ثبت برند روغن موتور

ثبت برند روغن موتور

ثبت برند روغن موتور – ثبت برند روغن موتور نیاز به ارائه مدارکی دارد که در این مقاله به ارائه این مطالب می پردازیم.

برند در یک محصول و کالا بسیار مهم است. به عبارت دیگر برند حکم شناسنامه محصولو کالا را دارد و موجب  می شود که آن محصول از دیگر محصولات مشابه  متمایز گردد و جایگاه مخصوصی نسبت به محصولات مشابه به خود اختصاص بدهد. به همین خاطر بیشتر تولید کنندگان بزرگ پیش از اینکه محصولشان را به بازار عرضه کنند ابتدا برند محصول را ثبت می نمایند و بعد از آن، محصول و کالا را با یک برند مرتبط و قوی راهی بازار کسب و کار می نمایند. بنابراین ثبت برند و لوگو موجب مزایایی برای صاحبان شرکت می گردد

برند

اولین مرحله برای افرادی که در حوزه تولید روغن موتور فعالیت دارند و می خواهند برای ارتقاء و توسعه بازار فروش محصولاتشان برند روغن موتور خود را ثبت کنند، انتخاب نامی مناسب است.

نکتۀ مهم دیگر مربوط به لوگو یا علامت تجاری برند است. لوگو یا علامت تجاری باید منحصر به فرد باشد که قطعا این کار برعهده  متخصصان حوزۀ تبلیغات است. تا علاوه بر استاندارد و خلاقانه بودن محصولات، با ارائه طرح و نامی مخصوص تایید آن‌ها را قطعی کند.

 

برند روغن موتور

ثبت برند و لوگو روغن موتور خودرو یکی از زیرمجموعه های ثبت برند است که فایده های بسیاری برای صاحبان سرمایه و تاجرانِ حوزۀ خودرو  دارد.

ثبت برند در بخش صنعت خودرو  به شخص کمک می‌کند تا برندهای شاخص کشورهای دیگر را بشناسد.

برندهایی که فقط به فعالیت در بخش تولید خودرو اکتفا نمی‌کنند بلکه لوازم یدکی و جانبی هم تولید می‌کنند. روغن موتور ماشین یکی از این موارد است. ولی متاقضیان دیگری هستند که جهت ثبت برند روغن موتور ماشین افرادی هستند که به صورت تخصصی و ویژه در این حوزه فعالیت می‌کنند.

 

روغن موتور

نقش روغن موتور در خودرو

مهمترین عملکرد روغن موتور در خودرو این است که از تماس فلزها در درون موتور جلوگیری ‌می کند. پمپ‌ ها با ایجاد فشار بالا روغن موتور را به یاتاقان اصلی، میل لنگ و … ارسال می کنند. با گذر زمان، گرما و فشاری که به روغن موتور وارد می‌گردد باعث پایین آمدن عملکرد آن و از دست دادن ویژگی‌ روغن موتور می‌شود. در این زمان باید روغن موتور تعویض گردد

یکی از قطعه ای که روغن موتور می‌تواند از تماس فلزها جلوگیری کند، رینگ می باشد. احتراق سیلندر, گرمای شدیدی را در موتور ایجاد می‌کند. این گرما موجب می شود راه خود را از بین رینگ به طرف روغن موتور باز ‌کند و هیدروکربن سوخته زیادی را به آن وارد می‌کند. رینگ به دیواره‌های سیلندر ساییده می‌شود و این اتصال فلزها موجب ایجاد ذره‌های میکروسکوپی فلز می گردد

یک خبر خوب وجود دارد که فیلتر‌ روغن موتور می تواند تمام آلودگی‌ها را تصفیه کند تا روغن موتور به به صورت خوبی کار خودرا ادامه بدهد. ولی در نهایت اندازه این آلاینده‌ها اینقدر زیاد می‌شود که فیلتر روغن عملکرد خود را از دست می‌دهد. در این هنگام پمپ روغن نمی‌تواند به اندازه کافی روغن را به قسمت های مختلف موتور بفرستد و اینکار موجب تماس مستقیم بیشتر قطعه های فلزی در موتور با همدیگر می‌شود که موجب تولید آلودگی‌های بیشتری  می گردد. هرچه روغن موتور دیرتر تعویض شود عملکرد آن کمتر و خطرات ناشی از آن بیشتر می‌شود.

 

ثبت روغن موتور

برای ثبت برند و لوگو روغن موتور ماشین بایستی اظهارنامه ثبت برند را در دو نسخه تکمیل کند. شخص متقاضی بایستی بعد از آن با توجه به اینکه ثبت برند به وسیله شخص حقیقی یا حقوقی صورت می گیرد مدارک هویتی متناسب با آن را آماده می‌ کند.

نکته مهم و قابل توجه این است که اگر شخص متقاضی ثبت برند صادر کننده باشد یا اگر لوگو یا برند لاتین باشد داشتن کارت بازرگانی الزامی است.

 

اهمیت ثبت برند روغن موتور ماشین

شرکت های تولیدی بعد از ثبت برند و لوگو چه به صورت حقیقی چه به صورت حقوقی  برای بهینه سازی کیفیت کالا و خدمات خود گام برمی‌دارند. این کار موجب شده است انگیزۀ کافی برای سرمایه گذاری های بیشتر به وجود آید و با ایجاد شرکت های تولید روغن ماشین، فروش زیاد همراه با سوددهی بالایی به دست آورند و اعتبار و شهرت زیادی برای صاحبان شرکت ها به وجود آورد

ثبت برند روغن موتور ماشین به شرکت کمک می کند که سهام شرکت افزایش پیدا کند  که  نتیجۀ حاصله دریافت درآمد زیاد برای شرکت است که این مورد در دریافت وام های کارساز نقش مهم و اصلی دارد.

برای افرادی که تصمیم دارند کسب و کارشان را گسترش و توسعه دهند ثبت برند، یکی از الزامات اخذ نمایندگی است. زمانی که فرد متقاضی برای ثبت برند روغن موتور اقدام  می کند می تواند آن را انتقال بدهد یا به شرکت های دیگر اجازه دهد تا از این برند استفاده کنند که خود این مورد هم مسیر و منبع درآمد مناسبی برای مجموعه است

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها