نحوه ثبت شرکت کاغذ موزی

نحوه ثبت شرکت کاغذ موزی

نحوه ثبت شرکت کاغذ موزی

نحوه ثبت شرکت کاغذ موزی چگونه است؟

تولید کاغذ یک تجارت دوستدار محیط زیست در صنعت فرآوری محصولات کشاورزی است. با این حال، این یک فناوری نوآورانه و روش متناوب تولید کاغذ است. از این فناوری برای تبدیل ضایعات به کاغذ قابل استفاده تجاری استفاده می شود.

به طور کلی دو نوع کاغذ موز موجود است. یکی اشاره به کاغذی است که از پوست درخت موز تهیه شده است و عمدتا برای اهداف هنری استفاده می شود. یکی دیگر کاغذ تهیه شده از بخار موز یا میوه های استفاده نشده است.

با این حال، می توانید این نوع کاغذ را به صورت دست ساز یا با ماشین آلات پردازش کنید. در اینجا در این مقاله، ما قصد داریم در مورد چگونگی راه اندازی پروژه ساخت کاغذ موز از فیبر ساقه موز کاوش کنیم.

کاغذ موز

کشور ما موز را در مقادیر زیادی از موز مصرف می کند که منجربه مقدار زیادی توده زباله (کاذب، برگ، مکنده و غیره) می شود. در حال حاضر، این زیست توده به عنوان زباله دور ریخته می شود. به طور معمول کشاورزان از نیروی کار برای بریدن یا ریشه کن کردن کاذب استفاده می کنند و آنها را کنار جاده می اندازند.

برای این کار، یک کشاورز نیاز به سرمایه گذاری دارد. ۱۰۰۰۰ هکتار به عنوان هزینه کار برای برش و حذف کارخانه از مزرعه، به جای هزینه کردن، اکنون می توانند از ضایعات موز خود درآمد کسب کنند.

اساسا کاغذ ساخته شده از الیاف بیش از ۱۰۰ سال ماندگاری دارد. علاوه بر این، موز قوی ترین الیاف بلند است که در میان الیاف طبیعی یافت شده است. حتی، می توانید کاغذ را تا ۳۰۰۰ بار تا کنید.

ثبت شرکت کاغذ

برای راه اندازی و ثبت شرکت کاغذ موز، باید مجوزها و ثبت نام های متفاوتی دریافت کنید. در اینجا برخی از الزامات عمومی را ذکر کرده ایم.

اخذ مجوز تجارت از شهرداری.

برای ثبت نام به صورت آنلاین اقدام کنید.

اخذ مجوز کارخانه.

اخذ مجوز از هیئت کنترل آلودگی.

نام تجاری خود را با علامت تجاری ثبت کنید.

همچنین بخوانید : ثبت شرکت لیوان های کاغذی

ثبت شرکت

مراحل تنظیم و ساخت طرح کاغذ موز

ساخت کاغذ موز شامل مراحل اولیه مانند تهیه ساقه موز، برش مواد، خمیر کاغذ (یک سیستم ساده که فقط از آب استفاده می کند) و ساخت کاغذ است. می توانید از دانش علمی، فرایندها، ماشین آلات و تجهیزات لازم برای تبدیل تنه درخت موز به کاغذ با استفاده از فناوری پاپیروس استفاده کنید.

فرآیند گردآوری لایه بیرونی را از تنه درخت موز حذف می کند و هسته حاصل را برای عملیات بعدی تولید آماده می کند. لایه بیرونی تنه درخت موز را به عنوان یک طول پیوسته از ماده با ضخامت ثابت با استفاده از یک نوع تراش ثبت شده بدون دوک بردارید.

پس از برداشتن لایه بیرونی از تنه درخت موز، می توانید از هسته حاصل در فرآیند روکش اصلی استفاده کنید. فرآیند روکش اصلی از نوعی تراش بدون دوک استفاده می کند.

با این حال، این دستگاه با تراش گرد کردن فرق می کند زیرا فرآیند برش با درجه بالاتری از دقت انجام می شود که اجازه تولید روکش های نازک را می دهد.

فرآیند جمع آوری و روکش اصلی در واحد روکش بتا رخ می دهد. به غیر از کاغذ دست ساز، کاغذ موز ماشینی ساخته شده در بازار از درآمد بیشتری برخوردار است.

علاوه بر این، برای تولید کاغذ موز می توانید از دستگاه های صنعتی نیمه اتوماتیک و اتوماتیک مختلف استفاده کنید. همچنین می توانید محصولات با ارزش افزوده مانند بسته بندی هدیه، پاکت و لوازم التحریر تولید کنید که قیمت بسیار بالاتری دارند.

همچنین بخوانید : ثبت برند کاغذ دیواری

دستگاه تولید کاغذ موز

بعد از تاسیس و ثبت شرکت می بایتس به فکر دستگاه تولید کاغذ بود. به غیر از کاغذ دست ساز، کاغذ موز ماشینی ساخته شده در بازار از درآمد بیشتری برخوردار است.

برای تولید کاغذ موز می توانید از دستگاه های صنعتی نیمه اتوماتیک و اتوماتیک مختلف استفاده کنید. همچنین می توانید محصولات با ارزش افزوده مانند بسته بندی هدیه، پاکت کاغذهای تزئینی فانتزی و لوازم التحریر تولید کنید که قیمت بسیار بالاتری دارند.

در پروژه ساخت کاغذ موز، باید مکان شرکت خود را در نظر بگیرید. علاوه بر این، باید مکانی در نزدیکی مزارع موز را ایجاد کنید. اساسا این امر به کاهش هزینه حمل و نقل مواد اولیه به مرکز تولیدی کاغذ موز کمک می کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها