آشنایی با تک تک مراحل ثبت برند در کانادا

ثبت برند تجاری - ثبت برند99

 

جهت مشاوره در مورد ثبت شرکت و ثبت برند در کانادا با شماره ۰۹۱۲۳۹۶۹۴۶۰  تماس بگیرید .

 

آشنایی با تک تک مراحل ثبت برند در کانادا

جهت رونق بخشیدن به کسب و کار راهکارهای متفاوتی وجود دارد. یکی از متداول ترین و بهترین روش ها ثبت برند تجاری است. برخی از افراد ترجیح میدهند، جهت موفقیت بیشتر، سرمایه گذاری هایی را خارج از کشور انجام دهند.

کانادا یکی از کشور هایی است که اغلب افراد ترجیح می دهند که از راه های مختلف کسب و کاری را در این کشور راه اندازی کنند. اگر محصولی را در کانادا عرضه می کنید، بهتر است برای محصول خود برندی را به ثبت برسانید.

با انتخاب برندمحصولات شما از سایر محصولات مشابه در بازار متمایز می شود. همچنین این امر سبب می شود که بیش از پیش محبوبیت در بین مصرف کنندگان داشته باشید. جهت ثبت برند در کانادا ابتدا باید با قوانین و مراحل آن به خوبی آشنا باشید که در هنگام انجام مراحل ثبت با مشکلی در این خصوص مواجه نشوید. در ادامه با ما همراه باشید که در خصوص تک تک مراحل ثبت برند در کانادا اطلاعاتی خوب و کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ثبت فردا مراجعه کنید.

چه قوانینی در خصوص ثبت برند در کانادا وجود دارد؟

همانطور که گفته شد جهت ثبت برند در کانادا قوانین و مقرراتی وجود دارد که ابتدا باید به تمامی آنها آگاه باشید. اگر قصد ثبت برند در کانادا را دارید ابتدا می بایست برند مورد نظر خود را در کشور مبدا به ثبت برسانید. درواقع پیش نیاز ثبت برند تجاری، ثبت برند داخلی در کشور است.

ثبت برند در کشور کانادا از طریق اداره مالکیت صنعتی امکان پذیر است که می توانید با ورود به سایت هایی که در این خصوص طراحی شده اند، مراحل ثبت برند را انجام دهید. با الکترونیکی شدن این مراحل راه ساده ای را پیش روی خود خواهید داشت.

تک تک مراحل ثبت برند در کانادا چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفته شد قبل از هرگونه اقدامی ابتدا باید آگاهی خود را نسب به تمامی مراحل ثبت برند درکانادا بالا ببرید. با در نظر گرفتن تمامی قوانین و مقرراتی که در این خصوص وجود دارد، میتوانید مراحل ثبت برند را به صورت اینترنتی انجام دهید. تک تک مراحل ثبت برند به شرح زیر است:

سامانه ثبت برند و علامت تجاری - ثبت برند99

آشنایی با تک تک مراحل ثبت برند در کانادا

استعلام ثبت برند

یکی از مهمترین اقداماتی که در خصوص ثبت باید انجام دهید استعلام برند است. این امر سبب می شود که از درخواست برند های تکراری بپرهیزید. ابتدا نام های پیشنهادی خود را به سامانه های مربوطه ارسال می کنید، در صورت مشابه بودن برند با سایر برند های به ثبت رسیده، به شما گزارش داده خواهد شد.

اگر استعلام ثبت برند را انجام دهید، درزمان وهزینه های خودصرفه جویی خواهیدکرد. تصورکنیدکه شمابدون گرفتن استعلام، درخواست ثبت برند موردنظرخودراانجام دهید. درصورتی که برندموردنظرشماتکراری باشد،مسلمامستلزم به پرداخت هزینه های مجدد و انجام دوباره تمام مراحل خواهید بود. در نهایت یکی از مهم ترین مراحلی که جهت ثبت برند باید انجام دهید، استعلام ثبت برند است.

تکمیل فرم اظهارنامه

پس از استعلام ثبت برند و تکراری نبودن برند مورد نظر خود می توانید ادامه مرحله ثبت برند را انجام دهید. در این مرحله فرم اظهارنامه در خصوص تقاضای ثبت برند را تکمیل کنید. جهت تکمیل فرم اظهارنامه باید کلیه جزئیات مانند رنگ، فرم وغیره در آن در نظر گرفته شود.

هم چنین باید مشخص شود که محصول شما در چه طبقه بندی از محصولات قرار می گیرد. به طور کلی با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز به سادگی می توانید ثبت برند خود را انجام دهید. پس از آن بررسی های لازم در خصوص ثبت برند انجام می گیرد و در صورت تایید، برند مورد نظر شما به ثبت خواهد رسید.

چگونه یک برند خوب را جهت ثبت برند در کانادا انتخاب کنیم؟

آشنایی با تک تک مراحل ثبت برند در کانادا

انتخاب یک برند خوب تاثیر بسزایی در کسب و کار شما خواهد داشت. در نتیجه باید در انتخاب آن دقت بیشتری داشته باشید. در واقع می بایست برندی را انتخاب کنید که خاص و متمایز از سایر برند های موجود در کانادا باشد.

طوری که وقتی نام آن آورده می شود، مصرف کنندگان لوگو و برند شما را به خاطر بیاورند. برندی را انتخاب کنید که طبق چارچوب قوانین طراحی شده باشد. یکی دیگر از نکات مهمی که باید هنگام انتخاب برند مد نظر داشته باشید، این است که باید لوگویی را انتخاب کنید که سبب سردرگمی و گمراهی مصرف کنندگان نشود.

در صورتی که به تمامی نکات در این خصوص توجه داشته باشید در نهایت می توانید لوگو و برند مناسب و با کیفیتی را برای محصولات خود در کانادا برگزینید.

مدارکی را که جهت انجام مراحل ثبت برند در کانادا باید ارائه دهید

آشنایی با تک تک مراحل ثبت برند در کانادا

جهت انجام مراحل ثبت برند در کانادا باید مدارکی را ارائه دهید تا بتوانید به صورت قانونی برند مورد نظر خود را به ثبت برسانید. مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

  • ارائه کپی کلیه مدارک شناسایی کارکنانی که در شرکت حق امضا دارند ( اشخاص حقیقی و حقوقی)
  • ارائه نامه درخواست ثبت برند در کشور کانادا
  • ارائه معرفی نامه همراه با امضا کلیه مدیران شرکت همراه با مهر شرکت ( اشخاص حقوقی)
  • ارائه اظهارنامه یا گواهی در خصوص ثبت علامت تجاری در ایران
  • تکمیل فرم های ثبت برند به صورت لاتین
  • ارائه محاسبه هزینه ها به همراه امضا و مهر متقاضی

تمامی مدارک ذکر شده از جمله مواردی هستند که در خصوص ثبت برند در کانادا باید ارائه دهید. در صورتی که هریک از آنها را به طور کامل تکمیل نکنید، درخواست شما پذیرفته نخواهد شد.

نتیجه گیری

آشنایی با تک تک مراحل ثبت برند در کانادا

جهت انجام مراحل ثبت برند در کانادا بهتر است آگاهی خود را توسط کارشناسانی که اطلاعات کافی در این زمینه دارند، بالا ببرید. چرا که هر یک از مراحل با پیچیدگی هایی روبرو است، در صورتی که اطلاعات لازم را در این زمینه نداشته باشید، مسلما دچار سردرگمی خواهید شد. با مراجعه به سایت ثبت فردا می توانید کلیه مراحل را همراه با راهنمایی کارشناسان انجام دهید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها