اشتباهات هنگام تشکیل شرکت با مسئولیت محدود

اشتباهات هنگام تشکیل شرکت با مسئولیت محدود

اشتباهات هنگام تشکیل شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

روند تشکیل شرکت با مسئولیت محدود ساده است، اما اشتباهاتی که ممکن است باعث شود درخواست شما رد شود یا پس از ثبت نیاز به اصلاح داشته باشد. در این مقاله رایج ترین اشتباهات و اینکه چگونه می توانید از این اشتباهات هنگام تشکیل شرکت با مسئولیت محدود جلوگیری کنید را بیان می کنیم.

تشکیل شرکت با مسئولیت محدود

رایج ترین اشتباهات هنگام تشکیل شرکت با مسئولیت محدود

برای موفقیت در ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، توجه به جزئیات مهم است. بسیار مهم است که به تصمیمات خاصی توجه کنید، در طول فرآیند تشکیل شرکت وقت بگذارید و قبل از ارسال آن به ادره ثبت شرکت ها تمام اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست را دوباره بررسی کنید. این اقدامات ساده خطر ایجاد اشتباه در هنگام تاسیس یک شرکت محدود را تا حد زیادی کاهش می دهد.

شایع ترین اشتباهات تشکیل شرکت عبارتند از:

انتخاب نام شرکتی که قبلاً استفاده می شود

علاوه بر داشتن قدرت ایجاد یا شکستن کسب و کار شما، نام شرکت شما باید از قوانین و محدودیت های خاصی پیروی کند. قبل از شروع فرایند تشکیل شرکت، باید بررسی کنید که آیا نام شرکت شما برای ثبت نام در دسترس است.

اگر یکسان یا بسیار شبیه به نام یک شرکت موجود است، نمی توانید از آن استفاده کنید. همچنین مهم است که بررسی کنید آیا نام شرکت پیشنهادی شما به عنوان یک علامت تجاری ثبت نشده است.

همچنین بخوانید : مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

عدم ارائه اسناد پشتیبانی برای کلمات حساس

یکی از اشتباهات هنگام تشکیل شرکت با مسئولیت محدود، عدم ارائه اسناد پشتیبانی برای کلمات حساس است. برخی واژه ها و عبارات هنگام استفاده در نام شرکت ها حساس تلقی می شوند. اگر می خواهید کلمات یا عبارات حساس را وارد کنید، باید اسناد پشتیبانی را با برنامه تشکیل شرکت خود ارائه دهید.

راه اندازی نوع شرکت اشتباه

محبوب ترین انواع شرکت ها محدود به شرکت سهامی و شرکت با مسئولیت محدود هستند. تغییر ساختار حقوقی یک کسب و کار می تواند یک امر پیچیده و پرهزینه پس از تشکیل شرکت باشد، بنابراین درک تفاوت بین این نوع شرکت ها برای اطمینان از انتخاب مناسب ترین برای نیازهای شما بسیار مهم است.

 

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

ناهماهنگی ها و اشتباهات املایی

یکی دیگر از اشتباهات هنگام تشکیل شرکت با مسئولیت محدود، ناهماهنگی ها و اشتباهات املایی است. چیزی ساده به عنوان اشتباه تایپی یا املای ناهماهنگ اسامی یا کلمات باعث می شود درخواست شما رد شود. چه هنگام نوشتن نام شرکت خود، ملیت خود را اشتباه تایپ کرده باشید و یا کلید اشتباه را زده باشید. برخی از اشتباهات مانند غلط نوشتن نام مدیر یا ارائه تاریخ اشتباه تولد، باعث نمی شود درخواست شما رد شود. زیرا به هیچ وجه نمی داند که اشتباهی رخ داده است. با این حال شما باید این جزئیات را پس از ادغام تصحیح کنید تا از صحت اطلاعات موجود در پرونده ناحیه تناسلی اطمینان حاصل کنید.

همچنین بخوانید : ثبت شرکت با مسئولیت مناسب کیست؟

ارائه حروف اول به جای نام کامل

هنگام وارد کردن نام مدیران و سهامدارن شرک ، باید نام کامل هر فرد را وارد کنید، نه حروف اصلی آنها،

انتصاب مدیر شرکت فاقد صلاحیت

مورد دیگر از اشتباهات هنگام تشکیل و ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، شما نمی توانید مدیر یک شرکت زیر ۱۶ سال، یک ورشکسته بدون مرخصی یا یک مدیر محروم از صلاحیت را تعیین کنید. اگر این کار را انجام دهید درخواست شما را رد می کند.

انتشار بیش از حد سهام

یکی دیگر از اشتباهات هنگام تشکیل شرکت با مسئولیت محدود انتشار بیش از حد سهام است. سهام نشان می دهد که چه مقدار از یک شرکت تحت مالکیت و کنترل هر یک از سهامداران است و همچنین درصد سودهایی که آنها حق دریافت دارند. سهام همچنین میزان مسئولیت هر سهامدار در قبال بدهی های مشاغل را در صورت شکست مشخص می کند. بنابراین مهم است که تعداد مناسب سهام را برای هر فرد براساس سرمایه گذاری، حق سود یا سطح کنترل آنها صادر کنید. در صورتی که هیچ دلیل موجهی برای این کار وجود ندارد، از انتشار بیش از حد سهام خودداری کنید

ارائه اطلاعات سهم نامناسب

اگر مایل به ثبت شرکت با مسئولیت محدود با سهام هستید، باید بیانیه سرمایه را با اطلاعات مربوط به سهام تکمیل کنید.

نوع سهام

تعداد سهام

ارزش اسمی سهام

ارز سهام

اگر همه این اطلاعات را ارائه ندهید یا جزئیات سهم وارد شده با مفاد اساسنامه انتخابی شما مطابقت نداشته باشد اداره ثبت شرکت ها درخواست شما را تأیید نمی کند و نیاز است که دوباره اقدام به ثبت شرکت نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها