هزینه ثبت شرکت

هزینه های مربوط ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت  :پارامتری است که موارد و موضوعات مختلفی بر روی آن تاثیرگذار است و به پارامترهای زیادی در نوع خود بستگی دارد که در هر کدام از این موضوعات و موارد می توانند تاثیرات زیادی در هزینه ثبت شرکت بگذارند. به عنوان مثال برای آنکه بخواهیم یک شرکت از نوع سهامی خاص با مسئولیت محدود ثبت کنیم حداقل سرمایه ای که به آن احتیاج داریم مبلغ یک میلیون ریال می باشد اما هر چقدر میزان سرمایه بالاتر باشد  متفاوت بوده و بر روی آن تاثیر گذار خواهد بود.در حالت کلی هر یک از انواع مختلف شرکت هایی که در کشور عزیزمان قابل ثبت هستند هزینه ثبت شرکت مخصوص به خود را داشته هزینه جدایی را می طلبند. در صورتی که قصد ثبت شرکت را داشته و می خواهید در مورد قیمت ثبت شرکت اطلاعات مناسب به کسب کنید با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

هزینه ثبت شرکت

قسمتهای مختلف هزینه ثبت شرکت

در حالت کلی زمانی که ما قصد ثبت شرکت را داریم بحث هزینه ثبت شرکت پیش می‌آید و دو قسمت اصلی پیش روی ما خواهد بود اولین قسمت از هزینه شرکت مربوط به هزینه‌های واریزی می باشد که به اداره مربوطه یعنی اداره ثبت شرکتها به عنوان هزینه های دولتی پرداخت می گردد و در نهایت قیمت ثبت شرکت حق الزحمه می باشد که وکیل شرکت به عنوان دستمزد آن را دریافت می نماید.

کلیه هزینه ثبت شرکت 

از مواردی که در بحث هزینه ثبت شرکت وجود دارد هزینه مربوط به تعیین نام شرکت می باشد که به عنوان مهمترین و اصلی‌ترین بخش‌های آن به حساب می آید. لازم است تا حداکثر ۵ نام مناسب برای شرکت مورد نظر انتخاب گردد که حتما همه اسم ها باید از سیلاب بیشتر باشند و به معنای آنها کاملا فارسی باشد. مورد بعدی در هزینه ثبت شرکت هزینه تنظیم اساسنامه شرکت و اوراق ثبتی می باشد که لازم است تا تمامی مدارک به صورت صورتجلسه و اوراق مربوطه تنظیم شده و توسط کارشناسان و وکلای بخش اداری صورت پذیرد.

هزینه مربوط به هزینه پستی که در هزینه ثبت شرکت وجود دارد که لازم است تمامی مدارک مورد نظر از طریق باجه پست در شهر مورد نظر اقدام گردد. هزینه بعدی در زمینه تعرفه ثبت شرکت هزینه حق الثبت می باشد که همان ابطال فیش سرمایه می باشد که این مورد برای سرمایه های مختلف و شرکت‌های مختلف رقم متفاوتی خواهد بود.

هزینه های مربوط ثبت شرکت

در حالت کلی حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت مبلغ یک میلیون ریال بوده و همچنین  در بحث حق الثبت با توجه به سرمای موجود در شرکت و به صورت تصاعدی افزایش پیدا می‌کند. مورد بعدی در زمینه هزینه ثبت شرکت مربوط به درج در روزنامه های محلی مربوط می گردد.

در حالت کلی ثبت شرکت در دو نوبت وارد روزنامه ها می گردد که در ابتدا هزینه مربوط به روزنامه‌های محلی و بعد از آن هزینه مربوط به روزنامه رسمی به صورت تمام و کمال توسط متصدی آن شرکت پرداخت می شود. همچنین یکی دیگر از هزینه های مربوط به هزینه ثبت شرکت اغلب مانند پاکت، پوشه و دیگر متعلقات پرونده مربوط می‌شود که باید آنها نیز به صورت تمام و کمال پرداخت گردند.

هزینه ثبت شرکت برای شرکت سهامی خاص

زمانی که قصد راه اندازی یک شرکت از نوع سهامی خاص را داریم هزینه ثبت شرکت برای مبلغ حق وکاله چیزی در حدود ۲۵۰ هزار تومان می باشد البته یکسری از آنها به هزینه ثبت شرکت اضافه می گردند که لیست آنها را در پاراگراف قبلی خدمت شما ارائه نمودیم. در حالت کلی علاوه بر هزینه‌های نام برده شده فردی که قصد راه اندازی شرکت سهامی خاص را دارد در زمینه هزینه ثبت شرکت لازم نیست تا هیچ گونه هزینه دیگری پرداخت نماید.

همچنین هزینه مربوط به تنظیم اساسنامه و هزینه مربوط به حقوق ثبت ۱۲ هزار تومان بابت سرمایه یک میلیون ریالی و اگر سرمایه شرکت مبلغ بیشتر باشد این رقم نیز افزایش پیدا خواهد نمود و همچنین هزینه‌های مربوط به حقوق در مبلغ ۱۲۰ هزار تومان و هزینه چاپ در روزنامه‌های کثیرالانتشار مبلغ ۱۷۵ هزار تومان و هزینه پوشه و گیره و پاکت پستی مبلغ ۱۵ هزار تومان و همچنین هزینه مربوط به تعیین نام شرکت نیز مبلغ ۴۰ هزار تومان خواهد بود. مورد دیگری که در زمینه قیمت ثبت شرکت و فرد صاحب شرکت باید آن را بپردازد هزینه حق الوکاله می باشد که مبلغ آن ۲۵۰ هزار تومان می باشد.

هزینه ثبت شرکت برای یک شرکت غیر تجاری

در صورتی که شما قصد راه اندازی یک شرکت از غیر تجاری را داشته باشید هزینه ثبت شرکت برای مبلغ حق الوکاله ۲۵۰ هزار تومان می باشد که همچنین یکسری هزینه‌های دیگر نیز مانند هزینه‌های درج آگهی روزنامه و غیره نیز به آن اضافه می گردد.

نکته ای که باید به آن توجه کنیم این موضوع است که پس از هزینه ثبت شرکت برای شرکت غیر تجاری پرداخت شد و همچنین بعد از ثبت موسسات غیر تجاری در اداره ثبت شرکتها و دریافت مدارک و اوراق مورد نظر لازم است تمامی مدارک مانند اساسنامه، صورتجلسه و غیره به صورت کاملاً امضا شده و رسمی و مطابق با قانون تجارت دریافت شده و همچنین باید از طریق انتشار آگهی ثبت شده در روزنامه کثیرالانتشار برای معرفی شرکت اقدام نماییم. البته هزینه مربوط به ثبت آگهی در روزنامه های رسمی و کثیر الانتشار به تعداد کلمات و حروف برای آگهی مورد نظر در نظر گرفته می‌شود رقم متفاوت خواهد بود.

هزینه ثبت شرکت برای یک شرکت غیر تجاری

ارزان بودن هزینه ثبت شرکت

در حالت کلی باید بگویم زمانی که قصد راه اندازی یک شرکت را داریم و بحث هزینه ارزان ثبت شرکت پیش می آید باید از خودمان شک کنیم چرا که هیچ گونه ارزانی بی حکمت نیست. با توجه به این موضوع به تمامی متقاضیان و افرادی که خواهان ثبت شرکت و پرداخت هزینه ثبت شرکت هستند باید بگویم که نسبت به هزینه ها حساس باشند و در صورتی که در نهادها و شرکتهای مختلف برای پرداخت قیمت ثبت شرکت با ارزانی مشکوکی مواجه شدند از ادامه همکاری با آنها خودداری کرده و از طریق مراجع دیگر موارد را پیگیری نمایند.

موضوعی که مشخص است این موضوع می باشد که در صورتی که یک فرد بخواهد شرکت خود را در مدت زمان مناسب به ثبت برساند طبیعتاً باید هزینه مناسبی نیز بابت هزینه ثبت شرکت خود بپردازد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها