هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود – قبل از پرداخت هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود نیاز است که در زمینه ثبت شرکت اطلاعات و آگاهی های لازم را به دست آورد.

شرکت های تجاری انواع گوناگونی دارد که هر کدام خصوصیات و کارایی متفاوتی دارند. یکی از این شرکت های تجاری، شرکت با مسئولیت محدود است. این شرکت یکی از محبوب ترین شرکت های تجاری در قانون تجارت  به حساب می آید.

ماده ۹۴ قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود اینگونه تعریف کرده است: « شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که از دو یا چند شخص برای  فعالیت های تجاری تشکیل می شود. هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه سهام یا قعطات سهام تقسیم شده باشد، تنها تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول دیون و تعهدات شرکت هستند».

یکی از مزیت هایی خوب این شرکت برای کسانی که علاقمند به ثبت شرکت هستند قیمت پایین آن است.

هزینه و شرایط عالی این شرکت سبب شده است تا برای این شرکت درخواست بسیار زیادی از طرف افراد وجود داشته باشد. و هر روز بر تعداد متقاضیان آن افزوده شود.

 

مسئولیت محدود

 

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

هزینه های ثبت شرکت با مسئولیت محدود شامل موارد مختلفی است که افراد متقاضی برای هر کدام  نیاز به پرداخت آن می باشند. این هزینه ها عبارتند از:

هزینه پایه ثبتی

هزینه درج کردن نام

حق الثبت

حق درج

حق ابطال تمبرهای درون اداره ثبت شرکت ها

هزینه های پستی

هزینه اساسنامه

هزینه اظهارنامه

هزینه تنظیم کردن صورت جلسات و واریزهای اداره ثبت

هزینه ثبت اگهی در روزنامه رسمی و روزنامه های کثیر الانتشار

و…………

 

براورد هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود با سرمایه یک میلیون ریال

یکی از هزینه های ثبت شرکت با مسئولیت محدود مربوط به تنظیم کردن سند شرکتنامه است. تنظیم کردن سند شرکتنامه برای تمامی شرکای شرکت با مسئولیت محدود اجباری است. سند شرکتنامه شامل اساسنامه، اظهارنامه و اوراق ثبتی هست و هزینه تنظیم کردن آن در حدود ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال پیش بینی شده است.

هزینه حق الثبت با توجه به میزان سرمایه هایی که شرکا در شرکت می گذارند متفاوت است. به عنوان مثال هزینه حق الثبت شرکت با مسئولیت محدود با میزان سرمایه یک میلیون ریال، ۱۲۰.۰۰۰ریال پیش بینی شده است.

هزینه دیگر مربوط به مشخص کردن نام است که باید این مبلغ تقریبا ۴۰.۰۰۰ ریال  باشد که به شماره حساب سیبا ۲۱۷۱۳۲۹۰۱۱۰۰۹ بانک ملی به ادرس سازمان ثبت استاد و املاک کشور واریز گردد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در دو مرحله در روزنامه رسمی و محلی اگهی می شود. در مرحله اول در روزنامه محلی و مرحله دوم در روزنامه رسمی کل کشور آگهی می شود. هزینه ثبت این آگهی در مرحله اول تقریبا ۱۴۰.۰۰۰ریال پیش بینی شده است.

-هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار بعد از واریز کردن حق ثبت در روزنامه محلی پرداخت می شود که براورد هزینه روزنامه رسمی و کثیر انتشار بستگی به نوع ثبت اگهی و میزان خطوط در سامانه روزنامه رسمی دارد که میانگین آن ۱,۷۵۰,۰۰۰ ریال است.

-یکی از هزینه های دیگری که متقاضیان ثبت شرکت پرداخت می کنند هزینه پوشه و گیره که مبلغ آن ۱۵۰,۰۰۰ ریال است.

آخرین هزینه مربوط به پلمپ دفاتر شرکت ها است. این هزینه شامل اوراق، دفتر کل و روزنامه و فیش ها است. دفاتر کل و روزنامه از ۵۰ یا ۱۰۰یا حتی ۲۰۰ برگ مختلف است. بنابراین هزینه بررسی آن می تواند متفاوت باشد. ولی میانگین این هزینه تقریبا۱۵۰.۰۰۰ ریال است.

تمامی مبالغ ذکر شده به صورت تقریبی است. البته باید توجه کرد که این شرکت در میان دیگر شرکت های تجاری کمترین هزینه را دارد و این به نفع اشخاص متقاضی ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. این مزیت خوبی است برای افرادی که سرمایه کمی دارند می توانند برای ثبت کردن این شرکت  اقدام کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها