ثبت برند تجاری خودکار

ثبت برند خودکار

ثبت برند تجاری خودکارثبت برند تجاری خودکار و روان نویس مزایایی را به همراه دارد که در این مقاله در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

انسان ها از زمانی که توانستند پیام ها و مطالبی بر روی دیوارهای غارها  به تصویر بکشند به ابزارهایی برای ایجاد کردن این آثار احتیاج داشتند.آنها از زمانی که از سنگ های تیز برای نوشتن و کشیدن تصویر استفاده کردند تبدیل شدن به خودکارها و روانویس های امروزی مسیر طولانی را طی کرده اند.

ما برای انجام  فعالیت های روزمره خود از وسایلی مانند  خودکار، روان نویس و…. استفاده می کنیم.. بنابراین صنعت تولید خودکار و روان نویس با بازار بسیار گسترده ای مواجه است.

خودکار و روان نویس

ثبت برند تجاری خودکار – مراحل ثبت نام تجاری شرکت شما

برای ثبت برند تجاری خودکار نیاز به طی کردن مراحلی است که در زیر آمده است.

ابتدا ، باید پایگاه داده فدرال را جستجو کنید تا مطمئن شوید نام موردنظر شما به عنوان یک علامت تجاری قبلاً محافظت نشده است. شما باید نه تنها برای نام مورد نظر خود ، بلکه برای نام های مشابه جستجو کنید. اگر نام شما بسیار شبیه نامی باشد که قبلا در یک کلاس ثبت شده است، ممکن است رد شود.

 

در حالی که این امر ساده به نظر می رسد، اما می تواند پیچیده باشد. به عنوان مثال، بستنی ایگوانا و بستنی ایگوانا بسیار شبیه به هم هستند. همچنین می تواند به این معنی باشد که یک علامت تجاری ثبت شده به سادگی شبیه علامت شما به نظر می رسد یا به نظر می رسد یا معانی آن مشابه است.

اعمال کنید- هنگامی که نام موردنظر خود را برای علامت تجاری جستجو و پاک کردید، وقت آن است که برنامه علامت تجاری خود را آماده کنید. می توانید نامی را که قبلا در حال استفاده تجاری است یا با قصد استفاده از نام، در آینده ثبت کنید.

خود برنامه علامت تجاری دارای ۱۰ جزء است:

نام و نشانی متقاضی

تابعیت و شخص حقوقی متقاضی

نام و نشانی برای مکاتبات آینده (لازم نیست که این نام با نام متقاضی یکسان باشد)

رسم علامت مورد نظر (اگر فقط برای نام درخواست می کنید و نمی خواهید عنصر طراحی را وارد کنید ، فقط نام را تایپ کنید)

شرح کامل علامت

لیست خاصی از خدمات یا کالاهای تحت پوشش برنامه علامت تجاری

طبقه خدمات یا کالا

نمونه ای از علامت مورد استفاده و تاریخ استفاده از آن

امضای تاریخ دار شما یا نماینده مجاز

ثبت برند تجاری خودکار – مزایای ثبت برند خودکار و روان نویس

ثبت برند خودکار شامل مزایایی برای تولید کنندگان می باشد که عبارتند از:

۱- با ثبت برند در صنعت خودکار و روان نویس می توانید محصول خود را از نمونه های مشابه در بازار متمایز نمایید تا مشتری قادر به شناسایی آن باشد.
۲- ثبت برند هویت بخش تولیدات و مجموعه شما خواهد بود و به فعالیت و محصولات شما اعتبار و شهرت می بخشد.
۳- ثبت برند خودکار جهت اخذ انواع وام و تسهیلات بانکی سودمند است.
۴- برند ثبت شده توسط شما از اموال افراد به حساب می آید و قابلیت انواع انتقال را دارد.
۵-در اختیار گرفتن و ثبت برند روانویس مهمترین ابزار در انواع بازایابی و تبلیغات برای این محصول می باشد و موجب شهرت و اعتبار آن می گردد. بطور مثال نام های آشنایی مانند خودکار بیک که همه با آن آشنا هستند.

سوالات متداول علامت تجاری

تفاوت بین نام تجاری ، علامت تجاری و علامت خدمات چیست؟

یک علامت تجاری از کالاها محافظت می کند و یک علامت خدمات نیز برای خدمات مشابه عمل می کند. با این حال ، کلمه «علامت تجاری» گاهی برای هر دو نوع علامت استفاده می شود. هر دو به منظور محدود کردن توانایی رقبا در گمراه کردن مصرف کنندگان با ادعاهای دروغین از مبداء محصول یا خدمات طراحی شده اند.

نام تجاری چیزی است که به جای نام تجاری رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. این امر اغلب در اوراق بهادار با عبارت “انجام تجارت به عنوان” (DBA) نشان داده می شود. زمانی استفاده می شود که نام تجاری بیش از حد طولانی تلقی می شود یا زمانی که نام مورد نظر بسیار نزدیک به نامی است که قبلاً دارای علامت تجاری یا علامت خدمات بوده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها