ثبت برند شامپو

ثبت برند شامپو

ثبت برند شامپو – برای ثبت برند شامپو در مرحله اول نیاز به کسب آگاهی و افزایش اطلاعات در این زمینه است.

بنابراین قبل از هرچیزی نیاز است متقاضیان ثبت برند شامپو بدانند هدفشان از ثبت برند شامپو چیسیت و چه اطلاعاتی در این زمینه دارند تا با آگاهی بالاتری اقدام به ثبت برند کنند.

 

اصل واژه شامپو از یک لغت هندی به نام چامپانا (champana)  گرفته شده است و به معنای ماساژ دادن است.

قبل از پیدایش شامپو به شکل امروزی، مردم برای شستشوی موهای خود از مواد گیاهی مثل سدر، چوبک، کتیرا و مواد معدنی مثل خاک های سیلیسی استفاده می کردند.

بعد از آن استفاده کردن از صابون برای شستن موی سر بسیار رواج پیدا کرد تا اینکه انواع محصولات در صابون در شامپو های جدید مورد استفاده قرار گرفت.

امروزه، محصولات شامپو جزء پرفروش ترین محصول بهداشتی در دنیا به شمار می اید که برندهای متعددی را به خود اختصاص داده است.

برند

برند عبارت است از نام، اصطلاح، نشانه، طرح یا ترکیبی از آنها برای شناساندن کالاها و خدمات یک فروشنده یا گروهی از آن ها از محصولات سایر رقبا می باشد. در واقع برند یک حقوق انحصاری را برای کالا و خدماتی که ارائه می شود ایجاد می نماید که این کار موجب  جلب اطمینان برای مشتریان  می شود

برند با ثبت شدنش از برند و همچنین صاحبان آن و سرمایه مربوط به آن محافظت می کند که این محافظت توسط مراجع قانونی صورت می گیرد
با ثبت برند از برند و همچنین صاحبان آن و سرمایه مربوط به آن محافظت می کند که این محافظت توسط مراجع قانونی صورت می گیرد
هر فردی اعم از حقیقی یا حقوقی مدارکی دال بر تولید، توزیع، بسته بندی، خرید و فروش یا واردات و صادرات کالا و محصولات یا مدارکی برای فعالیت در بخش خدماتی مخصوص داشته باشد می تواند در همان بخش تقاضای ثبت نام و لوگوی خود را بدهد.
ثبت علامت تجاری الزامی نیست.

یعنی افراد مختار هستند که برای کالا یا محصولی، علامتی اختیار کنند یا آن را بدون علامت و نشان خاصی، عرضه و صادر کنند. اگر آنها علامتی را برای کالا یا محصولات خود انتخاب کردند، ملزم به ثبت آن نیستند و آنها می توانند آن را بدون ثبت  مورد استفاده قرار بدهند.

قانون ثبت علامت و اختراعات در این باره می گوید : « داشتن علامت تجاری اختیاری است  مگر در مواردی که دولت آن را الزامی بداند ».

قانون ثبت علامت و اختراعات اضافه می کند: « حق استعمال انحصاری علامت تجاری، تنها برای فردی شناخته خواهد شد که علامت  و برند خود را به ثبت رسانیده باشد ».

بنابراین صاحبان کالا یا محصول، جز در مواردی که دولت ثبت علامت تجاری آنها را الزامی بداند مجبور به ثبت آنها نیستند ولی داشتن حق انحصاری علامت برای آن ها هنگامی امکان پذیر است که آن را به ثبت رسانده باشند.

افرادی که علامت تجاری خود را ثبت نکرده باشند، قانوناَ نمی توانند از استفاده کردن اشخاص دیگر از آن علامت جلوگیری کنند

 

شامپو

 

مدارک جهت ثبت برند شامپو

 

برای ثبت برند شامو نیاز به ارائه مدارک هایی است که در ذیل به آنها اشاره می کنیم.

مدارک هویت متقاضی
افراد حقیقی: ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
افراد حقوقی: ارائه آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
مدارک نماینده قانونی: اگر تقاضا توسط نماینده قانونی، وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ……. باشد مدارک آن باید ضمیمه گردد.
ارائه۱۰ نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ۱۰در۱۰ سانتی متر
در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه  شده علامت به شکل نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به  صورتی که از شش زاویه گوناگون تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل می دهد.
ارائه مدارکی که دلالت بر فعالیت در رشته مربوط دارد
استفاده  کردن از حق تقدم: اگر متقاضی ثبت بخواهد براساس تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم که حداکثر ۶ ماه است استفاده نماید باید مدارک مربوط به حق تقدم را هم زمان با تحویل اظهارنامه یا حداکثر در ۱۵ روز از آن تاریخ تحویل دهد

ارائه نسخه ای از مقررات و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار

بنابریان لازم است که برای ثبت برند شامپو مدارکی که بالا ذکر شد فراهم کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها