مراحل ثبت شرکت در مشهد

مراحل ثبت شرکت در مشهد

مراحل ثبت شرکت در مشهد – خوب است که قبل از اینکه جهت ثبت شرکت موردنظر در مشهد اقدام نمایید در مورد مراحل ثبت شرکت در مشهد آگاهی لازم را کسب نمایید تا بدین صورت به راحتی اقدام به ثبت شرکت نمایید.

شعر مشهد جز قطب های صنعتی و اقتصادی کشور شناخته می شود. مشهد بعد از تهران از نظر وسعت و جمعیت دومین شهر بزرگ ایران محسوب می شود. وجود صنایع گوناگون و کشاورزی در این شهر توانسته است که این شهر از نظر اقتصادی رشد چشمگیری داشته باشد.

همانطور که می دانید شهر مشهد یک شهر زیارتی است که هر ساله زاعران زیادی را به سمت خود جذب می کند. یکی دیگر از دلایل رشد اقتصادی در مشهد وجود صنعت گردشگری می باشد که این امر موجب افزایش اقتصاد در مشهد می شود.

تجار و سرمایه گذاران زیادی در مشهد فعالیت دارند که که کارخانه ها و شرکت های مختلفی را در مشهد تاسیس کرده اند. این امر موجب شده است که افراد دیگری هم تشویق به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مشهد شوند.

ولی بدون آگاهی و کسب اطلاعات نمی شود اقدام به ثبت شرکت نمود. ما در این مقاله به توضیح ثبت شرکت در مشهد می پردازیم تا شما بتوانید با آگاهی بیشتری اقدام به ثبت شرکت موردنظر خود نمایید.

ثبت شرکت در مشهد

انواع شرکت ها

همانطور که در قانون تجارت آمده ۷ نوع شرکت وجود دارد که در ایران دو نوع ان بیشتر رواج دارد و افراد سرمایه گذار از طریق این دو نوع اقدام به ثبت شرکت می کنند که شامل شرکت سهامی و شرکت با مسئولیت محدود می باشد .

شرکت های سهامی

شرکت های سهامی به دو نوع تقسیم می گردند که شامل شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص می باشد.

در شرکت سهامی خاص؛ شرکت با حداقل ۳ نفر تشکیل می شود و سرمایه شرکت در دست موسسان آن می باشد

در شرکت سهامی عام مطابق با مندرجات قانون؛ حداقل ۵۱ سهام شرکت در اختیار مردم می باشد. یعنی سهام ۵۱درصدی شرکت از طریق بورس به کردم عرضه می شود

شرکت با مسئولیت محدود

حداقل تعداد اعضا در شرکت با مسئولیت محدود دو نفر می باشد. در این نوع شرکت سهامی وجود ندارد و هر کدام از شرکت به اندازه مشارکت خود در این شرکت مسئولیت دارند . طرفداران این نوع شرکت در ایران زیاد هستند.شرکت با مسعولیت محدود در قالب های متفاوتی مانند مواد غذایی؛ آرایشی؛ صادرات واردات؛ بهداشتی و….. فعالیت می کنند. این نوع فعالیت ها نیاز به مناقصه و مزایده های تجاری ندارند و به همین خاطر افراد زیادی به سمت این نوع فعالیتها کشیده می شوند

باید دانست که مدارک مربوط به ثبت شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود با همدیگر متفاوت می باشد که بعد از تهیه مدارک موردنظر نوبت به مراحل ثبت شرکت می رسد که در ادامه خواهیم گفت.

شرکت با مسئولیت محدود

 

مراحل ثبت شرکت در مشهد

قبل از اقدام به مراحل ثبت شرکت در مشهد نیاز به کسب آگاهی در این زمینه است زیرا فرد متقاضی با اقدام کردن بدون آگاهی موجب ضرر و خسران به خود می شود. پس بهتر است در ابتدا آگاهی خود را افزایش دهید.همکاران مجرب ما در مجموعه ثبت فردا در این زمینه می توانند شما را راهنمایی کنند و سپس با کسب آگاهی های لازم اقدام به ثبت شرکت موردنظر خود در مشهد نمایید.

پس از کسب آگاهی اولین مرحله این است که فرد متقاضی باید از طریق سایت www.irsherkat.ssaa.ir درخواستی مبنی بر ثبت شرکت نماید. سپس بعد از تهیه مدارک موردنظر؛ انها را در همین سامانه بارگذاری نماید.

نکته: قبل از اقدام برای درخواست ثبت شرکت ابتدا باید نوع شرکت را انتخاب کرد که در قانون تجارت ۷ مورد ذکر شده است( شرکت نسبی؛ شرکت تضامنی؛ شرکت مختلط غیر سهامی؛ شرکت مختلط سهامی؛ شرکت با مسئولیت محدود؛ شرکت تعاونی تولید و مصرف شرکت سهامی)

در مرحله بعد بایستی برای شرکت یک عنوان مشخص کرد

بایستی آدرس دقیق شرکت؛ مدت زمان فعالیت شرکت با دقت درج گردد

مشخص کردن سرمایه های اولیه شرکت

بعد از ثبت شرکت؛ صاحبان مشاغل باید جهت پلمپ دفاتر تجاری فورا اقدام نمایند و اقدامات لازم جهت مشخص کردن دفتر مالیاتی و دریافت کد اقتصادی انجام دهند در غیر این صورت تخلف محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد.

مراحل ثبت شرکت در شهر مشهد

مزایای ثبت شرکت

یکی از مزایایی که لازم است بدانید این است که در کسب و کارهایی که فرد به صورت انفرادی اقدام به فعالیت در آن زمینه می کند تمامی مسعولیت های شغلی برعهده فرد می باشد و مطالبات مالی از اموال شخصی او پرداخت می گردد اما زمانی که فرد اقدام به تشکیل شرکت می کند اگر مشکلی در مورد مسایل مالی ایجاد شود مطالبات مالی از اموال شخص محدود می گردد

دومین مزیت این است که ثبت شرکت موجب به دست آوردن اعتبار برای کسب و کار شما خواهد شد که این امر باعث می شود افراد متخصص را جذب نمایید

سومین مزیت این است که سرمایه شرکت را می توان از طریق شرکای جدید به دست آورد و نیاز نیست که فرد به تنهایی متحمل تهیه سرمایه گردد

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها