مزایای تشکیل شرکت در اصفهان

ثبت شرکت در اصفهان

مزایای تشکیل شرکت در اصفهان – پیش از ثبت شرکت در اصفهان نیاز است در مورد مزایای تشکیل شرکت در اصفهان آگاهی لازم را کسب نمایید و سپس اقدام به ثبت شرکت بازرگانی خود نمایید. مطالعه این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی در اصفهان ثبت شرکت نمایید.

برای مدیران و سهامداران ثبت شرکت خوددر اصفهان حایز اهمیت می باشد زیرا با ثبت شرکت در شهر موجب می شود افراد از حقیقی به حقوقی تبدیل می شوند و شرکت های حقوقی دارای اعتبار و جایگاه ویژه ای هستند. به همین خاطر است که شرکت هایی که در اصفهان ثبت می شوند نزد مشتریان ارزشمند و معتبر هستند.

اصفهان پس از مشهد و تهران جز بزرگترین شهرهای ایران محسوب می شود. و از نظر گردشگری بعد از مشهد جز دومین شهر گردشگری ایران محسوب می شود.در دوران صفویه این شهر پایتخت ایران به شمار می رفته است و به همین خاطر در نگاه افراد خارجی این شهر معروفترین شهر ایران محسوب می گردد.

اصفهان به خاطر داشتن جاذبه های زیادی به عنوان قطب گردشگری ایران شناخته شده است. بخشی از اقتصاد اصفهان برابر کشاورزی و دامداری بناشده است. موارد دیگری که در اقتصاد این شهر نقش به سزایی دارد شامل صنایع چون ذوب اهن؛ پالایشگاه؛ مجتمع فولاد مبارکه؛شرکت پلی مریل، صنایع هواپیماسازی،صنایع نظامی، تاسیسات گاز، نساجی، مواد غذایی و…..می باشد. رشد صنعت و تجارت در اصفهان بسیار بالاست و به همین خاطر است که موضوع ثبت شرکت بازرگانی در این شهر بسیار مهم می باشد. در این مقاله می خواهیم در مورد ثبت شرکت سهامی خاص و عام در اصفهان سخن بگوییم.

انواع شرکت در اصفهان

انواع شرکت در اصفهان

با توجه به ماده ۲۰قانون مدنی که ۷شرکت تجاری وجود دارد در اصفهان دو شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود دارای طرفداران بسیاری می باشد.

مزایای تشکیل شرکت در اصفهان – انواع شرکت های سهامی

براساس ماده ۴قانون تجارت شرکت های سهامی به دو گروه تقسیم می گردد

شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی عام

شرکت سهامی خاص در اصفهان

برای ثبت شرکت سهامی خاص، شرکت هایی که کلیه سرمایه آنها در زمان تاسیس فقط توسط موسسان آن پرداخت شده است و مطابق با ماده ۵بانون تجارت سرمایه شرکت سهامی خاص نباید کمتر از۱۰۰۰.۰۰۰ باشد

مزایای تشکیل شرکت در اصفهان – شرکت سهامی عام در اصفهان

یکی از شرکت هایی که جهت ثبت شرکت در شهر اصفهان اقدام به ثبت آن می شود شرکت سهامی عام می باشد. شرکت سهامی عام نوعی از شرکتی است که سهامداران آن، مقداری از سرمایه شرکت را به مردم به وسیله ی فروش می سپارند با توجه به ماده ۵ قانون تجارت ایران، سرمایه این شرکت از ۵۰۰۰.۰۰۰ریال کمتر می باشد.

نکته: در هنگام ثبت شرکت سهامی خاص بایستی عبارت «شرمت سهامی خاص» و در هنگام ثبت شرکت سهامی عام عبارت «شرکت سهامی عام» قبل از نام شرکت و در کلیه اوراق مربوط به شرکت درج می گردد.

مزایای تشکیل شرکت در اصفهان – ثبت شرکت سهامی خاص

مطابق با ماده ۲قانون تجارت و اداره ثبت شرکت ها؛ شرکت سهامی شرکتی بازرگانی به شمار می رود هرچند موضوع فعالیت آنها بازرگانی نباشد. و مطابق با ماده قانون تجارت برای ثبت شرکت سهامی تعداد شرکا نبایستی کمتر از ۳نفر باشد. و براساس ماده ۱قانون تجارت سرمایه شرکت های سهامی به سهام تقسیم می گردد و مسئولیت سهامداران به میزان مبلغ اسمی سهام آنها می باشد

 

شرایط تاسیس شرکت سهامی خاص در اصفهان

برای ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان نیاز به انجام شروطی است که عبارت است از

امضای اساسنامه شرکت توسط تمامی شرکا

اظهارنامه مبنی بر تعهد کلیه سهامداران

داشتن گواهینامه بانکی مبنی بر پرداخت وجه نقدی که نباید کمتر از ۳۵درصد کل سهام باشد

انتخاب اولین مدیران و بازرسان

قبول سمت ریاست و بازرسی

انتخاب روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی

مزایای تشکیل شرکت در اصفهان

مزایای تشکیل شرکت در اصفهان – مزایای تشکیل شرکت در اصفهان

مزایای تشکیل شرکت در اصفهان عبارت است از:

کسانی که اقدام به تشکیل شرکت بازرگانی در شهر اصفهان می کنند باعث می شود که امتیازهایی را به دست آورند. این مزایا عبارتند از:

فعالیت رسمی و قانونی

اعتماد نهادها و دولت به افراد حقوقی

اخذ نمایندگی رسمی از موسسات داخلی و بیرونی

اعتماد بیشتر مشتریان به شرکت

امیدواریم که مطالب ارائه شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. اگر برای ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان نیاز به کارشناس مجرب دارید همکاران مجرب و خبره ما آماده ارائه خدمت رسانی در بخش ثبت شرکت هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها