مراحل ثبت شرکت تعمیرات خودرو

مراحل ثبت شرکت تعمیرات خودرو

مراحل ثبت شرکت تعمیرات خودرو چیست؟

شما ایده تجاری خود را پیدا کرده اید و اکنون آماده هستید که گام بعدی را برای ثبت شرکت تجاری بردارید. ما این راهنمای ساده را برای راه اندازی و ثبت شرکت تعمیرگاه خودرو شما آماده کرده ایم. این مراحل تضمین می کند که کسب و کار جدید شما به خوبی برنامه ریزی شده است ، به درستی ثبت شده و از نظر قانونی مطابقت دارد.

مراحل ثبت شرکت تعمیرات خودرو

مرحله اول: برای کسب و کار خود برنامه ریزی کنید

این به شما کمک می کند تا مشخصات مشاغل خود را ترسیم کرده و موارد ناشناخته ای را کشف کنید در این مرحله نیاز است که به چند نکته اشاره کنیم.

بازار هدف کیست؟

مشتریان مشاغل تعمیر خودرو از این نظر منحصر به فرد هستند که همه آنها در یک چیز مشترک هستند: یک وسیله نقلیه خراب یا سرویس پذیر. بهترین نوع مشتریانی هستند که قرارداد خدمات دارند. قراردادهای مداوم خدمات، درآمد ثابت را برای فروشگاه تضمین می کند و مشکلات جریان نقدینگی را در کوتاه مدت و بلند مدت کاهش می دهد.

بدترین نوع مشتریان ممکن است مشتریانی باشند که از تخفیفات ویژه استفاده می کنند. این نوع مشتریان خریدارانی هستند که قیمت بالایی دارند و ممکن است برای فروشگاه هزینه داشته باشند.

بیشتر بخوانید : دعاوی ثبت اختراع

تعمیرگاه خودرو چگونه درآمد دارد؟

یک بدنه خودرو یا تعمیرگاه خودرو با دریافت هزینه ثابت یا نرخ ساعتی برای خدمات، درآمد کسب می کند. در برخی از مغازه ها، مالکان هزینه های معمول تعمیر و نگهداری را تعیین می کنند و برای تعمیر و نگهداری ساده مانند تعویض روغن، قیمت مشخصی می گیرند. در مغازه های دیگر  همه کارها بر اساس قطعات و هزینه نیروی کار است.

چقدر می توانید از مشتریان هزینه بگیرید؟

بسته به نحوه راه اندازی مغازه، نرخ کار متفاوت است. در نمایندگی، مکانیک ها متفاوت از مغازه های مستقل حقوق می گیرند. یکی از عوامل اصلی در نرخ کار، موقعیت مکانی است. مکانیک ها معمولا در شهرها و مناطقی که نگهداری وسایل نقلیه آنها گرانتر است درآمد بیشتری دارند .

برخی از مغازه ها برای خدماتی مثل تعمیرات، تعویض روغن، ترمز و افزایش دادن سرعت هزینه های ثابتی از مشتریان دریافت می کنند.

ثبت شرکت

مرحله دوم تشکیل یک شخص حقوقی

برای ثبت شرکت نیاز به ایجاد شخصیت حقوقی است. متداول ترین انواع ساختار کسب و کار عبارتند از: مالکیت انحصار ، مشارک ، شرکت با مسئولیت محدود  (LLC) و شرکت .

ایجاد یک نهاد تجاری قانونی مانند LLC یا شرکت شما را از مسئولیت شخصی درصورت شکایت از تعمیرگاه خودرو محافظت می کند.

بیشتر بخوانید : هزینه ثبت برند تجاری

مرحله سوم ثبت نام برای مالیات

قبل از اینکه بتوانید اقدام به ثبت شرکت کنید، باید برای ثبت نام مالیاتی اقدام کنید. بسته به ساختار تجاری که انتخاب می کنید ، ممکن است گزینه های متفاوتی برای نحوه مشمول مالیات کسب و کار خود داشته باشید.

مرحله چهارم افتتاح حساب بانکی تجاری و کارت اعتباری

استفاده از حساب های بانکی و اعتباری مشاغل اختصاصی برای حفاظت از دارایی های شخصی ضروری است. هنگامی که حساب های شخصی و تجاری شما با هم مخلوط می شوند، در صورت شکایت از کسب و کار شما، دارایی های شخصی شما (خانه، ماشین و سایر اشیاء گرانبها) در معرض خطر قرار می گیرند.  علاوه بر این ، یادگیری نحوه ایجاد اعتبار تجاری می تواند به شما در دریافت کارت های اعتباری و سایر منابع مالی به نام کسب و کار شما (به جای نام تجاری شما)، نرخ بهره بهتر، خطوط اعتباری بالاتر و موارد دیگر کمک کند.

افتتاح حساب بانکی تجاری

این امر دارایی های شخصی شما را از دارایی های شرکت شما جدا می کند که برای محافظت از دارایی های شخصی ضروری است. همچنین حسابداری و تشکیل مالیات را آسان تر می کند.

مرحله پنجم تنظیم حسابداری تجاری

ثبت هزینه ها و منابع درآمدی مختلف برای درک عملکرد مالی مشاغل شما بسیار مهم است.  حفظ حساب های دقیق و دقیق نیز تشکیل پرونده مالیاتی سالانه شما را بسیار ساده می کند.

مرحله ششم اخذ مجوزها و مجوزهای لازم

عدم اخذ مجوزها و مجوزهای لازم می تواند منجر به جریمه های سنگین شود یا حتی باعث تعطیلی کسب و کار شما شود.

بیشتر بخوانید : مراحل ثبت شرکت در مشهد

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها