ثبت شرکت در کرواسی

ثبت شرکت در کرواسی

ثبت شرکت در کرواسی – ثبت شرکت در کرواسی نیاز به کسب آگاهی و اطلاعات لازم می باشد.

کرواسی کشوری است که در شبه جزیره بالکان واقع شده است. این کشور با کشورهایی مانند اسلوونی، مجارستان، بوسنی و هرزگوین، صربستان و مونته نگرو مرز مشترک دارد. پایتخت این کشور  زاگرب است. حدود ۴.۵ میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. کرواتها اکثریت قومی هستند. در کرواسی به آیین کاتولیک، اسلام، مسیحیت ارتدوکس و سایر ادیان اعتراف می شود. زبان کرواتی دارای وضعیت رسمی است. واحد پول ملی کونا کرواسی است. اگر تصمیم به خرید یا ثبت شرکت در کرواسی دارید ، به اطلاعات زیر توجه کنید.

از اول ژانویه ۲۰۱۲ ، قانون برای خارجیان لازم الاجرا شده است که بر شکل گیری شرکت در کرواسی تأثیر می گذارد و نیاز به رعایت الزامات جدید توسط شهروندان غیر اتحادیه اروپا دارد. به عنوان مثال میزان متوسط ​​سرمایه مجاز حدود ۲۸۵۰ یورو است. اما در همان زمان شخصی که در هیچ یک از کشورهای اتحادیه اروپا اقامت ندارد باید مبلغی به مبلغ ۱۳،۵۰۰ یورو کمک کند. و اگر او شهروند اتحادیه اروپا نیست و تمایل به کار در کرواسی (به عنوان مدیر) دارد ، باید حداقل ۳ شهروند کرواسی در شرکت حضور داشته باشند.

ثبت شرکت در کرواسی معمولا برای خرید املاک و مستغلات توسط شهروندان آن ایالت هایی است که کرواسی با آنها موافقتنامه های مربوطه امضا نکرده است و نمی توانند به عنوان اشخاص حقیقی صاحب املاک و مستغلات در این حوزه قضایی شوند و روس ها نیز در میان آنها هستند.

شرکتی که در کرواسی با مشارکت سرمایه خارجی ثبت شده است (اگر موسس آن شخص حقیقی یا حقوقی خارجی باشد) از حقوق مشابهی برخوردار است که هر شرکت کرواسی که موسس آن شهروند کرواسی است. چنین شرکتی با مشارکت خارجی مجاز به خرید املاک و مستغلات در کرواسی با کسب حقوق مالکیت است.

اشخاص حقوقی یا حقیقی خارجی می توانند شرکت را با سرمایه ۱۰۰٪ خارجی تأسیس کنند. آنها همچنین می توانند برای انجام هرگونه فعالیت حق ثبت اختراع را دریافت کنند.

انواع شرکت در کرواسی

انواع شرکت در کرواسی

تجارت در کرواسی به طور مداوم در حال رشد و توسعه است. شایع ترین شکل ثبت شرکت در کرواسی شرکت با مسئولیت محدود DOO است. LLC برای خرید املاک در کشور مناسب است.

چارچوب قانونی

فعالیت های LLC در کرواسی بر اساس قانون شرکت های تجاری ۱۹۹۳ تنظیم می شود. در سال ۱۹۹۹  اصلاحات و الحاقاتی در آن وارد شد.

تشکیل شرکت با مسئولیت محدود

تشکیل شرکت با مسئولیت محدود DOO در کرواسی

به منظور کار به عنوان مدیر، یک شخص باید از ۵۱ درصد یا بیشتر از سرمایه مجاز کمک کند. و میزان سرمایه مجاز باید بیش از ۱۰۰۰۰۰ کون باشد.

در صورتی که دو نفر از مدیران شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا نباشند علاوه بر سه کارمند کرواتی در موقعیت های غیر اداری، این شرکت باید ۱۰ کروات را استخدام کند.

کارگردانانی که مقیم کشورهای اتحادیه اروپا نیستند در قلمرو کرواسی حقوق دریافت می کنند. مشارکت بنیانگذاران شرکت نباید معادل باشد. هر یک از نسبت آنها امکان پذیر است. در عین حال میزان مشارکت باید برابر کل مبلغ سرمایه مجاز باشد.

شخص حقیقی خارجی که موسس LLC در کرواسی است  می تواند مجوز اقامت را دریافت کند. به عنوان مدیر شرکت، وی مجاز است آزادانه از هر شخصی به کرواسی دعوت کند تا حداکثر ۹۰ روز در این کشور بماند. شرکت کنندگان  برای ثبت شرکت می توانند یک یا چند شخص حقوقی یا اشخاص حقیقی با هر تابعیت، ملیت وضعیت اقامت مالیاتی باشند.

نام شرکت باید به زبان کرواتی یا لاتین باشد (بهتر است چندین نوع ارائه شود) و لزوما باید نشان دهنده مسئولیت محدودی باشد.

سرمایه استاندارد منشور LLC 20000 کونا است.

آدرس ثبت شرکت در کرواسی باید در قلمرو کرواسی باشد.

سند اصلی تشکیل دهنده، تفاهم نامه انجمن است که لازم است به محضر محضری برسد. اگر فقط یک شرکت کننده در شرکت وجود دارد به جای تفاهم نامه انجمن بیانیه بنیانگذار ارائه شده است و باید محضری محضری شود. نهادهای مدیریتی مجمع عمومی شرکت کنندگان و مدیر هستند. منشور می تواند وجود هیئت مدیره را تأمین کند. بدنه اجباری LLC در کرواسی مجمع عمومی است.

مدیران (یک یا چند نفر) در هیئت مدیره شرکت می توانند دارای هرگونه تابعیت و اقامت مالیاتی باشند. تعداد مدیران توسط تفاهم نامه انجمن تعیین می شود. اگر شرکت بیش از ۳۰۰ کارمند در طول سال داشته باشد، لزوما هیئت نظارت تشکیل می شود. این الزام برای شرکت هایی که فعالیت های مشمول مجوز را انجام می دهند نیز مناسب است.

اگر سرمایه مجاز بیش از ۶۰۰،۰۰۰ کونا باشد و شرکت متشکل از بیش از ۵۰ شرکت کننده باشد، هیئت نظارت باید حداقل سه عضو داشته باشد. اعضای هیئت نظارت می توانند شخص خارجی باشند.

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها