ثبت برند ساعت

ثبت برند ساعت

ثبت برند ساعت – امروزه به خاطر استفاده زیاد از ساعت، افرادی هستند که متقاضی ثبت برند ساعت شده اند تا بتوانند بهترین و با کیفیت ترین ساعت را برای مشتریان خود عرضه کنند.

ساعت

ساعت از پرکاربردترین وسایل هایی است که از قدیم بسیار دور مورد استفاده  قرار می گرفته است. این وسیله از قدیمی ترین اختراعات بشر به شمار می آید. ساعت های ستاره ای، خورشیدی، آبی، شنی، مکانیکی و دیجیتالی از مدل هایی هستند که  در دوران قدیم مورد استفاده قرار می گرفتند

محسوب می شود.
نظریه های مختلفی راجع به واژه ی ساعت (watch) وجود دارد. در یکی از این نظریه ها این است که واژه ی« watch  »از کلمه«woecce   » که کلمه قدیمی انگلیسی است  گرفته شده است که به معنای «نگهبان » بود. زیرا که ساعت توسط نگهبانان شهر برای پیگیری تغییرات زمانی در زمانی که  پست می دادند استفاده می شد.

امروزه برندهای معروف و بزرگی از ساعت در جهان وجود دارند که با نوآوری و گسترش مشاغل، شهرت زیادی پیدا کرده است. بعضی از این شرکت ها چنان در کار خود موفق بوده و هستند که توانسته اند میلیاردها یا  بیشتر از این راه درآمد کسب  کنند و به موفقیت های بزرگی دست یابند.

تعریف برند

برند یک سمبل، علامت، نشانه ای است که برای معرفی و معین کردن کالاها و محصولات به کار می رود. علامت تجاری، امروزه از نظر اقتصادی و بازاریابی دارای حائز اهمیت است و مصرف کنندگان با توجه به علامت های مذکور، به انتخاب و خرید اقدام می کنند.

مدارک جهت ثبت برند ساعت

جهت ثبت برند و لوگو ساعت نیاز به ارائه مدارکی است که عبارتند از:

مدارک هویت متقاضی برای افراد حقیقی، حقوقی و نماینده قانونی
حقیقی – تسلیم کپی شناسنامه و کارت ملی
حقوقی- تسلیم آخرین روزنامه رسمی که دال بر مدیریت است و همچنین تسلیم کپی شناسنامه و کارت ملی سهامداران
نماینده یا وکیل- اگر توسط نمیانده یا وکیل تقاضا صورت گیرد نیاز به تسلیم مدارک آنها می باشد.
تحویل دادن ۱۰نمونه از علامت و نشانه مورد درخواستی به صورت گرافیکی یا اصل یا کپی در ابعاد ۱۰در۱۰ سانتی متر
در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه  شده، علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به  صورتی که از شش زاویه گوناگون تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل می دهد
ضمیمه کردن مدارکی که دال بر فعالیت در رشته مورد نظر دارد
استفاده از حق تقدم: اگر متقاضی ثبت بخواهد براساس تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم که حداکثر ۶ ماه است استفاده نماید باید مدارک مربوط به حق تقدم را هم زمان با تحویل اظهارنامه یا حداکثر در ۱۵ روز از آن تاریخ تحویل دهد

تسلیم یک نسخه از قوانین علامت جمعی

انواع برندهای ساعت

مراحل ثبت برند ساعت

شخص متقاضی برای ثبت برند و لوگو ساعت، در ابتدا باید بتوان برند مناسبی را انتخاب و طراحی کند. به خاطر تنوع و تعدد برندها  ممکن است نام انتخاب شده قبلا به ثبت رسیده باشد و تکراری باشد. به همین جهت قبل از هر چیز باید از برند مورد نظر استعلام گرفته شود.

بعد از این مرحله باید به سامانه اداره مالکیت صنعتی مراجعه کرد و با تکمیل اظهارنامه مشخصات خود و برند را وارد کرد و سپس منتظر پذیرش  اظهارنامه شد.
در صورت عدم نقص و ایراد  اطلاعات ارائه شده و تایید اظهارنامه بایستی مدارک لازم را برای اداره مالکیت ارسال گردد و مجددا با وارد کردن شماره پیگیری در سامانه منتظر تایید مدارک باشد.
اگر مدارک  تایید شود باید روزنامه رسمی نوبت اول برند  ثبت گردد
سپس مطابق با قانون بایستی منتظر ماند تا اگر کسی شکایتی نسبت به برندی که آگهی شده نداشته باشد

بعد از طی یک ماه مهلت قانونی، می بایست آگهی نوبت دوم را به ثبت رساند.
علامت های تجاری که به ثبت می رسند تا ده سال از تاریخ تنظیم اظهارنامه دارای اعتبار ثبت هستند. با تقاضای مجدد صاحب علامت در پایان زمان، مجدداَ برای ده سال دیگر به شکل انحصاری باقی می ماند.

در صورتی که در زمان معین شده نتوانست علامت تجاری را تمدید کند می تواند۶ ماه پس از اتمام، جریمه نصف هزینه ثبت برند و لوگو را پرداخت کند. در غیر این صورت ثبت برند تجاری او ارزشی ندارد

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها