انواع شرکت ها در ژاپن

انواع شرکت ها در ژاپن

انواع شرکت ها در ژاپن– انواع شرکت ها در ژاپن وجود دارد که شما می توانید با توجه به مهارت های لازم، اقدام به ثبت شرکت های مورد نظر خود نمایید.

انواع شرکت ها در ژاپن – ثبت شرکت در ژاپن

ژاپن کشوری جزیره ای در شرق آسیا است. این کشور که در اقیانوس آرام، شرق دریای ژاپن، چین، کره شمالی و جنوبی روسیه واقع شده است ، منطقه ای از دریای اوخوتسک در شمال تا دریای شرقی چین و تایوان در جنوب را اشغال کرده است. این ایالت در مجمع الجزایر ژاپن واقع شده است و از ۶۸۵۲ جزیره تشکیل شده است. چهار جزیره بزرگ مانند هونشو، هوکایدو، کیوشو و شیکوکو ۹۷٪ مساحت کل مجمع الجزایر را تشکیل می دهند. بیشتر جزایر کوهستانی هستند، بسیاری از آنها آتش فشانی هستند. آتشفشان فوجیاما قله ژاپن است.

کشور ژاپن با بیش از ۱۲۷ میلیون نفر جمعیت، رتبه دهم جهان را دارد. توکیو بزرگ که شامل پایتخت ژاپن (توکیو) و چند ناحیه مجاور با جمعیت بیش از ۳۰ میلیون نفر است جزء بزرگترین شهر شهری در جهان است. افراد خارجی زیادی به کشور ژاپن جهت ثبت شرکت مورد نظر اقدام می کنند که در ادامه در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

ثبت شرکت در ژاپن

انواع شرکت ها در ژاپن – انواع شرکت ها در ژاپن

انواع شرکت ها در ژاپن عبارت است از:

شرکت سهامی (kabuki kasha)

شرکت با مسئولیت محدود (go do kasha)

زیرمجموعه (stein) شرکت اصلی خارجی

با توجه به مسئولیت محدود مشارکت کنندگان، مزایای تامین مالی و اعتماد بالای جامعه، شرکت سهامی پرکاربردترین شکل سازمانی و قانونی است. با توجه به این واقعیت که برای ثبت شرکت سهامی در ژاپن، حداقل سرمایه به میزان ۱۰۰ هزار دلار آمریکا (۱۰ میلیون ین) یا بیشتر مورد نیاز است. این شکل سازمانی و قانونی فقط برای نمایندگان مشاغل بزرگ می تواند سودآور باشد.

برای شرکت های نماینده بخش مشاغل متوسط ​​در بازار، انتخاب به نفع LLC (شرکت با مسئولیت محدود) مقرون به صرفه تر خواهد بود، زیرا حداقل سرمایه قانونی مقرر در قانون محدود به مبلغ ۳۰،۰۰۰ دلار (۳ میلیون ین).

برای کارآفرینانی که تمایل به مشاغل کوچک در بازار دارند، ثبت شعبه شرکت در ژاپن سودآورتر خواهد بود و حداقل سرمایه برای چنین شکل سازمانی و قانونی به هیچ وجه پیش بینی نشده است.

شرکت سهامی در ژاپن به دو روش قابل ثبت است:

به عنوان تأسیس شرکت سهامی هنگامی که سهام متعلق به موسسان است.

به عنوان شرکت سهامی عام ، سهام به منظور جذب سرمایه گذار فروخته می شود.

برای هر روش ، بسته های متفاوتی از اسناد مورد نیاز است و مراحل ثبت نام متفاوت است.

جزئیات مربوط به تشکیل شرکت در ژاپن

جزئیات مربوط به تشکیل شرکت در ژاپن

با توجه به این واقعیت که روش ثبت نام  به دلیل پیچیدگی اداری بوروکراتیک کمی پیچیده است ، مستلزم حضور در سرزمین ژاپن است و برای ایجاد و نگهداری شرکت به دانش حقوقی ، اقتصادی و حسابداری خاصی نیاز دارد. به منظور صرفه جویی در وقت و هزینه، کارآفرینان علاقمند به ثبت کسب و کار در ژاپن، شرکت هایی را که در این حوزه خدمات ارائه می دهند به خدمت می گیرند.

در این مورد باید توجه داشت که شرکت های بسیار کمی در ایالت وجود دارند که خدمات جامع حقوقی و حسابداری ارائه می دهند.

وقتی مدارک ثبت شرکت به مرجع ثبت تسلیم می شود باید با «گواهی تعیین مهر» از مدیر نماینده همراه باشد. اگر موسس یا مدیر نماینده شرکت سهامی، شهروند ژاپنی نباشد که گواهی ثبت نام خارجی را اخذ نکرده باشد چنین شخصی نمی تواند گواهی مهر و موم را دریافت کند  و در این مورد اسناد به جای مهر با امضای وی تأیید می شود.

با این حال، در این مورد ، هر بار که امضا تأیید می شود ، لزوما باید با گواهی احراز هویت امضای صادره از طرف دفتر اسناد رسمی در کشور خود موسس یا مدیر نماینده همراه باشد.

قوانین و مقررات مربوط به سرمایه گذاری خارجی

مهمترین قوانین و مقررات مربوط به سرمایه گذاری در ژاپن شامل موارد زیر است:

قانون «درباره کنترل انجام فعالیتهای اقتصادی خارجی و تجارت خارجی».

قانون تجارت (قانون شرکتها) و قانون ضد تراست.

قانون «درباره حقوق مالکیت معنوی».

قانون «درباره حمایت از کارآفرینی کوچک و متوسط».

قانون «تسهیل ایجاد کسب و کار جدید».

هنگام ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا هر شرکت دیگری در ژاپن، اسناد نظارتی حاکم بر قوانین کار و قانون «حقوق مالکیت معنوی» نیز باید در نظر گرفته شود. بسته به نوع مشاغل، ممکن است اخذ مجوز یا تأیید مقام صلاحیتدار مطابق قوانین و مقررات موثر ضروری باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها