترین ساختارهای قانونی برای انواع  مشاغل است. این به دلیل مزایای حرفه ای و مالی زیادی است که ارائه می دهد و همه آنها بسیار بیشتر از مزایای موجود برای تجار یا پیمانکاران انفرادی است که از طریق یک شرکت شروع به کار می کنند.

برای اینکه بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید، مروری بر مزایای شرکت محدود ارائه شده خواهیم داشت. ما همچنین نقاط ضعف احتمالی تشکیل  و ثبت شرکت با مسئولیت محدود را در مقایسه با ساختار یک معامله گر منحصر به فرد بیان می کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا مطاله کنید که مزایای شرکت با مسئولیت محدود چیست.

شرکت با مسئولیت محدود
مزایای شرکت با مسئولیت محدود

دلایل اصلی تجارت به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود، کارآیی مالیاتی و وضعیت حرفه ای است. با این حال، تعدادی دیگر از مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد که عبارتند از:

به حداقل رساندن مسئولیت شخصی

یکی از بهترین مزایای شرکت با مسئولیت محدود به حداقل رساندن مسئولیت شخصی است. بزرگترین فایده تشکیل شرکت شخصی شما حفاظت از مسئولیت محدود است. به زبان ساده، اگر شرکت شما دچار مشکل شود، دارایی های شخصی شما امن خواهد بود.

این به این دلیل است که یک شرکت محدود به عنوان یک شخص حقوقی جداگانه رفتار می شود. مسئولیت هرگونه بدهی، خسارت یا ادعای حقوقی مرتبط با شرکت بر عهده خود شرکت است نه مالکان (سهامداران، ضامن ها) یا مدیران. شما به عنوان سهامدار هیچگونه تعهد قانونی برای پرداخت بیشتر از ارزش اسمی سهام خود ندارید.

اگر شرکت شما ورشکسته شود و نتواند به طلبکاران خود پرداخت کند، فقط باید از ارزش اسمی سهام پرداخت نشده خود کمک بگیرید.از سوی دیگر معامله گران انفرادی ریسک بسیار بالاتری دارند.

آنها شخصا مسئول هرگونه بدهی، زیان و بدهی های تجاری هستند. به عنوان یک معامله گر انفرادی، بین شما و کسب و کار شما تفکیکی وجود ندارد. اگر کسب و کار بدهکار است، شما بدهکار هستید. بنابراین دارایی های شخصی شما، از جمله خانه و پس انداز شما، می تواند برای پرداخت طلبکاران شما ضبط شود.

اگر قصد ارائه منابع یا خدمات با ارزش بالا را دارید که می تواند منجر به مطالبات بدهی شود، مسئولیت محدود بسیار مهم است. اگر چنین شرایطی هنگام اداره مشاغل شما به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود ایجاد شود، مجبور نخواهید شد از دارایی های خود برای پوشش این بدهی ها استفاده کنید مگر اینکه ضمانت شخصی به شرکت داده باشید یا در تجارت اشتباه یا سایر جنایتکاران مجرم شناخته شده باشید ، عمل می کند و این یکی دیگر از بزرگ ترین مزایای شرکت با مسئولیت محدود است.

بیشتر بخوانید : راهنمای کامل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

وضعیت حرفه ای

با شروع تجارت به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود، وضعیت حرفه ای و تصویر شما به میزان قابل توجهی بهبود می یابد. در حالی که فعالیت ها، ساختار مالکیت و مدیریت داخلی مشاغل شما ممکن است مانند زمانی باشد که شما به عنوان یک تاجر واحد فعالیت می کردید، شرکت ها از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار هستند و تصور بهتری ایجاد می کنند.

تفاوت در درک عمدتا از این واقعیت ناشی می شود که مشاغل ادغام شده با دقت بیشتری نظارت می شوند. شرکت های محدود دارای الزامات حسابداری و گزارشگری پیچیده تری هستند.

تعهدات مطابقت قانونی آنها بسیار بیشتر است و جزئیات و حسابهای شرکت آنها در سوابق عمومی منتشر می شود، جایی که می توانند توسط سایر مشاغل و اعضای عمومی بازرسی شوند. یک تصویر حرفه ای تر، همراه با مزایای شفافیت شرکتی، می تواند از بسیاری جهات دیگر برای کسب و کار شما مفید باشدو جزء مزایای شرکت با مسئولیت محدود هستند ، مانند:

جذب مشتریان و سرمایه گذاران جدید.

دسترسی به طیف گسترده ای از فرصت های وام دهی.

گسترش در مکان ها یا بازارهای مختلف.

ایجاد یک هویت تجاری با ارزش و قابل اعتماد.

رقابت در زمینه ای برابر با سایر مشاغل در بخش صنعت خود.

بیشتر بخوانید : ۱۰ نکته مهم در زمان تشکیل و ثبت شرکت

سرمایه گذاری مجدد پول نقد مازاد

به جای برداشتن همه سودهای موجود در هر سال و پرداخت مالیات شخصی بیشتر به عنوان بدهی مالیاتی شرکت، می توانید درآمد اضافی را در تجارت حفظ کنید تا هزینه های عملیاتی و رشد آینده را پرداخت کنید. این امر منطقی تر از برداشتن تمام سودها، پرداخت نرخ های بالاتر مالیات بر درآمد و سرمایه گذاری مجدد در منابع مالی خود است، زمانی که تجارت به سرمایه اضافی نیاز دارد.

واگذاری درآمد شخصی

شما می توانید برداشت سود را به یک سال مالیاتی بعدی موکول کنید، زمانی که نرخ مالیات تجاری یا شخصی پایین تری مقرر است. اگر برداشتن تمام سودهای موجود شما را به یک گروه مالیات بر درآمد یا مالیات بر سود تقسیم کند، این یک استراتژی کارآمد است و واگذاری درآمد شخصی یکی دیگر از مهم ترین مزایای شرکت با مسئولیت محدود است.

فرصت های سرمایه گذاری و اعطای وام

یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود این است که شرکت ها می توانند صاحبان متعددی داشته باشند، بنابراین می توان با فروش سهام در تجارت به سرمایه گذاران جدید، سرمایه اضافی را افزایش داد. به طور کلی شرکت ها نسبت به معامله گران انفرادی به فرصت های وام دهی بیشتری دسترسی دارند و برخی از بانک ها فقط به مشاغل ادغام شده وام می دهند. علاوه بر این  اغلب می توان بدون نیاز به سهامداران یا مدیران برای تأمین امنیت در برابر اموال خود، به شرکت وام داد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها