تأسیس یک شرکت در جمهوری سرپسکا

تأسیس یک شرکت در جمهوری سرپسکا

تأسیس یک شرکت در جمهوری سرپسکا – روند تأسیس یک شرکت در جمهوری سرپسکا در چند سال گذشته با هدف ایجاد مطلوب ترین محیط تجاری دستخوش اصلاحات متعددی شده است که عبارتند از: ادادگاه های تخصصی تجاری ایجاد شده است، تعداد روزهای مورد نیاز برای ثبت نام به طور مداوم کاهش یافته است و ……. . آژانس واسطه، اطلاعات و خدمات مالی RS – APIF با ۱۱ واحد تجاری خود که از ۱ دسامبر ۲۰۱۳ شروع به کار کرد و پیش شرط های سازمانی و فنی و…….  فعال شد.  در سال ۲۰۱۳  فرایند ثبت نام در جمهوری سرپسکا به طور قابل ملاحظه ای مناسب برای مشاغل تجاری علاقمند خواهد بود. مدت زمان لازم برای ثبت شرکت تجاری در جمهوری سرپسکا  از ۲۳ روز به ۳ روز کاهش یافته است و تعداد روشها از ۱۱ به ۵ کاهش یافته است. باتوجه به شکل حقوقی شخص ثبت شده، هزینه های راه اندازی کسب و کار چندین بار کاهش یافته است.

کارآفرینان آینده اغلب در تردید هستند که چه نوع قانونی از مشاغل خود را انتخاب کنند. طبق مقررات قانونی جاری در جمهوری سرپسکا، آنها می توانند به عنوان کارآفرینان مستقل یا به عنوان شرکت ثبت شوند.

برای تأسیس یک شرکت در جمهوری سرپسکا می توان در قالب یکی از انواع شرکت ها در جمهوری سرپسکا شروع به فعالیت تجاری کرد.

انواع شرکت ها در جمهوری سرپسکا

طبق قانون شرکت های جمهوری سرپسکا، یک شرکت حقوقی است که توسط اشخاص حقوقی یا حقیقی به منظور انجام فعالیت ها به منظور کسب سود تأسیس شده است. در قانون شرکت های جمهوری سرپسکا چهار شکل سازمانی (اشکال حقوقی) شرکت ها پیش بینی شده است که شامل موارد زیر می باشد.

مشارکت

مشارکت محدود

شرکت سهامی

شرکت با مسئولیت محدود.

شرکت مشارکت

تأسیس یک شرکت در جمهوری سرپسکا – شرکت مشارکت

شرکتی که توسط دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی به عنوان شرکای شرکت به منظور انجام فعالیت خاصی تحت نام تجاری مشترک تأسیس شده است. ویژگی این شرکت این است که شرکا در قبال کلیه تعهدات شرکت با تمام دارایی خود به طور تضامنی مسئول هستند مگر اینکه در معامله خاصی با طلبکار توافق دیگری شده باشد.

 شرکت مشارکت محدود

شرکتی که توسط دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی به عنوان شرکا تأسیس شده است به منظور انجام فعالیت های خاص تحت نام تجاری مشترک که حداقل یک نفر به طور نامحدود مسئول تعهدات خود است(شریک عمومی) و حداقل یک نفر فقط نقش مورد توافق خود (فرمانده) را به عهده می گیرد.

تأسیس یک شرکت در جمهوری سرپسکا – شرکت با مسئولیت محدود

شرکتی که توسط یک یا چند شخص حقوقی یا حقیقی، به عنوان اعضای شرکت، به منظور انجام فعالیت خاصی تحت نام تجاری مشترک تأسیس شده است. اعضای یک شرکت با مسئولیت محدود با دارایی های خود مسئولیتی در قبال بدهی های شرکت ندارند  مگر تا مبلغ سهم پرداخت نشده به دارایی های شرکت. حداکثر اعضا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود می تواند ۵۰ نفر باشد.

همه اشکال سازمانی شرکت ها دارای وضعیت یک شخص حقوقی هستند. یک شخص حقوقی یک خلاقیت مصنوعی/ اجتماعی است که به عنوان یک موضوع حقوقی شناخته شده است.

شرکت سهامی

شرکت سهامی

شرکت سهامی با اشتراک و پرداخت همزمان همه سهام موجود در موسسه تأسیس می شود. شرکت سهامی بسته شرکتی است که سهام آن فقط برای موسسین آن یا تعداد محدودی از افراد دیگر صادر می شود. حداقل کمک نقدی به سرمایه سهم یک شرکت سهامی بسته در روز ثبت در ثبت ۲۰۰۰۰ کیلومتر است.

حداقل کمک نقدی به سرمایه سهامی یک شرکت سهامی عام در روز ورود به ثبت ۵۰،۰۰۰ کیلومتر است.

کمترین ارزش اسمی سهام یک شرکت سهامی نمی تواند کمتر از یک علامت تبدیل (۱ کیلومتر) باشد و اگر بیشتر باشد باید بر ده بخش پذیر باشد.

شما می توانید در قالب یکی از شرکت های ذکر شده در بالا اقدام به ثبت شرکت در جمهوری سرپسکا نمایید.

خود فرما

طبق قانون صنایع دستی و کارآفرینی جمهوری سرپسکا، کارآفرینان مستقل اشخاص حقیقی هستند که به منظور دستیابی به سود، فعالیت های کارآفرینی را به نام خود و به حساب خود انجام می دهند. یک کارآفرین معمولاً برای انجام فعالیت ثبت شده دفتری تأسیس می کند. اما فعالیت های خاصی را می توان بدون ایجاد مغازه، یعنی بدون استفاده از محل های تجاری، ثبت و انجام داد.

خودفرما مزایایی به همراه دارد که شما می توانید برای خود کسب نمایید. این مزایا عبارتند از: تصمیم گیری آسان در مورد تجارت  ثبت آسان  برای شروع و پایان کار و همچنین تغییر.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها