اخذ اینماد الکترونیکی

اخذ اینماد الکترونیکی – در این مقاله می خواهیم شما عزیزان را با اخذ اینماد الکترونیکی یا نماد الکترونیکی و شرایط دریافت آن آشنا کنیم.

اینماد الکترونیکی چیست؟

در کشور ایران اولین، مهمترین و ایمن‌ترین روش برای اعتماد کردن به یک سایت، بررسی کردن اینماد الکترونیکی یا نماد اعتماد الکترونیکی سایت است

اینماد شامل یک نماد، برچسب، تائیدیه برای سایت‌‌هایی که همه ی مشخصات و اهداف فعالیت خود را در سامانه اینماد درج می گردد و تایید می شود. سایتی که دارای اینماد الکترونیکی است یعنی کلیه ی فعالیت‌های سایت مطابق با قوانین کشور و تحت کنترل و نظارت است و در صورت انجام فعالیتی مخالف با قوانین کشور فورا بازخواست می شود

برای کاربران بخشی در سایت گذاشته شده است برای ثبت شکایت، پیگیری که سایت‌هایی که اینماد دارند راحت تر می توان بدین وسیله به نتیجه رسید.

شرایط دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

خرید کردن از فروشگاه های مجازی و اینترنتی در کنار مزایای خوبی که دارد، می‌تواند خطرناک هم باشد. همانطور که می دانید تا چند سال پیش، پرداخت مبلغ برای دریافت کالا و محصولات یا خدمات به صورت اینترنتی یک ریسک به شمار می رفت که مبادا کالا تحویل نگیرد . اما با گذشت زمان اوضاع تغییر یافت و نگرانی ها از بین رفت.

ممکن است برای کاربرانی که اولین خرید خود را از یک فروشگاه اینترنتی انجام دادند سوال پیش آید که اگر پولی که دادم را بگیرند و محصول خریداری شده ام را به من تحویل ندهند چه کار کنم؟

هراتفاق جدیدی در آغاز فعالیت کمی ترسناک و دارای ریسک است ولی با گذر زمان و افزاییش نظارت وکنترل کردن بر فعالیت سایت‌های اینترنتی و داشتن بلوغ عقلی کاربران برای پیدا کردن سایت‌های مطمعن و ایمن، دیگر ترس و نگرانی از عدم تحویل کالا معنا پیدا نمی کند و کاربران می توانند با خیال راحت خرید اینترنتی خود را انجام دهند.

اینماد الکترونیکی به چه مشاغلی داده می‌شود؟

اخذ اینماد الکترونیکی فقط برای سایت‌هایی که به صورت اینترنتی فعالیت می کنند و خدمت یا کالایی را در مقابل دریافت پول ارائه می کنند داده می شود. بنابراین سایت‌هایی که فعالیتی در زمینة خرید یا فروشی ندارند نمی توانند متقاضی اخذ اینماد باشند.

نکته: فعالیت سایت و کالا و محصولات یا خدمات ارائه شده توسط سایت، بایستی مورد تایید قوانین کشورمان و کسب و کارهای اینترنتی باشد وگرنه اینماد دریافت نمی کند حتی ممکن است فیلتر شود.

به عنوان مثال، فعالیت های سایت‌های شرط بندی یا خرید و فروش حیوانات وحشی و شکاری کاملا غیرقانونی هست و به هیچ عنوان نمی توانند اینماد دریافت کنند.

چه افرادی می‌توانند نماد اعتماد الکترونیکی را دریافت کنند؟

صاحبان مشاغل آنلاین مورد تائید می‌توانند برای اخذ اینماد الکترونیکی به سایت اینماد مراجعه کنند و بعد از احراز هویت، ارسال مدارک، مجوزها و تکمیل کردن اطلاعات درخواستی، در مدت زمان کوتاهی اینماد الکترونیکی را دریافت کنند.

صاحبان مشاغل می‌توانند دولتی، حقیقی یا حقوقی باشند و ملیت آنها می‌تواند تبعه ایران یا اتباع خارجی باشد، در هر کدام از آنها فقط نوع مدارک درخواستی متفاوت است و هیچ گونه تغییری در نوع اینماد اعطا شده ایجاد نمی‌شود.

نماد

مدارک لازم برای اخذ اینماد

برای اخذ اینماد برای افراد حقیقی، حقوقی یا دولتی نیاز به ارائه مدارکی هست که عبارتند از:

افراد حقیقی

ارائه تصویر پروانه ، مجوز فعالیت در صورت خواستن

ارائه شناسنامه، کارت ملی و مدرک وضعیت نظام وظیفه

افراد حقوقی

متقاضیان حقوقی که شامل تجاری و غیر تجاری می گردد عبارتند از

ارائه تصویر آگهی روزنامه رسمی

ارائه اصل اساسنامه

ارائه آگهی آخرین تغییرات آدرس

ارائه آگهی آخرین تغییرات نام های اعضای هیئت مدیره

ارائه آگهی آخرین تغییرات موضوع فعالیت شرکت

ارائه تصویر پروانه، مجوز فعالیت

متقاضیان دولتی

ارائه تصویر نامه در سربرگ رسمی سازمان که به امضای مقام مسئول مربوطه رسیده باشد مبنی بر تعلق وب سایت به دستگاه دولتی مذکور و معرفی نماینده مشخص شده در پرونده نماد در متن نامه

مدت زمان اخذ اینماد الکترونیکی

وجود ویروس کرونا و افزایش یافتن کسب و کارهای آنلاین باعث شده است تا مراحل تائید اینماد الکترونیکی سریع تر گردد. در حال حاضر از زمان ارسال درخواست به شرط کامل بودن مدارک، مجوز‌ها و شرایط اخذ اینماد الکترونیکی، در چند روز اینماد الکترونیکی دریافت می شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها