انواع شرکت ها در کانادا

انواع شرکت ها در کانادا

افرادی که می خواهند در بازار کانادا فعال شوند ، قبل از هر چیز باید زیر و بم انواع شرکت در کانادا  را بدانند و نوع نهاد تجاری را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنند.  سپس می توانند اقدام به ثبت انواع شرکت ها در کانادا مانند ثبت شرکت خصوصی، مشارکت (عمومی یا محدود)، یک شرکت یا تعاونی در کانادا نمایند.

ثبت شرکت در کانادا

انواع شرکت ها در کانادا کدام هستند؟

  • شرکت تعاونی که یک فرم تجاری ساده است که توسط اعضا با علایق یکسان ایجاد شده است.
  • مشارکت که یک نوع نهاد نسبتا محبوب در کانادا است و حداقل به دو عضو نیاز دارد. شرکتی که محبوب ترین نوع شرکت در کانادا است، اغلب توسط سرمایه گذاران خارجی انتخاب می شود.
  • مالکیت انحصاری ساده ترین شخص حقوقی است که توسط سرمایه گذاران مجردی ایجاد شده است که به دنبال راه اندازی مشاغل کوچک هستند.
  • شرکت با مسئولیت محدود.
  • شرکت خارج استانی یک شکل تجاری محبوب است که توسط سرمایه گذاران خارجی که به کانادا می آیند استفاده می شود.
  • شرکت سهامی عام مانند شرکت های سهامی در کشورهای دیگر عمل می کند و می تواند سهام را برای معاملات عمومی منتشر کند.
  • این شعبه یک شرکت تجاری است که توسط شرکت های خارجی به دنبال گسترش فعالیت خود در کانادا است.
  • شرکت تابعه معمولا به عنوان یک شرکت ثبت شده است و اهداف شرکت های خارجی را که در اینجا گسترش می یابند خدمت می کند.
  • دفتر رابط نیز وجود دارد، با این حال این برای فعالیتهای غیر تجاری استفاده می شود. در بیشتر موارد، دفتر نمایندگی توسط شرکت های مالی خارج از کشور ایجاد می شود که به دنبال آزمایش بازار کانادا هستند.

شرکت تعاونی در کانادا

شرکت تعاونی در کانادا  می تواند ثبت شود اگر قوانین خاصی ایجاد گردد. به عنوان مثال، مالکان می توانند به طور کامل تجارت را مدیریت کنند، آنها دارای کنترل دموکراتیک و مسئولیت محدود هستند. درآمدها به طور مساوی توزیع می شوند زیرا منابع نیز به طور مساوی جمع آوری شده است. اگرچه شرکت  تعاونی  در بین تاجران نوع مورد علاقه ای نیست، اما باید بدانید که بر نیازهای مشترک تأکید می کند، چه در امور سرمایه گذاری و چه در تصمیمات مهم دیگر، مانند اشتغال یا فروش خدمات و کالاها.

مشارکت در کانادا

مشارکت در کانادا  محدود یا عمومی است و توسط دو یا چند فرد اقدام به ثبت شرکت می کنند. هنگام  ایجاد مشارکت محدو ، کارآفرینان در مورد مسئولیت ها و حقوق هر یک از شرکا توافق خواهند کرد. میزان سهم سود و بدهی ممکن است متفاوت باشد، اما تمام جزئیات در توافق ذکر شده است. در مورد  مشارکت عمومی در کانادا، هر فرد می تواند تجارت را مدیریت کند و او مسئول بدهی ها و تعهدات  مشارکت است.

شرکت در کانادا

از ابتدا، خوب است بدانید که یک  شرکت  یک نهاد حقوقی جدا از صاحبان آن است. سهامداران هیچ مسئولیتی در قبال تعهدات یا بدهی های شرکت ندارند، زیرا تنها سود مربوط به ارزش سرمایه گذاری آنها است. یک شرکت خصوصی در کانادا  می تواند توسط یک یا چند فرد ثبت نام شود، اما خوب است بدانید که اکثر مدیران باید در کانادا اقامت داشته باشند. چنین نهادی نمی تواند سهام را آزادانه معامله کند. در مورد شرکت های سهامی عام، طبق قوانین و مقررات ذکر شده در قانون اوراق بهادار انتاریو، این سهام مشمول سهام فهرست شده برای عموم است.

مالکیت انفرادی در کانادا

نوع دیگر از انواع شرکت ها، مالکیت انحصاری است و همانطور که از نام آن مشخص است، این مالکیت و کنترل آن توسط یک فرد واحد است. چنین مشاغلی در مقایسه با ساختارهای شرکتی که در بالا ذکر شد، مستلزم کاهش هزینه راه اندازی و کاغذبازی است. یک مالک منفرد مدیریت تجارت، مسئولیت ها و بدهی ها را بر عهده دارد.

شرکت با مسئولیت محدود در کانادا

بیشتر اوقات شرکت با مسئولیت محدود در کشورهای اروپایی وجود دارد، به همین دلیل است که سرمایه گذاران خارجی ممکن است وسوسه شوند که درخواست چنین فرم تجاری را بدهند. با این حال، در کانادا، شرکت با مسئولیت محدود با مزایای شرکت به عنوان یک نهاد بدون شرکت در نظر گرفته می شود. شرکت با مسئولیت محدود کانادا ترکیبی بین معامله گر تنها و همکاری است، اما آن را با مسئولیت محدود به سهامداران ارائه می دهد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها