ثبت برند برنج

ثبت برند برنج

ثبت برند برنج – امروزه افرادی زیادی علاقمند به ثبت برند برنج هستند تا برنج خود به سراسر دنیا معرفی کنند و اعتماد مشتریان را به دست آورند.

ثبت برند تجاری برنج یکی از ثبت های مهم ایران و جهان است. زیرا امروزه همه مردم جهان مزایای ثبت برند را می دانند و افراد زیادی هستند که تلاش می کنند که برند برنج را به دست آورند و بتوانند محصولات خود را جهانی کنند و به نقاط مختلف جهان عرضه کنند

یکی از مهم ترین محصولاتی که در کشور ایران تولید می شود برنج است. برنج ایرانی یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین برنج های دنیا از نظر طعم و پخت می باشد. در مناطق مختلف درکشور ایران برنج هایی با خصوصیات مختلفی کاشت می شود.

در دنیا برنج، یکی از اولین محصولات غذایی است که مردم آن را انتخاب می کنند و تجارت در این حوزه محدود به کشور ایران و خاورمیانه نیست و به صورت بین المللی انجام می شود

در ابتدا در مورد برند صحبت می کنیم تا بدانیم که برند چیست و یک برند خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

تعریف برند

علامت تجاری عبارت است از علامت، نشانه، سمبلی است که برای معرفی و معین کردن کالاها و محصولات به کار می رود. علامت تجاری، امروزه از نظر اقتصادی و بازاریابی دارای حائز اهمیت است و مصرف کنندگان با توجه به علامت های مذکور، به انتخاب و خرید اقدام می کنند.
مرکز ثبت برند تجاری و اختراعات« اداره کل مالکیت صنعتی » است. ثبت تمامی علائم مزبور و اختراعات تنهادر همین اداره به عمل می آید.

ویژگی های یک برند خوب چیست

برند خوب بایستی چیزی باشد که هدف تولید محصول و کالا، کیفیت، منافع، استفاده ها و روش عمل آن و…….بیان کند.
برند بایستی ساده، روان و دارای تلفظی ساده باشد تا به راحتی در ذهن بماند.
برند بایستی ساده، شفاف و جذاب باشد.
برند بایستی جدید باشد.
برند نبایستی گمراه کننده باشد.
برند بایستی به شکل ساده تبلیغ شود که به دل بنشیند
برند بایستی قابل ثبت و حمایت قانونی گردد

برنج با کیفیت

مدارک ثبت برند برنج

تسلیم کارت ملی و شناسنامه متقاضی ثبت برند تجاری

داشتن مجوز فعالیت در بخش مربوط به برنج از مراجع صالح

ادرس و کد پستی شخص متقاضی ثبت

ارائه تصویر نام برند در اندازه مشخص

اگر شرکت، متقاضی ثبت برند باشد بایستی روزنامه رسمی شرکت به انضمام تصویر مدارک شناسایی مدیر عامل برای اداره فرستاده شود

مراحل ثبت برند برنج

برای ثبت برند تجاری برنج، در ابتدا باید بتوان برند مناسبی را انتخاب و طراحی کرد. به خاطر تنوع و تعدد برندها  ممکن است نام انتخاب شده قبلا به ثبت رسیده باشد و تکراری باشد. به همین جهت قبل از هر چیز باید از برند مورد نظر استعلام گرفته شود.

بعد از این مرحله باید به سامانه اداره مالکیت صنعتی مراجعه کرد و با تکمیل اظهارنامه مشخصات خود و برند را وارد کرد و سپس منتظر پذیرش  اظهارنامه شد.
در صورت عدم نقص و ایراد  اطلاعات ارائه شده و تایید اظهارنامه بایستی مدارک لازم را برای اداره مالکیت ارسال گردد و مجددا با وارد کردن شماره پیگیری در سامانه منتظر تایید مدارک باشد.
اگر مدارک  تایید شود باید روزنامه رسمی نوبت اول برند  ثبت گردد
سپس مطابق با قانون بایستی منتظر ماند تا اگر کسی شکایتی نسبت به برندی که آگهی شده نداشته باشد

بعد از طی یک ماه مهلت قانونی، می بایست آگهی نوبت دوم را به ثبت رساند.
علامت های تجاری که به ثبت می رسند تا ده سال از تاریخ تنظیم اظهارنامه دارای اعتبار ثبت هستند. با تجدید تقاضای صاحب برند تجاری در پایان زمان، برای ۱۰ سال دیگر تمدید می شود. اگر تمدید نکرد بعد از ۶ ماه که از تاریخ اتمام اعتبار ثبت برند تجاری گذشت نیاز به واریز جریمه به اندازه نصف هزینه ثبت برند تجاری وجود دارد. در غیر این صورت اعتبار برند تجاری او ساقط می شود

شخص متقاضی برای ثبت برند برنج نیاز به ارائه مدارک و گذراندن مراحلی است که بایستی حتما این مراحل را طی کند تا بتواند برند برنج را دریافت کند و فعالیت خود را در این زمینه شروع کند

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها