ثبت برند عروسک

ثبت برند عروسک

ثبت برندعروسک – عروسک یکی از مواردی است که بسیار مورد استفاده بچه ها قرار می گیرد.تولیدکنندگان برای ثبت برند عروسک نیاز به کسب آگاهی و اطلاعات در این بخش هستند.

برند عروسک

یکی از بازی های جذاب به خصوص برای دختربچه ها، عروسک بازی است. عروسک ها، نقش بسیارمهمی در شکل دهی شخصیت کودکان دارند. بچه ها  در بازی های کودکانه، خودشان را به جای عروسک می گذارند و از ظاهر یا لباس عروسک الگو می گیرند.

صنعت عروسک سازی از طرفی دارای تنوع زیادی است و از طرف دیگر محصولات آن جزءکالاهای فرهنگی به حساب می آید.

به خاطر اینکه بازتاب فرهنگ و سنت های گوناگون در عروسک  قدرتمند است که توانسته است به احیاء و حفظ ویژگی های مخصوص هر قوم و منطقه کمک می کند و این سنت را از خطر برابر شدن نجات می دهد.

 

امروزه طراحان، هنرمندان و تولیدکنندگان برندهای معروف و مشهور در سرتاسر جهان، عروسک های مختلف و گوناگونی را با خلاقیت های خود طراحی کرده اند و بدین طریق احساسات و اندیشه های خود را با کودکان به اشتراک می گذارند.

یکی از مهم ترین رازهای موفقیت صاحبان برندها در جذب مخاطب، انتخاب نام خلاقانه برای برند مورد نظر می باشد. انتخاب نام برای برند عروسک ها، جهانی است که سرشاز از هیجان، خلق و نوآوری است

 

هر برند موفقی یک داستان هیجان انگیزی را پشت سر گذاشته است. تعریف و دقت کردن به داستان برند مذکور، سبب تمایز می شود و به ارزش و شخصیت برند می افزاید.

اکثر کودکان عاشق گوش دادن به داستان هایی هستند که عروسک ها قهرمان آن ها می باشند. بی شک، شخصیت دادن به برند، روش مخصوصی  است که تولیدکنندگان با تکیه بر آن، برند خود را ویژه و خاص کرده و از دیگر برندها متمایز می کند.

انتخاب نام برند عروسک تابع شرایط مخصوصی است که در قانون های کشورهای مختلف با توجه به عرف جامعه، عفت عمومی، اخلاق حسنه، مصالح کشور و رعایت کردن مسائل مذهبی و اخلاقی موجب محدودیت هایی برای آن شده است.

 

انواع مختلف عروسک

 

مدارک جهت ثبت برند عروسک

برای ایجاد یک ثبت برند عروسک به صورت قانونی لازم است تعدادی اصل و قانون را رعایت کرد که در زیر بیان می شود:

اگر خواستار برند فارسی هستید باید یک مدرک و مستند معنایی در لغت نامه دهخدا ارائه بدهید

نام ها و علائم مشهور و شناخته شده قابل ثبت نیستند

نام های ویژه و ساختگی شانس بسیار بالایی برای ثبت دارند.

صفت ها و اسم هایی که بیانگر توصیف هستند یا عام هستند به تنهایی قابل ثبت نیستند.

در صورت عدم عین نام در بخش کالای درخواستی، بهره بردن از نام های چند سیلابی و ترکیبی از شانس بالاتری  برای ثبت برخوردار هستند

مشابهت نزدیک به ۵۰% با نام های تجاری دیگر امکان ثبت علامت را خیلی ضعیف می کند.

در صورت عدم ثبت برند در طبقه های مورد درخواست، علامت و برند می تواند یک کلمه یا ترکیبی از کلمات، اعداد، سمبل، طرح، رنگ، شکل و … باشد.

عنوان یا نام علامت می تواند فارسی، لاتین یا ترکیبی از کلمات، حروف فارسی و لاتین باشد.

اعداد چه فارسی چه لاتین به تنهایی به هیچ وجه امکان ثبت ندارند.

 

نکته: برند تجاری در کنار یک شکل یا لوگو قابل ثبت می باشد.

 

سایت مرکز مالکیت معنوی

برای ثبت برند عروسک لازم است به سایت مرکز مالکیت معنوی مراجعه کرد  و اقدام به تکمیل اظهارنامه ثبت برند نمود و مدارکی مثل رونوشت شناسنامه، کارت ملی شخص متقاضی، مجوز فعالیت، داشتن کارت بازرگانی اگر قصد ثبت کردن برند به صورت لاتین را داشته باشید و نمونه برند خود به اندازه ۶ در ۶ سانتی متر در سایت مرکز مالکیت معنوی بارگذاری کرد.

 

پس از تکمیل اظهارنامه و ارائه مدارک، کارشناس مربوطه، مدارک را مورد بررسی قرار می دهد و نتیجه را اعلام می نماید. نتیجه یا ثبت برند عروسک است یا اخطار به خاطر داشتن نقص و یا رد آن می باشد.

اگر مشکلی وجود نداشته باشد می بایست نسبت به ارائه مدارک و واریز هزینه انتشار روزنامه رسمی مرحله ابتدایی به وسیله سامانه اقدام کرد.

با پرداخت هزینه انتشار و منتشر شدن آن و گذشت ۳۰ روز از تاریخ انتشار روزنامه رسمی مرحله اول، باید نسبت به پرداخت هزینه مرحله دوم جهت انتشار روزنامه رسمی ثبت برند و هزینه حق الثبت اقدام کرد.

در مرحله آخر، باید به مرکز مالکیت معنوی مراجعه کرد و سند برند خود را دریافت کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها