ثبت شرکت ساختمانی

ثبت شرکت ساختمانی

ثبت شرکت ساختمانی یکی از مواردی است که امروزه برای ثبت آن تقاضا زیاد شده است.

همانطور که می دانید یکی از نیازهای ضروری افراد برای ادامه زندگی، داشتن خانه و سرپناه است. امروزه با توجه به افزایش جمعیت، بیشتر خانه ها به شکل آپارتمانی ساخته می شوند. بنابراین برای ساختن ساختمان ها نیازمند به افراد ماهر و با تجربه در رشته های گوناگون می باشند. همکاران ما می توانند در این حوزه کمک های بسیاری به شما کنند و مسیر ثبت شرکت ساختمانی را برای شما راحت کنند.

موضوع فعالیت شرکت های ساختمانی

ساخت و ساز ساختمانی
دیوارکش
اجرای کارهای مربوط به پیاده روها
سازه های ساختمانی
و …

مدارک جهت ثبت شرکت‌های ساختمانی

مدارک جهت ثبت برند تجاری ساختمانی برای افراد حقیقی: ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
مدارک جهت ثبت برند تجاری ساختمانی برای افراد حقوقی: ارائه آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
مدارک نماینده قانونی: اگر تقاضا توسط نماینده قانونی، وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ……. باشد مدارک آن  باید ضمیمه گردد.
ارائه۱۰ نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ۱۰در۱۰ سانتی متر در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه  شده علامت به شکل نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به  صورتی که از شش زاویه گوناگون تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل می دهد
ارائه مدارکی که دلالت بر فعالیت در رشته مربوط دارد

استفاده  کردن از حق تقدم: اگر متقاضی ثبت بخواهد براساس تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم که حداکثر ۶ ماه است استفاده نماید باید مدارک مربوط به حق تقدم را هم زمان با تحویل اظهارنامه یا حداکثر در ۱۵ روز از آن تاریخ تحویل دهد

ارائه نسخه ای از مقررات و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار

مراحل ثبت شرکت ساختمانی

شخص متقاضی حداقل ۵ نام را مطابق قوانین انتخاب کند و آن را طبق اولویت طبقه بندی کند
۱ ارائه مدارک و نام های انتخابی به اداره مربوطه
۲ بررسی کارشناسان جهت تاییدیه نام شرکت
۳ بررسی مدارک ارائه شده که در صورت ناقص بودن به شخص متقاضی اعلام می شود و در غیر اینصورت به مرحله ی بعدی انتقال می یابد
۴ ارائه فیش واریزی برای حق الزحمه
۵ ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار تا افراد از آن اطلاع یابند
شخص متقاضی به اداره ثبت شرکت برای ثبت شرکتِ خود مراجعه نموده و به ثبت می رساند.

 

شرکت های ساختمانی

با ثبت شرکت ساختمانی، دولت می تواند بر تاسیس شرکت ها نظارت داشته باشد تا  هیچ سوءاستفاده ای صورت نگیرد و مقررات رعایت گردد

با فعالیت به شکل شرکت، تمامی امور تجاری و غیرتجاری شرکت به شکل رسمی و قانونی صورت گرفته و موجب به دست آوردن اعتبار بیشتری است

فعالیت تحت عنوان شرکت به علت امتیازات و حمایت هایی که قانون از شرکت ها می کند، مثل اعطای وام، موجب اطمینان از امنیت شغلی بیشتر نسبت به فعالیت شخصی می شود.

ثبت شرکت، به شرکت ها امکان حضور در مناقصات و مزایده ها را می دهد.

قراردادهای بین شرکا رسمی می گردد و بعداً هیچ کدام از شرکا نمی توانند از وجود شرکت نامه، اساسنامه و سایر تصمیماتی که به ثبت می رسد، ادعای بی اطلاعی کنند یا به ایراداتی که در مورد اسناد غیررسمی ممکن است وارد شود، استناد کنند.

ثبت شرکت  از دید کسانی که طرف قرارداد با شرکت هستند، به اندازه ای مهم است که بدون مراجعه به آن غالبا نمی توانند معامله کنند. زیرا این افراد بایستی درباره سرمایه شرکت، میزان اختیار مدیران، قدرت و توانایی شرکت اطلاعات کافی داشته باشند. موارد مهم هر شرکت در روزنامه های کثیرالانتشار آگهی می شود تا همه از آن مطلع گردند.

هر فرد خارجی می تواند به پرونده ای که جهت ثبت شرکت تشکیل شده است مراجعه کند و از محتویات پرونده مطلع گردد.

ثبت شرکت ساختمانی در کم ترین زمان

تصمیم گیری برای ثبت شرکت ساختمانی خود می تواند یک تجربه هیجان انگیز، اما بسیار زیاد باشد. در حقیقت ۶۸ درصد از صاحبان مشاغل از عدم وقت کافی برای یادگیری اصول اولیه مدیریت یک شرکت پشیمان هستند. خوشبختانه فرایند شروع تاسیس شرکت های ساختمانی بسیار ساده است، به شرطی که بدانید از کجا شروع کنید. برنامه ریزی و ساخت شرکت های ساختمانی زمان می برد.

مراحل ثبت شرکت ساختمانی

جمع آوری تحقیقات در مورد صنعت ساختمان

کسب آمار ساخت و سازها با توجه به جغرافیا بسیار متفاوت است، بنابراین جستجوی سازمان های ساختمانی یا نشریات در شهر، شهرستان می تواند یک لایه بینش اضافی ارائه دهد که می تواند طرح کسب و کار شما را یک گام بالاتر از بقیه قرار دهد. انجام تحقیقات پیش از موعد اختیاری است، اما بقیه مراحل ثبت شرکت ساختمانی شما را بسیار ساده تر می کند.

همچنین بخوانید : هزینه ثبت شرکت

نوشتن طرح کسب و کار خود

طرح کسب و کار بنویسید. هر استارتاپی نیاز به یک طرح تجاری دارد، نه تنها برای راهنمایی شما در روند راه اندازی شرکت شما بلکه برای کمک به جمع آوری وجوه سرمایه گذاری، تأیید وام و موارد دیگر. در اینجا مراحلی که باید برای نوشتن طرح تجاری شرکت ساختمانی خود انجام دهید وجود دارد:

خلاصه اجرایی

خلاصه اجرایی مقدمه طرح کسب و کار شما است. باید مختصر (یک یا دو صفحه)، جامع و قانع کننده باشد.

درباره شرکت

پس از خلاصه اجرایی، برای ثبت شرکت ساختمانی، نمای کلی شرکت خود را بنویسید: بنیانگذاران چه کسانی هستند، چه زمانی تشکیل شد و چه کاری انجام می دهد. شما همچنین باید یک بیانیه پیشنهاد ارزش بنویسید که بیان کند چرا پیشنهادات شرکت شما در بازار خاص شما تقاضا دارد.

تحلیل بازار

در این بخش، شما باید تحقیقی را ارائه دهید که وجود یک تقاضای خاص در بازار هدف شما را اثبات کند و اینکه چرا ثبت شرکت شما برای برآوردن این تقاضا موقعیت منحصر به فردی دارد. در اینجا چند مورد است که باید در تجزیه و تحلیل بازار خود در نظر بگیرید:

وضعیت صنعت: داده هایی ارائه دهید که نشان می دهد بازار هدف شما سالم است و می تواند از تجارت جدید شما پشتیبانی کند.

بازار هدف شما: تجزیه و تحلیل خود را در مورد بازاری که محصولات و خدمات شما مورد هدف قرار داده اند، با استفاده از مشخصات جمعیتی مشتری و داده های محلی و خاص ارائه دهید.

فرصت رشد : نشان دهید که بازار هدف شما نه تنها قادر به حمایت از شرکت شما است، بلکه تقاضای کافی برای اجازه رشد شرکت شما وجود دارد.

سهم بازار و قیمت محصولات : محاسبه کنید که چند درصد از مشتریان بالقوه را می توانید در مقایسه با رقبای خود جذب کنید. بر اساس این اطلاعات، برنامه قیمت گذاری را هم رقابتی و هم سودآور برآورد کنید.

تحقیقات رقبا : نقاط قوت و ضعف رقبای خود را برجسته کنید و نشان دهید که چگونه استراتژی تجاری شرکت شما را آگاه می کند.

همچنین بخوانید : ثبت شرکت بازرگانی

ساختار تجارت

در اینجا می توانید ساختار شرکت خود را با جزئیات شرح دهید. شما باید شامل موارد زیر باشید:

چه کسی صاحب شرکت است و نحوه تقسیم آن چگونه است.

تقسیم سهام بین سرمایه گذاران

ساختار حقوقی شرکت شما

چیدمان سازمانی

تعداد کارکنان فعلی و استخدام های لازم در آینده

به یاد داشته باشید که هدف شما توضیح این است که چگونه هر عنصر ساختاری در موفقیت آینده کسب و کار شما نقش دارد.

محصولات، خدمات

در این قسمت برای ثبت شرکت ساختمانی، به جزئیات بیشتر در مورد محصولات و خدماتی که ارائه می دهید می پردازید. در صورت امکان در مورد پروژه های فعلی یا گذشته بحث کنید که می توانند به عنوان نمونه ای از پیشنهادات شرکت شما عمل کنند. از آنجا که ساخت و ساز نیز به شدت به تأمین منابع متکی است، هر گونه مشارکت موجود با تأمین کنندگان ساختمان ، پیمانکاران فرعی و غیره را برجسته کنید.

همچنین ممکن است بخواهید نوع قراردادهایی را که قصد دارید با مشتریان احتمالی استفاده کنید، درج کنید. مبلغ یکجا، قیمت واحد، هزینه به علاوه قرارداد و زمان مواد و مصالح همه منابع متفاوتی را برای منابع تهیه می کند، بنابراین نیازهای فروشنده شما بسته به نوع قراردادی که قصد استفاده از آن را دارید متفاوت خواهد بود.

انواع شرکت های ساختمانی

یکی از بزرگترین مانع برای صاحبان مشاغل جدید ، تصمیم گیری در مورد نحوه ساختار شرکت است ساختار تجاری اصلی برای انتخاب وجود دارد که هر کدام دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود هستند.

مالک انفرادی

مالک انفرادی به عنوان یک مالک انحصاری، شما کنترل کاملی بر شرکت خود دارید. شما همچنین کاملا مسئول هستید، به این معنی که اگر مشاغل شما بدهی خود را از دست بدهد، بانک می تواند دارایی های شخصی شما را توقیف کند.

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود به منظور کاهش ریسک ناشی از فعالیت به عنوان یک مالک انفرادی طراحی شده است. به عنوان یک LLC ، دارایی ها و بدهی های شخصی خود را از منابع مالی شرکت خود جدا می کنید که از شما به عنوان یک فرد محافظت می کند.

اشکال ثبت شرکت با عنوان LLC این است که افزایش سرمایه گذاری دشوارتر است. اگر قصد دارید برای راه اندازی شرکت ساختمانی خود به سرمایه گذاری زیادی وابسته باشید ، باید ثبت نام به عنوان یک شرکت را در نظر بگیرید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها