ثبت برند در کشورهای خارجی

ثبت شرکت های خارجی

ثبت برند در کشورهای خارجی – در این مقاله سعی داریم شما را با نحوه ثبت برند در کشورهای خارجی آشنا کنیم.هر کشوری برای ثبت برند شرایط و مقرراتی دارد که شخص متقاضی برای اینکه بتواند ثبت شرکت در کشور خودش انجام دهد نیازمند این است که شرایط و قوانین مربوط به ثبت شرکت ها را رعایت کند. اما گاهی اوقات شخص متقاضی مایل هست که در کشورهای دیگری اقدام به  ثبت شرکت نماید. برای اینکار او باید قبل ار اقدام به ثبت شرکت ابتدا اطلاعات خو د را در این زمینه افزایش دهد تا بعدا دچار مشکلی نشود.
فرد متقاضی برای درخواست ثبت بین المللی برند تجاری درسایر کشورها، ابتداء باید برند دلخواه را در کشور خودش به ثبت برساند.

ثبت برند در کشورهای خارجی چگونه است؟

ثبت داخلی برند تجاری در کشور خودش مقدمه ثبت بین المللی علامت تجاری در کشورهای عضو سیستم مادرید است.

فرد متقاضی برای ثبت برند در کشورهای خارجی باید ازطریق اداره مالکیت صنعتی اقدام کند.

اولین مورد برای ثبت برند در کشورهای خارجی نیاز به تکمیل فرم اظهارنامه برند تجاری است که در اداره مالکیت صنعتی صورت می گیرد. این اداره مسئول ثبت علائم تجاری است.

این فرم درخواست بایستی شامل جزئیات و مشخصات برند دلخواه مانند رنگ، فرم و سایر مشخصات باشد.

یک برند تجاری بایستی خاص و از سایر برندها متمایز باشد. به طوری که مصرف کنندگان با دیدن آن برند و علامت، محصول مورد نظر را بشناشند و آن را از سایر برندهای تجاری ومحصولاتی که با آن علائم تجاری معرفی می شوند تشخیص دهند.

یک علامـــت تجاری نباید به گونه ای باشد که مصرف کنندگان خود را فریب دهند.

برند تجاری

 حمایت از برندهای تجاری

عموما کلیه کشورهای جهان، برندهای تجاری را ثبت و حمایت می کنند. هر اداره ملی یا منطقه اای ثبت علائم تجاری، مجموعه ای از اطلاعات برندهای تجاری ثبت شده را نگهداری می کنند که شامل اطلاعات درخواستی برای کلیه برندهای ثبت شده، تمدید شده، جستجوها و اعتراضات از طرف اشخاص ثالث است می باشد. ولی باید توجه کرد که  تأثیر ثبت اين برندهای تجاری محدود به کشور مورد نظر می باشد.

هرشخصی که از نظر ملیت، اقامت یا استقراریافتن بنگاه صنعتی یا تجاری به یک کشور طرف قرارداد و به یکی یا هردو معــــاهده مشخص شده در ارتباط باشد، می تواند با ثبت کردن یا درخواست دادن ثبت برند تجاری خود در اداره ثبت برندهای تجاری آن کشور از مزایای ثبت بین المللی که تأثیر آن درتمامی یا بعضی از کشورهایی که عضو سیستم مادریداست بهره مند گردد.

درحـال حاضر ۸۵ کشور در  جهان عضـــو سيستم مادريد هستند و متقاضیان ثبت بین المللی برندهای تجاری  می توانند از طریق سیستم مادرید که در ذیل بیان می شود،برند دلخواه خودرا درکشورهای موردنظر ثبت نمایند.

درخواست ثبت بین المللی به وسیله یک برگ نامه با عنوان اداره ثبت علائم تجاری با نوشتن اسامی کشورهای مورد نظر

تصویرتصدیق ثبت داخلی باید ضمیمه درخواست گردد(تصویر یا علامت بین المللی شخص  دقیقاً باتصدیق داخلی مطابقت داشته باشد)

ارائه معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت یا وکالتنامه رسمی وكيل براي افراد حقوقی

مراجعه مالک برند یا وكيل او با ارائه وکالتنامه رسمی براي افراد حقيقي

تکمیل یکی ازسه فــرم های  MM1،  MM2،  MM3  که در سایــــت WIPO وجود دارد.

پرداخت هزینه ثبت به وسیله پرکردن فرم برآورد هزینه که در سایت به فرانک سوییس مشخص شده است.

اگر برای ثبت شرکت خارجی خود نیاز به کارشناس مجرب در این زمینه دارید کارشناسان مجرب ما در مجموعه ثبت فردا آماده خدمت رسانی در این زمنیه برای شما عزیزان می باشند. شما می توانید از طریق شماره تلفن های درج شده با کارشناسان ما در ارتباط باشید. کارشناسان مجرب ما می توانند در زمان کم و به بهترین صورت کارهای ثبت شرکت شما را به سرعت انجام دهند و شما به راحتی در این کشور شروع به فعالیت های اقتصادی خود نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها