اخذ نماد اعتماد الکترونیک

اخذ نماد اعتماد الکترونیک

اخذ نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد در ایران : امروزه با پیشرفت تکنولوژی در همه ی حوزه ها علی الخصوص تجارت های مهم و تاثیر گذار در زندگی مردم فرهنگ استفاده از خدمات اینترنتی بسیار ، حتی کسب و کارهای کوچک نیز با ورود به این عرصه رقابتی را در بازار های اینترنتی ایجاد کرده اند.

اخذ نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد در ایران

و این بازار رقابت به کندی پیش می رفت و تعداد افرادی که وارد این بازار می شدند به نسبت خوب بود اما به دلیل عدم استقبال کافی به همان میزان از بازار رقابت حذف می شدند.

اما عاملی منحوس ایجاد شد که باعث رونق فوق العاده ی این بازار اینترنتی شد و تمام کسب و کارهای کوچک نیز به این بازار روی آوردند و به طور قطعی باعث موفقیتشان شد.

حتما شما نیز حدس زده اید که چه عامل منحوسی باعث شد مردم خود را در خانه حبس کنند و تا جای ممکن از منزل خارج نشوند در نتیجه شغل هایشان را از دست دادند و کم کم به فکر ایجاد کسب و کار اینترنتی شدند و به دلیل اینکه ترس از بیماری کرونا را مردم داشتند تصمیم گرفتند حتی مایحتاج روزانه ی خود را نیز به صورت اینترنتی تهیه نمایند در نتیجه باعث موفقیت کسب و کارهای اینترنتی شده است و سبب گردید که مردم نیز به دلیل همه گیر شدن این نوع بازار اعتماد بیشتری نیز به در گاه های فروش اینترنتی داشته باشند.

اما در این بین همیشه تعدادی از افراد سود وجود دارند که با نیت سوء و کلاه برداری به این جریان می پیوندند و باعث عدم امنیت  مالی کاربران  و از بین رفتن اعتماد آنها می شوند، که سازمان توسعه تجارت الکترونیک تدبیری برای جلوگیری از این افراد سوء استفاده گر اندیشید و این باعث شد که برای جلب اعتماد بازار فوق العاده ای که وجود دارد و حفظ این بازار در شرایط مطمئن به طوری که خدشه ای به اعتبار چنین تجارتی با آینده ی شفاف وارد نشود نمادی را به با شرایط ویژه  و با اهمیت برای صاحبان این کسب و کار های اینترنتی در نظر گرفتند به نام نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد .

مشتریان و مخاطبین این بازار با دیدن نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد می توانند به راحتی و با اطمینان خاطر از سایت مورد نظر خرید کنند و یا خدمات دریافت کنند و نگران هیچ گونه رفتار سوء و کلاه برداری نباشند زیرا که تحت نظارت سازمان توسعه ی تجارت الکترونیک می باشند.

حال با توجه به این اطلاعات صاحبان سایت هایی که نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد ندارند تمایل به اخذ نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد پیدا کرده اند که برای رقابت در این بازار بی همتا چیزی کم و کسر نداشته باشند، پس توصیه ی ما در موسسه ی حقوقی ثبت فردا بهترین روش برای اخذ ای نماد است که در سریع ترین زمان ممکن و مقرون به صرفه ترین هزینه ها انجام می شود و تمام این ها را به متخصصین ما در این حوزه بسپارید.

نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد چیست؟

ای نماد چیست ای نماد یا نماد اعتماد الکترونیک در واقع یک لوگو ی نمادین با قابلیت کلیک خوردن است که تنها برای فروشگاه های اینترنتی استفاده می شود، در حقیقت این نماد جهت تایید ماهیت، شایستگی و صلاحیت فروشگاه های اینترنتی است و باعث می شود که اعتماد مشتریان سایت به توانایی و صلاحیت شما جلب گردد.

چرا کاربران در سایت هایی که نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد دارند بیشتر مراجعه می کنند؟

از مهم ترین و پر تکرار ترین سوالاتی که در مورد سایت پرسیده می شود اخذ ای نماد می باشد و اینکه بر طبق قوانین و البته اصولی کاربران ترجیح می دهند به سایت هایی بیشتر مراجعه کنند که دارای نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد باشند و البته بیشتر افرادی که از خرید های اینترنتی استفاده می کنند به ای نماد که در واقع اعتبار سایت می باشد توجه بیشتری دارند. که چند مورد از آنها را به شرح زیر آورده ایم:

 • زمانی که به یک سایت دارای نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد رجوع کنید اطلاعاتی همچون شماره تلفن ثابت – پست الکترونیکی – آدرس پستی را در دسترس خواهد داشت.
 • همان طور که می دانید اعتبار ای نماد یک ساله است و سایتی که دارای ای نماد است مدت اعتبار ای نمادش نیز مشخص می باشد.
 • معلوم بودن صاحب امتیاز ای نماد سایت
 • سایت دارای ای نماد تمام گزارش تخلفات سایت مشخص است.
 • برای اخذ نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد در سایت باید کسب و کاری را مشخص کنید پس از امتیازات ای نماد همین شفاف بودن نوع کسب و کار در سایت می باشد.
 • از مهم ترین و معتبر ترین امتیازات ای نماد برای کاربران این است که تحت نظر یک سازمان دولتی است.
 • و آخرین نکته دارای ستاره بودن سایت می باشد که اعتباری که در رابطه با دو ستاره بودن و یا یک ستاره بودن هر سایتی کسب می کند.

مدت اعتبار ای نماد یا نماد اعتماد الکترونیک چقدر است؟

از زمانی که ای نماد به سایت شما تعلق می گیرد به مدت یک سال سایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی(ای نماد)  خواهد شد.

اما پس از آن قابل تمدید است و فقط کافی است اطلاعات فرم ثبت نام را در سایت به روز کنید.

اما این تمدید به شرطی صورت می گیرد که در طول مدت یک سال قبل به هیچ عنوان تخلفی صورت نگرفته باشد و هیچ کاری خلاف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی (که ربطی به کسب و کار اینترنتی خود داشته باشد.)

و تحت این شرایط توسط کارشناسان این تمدید اعتبار را برای نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد سایت شما انجام خواهند داد.

مراحل دریافت ای نماد را شرح دهید:

برای دریافت ای نماد بهترین راه تماس با شماره تلفن ۵۲۷۱۲-۰۲۱ و گرفتن مشاوره از مشاورین متخصص در این حوزه که با توجه به کسب و کارتان و سایت مرود نظر خود ای نماد یا همان نماد الکترونیکی اعتماد را دریافت کنید.

تلاش من و همکارانم در حوزه ی نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد که بخش نسبتا جدیدی محسوب می شود آگاهی شما از مراحل اخذ ای نماد می باشد:

 1. برای شروع باید وارد سایت ir شوید.
 2. سپس به بالای صفحه بنگرید گزینه ای وجود دارد به نام در خواست نماد الکترونیک، آن را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله باید گزینه ی تکمیل اطلاعات در خواستی را انتخاب کنید.
 4. کلیه ی اطلاعات مرتبط با اطلاعات تکمیلی را باید وارد کنید.
 5. اصولا جهت در یافت نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد باید لیستی از ملزوماتی که باید در سایت شما رعایت شده باشد را دارا باشید .
 6. در اخر نیز پرونده ی در یافت ای نماد خود را جهت باز بینی ارسال کنید.

نکته ی مهم در اخذ ای نماد این است که می توان برای شبکه های پیام رسان و اجتماعی نماد دریافت کرد به این صورت که در پنل کاربری خود گزینه افزودن شناسه را انتخاب کنید.

چند نوع ای نماد یا نماد اعتماد الکترونیکی وجود دارد؟

هر سایتی که راه اندازی می شود باید بتواند اعتماد مخاطبین و یا کاربران آن سایت را جلب کند،این جلب اعتماد در دو جهت باید وجود داشته باشد اولا به لحاظ امنیت همان سایتس باشد که کاربر بتواند با خیالی آسوده از خدمات استفاده کند بی آنکه لحظه تردید کند که ممکن است این سایت کلاه بردار باشد و دوم اینکه از لحاظ کیفیت اینکه کیفیت کالا و یا خدماتی که ارائه می گردد برای کاربران ثابت شده  و معتبر باشد.

 1. نماد موقت: نماد موقت را به سایت های فروشگاهی و در کسب و کارهای نو پا که کم ترین ملاک های ارزیابی را داشته باشد.
 2. نماد دائم یک ستاره: بعد از آنکه نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد موقت اخذ گردید برای اخذ ای نماد دائم یک ستاره می بایست شایستگی های یک سایت را در حد بهتری که در واقع حداقل ملاک ها و شایستگی هاست دارا بود.
 3. نماد دائم دو ستاره: اخذ نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد دو ستاره تقریبا شبیه به ای نماد تک ستاره می باشد اما تنها تفاوت آن جهت اخذ ای نماد دو ستاره باید گواهی SSL را در یافت کنید و نصب گواهی امنیت SSL که البته در سایت معتبر نیز ضروری است.

برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد چه مدارکی نیاز است؟

نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد نیز یک سند و گواهی نامه ای است که به صورت الکترونیکی در سایت شما ملزوم است و مثل هر گواهی دیگری نیازمند مدارکی خاص می باشد که عبارتند از :

مدارکی که افراد حقوقی باید ارائه دهند:

 • کپی آگهی روزنامه
 • اساسنامه (کپی برابر اصل)
 • آگهی آخرین تغییراتی که در محل کار رخ داده است.
 • اگر مشخصات اعضای هیئت مدیره تغییراتی کرده باشد باید آگهی آخرین تغییرات اعضای هیئت مدیره را ارائه دهید.
 • کپی جواز کسب
 • پیمان نامه ی شخصیت حقوقی

حال اگر برای اخذ نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد درخواست کننده شخصی حقیقی است مدارک زیر لازم می باشد:

 • پیمان نامه ی شخصیت حقیقی
 • کپی جواز فعالیت

سخن آخر

برای بروز شدن و مهم تر شدن سایت خود هر چه سریع تر اقدام اخذ ای نماد کنید تا کسب و کار و تجارت خود را امین و با اصالت نمایش دهید.

برای کلیه ی امور حقوقی و اینترنتی مثل اخذ نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد درتمام مراحل هر مدیری و یا هر تاجری نیاز به مشاوره ی دقیق و حساب شده دارد که علاوه بر اینکه  بتواند با آرامش به انجام امور تجاری خود بپردازد بلکه در اسرع وقت و با کم ترین هزینه با اعتماد به موسسه ی حقوقی ثبت فردا و تماس با

تمامی امور حقوقی خود را نیز انجام شده بداند.

ثبت فردا در کنار شما