ثبت برند ماشین در ایران

ثبت برند ماشین در ایران

ثبت برند ماشین در ایران – در این مقاله می خواهیم در مورد ثبت برند ماشین در ایران مطالبی را خدمت شما عزیزان بیان کنیم.

امروزه برای فروش و صادرات هر نوع محصول و خدمات نیاز به برند تجاری است. برند شناسه محصولات و کالاها هستند. شخص می تواند زمانی که محصول را در صنف مشخص شده خود ثبت کرد اجازه ندهد رقبا از کار او کپی برداری یا استفاده کنند.

افراد در تمامی رشته های مختلف که محصولات مختلف دارند می توانند برند خود را در زمینه های بازرگانی، تولیدی و خدمات ثبت کنند.برند موجب می شود که کالا و محصولات دارای اعتبار شوند.

به دست آوردن این اعتبار سبب می شود دولت از دارندگان برند حمایت و پشتیبانی کند

اگر کسی می خواهد از ثبت نام برند ماشین مطمعن شود می تواند به سایت رسمی کشور http://rrk.ir مراجعه کند. این سایت بسیار معتبر است و برای استعلام برند می توان از آن استفاده کرد.

مدارک لازم برای ثبت برند ماشین در ایران

اظهارنامه ثبت برند در ۳ نسخهداشتن نسخه اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالتنامه، در صورتی که تقاضا به وسیله نماینده قانونی انجام شود. ارائه ده مدل از علامت گرافیکی که با علامت الصاق شده روی اظهارنامه یکی  است و اندازه آن حداکثر ۱۰ در ۱۰ سانتی متر است.

اگر علامت ها به صورت گرافیکی نباشند بایستی از کپی یا تصویر علامت حداکثر در همان اندازه و در صورتی که مرجع ثبت مناسب تشخیص دهد، ارائه شود. شخص متقاضی بایستی روی هر اظهارنامه یک مدل علامت را الصاق و امضاء کند.

نمونه علامت سوم در زمانی که می خواهد ثبت کند روی صفحه مربوطه در دفتر ثبت انجام می گیرد. نمونه چهارم علامت بر روی تصدیق ثبت الصاق می گردد.

علامت هایی که روی شیء به صورت برجسته یا گود نشان داده می شود بر روی کاغذ نقش می بندد.

اندازه نمونه  از  هر طرف نباید از ده سانتیمتر تجاوز کند.

بر روی هر نمونه الصاق شده به روش بالا مهر شعبه ثبت شرکت ها و علایم تجاری و اختراعات زده می شود بدین صورت که یک قسمت از مهر بر روی نمونه و قسمت دیگر بر روی صفحه قرار بگیرد.

 

مرجع ثبت

اگر مرجع ثبت، نمونه علامتی را که به آن ارائه شده مناسب تشخیص نداد، بایستی تسلیم نمونه مناسب را درخواست کرد. بنابراین باید دقت کرد که علامت بایستی به همان شکلی که درخواست و ثبت می شود استعمال گردد.
اگر علامت به صورت  سه بعدی هست، ارائه علامت به صورت های گرافیکی یا تصویر دو بعدی روی برگه به طریقی که از شش زاویه مختلف تهیه می شود. در مجموع به صورت یک نمونه که همان علامت سه بعدی را تشکیل می دهند لازم است.
مدارک حق تقدم که بایستی همزمان با تسلیم کردن اظهارنامه یا حداکثر تا ۱۵ روز از آن تاریخ ارائه گردد.
ارائه مدارک که دلالت بر فعالیت در حوزه مربوطه می کند البته با توجه به تشخیص مرجع ثبت.
ارائه نسخه ای از قوانین و شرایط استفاده از علامت جمعی و همچنین ارائه گواهی مقام صلاحیتدار، اتحادیه یا دستگاه مربوطه در صورتی که ثبت علامت جمعی درخواست شده باشد.
مدارک مثبت هویت متقاضی
رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی
اگر تقاضا توسط نماینده قانونی باشد مدارک نمایندگی قانونی لازم است.

دقت داشته باشید که اگر برند لاتین یا ریشه عربی داشته باشد بایستی کارت بازرگانی حتما داشته باشد

ثبت برند ماشین

مراحل ثبت کردن برند ماشین

استعلام برند به خاطر تکراری نبودن آن
ثبت اظهارنامه و مشخصات مالک، برند و محصولات مورد نظر و طبقات آن ها.

تاییدیه اظهارنامه و یا رد آن و اقدام برای اصلاح و ویرایش اظهارنامه
ارسال کردن مدارک لازم
تایید مدارک یا رد آن ها و اقدام برای اصلاح و ویرایش مدارک
تایید و درخواست آگهی در روزنامه رسمی
روزنامه رسمی نوبت دوم
دریافت گواهی ثبت برند
علامت های تجاری زمانی که به ثبت می رسند تا ده سال از تاریخ تنظیم اظهارنامه دارای اعتبار ثبت  هستند. با تقاضا کردن مجدد دارنده علامت در پایان مدت، مجدداَ برای ده سال دیگر به شکل انحصاری باقی می مانند.

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها