انتخاب نام برای شرکت

انتخاب نام برای شرکت

از بین تمام تصمیماتی که هنگام شروع یک کسب و کار می گیرید، یکی از مهمترین تصمیمات انتخاب نام برای شرکت است. به هر حال دنیای شلوغی است و اغلب وقت زیادی برای جلب توجه مشتریان احتمالی ندارید. یک نام جذاب و به یاد ماندنی می تواند به شما یک مزیت واقعی دهد، در حالی که انتخاب اشتباه می تواند افراد را گیج کرده یا پیام اشتباه ارسال کند. در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه انتخاب نام برای شرکت نکات لازم را بیان کنیم تا با آگاهی کامل، اقدام به انتخاب نام نمایید.

 

انتخاب نام

نکات مهم جهت انتخاب نام برای شرکت

برای انتخاب نام برای شرکت و ثبت برند تجاری نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

مرحله اول فکر کردن در مورد نام شرکت

در این مرحله باید به مواردی توجه کرد که عبارتند از:

توصیف کننده ها

به کارهایی که کسب و کار شما را انجام می دهد فکر کنید و شرایط مختلفی را برای آن بنویسید. از اصطلاحنامه استفاده کنید. یا کلمات کلیدی خود را در  گوگل سرچ کنید. لیستی از حداقل ده اصطلاح کلیدی و ترجیحا بیشتر داشته باشید. حتی اگر نمی خواهید نام کسب و کار شما توصیفی ساده از کاری باشد که انجام می دهید، این اصطلاحات کلیدی می تواند به اطلاع نام نامتعارف تری کمک کند. به عنوان مثال، مایکروسافت یک نام منحصر به فرد است، اما همچنین از برخی اصطلاحات اساسی برای آنچه شرکت انجام می دهد، فروش نرم افزار برای میکرو رایانه ها (همانطور که در آن زمان رایانه ها نامیده می شد) تشکیل شده است.

تغییرات نام

به راه هایی برای استفاده از نام خود یا حروف اول یا ترکیب نام خود با نام شرکای تجاری خود فکر کنید. گاهی اوقات نام ساده نیز بهتر است. ممکن است استفاده از نام خانوادگی شما به عنوان نام شرکت چندان خلاقانه به نظر نرسد، اما با این حال، برخی از صاحبان شرکت ها از نام خانوادگی برای نام شرکت استفاده می کنند.

انتخاب نام شرکت

تبلیغات

هنگامی که لیستی از اصطلاحات کلیدی، ارتباطات گسترده تر و نسخه های نام خود را دارید، سعی کنید آنها را ترکیب کرده و ببینید چه چیزی به دست می آید. اینها اجزای اصلی اکثر نام های شرکت هستند، بنابراین مخلوط کردن و تطبیق را تا زمانی که برخی از نام های مورد علاقه خود را بدست آورید ادامه دهید. در این مرحله هرچه ایده های بیشتری بتوانید ارائه دهید، بهتر است. در مراحل بعدی فیلترینگ آنها را شروع می کنیم. اگر برای ایده ها گیر کرده اید، سعی کنید از دیگران سوال کنید. می توانید در توییتر یا پیج اینستاگرام و…. از دیگران کمک بخواهید یا حتی مسابقه ای را ارائه دهید که جایزه نقدی کوچک یا مشوق دیگری را برای شخصی که بهترین نام برای شرکت را انتخاب می کند ارائه دهید. این مزیت دوگانه ای دارد که ایده های خوب جهت انتخاب نام برای شرکت ایجاد می کند و باعث می شود مردم احساس کنند که با نام تجاری شما  درگیر هستند.

در حالی که سایت هایی مانند توییتر و فیس بوک و اینستاگرام با پرسیدن همزمان هزاران نفر از افراد، مکان ایده آلی برای ایده های جمع آوری اطلاعات فراهم می کنند. شما همچنین می توانید از روش های سنتی تر مانند درخواست رو در رو از افراد استفاده کنید. اگر کارمند یا شریک تجاری دارید، از آنها بخواهید تا ایده هایی را نیز ارائه دهند تا شما بتوانید نام مناسب برای ثبت برند تجاری خود انتخاب نمایید.

مرحله دوم :لیست نام ها را محدود کنید

بنابراین در حال حاضر شما باید یک لیست خوب از نام های احتمالی برای انتخاب نام شرکت داشته باشید. این لیست شامل موارد زیر می باشد:

نوع کسب و کار شرکت

نوع شغلی که در آن فعالیت می کنید با نامی که انتخاب می کنید تفاوت می کند. به عنوان مثال، یک کلمه جدید و ساخته شده برای شرکت های فناوری به خوبی کار می کند، زیرا تازگی و پیشرفت را به ارمغان می آورد. اما اگر مشاغل سنتی تری را اداره می کنید، ممکن است انتخاب جدید برای نام شرکت مشتریان شما را گیج کند. تصور کنید در حال رانندگی هستید و چراغی در ماشین شما روشن می شود که نشان می دهد شما نیاز به تعویض روغن دارید.

تصویر

می خواهید چه تصویری را به مشتریان خود منتقل کنید؟ چه نوع مشتریانی را هدف قرار می دهید؟ اگر بر سر قیمت به شدت رقابت می کنید، چیزی مانند باشگاه تخفیف جو ممکن است فقط بلیط باشد. اگر مصرف کنندگان درجه یک را هدف قرار می دهید به دنبال چیزی کمی ظریف تر باشید.

انتخاب نام شرکت

سازگاری وب

این روزها تجارت آنلاین بیشتر در حال حرکت است. بنابراین حتی اگر شرکت شما عمدتا یک تجارت آجر و ملات است، باز هم باید در نظر بگیرید که آیا نامی که برای ثبت شرکت فکر می کنید، به صورت آنلاین خوب کار می کند یا خیر. همچنین باید به فکر بهینه سازی موتورهای جستجوگر باشید. یک استدلال برای گنجاندن نوعی از توضیحات محصول در نام شرکت شما این است که به افراد کمک می کند هنگام جستجوی آنلاین شما را پیدا کنند.

مرحله سوم: موارد تکراری را بررسی کنید

جستجو کردن در وب جهت انتخاب نام برای شرکت شروع خوبی است، اما برای یک بررسی قوی تر علائم تجاری ثبت شده را جستجو کنید. اگر این نام بسیار غیر معمول است و قبلا توسط شخص دیگری، به ویژه یک شرکت معروف استفاده شده است، بهتر است از آن اجتناب کنید. اما در برخی موارد، انتخاب نام  برای شرکت که قبلا وجود دارد، اشکالی ندارد. به عنوان مثال، اگر نام خودتان است می توانید در اکثر موارد از آن استفاده کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها