مقدمات ثبت شرکت در طالقان

مقدمات ثبت شرکت در طالقان

مقدمات ثبت شرکت در طالقان – در این مقاله شما را مراحل و مقدمات ثبت شرکت در طالقان آشنا می کنیم. کسانی که مایل هستند در شهر طالقان شرکت خود را به ثبت رسانند نیاز است که مدارک لازم را تهیه نمایند و مراحلی را جهت ثبت شرکت بازرگانی خود طی کنند که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

در سال های اخیر شهر طالقان با رشد جمعیت روبه رو بوده است. با توجه به وجود مناطق صنعتی و شهرک های صنعتی در این شهر ، موجب شده که افراد زیادی جهت کارآفرینی و به دست آوردن شغل، به دنبال ثبت شرکت بازرگانی و موسسات تجاری و غیر تجاری در طالقان باشند.

ثبت شرکت در شهر طالقان

ثبت شرکت در شهر طالقان

فرقی ندارد که شما به دنبال تاسیس شرکت خدماتی یا تولیدی هستید اما چیزی که مهم است در ابتدای کار بدانید این است که برای داشتن شخصیت حقوقی نیاز به ثبت شرکت یا موسسه تجاری هستید. ثبت شرکت در شهر طالقان نیاز به رعایت قوانین قانونی و حقوقی دارد که بایستی شما مطابق با چهارچوب های قانونی عمل کنید تا بتوانید شرکت داشته باشید و یک شخصیت حقوقی برای خود خلق کنید

در قانون تجارت، در مورد ساختار ثبت شرکت مطالب لازم گفته شده است. شما برای ثبت شرکت بازرگانی خود در طالقان بایستی منطبق با قوانین تجاری ابتدا یکی از ۷ نوع شرکتی که در قانون ذکر شده را انتخاب نمایید و بر اساس ساختار نوع انتخاب شده، شرکت خود را به ثبت برسانید.

انواع شرکت قابل ثبت در شهر طالقان

شرکت های قابل ثبت در شهر طالقان قانون تجارت عبارتند از:

شرکت سهامی ( سهامی خاص و سهامی عام)

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت تضامنی

شرکت نسبی

شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت تعاونی

موسسه غیر تجاری

در مورد ثبت هر کدام به صورت جداگانه در ثبت فردا مقاله ای را ارائه داده ایم که جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آن مقاله ها مراجعه نمایید

 

مقدمات ثبت شرکت در طالقان

مقدمات ثبت شرکت در طالقان

ما برای تاسیس شرکت بازرگانی در طالقان نیاز به ثبت آن دارید. قبلا افراد برای ثبت شرکت بازرگانی خود می بایست به مرجع اصلی یا اداره اصلی ثبت شرکت ها در تهران مراجعه می کرد یا اینکه به شعبه تخصصی ثبت شرکت ها در طالقان مراجعه می کرد. اما امروزه این کار برای شما راحت شده است و دیگر نیازی نیست که مانند دیگران به مراجعه بالا مراجعه نمایید. شما به راحتی می توانید از طریق اینترنت و آنلاین  مراحل ثبت شرکت را انجام دهید. اگر خودتان وقت دارید می توانید شخصا این مراحل را انجام دهید یا اگر که نمی توانید می توانید به افراد کارشناس خبره در مجموعه ثبت فردا بسپارید که در این زمینه مهارت و تجربه بالایی دارند. آنها می توانند کار شما را به راحتی و در زمان کم انجام دهند.

برای ثبت شرکت بایستی مقدمات آن را ابتدا تهیه نمایید.

ابتدا شرکت مورد نظر را از لیست شرکت های ذکر شده در قانون تجارت مشخص نمایید

بعد از انتخاب نوع شرکت متوجه می شوید که چه تعداد شریک برای ثبت شرکت بازرگانی خود لازم است

بعد از آن می دانید که سرمایه شرکت بایستی چه مقدار باشد

در ابتدای کار شما و شریکان بایستی با هم تفاهم نامه ای امضا کنید و سپس جلسه اولیه یا مجمع عمومی اولیه موسسان تشکیل بدهید و در این جلسه، صورت جلسه ای را تنظیم نمایید که در آن تمامی ساختار قانونی و حقوقی شرکت مشخص شده باشد.

شما باید مدارک هایی مانند اظهارنامه، اساسنامه، شرکتنامه، تقاضانامه را به همراه صورتجلسه  که در آن تعداد نفرات هیئت مدیره ذکر شده است، و همچنین تعهد نامه و قبول مسئولیت مدیرهای شرکت تهیه شود.

به دنبال جلسه اول، اعضا هیئت مدیره خودشان جلسه اولیه را تشکیل می دهند و صورتجلسه در مورد حوزه های فعالیت، شرح وظایف، مسئولیت ها و سمت اعضا تنظیم می شود.

نکته: انتخاب بازرس در بعضی از شرکت ها اجباری و در بعضی از شرکت ها اختیاری است.

برای ثبت شرکت بازرگانی در شهر طالقان بایستی از لینک اداره ثبت شرکت ها، از طریق اینترنتی اقدام کنید و درخواست بدهید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها